Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

όταν μιλάω σε έναν γνωστό που έχει το Galaxy SII, ακούω και την φωνή μου να επιστρέφει. Ο χρήστης του SII λέει ότι του το έχουν πει κι άλλοι. Είναι γνωστό πρόβλημα ή υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

 

Φταιει και η θηκη που εχει βαλει. Αν την αφαιρεσει θα δει οτι ολα ειναι οκ.

Αλλιως πρεπει να κλεισει το Noise reduction

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιοι θα το μάθατε κάποιοι όχι.Αλλά για εμάς του S2 είναι καλά νέα.Εδώ http://techblog.gr/mobile/samsung-android-4-1-jelly-bean-updates-89356/ ακόμη μια φορά επιβεβαιώνεται ότι θα πάρουμε την Jelly Bean στην συσκευή μας.Εξηγήθηκε η Samsung.Μένει να μάθουμε το πότε ακριβώς ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εΐχα παει σημερα να αγοράσω το galaxy s3 και με αποθαρρυναν τελειως. Μου πρότειναν με 1000 το 2...

Θέλω να μου πειτε εσεις σαν πιο παλιοι χρηστες του s2 τις αποψεις σας...

Με τι χρήματα ειναι καλα να το βρω?

ειστε ικανοποιημενοι???

Παιρνει android 4 και παραπανω?

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εΐχα παει σημερα να αγοράσω το galaxy s3 και με αποθαρρυναν τελειως. Μου πρότειναν με 1000 το 2...

Θέλω να μου πειτε εσεις σαν πιο παλιοι χρηστες του s2 τις αποψεις σας...

Με τι χρήματα ειναι καλα να το βρω?

ειστε ικανοποιημενοι???

Παιρνει android 4 και παραπανω?

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων...

 

Φίλε μου. Για να ξέρεις. Από την προσωπική μου εμπειρία. Το S2 είναι ένα άψογο smart phone. Γρήγορο με καλό hardware και προσωπικά δεν του λείπει κάτι. Τώρα σε σχέση με το S3 όπως και να το κάνουμε είναι κάτι πιο νέο. Έχει 4πύρηνο cpu ενώ το s2 2πύρηνο. Η βασική διαφορά αυτή είναι. Από την άλλη έχουν ίδια RAM στο 1GB. Από κάμερα είναι ίδια με την διαφορά ότι η μπροστινή του S3 τραβάει 720p HD βίντεο στα 1.9 mpixel. Το S3 έχει μεγαλύτερη οθόνη,μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης HD είναι σαφώς πιο smooth και γρηγορότερο αφού έχει 2 πυρήνες ακόμα. Έχει κάποια νέα features λειτουργίες σε σχέση με το S2 στην έκδοση του ice cream sandwich αλλά και στο JellyBean. Κατα τ'άλλα αν δεν θέλεις να δώσεις πάνω από 600 euro πήγαινε με τις μπάντες στο S2 ή στο Samsung Galaxy Nexus το οποίο εξίσου μετράει πολύ. Όσο για το android που ρώτησες. Η Samsung επιβεβαίωσε ότι και το S2 θα πάρει την έκδοση 4.1xxx JellyBean και αυτό μπορείς να το δεις εδώ http://techblog.gr/mobile/samsung-android-4-1-jelly-bean-updates-89356/ για επιβεβαίωση. Έπειτα εγώ προσωπικά έχω βάλει τον cpu του S2 σε συχνότητα 1.4GHz η οποία φτάνει εώς 1.6GHz με δικό μου ρίσκο πάντα αφού ξεκλείδωσα την συσκευή και δοκίμασα custom roms με ICS και Jelly Bean και η συσκευή πετάει. Είναι σφέρα. Το ίδιο ισχύει και για το S3. Με custom rom ακόμα γρηγορότερο. Απο 'κει και πέρα είναι τί θέλεις και τί έισαι διατεθιμένος να δώσεις. Αν είχα τα χρήματα να δώσω. Θα αγόραζα το S3 ή θα περίμενα το Galaxy Note 2 αφού δεν με ενοχλεί που είναι μεγάλο σε μέγεθος. Στην κρίση σου είναι τώρα το τί θα επιλέξεις

 

εγω πηγα για να αγορασω το s3...

το θεμα ειναι οτι για το s3 μου ειπαν οτι μπορουν και μπαινουν στην sim των s3 μεσω wifi και στην διαγραφουν και μετα σου μπλοκαρουν και την συσκευη.

Επισης οτι θα αποσυρθουν παρα πολλα γιατι βγαζουν προβληματα και θα ξανακυκλοφορησει...

Γιαυτο επεσα στο s2....

 

Φίλε μου δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο από τα παιδιά που το έχουν το S3 εδω μέσα.Κατα πόσο μπορεί να ισχύει αυτό;Και αν μπορεί να μπει στο s3 κάποιος γιατί να μην μπορεί και στο s2?Θέμα λογισμικού είναι αυτό πιστεύω περισσότερο.Δες και το Samsung Galaxy Nexus πάντως.Σε ποιό κατάστημα σου τα είπαν ολα αυτά.Μήπως ήθελαν να ξαποστείλουν περίσια κομμάτια του s2; :S

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου. Για να ξέρεις. Από την προσωπική μου εμπειρία. Το S2 είναι ένα άψογο smart phone. Γρήγορο με καλό hardware και προσωπικά δεν του λείπει κάτι. Τώρα σε σχέση με το S3 όπως και να το κάνουμε είναι κάτι πιο νέο. Έχει 4πύρηνο cpu ενώ το s2 2πύρηνο. Η βασική διαφορά αυτή είναι. Από την άλλη έχουν ίδια RAM στο 1GB. Από κάμερα είναι ίδια με την διαφορά ότι η μπροστινή του S3 τραβάει 720p HD βίντεο στα 1.9 mpixel. Το S3 έχει μεγαλύτερη οθόνη,μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης HD είναι σαφώς πιο smooth και γρηγορότερο αφού έχει 2 πυρήνες ακόμα. Έχει κάποια νέα features λειτουργίες σε σχέση με το S2 στην έκδοση του ice cream sandwich αλλά και στο JellyBean. Κατα τ'άλλα αν δεν θέλεις να δώσεις πάνω από 600 euro πήγαινε με τις μπάντες στο S2 ή στο Samsung Galaxy Nexus το οποίο εξίσου μετράει πολύ. Όσο για το android που ρώτησες. Η Samsung επιβεβαίωσε ότι και το S2 θα πάρει την έκδοση 4.1xxx JellyBean και αυτό μπορείς να το δεις εδώ http://techblog.gr/mobile/samsung-android-4-1-jelly-bean-updates-89356/ για επιβεβαίωση. Έπειτα εγώ προσωπικά έχω βάλει τον cpu του S2 σε συχνότητα 1.4GHz η οποία φτάνει εώς 1.6GHz με δικό μου ρίσκο πάντα αφού ξεκλείδωσα την συσκευή και δοκίμασα custom roms με ICS και Jelly Bean και η συσκευή πετάει. Είναι σφέρα. Το ίδιο ισχύει και για το S3. Με custom rom ακόμα γρηγορότερο. Απο 'κει και πέρα είναι τί θέλεις και τί έισαι διατεθιμένος να δώσεις. Αν είχα τα χρήματα να δώσω. Θα αγόραζα το S3 ή θα περίμενα το Galaxy Note 2 αφού δεν με ενοχλεί που είναι μεγάλο σε μέγεθος. Στην κρίση σου είναι τώρα το τί θα επιλέξεις

εγω πηγα για να αγορασω το s3...

το θεμα ειναι οτι για το s3 μου ειπαν οτι μπορουν και μπαινουν στην sim των s3 μεσω wifi και στην διαγραφουν και μετα σου μπλοκαρουν και την συσκευη.

Επισης οτι θα αποσυρθουν παρα πολλα γιατι βγαζουν προβληματα και θα ξανακυκλοφορησει...

Γιαυτο επεσα στο s2....

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα για να αγορασω το s3...

το θεμα ειναι οτι για το s3 μου ειπαν οτι μπορουν και μπαινουν στην sim των s3 μεσω wifi και στην διαγραφουν και μετα σου μπλοκαρουν και την συσκευη.

Επισης οτι θα αποσυρθουν παρα πολλα γιατι βγαζουν προβληματα και θα ξανακυκλοφορησει...

Γιαυτο επεσα στο s2....

 

Πες μου σε παρακαλώ ποιος σου ειπε κάτι τέτοιο ?? Εχω απορία ειλικρινά ποιος στο είπε ? . :confused::confused:

Εννοείτε οτι δεν στέκει κατι τέτοιο.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορω να πω...παντως αυτο μου ειπε...μαλιστα το διαβασε σε φορουμ..δεν ξερω τωρα. μπερδευτηκα!!!

και ημουν ετοιμος να το παρω το s3. βασικα αν ηθελε να ξαποστειλει το 2 θα μου το χε δωσει ηδη. αυτος μου ειπε περιμενε το s3 να δουμε τι θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι κακοί πωλητές που πουλάνε με γνώμονα το στοκ και το ποστοστό κέρδους.

Το "κακοί" το βλέπω από την πλευρά του καταναλωτή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι οτι δεν ηθελε να το σκοτωσει το 2...

μου ειπε απλα να κανω υπομονη για να δουμε πως θα παει με το 3...

ειναι φιλος φιλου και ηθελε να με βοηθησει.

μου ειπε θελω να παρεις κατι και να εισαι ευχαριστημενος.γιαυτο μου προτεινε το 2 που ειναι αλλωστε και δοκιμασμενο...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι οτι δεν ηθελε να το σκοτωσει το 2...

μου ειπε απλα να κανω υπομονη για να δουμε πως θα παει με το 3...

ειναι φιλος φιλου και ηθελε να με βοηθησει.

μου ειπε θελω να παρεις κατι και να εισαι ευχαριστημενος.γιαυτο μου προτεινε το 2 που ειναι αλλωστε και δοκιμασμενο...

 

Αν έχεις τα χρήματα για το S3 και θες να τα δώσεις, δεν υπάρχει λόγος να μείνεις στο S2, παρόλο που είναι τερατάκι και αυτό.. Απλά είναι της κατηγορίας S το πιο καινούριο μοντέλο.. Οπότε και θα πάρει μελλοντικές ενημερώσεις, που ίσως να μην πάρει το S2 (π.χ Jelly Bean, που μέχρι να μας την δώσουν, τους βρίζαμε.. :P ).. Ωστόσο, το νου σου μην σου πέσει.. Δεν είναι τόσο ανθεκτικό όσο το S2 δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε παρακαλώ ποιος σου ειπε κάτι τέτοιο ?? Εχω απορία ειλικρινά ποιος στο είπε ? . :confused::confused:

Εννοείτε οτι δεν στέκει κατι τέτοιο.

 

Ενας που ειχε iPhone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον είπαν στο φίλο : http://www.techgear.gr/one-line-of-code-can-hard-reset-galaxy-s-iii-and-break-the-sim-card-53377/

 

Ισχύει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα με την μπαρα ενημερωσης που βρισκεται στην κορυφη της οθονης εχει εξαφανισθει η ενδειξη της μπαταριας και δεν γνωριζω το υπολοιπο της μπαταριας μου υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω?ευχεριστω Edited by VASILLIS78
καλυτερη διατυπωση
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλλον είπαν στο φίλο : http://www.techgear.gr/one-line-of-code-can-hard-reset-galaxy-s-iii-and-break-the-sim-card-53377/

 

Ισχύει τελικά?

 

Φιλε μου θα "καταθεσω" την προσωπικη μου αποψη...

 

Κατ'αρχην, αυτη η ειδηση παιζει παντου σημερα και ισως τελικα να ισχυει... Τουλαχιστον ετσι θα το εχουμε στο μυαλο μας μεχρι να ανακοινωθει (αν ανακοινωθει) το αντιθετο...

 

Στο σημειο που εχουν φτασει σημερα τα κινητα, ΝΑΙ, μπορει να υπαρξουν τετοιοι κινδυνοι... Αυτο που οφειλεις να κανεις εσυ, ειναι να προσεχεις τι κατεβαζεις, τι ανοιγεις και σε τι link "πατας"... ΑΚΡΙΒΩΣ οπως κανεις και στο pc σου...

 

Και καλου-κακου να κανεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα ενα nandroid backup (αν εισαι root) ωστε αν συμβει καμμια "στραβη" να γυρισεις "πισω"...

 

Οι πιο εμπειροι του site ισως προτεινουν κατι ακομα καλυτερο, παντως αυτες οι ειδησεις μια που ακουγονται και μια που διαψευδονται... Επαναλαμβανω, χρειαζεται ΠΡΟΣΟΧΗ...

 

(Βεβαια υπαρχει και η λυση να παρεις μηλοφωνο, να περιορισεις τους οριζοντες σου και να εχεις ησυχο το κεφαλι σου...:p)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο αυτό με την sim, είπαν πως μέσω NFC η συσκευή μπορεί να "κινδυνέψει", κάπου εδώ μπαίνει η ημιμάθεια. Πάρε απλά όποιο σου αρέσει στα λεφτά που διαθέτεις είναι η δικιά μου πρόταση. Όμως φοβάμαι πως βγαίνουμε εκτός θέματος/thread. :ninja:

Φίλε που πήρες upgrade σε 4.0.4 από την Wind, το πήρες μέσω kies ή ΟΤΑ? επίσης, έχει πάρει κάποιος πελάτης Vodafone τέτοιο update?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωσην σας αναφερω το παρακατω περιστατικο:

Φιλος ειχε προβλημα με το S2. Ενω το φορτιζε ολο το βραδυ, την αλλη μερα του εσβηνε ξαφνικα, εβαζε ξανα να το φορτισει, δεν του αναβε, μετα απο προσπαθειες αναβε το κινητο, του ξαναεσβηνε κλπ. Γενικα ειχε προβληματα με την μπαταρια. Εβαλε μια καινουργια μπαταρια, αλλα μετα απο μια εβδομαδα παλι τα ιδια συμπτωματα.

Επειδη ειχε βαλει custom rom του προτείνω να βαλει την original κι αν του κανει τα ιδια παλι να το παει για service.

Οντως μετα απο 2-3 μερες του εκανε παλι τα ιδια, με την διαφορά ομως ότι η μαμα rom του έβγαλε το εικονιζόμενο μήνυμα κατι που δεν του εβγαζε η custom.

Καθαρισε την επαφη usb γιατι προφανως ειχε πιασει υγρασια-σκονη και ολα λυθηκαν !!!

Τελικα εχουν και κατι καλο οι original rom :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο αυτό με την sim, είπαν πως μέσω NFC η συσκευή μπορεί να "κινδυνέψει", κάπου εδώ μπαίνει η ημιμάθεια. Πάρε απλά όποιο σου αρέσει στα λεφτά που διαθέτεις είναι η δικιά μου πρόταση. Όμως φοβάμαι πως βγαίνουμε εκτός θέματος/thread. :ninja:

Φίλε που πήρες upgrade σε 4.0.4 από την Wind, το πήρες μέσω kies ή ΟΤΑ? επίσης, έχει πάρει κάποιος πελάτης Vodafone τέτοιο update?

 

Μεσω ota αλλα το κινητο το ειχα αγορασει απο Γερμανια περυσι

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριχτω για το ενδιαφερον και τις απαντησεισ!

να ρωτησω κατι αλλο υπαρχει δυνατοτητα να παρει πιο δυνατη μπαταρια το s2?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριχτω για το ενδιαφερον και τις απαντησεισ!

να ρωτησω κατι αλλο υπαρχει δυνατοτητα να παρει πιο δυνατη μπαταρια το s2?

 

Βεβαίως http://www.expansys.com.gr/blog/?p=1427

 

Έχουν βγει και ποιο μεγάλες απο 2000mah

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως http://www.expansys.com.gr/blog/?p=1427

 

Έχουν βγει και ποιο μεγάλες απο 2000mah

 

Ευχαριστω πολυ φιλε!

ξερεις το κοστος πανω κατω?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..θέλω να με βοηθήσει κάποιος στο πως να κάνω εγκατάσταση το JKay's deluxe καθως και πως να κανω backup γιατι το εχω σκατ*σει μια φορά..ευχαριστω..απο το xda δεν εβγαλα ακρη..ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα.Ειχα διαβασει οτι εχει DLNA και εξοδο HDMI αλλα βλεπω σε καποια site οτι δεν....

Τι ισχυει??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε!

ξερεις το κοστος πανω κατω?

Δες εδω http://www.expansys.com.gr/s.aspx?search=samsung%20galaxy%20s%202%20battery%202000%20mah

Απλά να γνωρίζεις οτι υπάρχει ειδικό θέμα για Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307578

και κατι ακομα.Ειχα διαβασει οτι εχει DLNA και εξοδο HDMI αλλα βλεπω σε καποια site οτι δεν....

Τι ισχυει??

Εχει φίλε μου κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...