Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηρα πριν λιγες μερες το gs2 και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος, ωστοσο υπάρχει ενα εντελως "κουλο" προβλημα που - αν και δικτυάς - δεν ξερω πως να το ξεπερασω..

 

Για να παρει δίκτυο από το wifi router μου (dlink 615) θα πρέπει πρώτα να έχει συνδεθεί το pc μου ασύρματα στο router!!!!!! Όχι οποιοδήποτε device, μονο το pc ή το laptop!!!! :confused: Αν δεν εχω μπει με το pc ασυρματα, η συσκευή δείχνει οτι "μιλαει" με το router και παίρνει κανονικα ip address, παρ' όλα αυτά δεν "βγαινει" στο internet... ! Το περίεργο ειναι πως οι άλλες συσκευές που έχω (samsung galaxy mini, htc touch ii, alcatel 806d) συνδέονται κανονικά και έχουν internet ανεξάρτητα αν έχω συνδέσει το pc μου ασυρματα στο δίκτυο!!

 

Δοκίμασα να βαλω στατικη ip, και τις λοιπες ρυθμισεις που διαβασα σε αλλο τοπικ, αλλά δεν άλλαξε κάτι ! καμια ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα χρησης της microsim απο το iphone 4 στο galaxy?H ερωτηση ισχυει εαν το galaxy εχει υποδοχη κανονικης sim.

 

Εγω την έχω χωρις ανταπτορα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Στο Nexus S ο ανταπτορας έκανε ζημιά στις ακιδες του sim reader και χρειάστηκε να τον αλλάξω.

 

http://tapatalk.com/mu/29826f3b-e3bc-110d.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω την έχω χωρις ανταπτορα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Στο Nexus S ο ανταπτορας έκανε ζημιά στις ακιδες του sim reader και χρειάστηκε να τον αλλάξω.

 

http://tapatalk.com/mu/29826f3b-e3bc-110d.jpg

 

Δηλαδη μπαινει και χωρις ανταπτορα.:rolleyes:???

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Εγω την έχω χωρις ανταπτορα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Στο Nexus S ο ανταπτορας έκανε ζημιά στις ακιδες του sim reader και χρειάστηκε να τον αλλάξω.

 

http://tapatalk.com/mu/29826f3b-e3bc-110d.jpg

 

επιβεβαιώνω κ εγώ αν και αγόρασα microsim adaptor τον χρησιμοποίησα ελάχιστα...τζάμπα τα 2 ευρω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω κ εγώ αν και αγόρασα microsim adaptor τον χρησιμοποίησα ελάχιστα...τζάμπα τα 2 ευρω :p

Μιλαμε για το galaxy παντα;

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος μέ ανάλογη εμπειρία η που να γνωριζει το θέμα?μάλλον πρέπει νά το γράψω στούς ποιό προχωρημένους ...δέ μπορεί νά ειναι αποκλειστικά δικό μου πρόβλημα,το επαθα περισσοτερες απο μια φορές μεχρι να αποτανθω εδω:mad:

 

Αγαπητέ δεν είναι θέμα προχωρημένου ή όχι. Τα posts διαβάζονται από όλους και αν ήξερε κάποιος να σου απαντήσει θα σου είχε ήδη απαντήσει. Προφανώς λοιπόν είσαι ο πρώτος που το παθαίνει γιατί εκτός κι αν με απατά η μνήμη μου δεν έχω ξαναδιαβάσει στο forum αντίστοιχο πρόβλημα.

Δοκίμασες να κάνεις hard reset και πριν περάσεις κάποια extra εφαρμογή να δεις αν στο κάνει?

Είναι το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό διαβάζοντας το θέμα σου.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το siri της apple διαθεσιμο(αντιστοιχη εφαρμογη ) και στο android!!! https://market.android.com/details?id=com.dexetra.iris&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kZXhldHJhLmlyaXMiXQ..
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Το siri της apple διαθεσιμο(αντιστοιχη εφαρμογη ) και στο android!!! https://market.android.com/details?id=com.dexetra.iris&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kZXhldHJhLmlyaXMiXQ..

 

Τι ακριβως κανει αυτο???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φωνητικές εντολές για εκτέλεση εργασιών του κινητού! υπάρχει και στο samsung applications!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα χρησης της microsim απο το iphone 4 στο galaxy?H ερωτηση ισχυει εαν το galaxy εχει υποδοχη κανονικης sim.

 

Το siri της apple διαθεσιμο(αντιστοιχη εφαρμογη ) και στο android!!! https://market.android.com/details?id=com.dexetra.iris&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kZXhldHJhLmlyaXMiXQ..

 

Αυτο ειναι περισσότερο για να κανεις πλάκα παρα ότι έχει καμία σχέση με το Siri.

Και για όσους δεν γνωρίζουν η Siri ειναι εταιρεία που ασχολείται χρόνια μ αυτο και την αγόρασε πρόσφατα η apple. Δεν ειναι δικό της δημιούργημα.

 

Η ενσωματωμένη εφαρμογη φωνητικων οδηγιων (Vlingo), στο Galaxy κάνει μια χαρά την δουλεια της για τα βασικά όπως κλήσεις, αποστολή μηνυμάτων, δημιουργία σημειώσεων κλπ. Το πρόβλημα ειναι ότι δεν υπάρχει ελληνική γλώσσα.

Εγω επειδη ζω στο εξωτερικό έχω ολες μου τις επαφές στα Λατινικά. Επίσης τα περισσότερα επαγγελματικά mail μου, σημειωσεις κλπ γράφονται στα αγγλικά.

Οι δοκιμές που έχω κάνει ως τωρα μου έδειξαν ότι ειναι πολυ χρήσιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καμια αξιοπιστη εφαρμογη για την μετρηση των data υπάρχει;

Το 3g dog και το droid stats ειναι αστα να πανε.

Ενω εχω καταναλωσει 110 Mb, το 3g dog λεει οτι εχω καταναλωσει 40 Mb και το android stats 52 Mb !!!!!

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Καμια αξιοπιστη εφαρμογη για την μετρηση των data υπάρχει.

Το 3g dog και το android stats ειναι αστα να πανε.

Ενω εχω καταναλωσει 110 Mb, το 3g dog λεει οτι εχω καταναλωσει 40 Mb και το android stats 52 Mb !!!!!

 

Μη μου λες τέτοια τώρα... Και το έχω φτάσει στο όριο. Και αυτή η κωλο wind δεν έχει ενημέρωση για τα δεδομένα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμια αξιοπιστη εφαρμογη για την μετρηση των data υπάρχει.

Το 3g dog και το android stats ειναι αστα να πανε.

Ενω εχω καταναλωσει 110 Mb, το 3g dog λεει οτι εχω καταναλωσει 40 Mb και το android stats 52 Mb !!!!!

 

"My data manager" μέχρι τώρα το μόνο αξιόπιστο που έχω βρει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

"My data manager" μέχρι τώρα το μόνο αξιόπιστο που έχω βρει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εγω ειμαι ευχαριστημενος με το data counter widget..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Droidstats....

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα έναν σήμερα με λευκό GS2 και έσκασα απο τη ζήλια μου....Μου άρεσε τόσο πολύ που ψάχνω τρόπο να το κάνω κ εγώ άσπρο.Υπάρχει μήπως τρόπος (θυμάμαι στο iPhone 4 υπήρχε κάπου είχα δει);Λέω εγώ τώρα...

Αλλιώς μετά η επιλογή είναι να το πουλήσω κ να πάρω το λευκό;

 

 

Το θέμα είναι ότι και πάλι η μπροστά όψη θα παραμείνει μάυρη. Οπότε νομίζω θα γίνει άσχημο αντί για πιο όμορφο...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν λιγες μερες το gs2 και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος, ωστοσο υπάρχει ενα εντελως "κουλο" προβλημα που - αν και δικτυάς - δεν ξερω πως να το ξεπερασω..

 

Για να παρει δίκτυο από το wifi router μου (dlink 615) θα πρέπει πρώτα να έχει συνδεθεί το pc μου ασύρματα στο router!!!!!! Όχι οποιοδήποτε device, μονο το pc ή το laptop!!!! :confused: Αν δεν εχω μπει με το pc ασυρματα, η συσκευή δείχνει οτι "μιλαει" με το router και παίρνει κανονικα ip address, παρ' όλα αυτά δεν "βγαινει" στο internet... ! Το περίεργο ειναι πως οι άλλες συσκευές που έχω (samsung galaxy mini, htc touch ii, alcatel 806d) συνδέονται κανονικά και έχουν internet ανεξάρτητα αν έχω συνδέσει το pc μου ασυρματα στο δίκτυο!!

 

Δοκίμασα να βαλω στατικη ip, και τις λοιπες ρυθμισεις που διαβασα σε αλλο τοπικ, αλλά δεν άλλαξε κάτι ! καμια ιδέα ?

 

Δοκίμασε αν βρεις κάτι απο εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1145485

Link to comment
Share on other sites

Καμια αξιοπιστη εφαρμογη για την μετρηση των data υπάρχει;

Το 3g dog και το android stats ειναι αστα να πανε.

Ενω εχω καταναλωσει 110 Mb, το 3g dog λεει οτι εχω καταναλωσει 40 Mb και το android stats 52 Mb !!!!!

 

Χρησιμοποιώ αυτό. https://market.android.com/details?id=com.mobidia.android.mdm&hl=el

 

My data manager. Σου δείχνει και την κατανάλωση ανα εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω το My Data Manager και το Data counter widget

Ευχαριστω !!!

 

@nnik_1969

οπως ανεφερα πριν το droid stats δειχνει αλλα αντι αλλων

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβάθμισα μέσω Kies σε 2.3.4 ("Ελληνικό" s2) και παρατήρησα δύο πράγματα.

1. Το widget 'mini paper' δεν λειτουργεί

2. Οι εφαρμογές αλλάζουν θέση "απλώνονται" δημιουργώντας νέες καρτέλες μετά από επανεκκίνηση (σημ. το τηλέφωνο δεν είναι root)

Κατά τα άλλα δεν παρατήρησα κάποιο άλλο πρόβλημα

Κάποια ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν έχει απαντηθει προηγουμένως αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι με την αναζήτηση!! Σε πολλα review βλέπω πως όταν κάνουν clear τη ram αφενός μέναι πάντα ένα κομμάτι δεσμευμένο (200 κατι, λόγω λειτουργικού φαντάζομαι) , αφετέρου αντι το μέγιστο να είναι 1 Gb είναι στα 837 Mb.. Γιατί συμβαίνει αυτο??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...