Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην εσωτερικη μνημη. κατεβσα 2 διαφορετικα προγραματα σχετικα με ntfs mount αλα δε κανει δουλεια.κολαει στο τελευτεο 10% αυτο εκανε κ πριν. please ας βοηθησει καποιος παιδια δε περνα η ωρα στην πιατσα. :(

 

μήπως να μετέτρεπες την ταινία σε άλλο τύπο video;

ή ψάξε για ταινίες σε μορφή micro hd.

το fat δεν υποστηρίζει αρχεία πάνω από 4GB.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως να μετέτρεπες την ταινία σε άλλο τύπο video;

ή ψάξε για ταινίες σε μορφή micro hd.

το fat δεν υποστηρίζει αρχεία πάνω από 4GB.

 

μαλλον κατι τετοιο θα παιξει.απλα τα χρωματα της οθονης σε αναλυση 720ρ ειναι απολαυστικα πραγματικα.ευχαριστω παντως..

Link to comment
Share on other sites

Αν μετατρεψεις την ταινια hd σε mp4, θα ειναι καλη η ποιοτητα στην οθονη του κινητου.

Απλα θα πρεπει να περιμενεις για την μετατροπη, αναλογα με το ποσο καλο επεξεργαστη εχεις στο pc σου

Link to comment
Share on other sites

Αν μετατρεψεις την ταινια hd σε mp4, θα ειναι καλη η ποιοτητα στην οθονη του κινητου.

Απλα θα πρεπει να περιμενεις για την μετατροπη, αναλογα με το ποσο καλο επεξεργαστη εχεις στο pc σου

 

όσοι έχετε σχετικά πρόσφατης γενιάς κάρτα γραφικών amd/ati radeon χρησιμοποιήστε το

Video converter που είναι ενσωματωμένο στους drivers, για πολύ πιο γρήγορη επεξεργασία.

λογικά κάτι ανάλογο θα υπάρχει και από nvidia μεριά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερουμε ποια θα ειναι η παρτιδα με προεγκατεστημενο το ics στα καινουρια galaxy s2 ?

 

Δεν νομίζω να υπάρξει τέτοια παρτίδα από τη στιγμή που έχει ήδη κυκλοφορήσει το SIII...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρξει τέτοια παρτίδα από τη στιγμή που έχει ήδη κυκλοφορήσει το SIII...

 

http://androidgreece.gr/2012/05/21/to-galaxy-s2-tha-politai-sto-exis-me-proegkatestimeno-to-ics/

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν μετατρεψεις την ταινια hd σε mp4, θα ειναι καλη η ποιοτητα στην οθονη του κινητου.

Απλα θα πρεπει να περιμενεις για την μετατροπη, αναλογα με το ποσο καλο επεξεργαστη εχεις στο pc σου

 

Επειδη το κινητο μου εχει γρηγοροτερο επεξεργαστη απ το λαπτοπ (!!!) θα κατεβασω προγραμα να χωριζει το βιντεο σε 2-3 μερη για να τα περναω 1-1... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρξει τέτοια παρτίδα από τη στιγμή που έχει ήδη κυκλοφορήσει το SIII...

 

Κυκλοφορεί ήδη, αλλά στην Ινδία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το voicetalk του GS3..Το εγκατεστησα σύμφωνα με τις οδηγιες στο GS2 μου, αλλά με πεταει συνέχεια και λεει οτι η εφαρμογή S Voice διακόπηκε! Τι μπορεί να φταείει?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από προτροπή του Moderator sakiss, κάνω repost του προβλήματος που αντιμετωπίζω σε αυτό το thread.

 

Καλησπέρα.. Έχω ένα προβληματάκι με το Galaxy S2. Όταν πάω να κλείσω το κινητό, κλείνει για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ανοίγει από μόνο του. Δε φορτώνει κανονικά. Απλά μου βγάζει μια μπαταρία όπως όταν είναι κλειστό και φορτίζει και δίπλα ένα κίτρινο τρίγωνο με ένα "!" και ένα θερμόμετρο δίπλα. Το κινητό το έχω ένα μήνα. Για να φορτώσει μπαίνω σε recovery mode και κάνω reboot. Για να κλείσω το κινητό πρέπει να βγάλω εντελώς τη μπαταρία. Με το που βάζω τη μπαταρία ανοίγει μόνο του παλι. Επίσης όταν γεμίσει η μπαταρία βγάζει ενα σημαδάκι πράσινο με μια μπαταρία και 100%. Κανονικά όταν το βγάλεις από το φορτιστή αυτό φεύγει. Ε λοιπόν μένει εκει. Και ένα τελευταίο. Δε το αναγνωρίζει πλέον το pc.

 

Το κινητό έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με τον παραπάνω φίλο. Δοκίμασα soft reset, hard reset, update σε 4.0.3, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης, μετά το update σε ICS, κάθε ένα λεπτό εμφανίζεται στην οθόνη το εξής μήνυμα: "Η φόρτιση τέθηκε σε παύση. Η τάση είναι πολύ υψηλή.", με το εικονίδιο της μπαταρίας να αναβοσβήνει.

Παρατήρησα ότι το πρόβλημα "εξαφανίζεται" όταν συνδέω το κινητό στο φορτιστή ή τον υπολογιστή και επανέρχεται αφού το αποσυνδέσω. Επιπλέον, μπορώ να ανοίξω το τηλέφωνο χωρίς να μπω στο recovery menu, όταν αυτό είναι συνδεδεμένο σε κάποια πηγή ενέργειας. Το USB storage πότε δουλεύει, πότε όχι.

Μετά από λίγο ψάξιμο στο internet, βρήκα ότι το παραπάνω πρόβλημα είναι αρκετά διαδεδομένο ανάμεσα στους χρήστες του Galaxy S2 και πρόκειται για διάβρωση στη θύρα ή/και κύκλωμα micro usb του τηλεφώνου. Παραθέτω δυο link σαν παράδειγμα, αλλά μπορείτε να βρείτε πολύ περισσότερα κάνοντας search με λήμμα "galaxy s2 usb corrosion" ή κάτι παρόμοιο.

1) Spurious Battery Temperature Warning

2) Huge (recall-worthy) problem with the usb port

 

Οι περισσότεροι χρήστες (ανάμεσα τους κι εγώ) αναφέρουν ότι το κινητό τους δεν έχει έρθει ποτέ σε επαφή με νερό ή σε ακραίες συνθήκες υγρασίας. Αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι ότι δεν υπάρχει κάποια επίσημη τοποθέτηση της Samsung πάνω στο θέμα, καθώς σε κάποιους χρήστες κάνουν επισκευή ή ακόμη και αντικατάσταση του τηλεφώνου, ενώ σε άλλους ακυρώνουν την εγγύηση και τους καταλογίζουν την αιτία του προβλήματος (κάτι που στ' αλήθεια είναι -πιστεύω- κατασκευαστικό πρόβλημα, λαμβάνοντας υπόψιν την μεγάλη μερίδα χρηστών που το αντιμετωπίζει).

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είχατε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα και ποια ήταν η αντιμετώπιση σας από την ελληνική αντιπροσωπεία (συγκεκριμένα microtech).

 

Ευχαριστώ

Edited by RoadHog
Link to comment
Share on other sites

Μετά από προτροπή του Moderator sakiss, κάνω repost του προβλήματος που αντιμετωπίζω σε αυτό το thread.

Το κινητό έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με τον παραπάνω φίλο. Δοκίμασα soft reset, hard reset, update σε 4.0.3, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης, μετά το update σε ICS, κάθε ένα λεπτό εμφανίζεται στην οθόνη το εξής μήνυμα: "Η φόρτιση τέθηκε σε παύση. Η τάση είναι πολύ υψηλή.", με το εικονίδιο της μπαταρίας να αναβοσβήνει.

[/url]).

 

Ευχαριστώ

 

Το συγκεριμενο μου το εχει εμφανισει κι εμενα 2-3 φορες, οταν το φορτιζω και αποσυνδεσω τον φορτιστη απο την πριζα ή το τηλεφωνο πριν ολοκληρωθει η φορτιση... Δεν ξερω τι ειναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω που το πηρα πριν 1 εβδομαδα παντως καινουριο Ελληνικο ειχε προεγκατεστημενο το Ics...:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μετά από προτροπή του Moderator sakiss, κάνω repost του προβλήματος που αντιμετωπίζω σε αυτό το thread.

 

 

 

Το κινητό έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με τον παραπάνω φίλο. Δοκίμασα soft reset, hard reset, update σε 4.0.3, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Επίσης, μετά το update σε ICS, κάθε ένα λεπτό εμφανίζεται στην οθόνη το εξής μήνυμα: "Η φόρτιση τέθηκε σε παύση. Η τάση είναι πολύ υψηλή.", με το εικονίδιο της μπαταρίας να αναβοσβήνει.

Παρατήρησα ότι το πρόβλημα "εξαφανίζεται" όταν συνδέω το κινητό στο φορτιστή ή τον υπολογιστή και επανέρχεται αφού το αποσυνδέσω. Επιπλέον, μπορώ να ανοίξω το τηλέφωνο χωρίς να μπω στο recovery menu, όταν αυτό είναι συνδεδεμένο σε κάποια πηγή ενέργειας. Το USB storage πότε δουλεύει, πότε όχι.

Μετά από λίγο ψάξιμο στο internet, βρήκα ότι το παραπάνω πρόβλημα είναι αρκετά διαδεδομένο ανάμεσα στους χρήστες του Galaxy S2 και πρόκειται για διάβρωση στη θύρα ή/και κύκλωμα micro usb του τηλεφώνου. Παραθέτω δυο link σαν παράδειγμα, αλλά μπορείτε να βρείτε πολύ περισσότερα κάνοντας search με λήμμα "galaxy s2 usb corrosion" ή κάτι παρόμοιο.

1) Spurious Battery Temperature Warning

2) Huge (recall-worthy) problem with the usb port

 

Οι περισσότεροι χρήστες (ανάμεσα τους κι εγώ) αναφέρουν ότι το κινητό τους δεν έχει έρθει ποτέ σε επαφή με νερό ή σε ακραίες συνθήκες υγρασίας. Αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι ότι δεν υπάρχει κάποια επίσημη τοποθέτηση της Samsung πάνω στο θέμα, καθώς σε κάποιους χρήστες κάνουν επισκευή ή ακόμη και αντικατάσταση του τηλεφώνου, ενώ σε άλλους ακυρώνουν την εγγύηση και τους καταλογίζουν την αιτία του προβλήματος (κάτι που στ' αλήθεια είναι -πιστεύω- κατασκευαστικό πρόβλημα, λαμβάνοντας υπόψιν την μεγάλη μερίδα χρηστών που το αντιμετωπίζει).

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είχατε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα και ποια ήταν η αντιμετώπιση σας από την ελληνική αντιπροσωπεία (συγκεκριμένα microtech).

 

Ευχαριστώ

 

Μιας κ εισαι Θεσσαλονικη θα το πας στη Microtech (**Σαλαμινος 5**) κ πιστευω σε μια, δυο μερες θα στο εχουν ετοιμο. Εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι, τα παιδια εκει ειναι παρα πολυ εξυπηρετικα κ δεν πιστευω να εχεις θεμα με την εγγυηση. Εγω εμεινα υπερευχαριστημενος προσωπικα.

Αλλαγη της θυρας κατω θα σου κανουν λογικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το WatchDog και το DroidStats για εφαρμογές ωστέ να μετράω ομιλία-μηνύματα-δεδομένα αλλά μετά από δοκιμές 3 μηνών καταλαβαίνω οτί είναι για τα πανυγήρια.

 

έχω στην WIND 100mB δωρεάν κάθε μήνα. σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός του τελευταίου μηνός.

το WatchDog υπολόγιζε οτί είχα χρησιμοποιήσει 81mB και το DroidStats 62mB, οπότε σύμφωνα με αυτά δεν έπρεπε να χρεωθώ παράπανω.

ο λογαριασμός όμως λέει οτί χρησιμοποίησα 186mB και με χρεώνει επιπλέον 8 ευρώ. :mad:

 

υπάρχει κάτι πιο αξιόπιστο που να καταμετρά τα δεδομένα?

απορώ αν το κινητό έχει κάποιο μανίσιο μητρώο στο μενού γιατί ψάχνω και δε βρίσκω κάτι? :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το WatchDog και το DroidStats για εφαρμογές ωστέ να μετράω ομιλία-μηνύματα-δεδομένα αλλά μετά από δοκιμές 3 μηνών καταλαβαίνω οτί είναι για τα πανυγήρια.

 

έχω στην WIND 100mB δωρεάν κάθε μήνα. σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός του τελευταίου μηνός.

το WatchDog υπολόγιζε οτί είχα χρησιμοποιήσει 81mB και το DroidStats 62mB, οπότε σύμφωνα με αυτά δεν έπρεπε να χρεωθώ παράπανω.

ο λογαριασμός όμως λέει οτί χρησιμοποίησα 186mB και με χρεώνει επιπλέον 8 ευρώ. :mad:

 

υπάρχει κάτι πιο αξιόπιστο που να καταμετρά τα δεδομένα?

απορώ αν το κινητό έχει κάποιο μανίσιο μητρώο στο μενού γιατί ψάχνω και δε βρίσκω κάτι? :confused:

 

Υπάρχει στο market εφαρμογή απο την wind για τα δεδομένα, δεν ξέρω κατα πόσο είναι αξιόπιστη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το WatchDog και το DroidStats για εφαρμογές ωστέ να μετράω ομιλία-μηνύματα-δεδομένα αλλά μετά από δοκιμές 3 μηνών καταλαβαίνω οτί είναι για τα πανυγήρια.

 

έχω στην WIND 100mB δωρεάν κάθε μήνα. σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός του τελευταίου μηνός.

το WatchDog υπολόγιζε οτί είχα χρησιμοποιήσει 81mB και το DroidStats 62mB, οπότε σύμφωνα με αυτά δεν έπρεπε να χρεωθώ παράπανω.

ο λογαριασμός όμως λέει οτί χρησιμοποίησα 186mB και με χρεώνει επιπλέον 8 ευρώ. :mad:

 

υπάρχει κάτι πιο αξιόπιστο που να καταμετρά τα δεδομένα?

απορώ αν το κινητό έχει κάποιο μανίσιο μητρώο στο μενού γιατί ψάχνω και δε βρίσκω κάτι? :confused:

 

Εγώ είχα το 3g watchdog αλλά είδα απόκλιση και στο τσακ την γλύτωσα. Δοκίμασε το my data manager. Mε έχει αφήσει ικανοποιημένο.

 

Δες και το onavo.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Μετά από προτροπή του Moderator sakiss, κάνω repost του προβλήματος που αντιμετωπίζω σε αυτό το thread

 

[...] + [...]

 

Ευχαριστώ

 

Tην Καλησπερα μου καλε μου Φιλε RoadHog

 

Και ενα μεγαλο μπραβο για τον τροπο γραφης σου,αλλα και για το πως τοποθετησε,στο θεμα που σε ταλανιζει.

Το κακο ειναι οτι εχεις θεσει παρα πολλα ερωτηματα και μου ειναι πολυ δυσκολο να σου απαντησω συνοπτικα,μιας και θα χρειαζομουν πολλες σελιδες για να γινω απολυτα κατανοητος.

 

Το προβλημα που αναφερεις εχεις δικιο οτι συνανταται σε καποιους κατοχους Sgs2,αλλα θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι ειναι σπανιο φαινομενο.

 

Για να κανει η < καθε > Samsung μια επισημη αναφορα για κατασκευαστικο λαθος η για αστοχια υλικου,θα πρεπει να συντρεχουν παρα πολλοι λογοι,που δεν θα αναφερθω για να μην πλατιασω. Αποψη μου,μην περιμενεις κατι τετοιο για μια συσκευη που κυκλοφορει τοσο καιρο (Sgs2) και αποτελουσε το καμαρι της εν λογω εταιρειας,μεχρι προτινος.

 

Ακομα και αν ισχυε οτι ειναι κατασκευαστικο λαθος ,να εισαι σιγουρος οτι χωρις την νομικη διαδικασια / καταδικη / υποχρεωση και..και..και.. / σπανιως καποιος κολοσσος θα προβει επισημως σε τετοιου ειδους δηλωσεις..

Αν και καποιοι αλλοι τολμουν (βλ. διαφορες αυτοκινητοβιομηχανιες στο παρελθον..),συνηθως σε πρωιμο σταδιο εμποριας και διορθωνουν γρηγορα,το οποιο κατασκευαστικο λαθος / αστοχια υλικου / ελαττωματικη παρτιδα παραγωγης,με μικρο κοστος... ( η και μεγαλο καμια φορα..:!:)

 

Το προβλημα ετσι πως το περιγραφεις,φανταζει ως προβλημα 1 η και 2 ξεχωριστων κυκλωματων (Usb connector / θυρας + ?sensor? + (???)

 

<- Αλλαγη της θυρας κατω θα σου κανουν λογικα οπως σου αναφερει παραπανω και ο πολυ εμπειρος Sofos_5 >

 

Εγω προσωπικα θα τσεκαριζα και τον φορτιστη σου,αλλα και τις επαφες του +++ καποια αλλα... Δεν μπορω να σου ειμαι απολυτα ακριβης,αυτο θα πρεπει να το δει ειδικος ευσυνειδητος τεχνικος και να αποφανθει. Σιγουρα μην προσπαθεις αδικως,να επιλυσεις το προβλημα με διαφορες softwhare μεθοδους. Αν η περιγραφη σου ειναι ακριβης,τοτε 100% εχεις προβλημα στο hardwhare κομματι και η συσκευη σου χρειαζεται επισκευη / ανταλακτικα.

 

Η πολιτικη που ακολουθουν οι διαφοροι συνεργατες / εξουσιοδοτημενα Service ανα τον κοσμο,δυστυχως διαφερει πολλες φορες,εις βαρος των καταναλωτων. Στον Ελλαδικο χωρο δε,εχουμε και μεγαλους τσαρλατανους,καθως επισης και σοβαροτατους επαγγελματιες. Βαση αυτης της διαφορετικης πολιτικης των εκαστοτε Service (παροχους υπηρεσιων) ,σου απαντω και στο ερωτημα που μας εθεσες παρακατω...

 

<<< ...σε κάποιους χρήστες κάνουν επισκευή ή ακόμη και αντικατάσταση του τηλεφώνου, ενώ σε άλλους ακυρώνουν την εγγύηση και τους καταλογίζουν την αιτία του προβλήματος...>>>

 

π.χ (μεσα σε εγγυηση και οι δυο παρακατω κατοχοι)

 

Παρομοιο προβλημα εχω συναντησει σε συσκευη αγνωστου ατομου.. Και χωρις οικονομικη επιβαρηνση του κατοχου,εγινε η επισκευη της συσκευης του...:!:

 

Παρομοιο προβλημα εχω συναντησει σε συσκευη αγνωστου ατομου.. Και με οικονομικη επιβαρηνση του κατοχου,εγινε η επισκευη της συσκευης του...:!::!:

 

Παροχος Service υπηρεσιων / διαφορετικος... Τεχνικος επισκευης / ο ιδιος... Τι να φταιει αραγε..??

 

 

Το αν εχει εκτεθει η συσκευη (βουτιες κ.λ.π) σε ακραιες συνθηκες υγρασιας οπως μας αναφερεις,μπορει πολυ ευκολα να αποδειχτει απο την ιδια την συσκευη. Το αν θα επιβαρυνθει οικονομικα ο κατοχος της εν λογω συσκευης,ειναι θεμα ευσυνειδησιας και πολιτικης του εκαστοτε παροχου Service υπηρεσιων. (εξουσιοδοτημενου και... )

 

Συγνωμη που δεν μπορω να σου αναφερω ακομα περισσοτερα παραδειγματα,για να γινω περισσοτερο επεξηγηματικος αλλα και ακριβης στα λεγομενα μου. Θα πρεπει να αφησω πολυ μελανι στην σελιδα και αυτο θα κουρασει πολλους απο τους αναγνωστες.

 

Για την microtech δεν θα αναφερθω,μιας και η συνειδηση μου δεν το επιτρεπει. Πολυ πιθανον η αποψη μου,να θεωρηθει διαφημιση.

 

Ευχαριστω για την κατανοηση σου,ευχομαι μετα το Service να μην σου παρουσιαστει ποτε ξανα αλλο προβλημα στην συσκευη σου...!!!

 

 

1 edit / Εντελως πληροφοριακα και με πολυ αγαπη προς το προσωπο σου,θα ηθελα καλε μου φιλε να σου αναφερω και το εξης.

 

Το < κατασκευαστικο λαθος > διαφερει νομικα απο το < αστοχια υλικου > και αυτο με την σειρα του,διαφερει απο το

< ελαττωματικη παρτιδα παραγωγης >. Φαντασου λοιπον ποσα επιχειρηματα θα ειχαν να αντιταξουν,οι νομικοι εκπροσωποι του εκαστοτε κολλοσου,απεναντι στον ισχυρισμο σου / μας,για κατι που εγω και εσυ θα ειμασταν βεβαιοι. Το οτι δηλ.

 

-Η συσκευη μου ηταν μπουρουχα,απο την μερα που την πηρα στα χερια μου. Η ειχε το < ταδε > προβλημα.:lol:

 

2 edit / Nα εισαι σιγουρος πως αν πεσεις σε ευσυνειδητους επαγγελματιες και εισαι μεσα στην εγγυηση,θα επισκευασουν την συσκευη σου χωρις καμια οικονομικη επιβαρυνση.

 

3 edit / Σε πολυ μεγαλο ποσοστο κατοχων διαφορων συσκευων,εχει αποδειχθει οτι το συκγκερκιμενο τυπου Usb Connector / Port,παρουσιαζει πολλα προβληματα μετα απο παρετεταμενη & σκληρη χρηση. Αυτο θα πρεπει να απασχολησει ιδιαιτερα τις εταιρειες κατασκευης,αλλα και τους τσαπατσουληδες / βιαιους :lol: Users. Ειδικα τωρα που ολες σχεδον οι εταιριες κατασκευης,εχουν προσαρμοσει κατοπιν συμφωνιας τους εδω και καιρο,το εν λογω Usb Connector στις συσκευες τους.

 

4 edit S.O.S / Aν το προβλημα που μας περιγραφεις σχετιζεται με την τροφοδοσια και ειναι τελικα αυτο που υποθετουμε (ποσοστο επιβεβαιωσης προβλεψης μας 90%),υπαρχει πιθανοτητα σε μεγαλο ποσοστο,να επηρεασει και αλλα κυκλωματα / μερη της συσκευης (πολυ πιθανον 60%),ως εκ τουτου μην επιδειξεις αδιαφορια και με την πρωτη ευκαιρια να επισκεφθεις καποιο εξουσιοδοτημενο Service. Ως τοτε εγω προσωπικα δεν θα σου συνιστουσα τις συνεχομενες και παρατεταμενες περαιτερω φορτισεις της συσκευης σου,για να αποφευχθουν οι οποιες πιθανες επιπλεον βλαβες.

 

5 edit / Kαλα μας το εδωσες.. Εδω εισαι αγορινα..

σε ποσοστο 90% και ισως και καπου αλλου που δεν το βρισκω τωρα.. Edited by MEFAGATEBABESIKA
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα μα ακριβός το ίδιο είχα και εγώ με την θύρα micro usb το πήγα σε αντιπροσωπεία για τσεκ και χρειάστηκε αλλαγή της κάρτας μικρο usb στο κινητό και νέα μπαταριά( ειχαι καταστραφεί από το βάλε βγάλε του φορτιστή) ήταν μέσα στην εγγύηση και μου είπαν ότι γενικά είναι συχνό φαινόμενο βασιζόμενο κυρίως στην υγρασία (of the record) Edited by gagdos
Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις λιγο ποιο πισω θα δεις οτι το ακριβος ιδιο προβλημα μα ακριβος το ιδιο ειχα και εγω το πειγα σε αντιπροσωπεια για του τσεκ και χριαστηκε αλλαγη της καρτας μικρο usb στο κινητο και νεα μπαταρια ηταν μεσα στην εγγυηση και μου ειπαν οτι γενικα ειναι συχνο φενομενο βασιζομενο κυριος στην υγρασια (off the record)

 

Η αποψη μου καλε μου φιλε gadgos {αν αναφερεσαι σε εμενα (?)} και θα συνεχιζω να την υποστηριζω / καταθετω με πολυ αγαπη,ειναι οτι δεν φταιει καθολου η ευκολη δικαιολογια της υποτιθεμενης υγρασιας για ολα...;)

Αλλα οτι θα πρεπει οι εταιρειες κατασκευης,να αλλαξουν τον εν λογω τυπου (ειδικα για καποια απο αυτα) Usb Connector/ Port Card,σε ολες τις συσκευες απο εδω και περα. Καθως και να ενημερωθουν οι Users,οτι το εν λογω Port Usb παρουσιαζει μια μεγαλη ευαισθησια στο βαλε / βγαλε = hard / απροσεχτη χρηση (οπως και πολλα αλλα απο δαυτα,στο παρελθον, το παρον και μελλον ;) ) και για αυτον τον λογο,θα πρεπει να του φερονται με στοργη αγαπη και προδερμ ολοι οι Users...:lol:

 

Μας αναφερει πιο πανω απο εσενα o αγαπητος φιλος RoadHog με το συγκεκριμενο προβλημα,που το εψαξε το θεματακι με τα searcharismatakia του..

 

-διάβρωση στη θύρα ή/και κύκλωμα micro usb του τηλεφώνου.. Και οχι υγρασια για αλλη μια φορα.. Εγω που ειμαι ακομα πιο ακραιος, σε καποιες περιπτωσεις θα την χαρακτηριζα και αστοχια υλικου {στο 50%} ,αυτην την < διαβρωση > και αλλο ενα {50%} κακη / βιαιη χρηση του κατοχου - User, για να ειμαι δικαιος με ολους μας..!

 

Οσο αφορα την αλλαγη απο τις μαμα εταιρειες,αυτο πλεον εχει καποιο υπολογισιμο κοστος και θα πρεπει να υπογραφουν < ξανα μανα > καποια πρωτοκολλα συμφωνιας μεταξυ τους (κολοσσων),απο την αρχη...:!:

Αλλα να μην επεκταθω γιατι θα πλατιασω παρα πολυ. Να εισαι σιγουρος πως την αλλαγη αυτην,θα την ξανα δουμε στο μελλον..Και δεν στο λεω < off the record > εγω...:)

 

edit / Φανταζεσαι το να μπορουσε καποιος να αποδειξει νομικα + να δικαιωθει, οτι το εν λογω τυπου Usb Port Connector, αποτελει μια λαθος επιλογη των εταιριων και πολλες φορες και αστοχια υλικου..(???) Για καποιου τυπου απο αυτα..

 

Tοτε ξαφνικα ολος ο κοσμος θα γεμιζε υγρασια !:lol: (εχοντας διαθεση με πολυ χιουμορ !)

 

Οι συσκευες μας, θα πρεπει απο κατι να χαλανε ! Και οταν θα εισαι μεσα στην εγγυηση,θα πρεπει τα φυσικα αιτια,να ειναι η αιτια...:!:

(Καποιες φορες.. Για διαφορους λογους.. Οχι παντα,σε καποιες περιπτωσεις..)

 

Οταν θα εισαι εκτος εγγυησης, ο μαναδικος φυσικος υπαιτιος θα εισαι εσυ,ειτε απο υγρασια,ειτε απο βια,ειτε απο πτωση,ειτε απο μακ@κια,ειτε γιατι μιλας ασχημα στην γειτονισα σου και τυγχανει να ειναι η γιαγια μου..:lol: Και ποτε λογω αστοχιας υλικου η λαθος επιλογης των εκαστοτε εταιρειων.. Για να βγαινει και κανα φραγκο μωρε αδερφακι μου..

Το υπαινιχτηκα και στο προηγουμενο post μου,αλλα δεν θελω να πλατιασω παραπανω. {Ο νοων νοειτω}

Edited by MEFAGATEBABESIKA
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο εχεις τικαρισμενες τις επιλογες Αγνωστες Πηγες και Εντοπισμος Σφαλματων?

Στους υπολογιστες που το δοκιμασες καλο θα ηταν να περαστει και το Kies ισα ισα για να περαστουν οι drivers σωστα κ μετα μπορεις να το απεγκαταστησεις.

 

Σορρυ που αργησα να απαντησω.Κοιτα να δεις πως εχει ακριβως το πραγμα.Σε ΟΠΟΙΟΝ υπολογιστη και να το συνδεσω κανει το εξης.Αν δεν υπαρχουν οι drivers,τους κατεβαζει απο το windows update και λειτουργει κανονικα.Αν ομως κανω αποσυνδεση συσκευης και το βαλω παλι βγαζει αγνωστη συσκευη.

Σε υπολογιστη με εγκατεστημενο 3-4 φορες το kies πεταει κατευθειαν κιτρινο τριγωνακι κατω δεξια.Mονο χθες μια φορα καταφερα και το εβαλα με την πρωτη.

Οι επιλογες εντοπισμος σφαλματων και αγνωστες πηγες ειναι κανονικα τικαρισμενες.

Αναφερω επιπλεον οτι το κανει σε καθε θυρα usb που συνδεω το καλωδιο.

Παιζει να εχει χαλασει το chipακι?Ποσο μπορει να παει η αλλαγη μηπως γνωριζετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το 3g watchdog αλλά είδα απόκλιση και στο τσακ την γλύτωσα. Δοκίμασε το my data manager. Mε έχει αφήσει ικανοποιημένο.

 

Δες και το onavo.

Χρησιμοποιημένο και από εμένα το Data Manager ήταν ακριβώς για 6 μήνες που το είχα.

Το 3g Watchdog ήταν για τα πανηγύρια. 3 μήνες είχα πρόβλημα.

Υώρα έχω το ενσωματωμένο του ICS αλλά δεν ξέρω ακόμα αν μετράει σωστά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

Εψαξα λίγο αλλα οι σελιδες ειναι παρα πολλες..αν μπορει καποιος να με ενημερωσει αν αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα ..Εχω βαλει εξωτερικη καρτα 8GB στο κινητο και 1 εβδομαδα προσπαθω να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στην καρτα του κινητου ή στην εξωτερικη αλλα κολλαει παρα πολυ και τελικα δεν μεταφερει τα αρχεια παρα μονο ελαχιστες φορες μετα απο μεγαλη υπομονη..Δοκιμασα και σε αλλα λαπτοπ αλλα το ιδιο προβλημα...Εχει συμβει σε καποιον ή απλα φταει το ο,τι δεν μπορει η συσκευη να φορτωσει τα 16G δικα της και τα επιπλεον 8G ; :(

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι θεμα καρτας... Εδω αλλοι εχουν βαλει 32gb οχι απλως 8. Δες τι κλαση ειναι μηπως ξερει κανεις να σου πει ακριβως.

 

 

Παντως σημερα που πηρε φιλος καινουργιο s2 δεν ειδα διαφορα με το δικο μου που ειναι εξι μηνων. Οταν μπορεσω θα ανεβασω και photo.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι θεμα καρτας... Εδω αλλοι εχουν βαλει 32gb οχι απλως 8. Δες τι κλαση ειναι μηπως ξερει κανεις να σου πει ακριβως.

 

 

Παντως σημερα που πηρε φιλος καινουργιο s2 δεν ειδα διαφορα με το δικο μου που ειναι εξι μηνων. Οταν μπορεσω θα ανεβασω και photo.

 

Τι διαφορα εννοεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...