Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις απεγκατεστησα τα παντα που ειχαν εγκατασταθει μετα το rootαρισμα, πλην του Κ-9 E-MAIL (το οποιο το θελω) και θα δουμε πως θα παει...

Σε εμενα το Κ-9 E-MAIL μου ρουφαγε την μπαταρια για πλακα νομιζω πως εκει ειναι το προβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμενα το Κ-9 E-MAIL μου ρουφαγε την μπαταρια για πλακα νομιζω πως εκει ειναι το προβλημα σου.

 

Ίδιο πρόβλημα με το k9 είχα κι εγώ την Παρασκευή και το έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειμαι με επισημη ρομ 4.0.3 επειτα απο την ressurection ics που ειχα δοκιμασει.Δοκιμασα να μεταφερω με bluetooth,σε 2 διαφορετικα κινητα και ενω κανει συνδεση μεταξυ των συσκευων και στελνει το αρχειο,φαινεται κανονικα η μπαρα καταστασης αποστολης,στο τελος αποτυχαινει η αποστολη του αρχειου.Το αρχειο ηταν 3,3 mb μηπως ειναι θεμα των αλλων κινητων;Μηπως,δε δεχονται μεγαλα αρχεια;Γνωριζει κανεις τι συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα το Κ-9 E-MAIL μου ρουφαγε την μπαταρια για πλακα νομιζω πως εκει ειναι το προβλημα σου.

 

Ίδιο πρόβλημα με το k9 είχα κι εγώ την Παρασκευή και το έβγαλα.

 

Λοιπον! Αφησα μονο το Κ-9 (απεγκατεστησα οσα ειχα βαλει μετα το root, Antek Explorer, Titanium backup free, Adaway, Root uninstaller και 1-2 ακομα για backup contacts) και φαινεται οτι παει καλα...

Εγκατεστησα πριν λιγο το Adfree και ελεγχω... η μπαταρια δεν φαινεται να "ρουφιεται"... Αυτα σαν πρωτη εντυπωση, αυριο ισως βαλω ενα ακομα απο αυτα που εβγαλα να δω συμπεριφορα...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον! Αφησα μονο το Κ-9 (απεγκατεστησα οσα ειχα βαλει μετα το root, Antek Explorer, Titanium backup free, Adaway, Root uninstaller και ισως 1-2 ακομα που δεν θυμαμαι) και φαινεται οτι παει καλα...

Εγκατεστησα πριν λιγο το Adfree και ελεγχω... η μπαταρια δεν φαινεται να "ρουφιεται"... Αυτα σαν πρωτη εντυπωση, αυριο ισως βαλω ενα ακομα απο αυτα που εβγαλα να δω συμπεριφορα...

 

Άστο λιγο να δεις πως θα παει .Μετά άρχισε να εγκαθιστάς σιγα σιγα και θα βρεις ποιο σου έκανε την ζημιά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν έχουν αρκετό χώρο τα άλλα κινητά;

 

Και τα 2 κινητα τα χρησιμοποιουν ελαχιστα για media,αδεια ηταν,δεν πρεπει να ηταν θεμα χωρου,και δεν εβγαλε καποιο μηνυμα οτι δεν επαρκει ο χωρος ας πουμε.Απλα,εβγαλε οτι απετυχε η μεταφορα και αν πατουσα επαναληψη,δεν εκανε επαναληψη,εβγαζε κατευθειαν αποτυχια μετα.Παντως ζευξη των κινητων γινοταν κανονικα εβαζα και την συσκευη μου ως αξιοπιστη στο ενα που ηταν νοκια...Δε ξερω πραγματικα,αν εχει καποιος ιδιο θεμα ας μου πει παρακαλω.Η ρομ που εχω ειναι η BOLPD 4.0.3 sales code COS.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Σημερα εγινα κ εγω κατοχος ενος Galaxy S2 με resurrection rom,προσπαθω ολο το απογευμα να το συνδεσω με τον Η/Υ μεσω KIES κ δεν το βλεπει με τιποτα!Τι μπορω να κανω???Εχω απελπιστει καθως η συνδεση μεσω καλωδιου για μενα ειναι πρωταρχικη.Καθεβοηθεια ευπροσδεκτη
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το KIES βλεπει μονο επισημες ρομ.Για backup να χρησιμοποιησεις το Titanium Backup.Αν ο υπολογιστης σου δε βλεπει καθολου το κινητο ομως,ειναι αλλο θεμα.Αν ομως οταν το συνδεεις σου το βγαζει στον file explorer εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω συνδεδεμενο με το καλωδιο το κινητο μου βγαζει αν πατησω το εικονιδιο "Υπολογιστης" τα εξης"Αφαιρουμενος δισκος(Ε),Αφαιρουμενος δισκος(F),Χωρις να μπορω να μπω να δω περιεχομενο φακελων...:cry:Αυτο το Titanium backup το εγκαθιστουμε στο κινητο ετσι?? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup το κατεβαζεις δωρεαν απο το μαρκετ του αντροιντ,απο το κινητο.Το πως θα σου δειχνει τον αποθηκευτικο χωρο του κινητου εξαρταται απο το λειτουργικο που εχεις στον υπολογιστη.Ο,τι και να εχεις απο windows,αν εχεις windows,οταν το συνδεσεις πρεπει να σου βγαλει λογικα autoplay και να σου βγαλει να διαλεξεις ενεργεια,αν θα ανοιξει φακελο να δεις περιεχομενα κτλ.To KIES γιατι ακριβως το θελεις;Απο την στιγμη που εβαλες αλλη ρομ,δε το χρειαζεσαι παντως.Τους drivers χρειαζοσουν απλα για να βλεπει το κινητο,δε νομιζω να εχεις προβλημα παντως.Δες στον file explorer καπου εκει στους σκληρους δισκους απο κατω θα εχει το κινητο ως συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις..Βασικα θελω να συνδεθω με τον υπολογιστη για να περναω φωτο-βιντεος απο τη μια συσκευη στην αλλη...Κατεβασα το τιτανιουμ το εγκατεστησα αλλα κ παλι δεν το βλεπει το κινητο ο υπολογιστης..Εχω 7(64b)
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω συνδεδεμενο με το καλωδιο το κινητο μου βγαζει αν πατησω το εικονιδιο "Υπολογιστης" τα εξης"Αφαιρουμενος δισκος(Ε),Αφαιρουμενος δισκος(F),Χωρις να μπορω να μπω να δω περιεχομενο φακελων...:cry:Αυτο το Titanium backup το εγκαθιστουμε στο κινητο ετσι??

 

Επισης,η ressurection rom σου επιτρεπει απο την οθονη κλειδωματος να αλλαξεις πως ειναι συνδεμενο στο usb αν θα ειναι MTP ή Mass storage κατι τετοιο,πατα πανω να αλλαξει.Επισης,στις ρυθμισεις του κινητου developer options->debugging ενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις..Βασικα θελω να συνδεθω με τον υπολογιστη για να περναω φωτο-βιντεος απο τη μια συσκευη στην αλλη...Κατεβασα το τιτανιουμ το εγκατεστησα αλλα κ παλι δεν το βλεπει το κινητο ο υπολογιστης..Εχω 7(64b)

 

Το titanium ειναι για να κανεις backup τοπικο,δεν εχω δοκιμασει να κανει backup στον υπολογιστη,μπορει να κανει και αυτο δε ξερω.Ισως καποιος αλλος ξερει περισσοτερα για το titanium.Δοκιμασε αυτα που προτεινω για αλλαγη mode usb και ενεργοποιησε debugging,αυτα φταινε.Εγω μετεφερα τα παντα πολυ γρηγορα με ressurection rom οταν την ειχα δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Επισης,η ressurection rom σου επιτρεπει απο την οθονη κλειδωματος να αλλαξεις πως ειναι συνδεμενο στο usb αν θα ειναι MTP ή Mass storage κατι τετοιο,πατα πανω να αλλαξει.Επισης,στις ρυθμισεις του κινητου developer options->debugging ενεργοποιημενο.

 

Το developer options που το βρισκω,γιατι στην οθονη κλειδωματος δεν μου εχει επιλογη αλλαγης MTP η mass...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το developer options που το βρισκω,γιατι στην οθονη κλειδωματος δεν μου εχει επιλογη αλλαγης MTP η mass...

 

Εχει κατι μηνες που χρησιμοποιησα την ressurection rom,developer options θα βρεις στις ρυθμισεις της συσκευης,λογικα τερμα κατω,ρυθμισεις για usb θα βρεις παλι στις ρυθμισεις συσκευης λογικα πανω εκει που γραφει more περισσοτερα,ανοιγει μενου και εχει ρυθμισεις για usb εκει αλλαζεις το Mode.Στην εκδοση που ειχα εγω οταν το συνεδεα εγραφε οτι συνδεθηκε ως MTP απο οτι θυμαμαι και δεν μου εδειχνε τις καρτες αποθηκευσης και εγραφε απο κατω να πατησεις να αλλαξει σε mass storage mode,μπορει να το αλλαξαν και να μη το δειχνει στην οθονη κλειδωματος πια.Ολα αυτα ειναι στις ρυθμισεις του κινητου παντως σιγουρα,το οποιο ειναι σχεδον ιδιο με το το στοκ μενου.Αν δε μπορεις να το βρεις παλι,τοτε δε μπορω να βοηθησω και πολυ γιατι επεστρεψα σε επισημη ρομ πια.Και κατι αλλο,το thread εδω ειναι για επισημες ρομ αν δε κανω λαθος,μπορει να παρεκτρεπομαστε με την ressurection rom.

Link to comment
Share on other sites

Που να το στείλω ρε παιδιά το κινητό για αλλαγή οθόνης και να το πάρω γρήγορα? (σε επίσημο service)

 

Παίρνω στην smartec στο 210 58 20 000 και είμαι σε αιώνια αναμονή. 20 φορές πήρα..

Link to comment
Share on other sites

Το developer options που το βρισκω,γιατι στην οθονη κλειδωματος δεν μου εχει επιλογη αλλαγης MTP η mass...

 

Στην reserection την οποία έχω, όταν συνδέεις το κινητό στο pc σου εμφανίζει ένα notification που γράφει USB connected και ένα δυτερο που γράφει USB debugging connected.

Αν ανοίξεις τα notifications και πατήσεις πάνω στο USB connected θα σε πάει σε μια οθόνη που θα σου επιτρέψει να ενεργοποιήσεις το mass storage και μετά θα μπορείς να δείς κανονικά την μνήμη του κινητού σου στον explorer των windows.

 

Caution!!! Επειδή δεν ξέρω ποιά έκδοση της rom έχεις πρέπει να πω οτι μια παλαιότερη έκδοση, η 2.5.2 νομίζω αλλά χωρίς να είμαι σίγουρος, είχε ένα θέμα με το mass storage και ήθελε να flashαρεις ένα έξτρα αρχείο. Σε πιο καινούριες εκδόσεις (2.5.3 ή 2.6 ή 2.6.1) το mass storage λειτουργεί κανονικά όπως περιέγραψα πιο πάνω. :):)

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο το ξυπνητηρι δεν χτυπαει?

Αντί να το κλείσεις το βάζεις σε airplane mode. Ελάχιστη κατανάλωση και το ξυπνητήρι χτυπάει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ροζ στην καμερα. Ολες ετσι ειναι απ'οτι αντιληφθηκα ή ορισμενες συσκευες το εχουν το θεμα αυτο ;

Ειμαι 3 μερες πριν την ληξη της DOA και πρεπει να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ροζ στην καμερα. Ολες ετσι ειναι απ'οτι αντιληφθηκα ή ορισμενες συσκευες το εχουν το θεμα αυτο ;

Ειμαι 3 μερες πριν την ληξη της DOA και πρεπει να ξερω.

 

Το πας πίσω και πολύ το άφησες!

Θα το αλλάζεις μέχρι να έχεις μια κανονική και σωστή συγκευή χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

Είναι που θα πέσεις, σε τι κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί, αλλά έφαγα το google και δεν βρήκα άκρη (ενδεχομένως να μην ψάχνω με τις σωστές λέξεις): Μπορώ σε «μαμά» ROM ICS (έστω και με mod αλλά χωρίς αλλαγή ROM) να εξαφανίσω ή να αλλάξω τα κουμπιά στο πάνω μέρος που κάνουν toggle διάφορα (π.χ. WiFi, κλείδωμα περιστροφής κ.ο.κ.);

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ροζ στην καμερα. Ολες ετσι ειναι απ'οτι αντιληφθηκα ή ορισμενες συσκευες το εχουν το θεμα αυτο ;

Ειμαι 3 μερες πριν την ληξη της DOA και πρεπει να ξερω.

 

Το πας πίσω και πολύ το άφησες!

Θα το αλλάζεις μέχρι να έχεις μια κανονική και σωστή συγκευή χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

Είναι που θα πέσεις, σε τι κομμάτι.

 

Έχω δει πάρα πολλά sgs2 , ΚΑΝΕΝΑ χωρίς το πρόβλημα της ροζίλας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...