Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κάνει όντως αυτό και σε 'μένα.Δεν ξέρω όμως πώς αλλάζει.Μόνο σε custom rom είχα δεί ρύθμιση που μπορούσες να το αλλάξεις αυτό.Αν βρείς κάτι και θές σφύρα κι απο δώ φίλε

 

εστω και με εφαρμογη παιδια αν ξερει κανεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mi βαλεις το ripple 9 allaτο ριππλε 11 λιγο πιο πανω που λεει Black status bar διαλεξε ειναι το ripple 11

και ενα τελευταιο φλασαρω μεσω ρεκοβερυ η μεσω οντιν?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εστω και με εφαρμογη παιδια αν ξερει κανεις

 

Με αλλά πρέπει να είσαι ρουτ και να έχεις και cam recovery

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει όντως αυτό και σε 'μένα.Δεν ξέρω όμως πώς αλλάζει.Μόνο σε custom rom είχα δεί ρύθμιση που μπορούσες να το αλλάξεις αυτό.Αν βρείς κάτι και θές σφύρα κι απο δώ φίλε

 

νταξει λυθηκε σε μενα μ αυτη την εφαρμογη

 

http://forums.androidcentral.com/attachments/samsung-galaxy-s-iii/43704d1351540695t-first-ring-low-then-sounds-jump-up-any-fix-uploadfromtaptalk1351540693867.jpg

Link to comment
Share on other sites

μία γρήγορη ερωτησούλα. αν περάσω την 4.1.2 (γιατί όσο περισσότερο τη βλέπω, τόσο περισσότερο ψήνομαι να τη βάλω), εφόσον δεν είναι official, ο counter θα αυξηθεί κατά 1, σωστά; αν αυξηθεί, γιατί τώρα είναι 0 αφού έχω περάσει μόνο official, τι πρέπει να κάνω softwarικά πάντα για να τον μηδενίσω; κάτι είχα δει για ένα triangle away. αυτό τι είναι; εφαρμογή στο google play που θέλει δικαιώματα root; και αν μπορεί και κάποιος που την έχει περάσει μου πει τι bugs έχει η 4.1.2 έτσι σύντομα θα το εκτιμούσα πολύ!

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο υποστηριζει 4g δικτυο..?

γιατι το τηλρφωνο αναφερεται σαν 3g.

 

Εφοσον αναφερεται σαν 3g, γιατι να υποστηριζει 4g; :what:

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον αναφερεται σαν 3g, γιατι να υποστηριζει 4g; :what:

 

σε ενα search που εκανα,με μπερδεψε αυτο http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_4g_i9100m-4059.php

το οποιο τωρα ειδα οτι ειναι 9100Μ.

προφανως καποια αλλη εκδοση του σε 4g

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει όντως αυτό και σε 'μένα.Δεν ξέρω όμως πώς αλλάζει.Μόνο σε custom rom είχα δεί ρύθμιση που μπορούσες να το αλλάξεις αυτό.Αν βρείς κάτι και θές σφύρα κι απο δώ φίλε

Και σε μένα το κάνει και είναι πολυ σπαστικό γτ δεν αλλάζει:O

Link to comment
Share on other sites

νταξει λυθηκε σε μενα μ αυτη την εφαρμογη

 

Η οποία τρέχει συνέχεια με τα γνωστά αποτελέσματα για τη μπαταρία σου :cool:

Link to comment
Share on other sites

μία γρήγορη ερωτησούλα. αν περάσω την 4.1.2 (γιατί όσο περισσότερο τη βλέπω, τόσο περισσότερο ψήνομαι να τη βάλω), εφόσον δεν είναι official, ο counter θα αυξηθεί κατά 1, σωστά;αν αυξηθεί, γιατί τώρα είναι 0 αφού έχω περάσει μόνο official, τι πρέπει να κάνω softwarικά πάντα για να τον μηδενίσω; κάτι είχα δει για ένα triangle away. αυτό τι είναι; εφαρμογή στο google play που θέλει δικαιώματα root; και αν μπορεί και κάποιος που την έχει περάσει μου πει τι bugs έχει η 4.1.2 έτσι σύντομα θα το εκτιμούσα πολύ!

 

Aν μιλάς για την leaked 4.1.2 jelly bean τότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς, ο counter δεν θα "γράψει".;)

 

Το triangle away όντως είναι ένας τρόπος να μηδενίσεις τον counter (και το κίτρινο εικονίδιο με το θαυμαστικό κατά το boot σε περίπτωση που έχεις εγκαταστήσει custom kernel) και ναι, απαιτούνται δικαιώματα root για να δουλέψει.

 

Ένα bug βρήκα στην 4.1.2 τις λίγες μέρες που την είχα στη συσκευή μου, καμμιά φορά δεν ξεκλείδωνε αμέσως την οθόνη όταν είχα ταυτόχρονα το wifi ανοιχτό και απαιτούσε να σβήσω την οθόνη με το Power και να την ανάψω πάλι για να ξεκλειδώσει με δεύτερη προσπάθεια. :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την 4.1.2 και η πρωτη εντυπωση ειναι οτι εχει πιο αργο σκπολαρισμα σε browser επαφες και αλλα

Ομορφη αρκετα αλλα η μπαταρια πεφτει γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερωτησούλα.

Έχει βάλει κανείς τον καιρό στην οθόνη κλειδώματος (στην stock 4.0.3);

Μου τραβάει τα δεδομένα του AccuWeather.com σαν εικονίδιο (εμφανίζει τις καιρικές συνθήκες, όπως συννεφιά, ήλιο κ.λ.π.) αλλά δεν μου εμφανίζει τους βαθμούς κελσίου. Πάντοτε γράφει 0.0°C...

Υπάρχει τρόπος να εμφανίσει τους βαθμούς;

Και κάτι άλλο: Μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία μου στον καιρό; Μου γράφει Dafni (αν και δεν το επέλεξα εγώ) και θέλω να το γυρίσω σε Athens....

:wacko:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Aν μιλάς για την leaked 4.1.2 jelly bean τότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς, ο counter δεν θα "γράψει".;)

 

Το triangle away όντως είναι ένας τρόπος να μηδενίσεις τον counter (και το κίτρινο εικονίδιο με το θαυμαστικό κατά το boot σε περίπτωση που έχεις εγκαταστήσει custom kernel) και ναι, απαιτούνται δικαιώματα root για να δουλέψει.

 

Ένα bug βρήκα στην 4.1.2 τις λίγες μέρες που την είχα στη συσκευή μου, καμμιά φορά δεν ξεκλείδωνε αμέσως την οθόνη όταν είχα ταυτόχρονα το wifi ανοιχτό και απαιτούσε να σβήσω την οθόνη με το Power και να την ανάψω πάλι για να ξεκλειδώσει με δεύτερη προσπάθεια. :)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου για την απάντησή σου! Με προβληματίζει πολύ το ότι πέφτει η μπαταρία γρήγορα που λένε όλοι και επειδή κάνω μέτρια χρήση και δε λέει να το φορτίζω συνέχεια με τέτοιου είδους χρήση, λέω να περιμένω για την official... Άντε Samsung, βγάλε την επίσημη γιατί ακούμε Jelly Bean και αρρωσταίνουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Λέω να μπω και γω στο χώρο των Samsung S με το SII. Καταρχήν μία απλή ερώτηση. Αξίζει τα λεφτά του; Γύρω στα 340 είναι τώρα. Θέλω πριν το πάρω να παραγγείλω κάποια πραγματάκια από Ebay με τη βασική αγορά να αποτελεί η ζελατίνα οθόνης.

 

Έχω ακούσει πως έχουμε θέμα με τις γρατζουνιές στο τζαμάκι της κάμερας πίσω λόγο κακής σχεδίασης του κινητού. Εκτός το προφανές για θήκη κουμούτσα, υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε;

 

Λειτουργικά το κινητό τι προβλήματα παρουσιάζει; Τα θετικά του τα ξέρω!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Ελπίζω να μπω και γω στη παρέα σας!

 

 

Κανείς για απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς για απάντηση;

 

Το εχω σχεδον ενα χρονο και δεν εχει ουτε μια γρατσουνια... Θηκη αν θελεις βαζεις, αν δεν θελεις δεν βαζεις, ασε που δεν ειναι ολες κουμουτσες!!! Ζελατινα οθονης επισης αν θελεις βαζεις, εγω εβαλα αλλα δεν νομιζω οτι χαραζεται ευκολα, εκτος κι αν εισαι... σκληρος μαζι του!!!

 

Αν αξιζει? Ορμα και παρ'το, μιλαμε για κινητο best-seller, που με την version 4.0.4 του Android πεταει και σε λιγο που θα ερθει επισημα και η 4.1 θα πεταξει (ελπιζω) πιο ψηλα! Αντεχει ακομα κι ας εχουν βγει θηρια...

Καλο θα ηταν αν το βρεις με την version 4.0.3 να μην το αφησεις ετσι, την θεωρω αποτυχημενη version... 4.0.4 δαγκωτο!!!

 

Ακομα καθεσαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,σχετικα με την 4.1.2 ,εχω ενα προβλημα σχετικα με το nandroid backup ,ενω δειχνει οτι δημιουργει τα απαραιτητα αρχεια ,οταν παω μετα εκει που αποθηκευεται ,που εχω και το nandroid 4.04 backup μουδειχνει οτι εχει μονο 16-17 mb και οταν παω για restore ,δεν πραγματοποιητε ,εχω γραψει και στον phil ,τον δημιουργι του ασφαλη κερνελ ,που τρεχουν ολες οι 4.1.2 ,αλλα δεν εχω παρει μια σαφη απαντηση ,ξερει κανεις παιδια εδω ?? εχετε κανει backup στην 4.1.2 και δουλεψε ???

Εχω πανω αυτην την στιγμη siyah 4.1.5 και ρομ blur v6 Lpo 4.0.4 ,ευχαριστω.

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,σχετικα με την 4.1.2 ,εχω ενα προβλημα σχετικα με το nandroid backup ,ενω δειχνει οτι δημιουργει τα απαραιτητα αρχεια ,οταν παω μετα εκει που αποθηκευεται ,που εχω και το nandroid 4.04 backup μουδειχνει οτι εχει μονο 16-17 mb και οταν παω για restore ,δεν πραγματοποιητε ,εχω γραψει και στον phil ,τον δημιουργι του ασφαλη κερνελ ,που τρεχουν ολες οι 4.1.2 ,αλλα δεν εχω παρει μια σαφη απαντηση ,ξερει κανεις παιδια εδω ?? εχετε κανει backup στην 4.1.2 και δουλεψε ???

Εχω πανω αυτην την στιγμη siyah 4.1.5 και ρομ blur v6 Lpo 4.0.4 ,ευχαριστω.

 

Μέσα στις ρυθμίσεις του backup θα βρεις 2 επιλογές.Άλλαξε το σε tar για να κάνει backup με τον παλιό τρόπο που ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο υποστηριζει 4g δικτυο..?

γιατι το τηλρφωνο αναφερεται σαν 3g.

 

4G υποστηρίζει η έκδοση Galaxy S II LTE,Galaxy S2 Epic 4G Touch και Galaxy S II HD LTE

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα προχθές το Viber και νομίζω οτι μου τρώει μπαταρία. Συνέχεια βρισκω ανοικτό το Enterprise Vpn Services. Αναφέρω αυτό γιατί γενικα όποτε ανοίγει κάτι VPN έχω παρατηρήσει ότι τρώει μπαταρία. Σας το κάνεις εσάς αυτο το Viber ή μονο σε μενα? Φίλος με άλλο κινητό μου λέει δεν εχει πρόβλημα με τη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια βρισκω ανοικτό το Enterprise Vpn Services. Αναφέρω αυτό γιατί γενικα όποτε ανοίγει κάτι VPN έχω παρατηρήσει ότι τρώει μπαταρία.

 

Αυτό που το βλέπεις, στις εφαρμογές; Γιατί με το Viber δεν έχω παρατηρήσει κάτι κοιτώντας τα στοιχεία της κατανάλωσης της μπαταρίας.. χτες το πρωί να φανταστείς το έβγαλα απ'τον φορτιστή και μέχρι σήμερα δεν άνοιξα καθόλου το Viber, τώρα που κοιτάω την μπαταρία δεν φαίνεται πουθενά.:confused:

Link to comment
Share on other sites

To βλέπω με task killer. Ειχα και παλια ξαναβαλει το viber και μόλις τοβγαλα είχε ξαναφτιάξει. Απλώς τωρα έλεγα μπας και δεν υπάρχει πια θέμα και το ξαναδοκιμασα.Αλλα...παλια τα ιδια. Ενω είναι σε αναμονη, χανει 10% σε 2-3 ωρες. Πριν το Viber και με 4.0.4 , παρακαλαγες να πεσει η μπαταρια... :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ stabill. Το παρακολουθώ στο Skroutz. Βρίσκεται στα 327 τώρα. Περιμένω να πέσει πιο κοντά στο 300αρι ώστε να το πάρω.

 

Ρε παιδιά. Ποια η διαφορά του απλού με το GR; Στα καταστήματα στο Skroutz κάποια έχουν το GR και είναι 30-40 ευρώ πιο ακριβό. Γνωρίζει κανείς τις διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...