Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει και ο firefox πολυ καλος στο κινητο μας!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O Dolphin ειναι πολυ καλος browser και υποστηριζει κανονικα flash και videos σε διαφορα site.

Εγω μαλιστα πριν απο μερικες μερες εβλεπα live stream αγωνα στο κινητο μου στη δουλεια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά να υπενθυμίσω πως για εφαρμογές συζητάμε στο forum των Εφαρμογών και συγκεκριμένα για Browsers στο θέμα Android - προτάσεις: Πλοήγηση στο διαδίκτυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη παιδιά με το τηλέφωνο είστε ευχαριστημένοι ?

Σχετικά με τα βίντεο στης σελίδες γιατί δεν τα παίζει? (γρασαρη )

Παρα πολύ,και όταν κάνουμε μεγάλο ζουμ δεν προσαρμόζει

το κείμενο.

 

Αν πατήσεις 2 φορές συνεχόμενα την οθόνη θα εστιάσει στο κείμενο. Για το ΙΜΕΙ ισχύει το κλασσικο *#06# ή πας Ρυθμίσεις>Πληροφορίες σχετικά με την συσκευή>Κατάσταση τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Ένας φίλος ενδιαφέρεται να παρει το s2 και το έχει βρει στον Γερμαρνό, μουλτιραμα και παμπλικ.

Στα παμπλικ κιολας τον ειπαν πως ειχε τελειωσει από ολα τα καταστηματα και μολις ηρθαν καινουργιες φουρνιες.

Η τιμη του ειναι ιδια, στα 500 ευρω, απλα δεν ξερει από που και ειπα να σας ρωτησω απο που σχετικα ειναι καλα για την αγορα του. Επισης, απο γερμανο, κοσμοτε κτλ, σκεφτεται οτι μπορει να ειναι cosmote brand οπως το vodafone live κτλ και να διχνει της κοσμοτε πραγματα, logo κτλ και δεν ξερει αμα γιενται το s2 κατι τετοιο.

 

Φίλε εγώ το πήρα την Παρασκευή που μας πέρασε από multirama. Το εν λόγω μαγαζί λοιπόν (και κάποια άλλα) στο site έχει μια προσφορά που σου επιστρέφει 50 ευρώ δωροεπιταγή αν αγοράσεις sg2 και κάποιες άλλες samsung συσκευές. Η προσφορά είναι από τη samsung και όχι από τα καταστήματα.Όταν κάνεις το registration για να λάβεις την προσφορά, σου δείχνει από ποιά μαγαζιά πρέπει να το έχεις αγοράσει οπότε αυτά υποθέτω είναι και τα μαγαζιά που τροφοδοτεί η samsung επίσημα. Θα σου πρότεινα λοιπόν να διαλέξεις συσκευή σε κάποιο από αυτά για ευνόητους λόγους και να επωφεληθείς και της προσφοράς.Το κινητό δεν είναι branded.

Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

προσοχη τα περισσοτερα καινουρια GS2 δεν ειναι η original international version αλλα η G

και ειναι λιγο πιο αργο.

 

δεν ειναι κατι σπουδαιο αλλα εαν ασχοληθειτε με mods κλπ

να ξερετε οτι ειναι λιγο διαφοτερικα

Link to comment
Share on other sites

προσοχη τα περισσοτερα καινουρια GS2 δεν ειναι η original international version αλλα η G

και ειναι λιγο πιο αργο.

 

δεν ειναι κατι σπουδαιο αλλα εαν ασχοληθειτε με mods κλπ

να ξερετε οτι ειναι λιγο διαφοτερικα

 

Κι εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα... Διαβαζοντας διαφορα forums, εχω καταλαβει οτι μαλλον "κατι δεν παει καλα" με αυτο... προσεξτε γιατι οι πωλητες προσπαθουν να "δελεασουν" τον κοσμο λεγοντας οτι δεν θερμαινεται, οτι εχει νεο επεξεργαστη κλπ.κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες εμφανίζεται το εικονίδιο sim toolkit στο μενού εφαρμογών. Το επιλέγω να μην εμφανίζεται από την επιλογή του go launcher, αλλά αυτό μετά από κάποια ώρα εμφανίζεται πάλι. Τυχαίνει σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες εμφανίζεται το εικονίδιο sim toolkit στο μενού εφαρμογών. Το επιλέγω να μην εμφανίζεται από την επιλογή του go launcher, αλλά αυτό μετά από κάποια ώρα εμφανίζεται πάλι. Τυχαίνει σε κανέναν άλλο;

 

Το εκανα κι εγω και δεν το εχει εμφανισει ακομα... για να δουμε!!! Εσενα μετα απο ποση ωρα το ξαναεμφανιζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κι εγω και δεν το εχει εμφανισει ακομα... για να δουμε!!! Εσενα μετα απο ποση ωρα το ξαναεμφανιζει?

 

Τώρα το δοκίμασα πάλι και είδα ότι εμφανίζεται αφού το βάλω και το επαναφέρω από λειτουργία πτήσης

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασα πάλι και είδα ότι εμφανίζεται αφού το βάλω και το επαναφέρω από λειτουργία πτήσης

 

Ετσι οπως τα λες... ΟΚ, ψιλοασημαντο μου φαινεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ το πήρα την Παρασκευή που μας πέρασε από multirama. Το εν λόγω μαγαζί λοιπόν (και κάποια άλλα) στο site έχει μια προσφορά που σου επιστρέφει 50 ευρώ δωροεπιταγή αν αγοράσεις sg2 και κάποιες άλλες samsung συσκευές. Η προσφορά είναι από τη samsung και όχι από τα καταστήματα.Όταν κάνεις το registration για να λάβεις την προσφορά, σου δείχνει από ποιά μαγαζιά πρέπει να το έχεις αγοράσει οπότε αυτά υποθέτω είναι και τα μαγαζιά που τροφοδοτεί η samsung επίσημα. Θα σου πρότεινα λοιπόν να διαλέξεις συσκευή σε κάποιο από αυτά για ευνόητους λόγους και να επωφεληθείς και της προσφοράς.Το κινητό δεν είναι branded.

 

Τι ακριβώς κάνει αυτή η εγγραφή άμα την κάνει?

Δλδ, αντί για 500 ευρώ θα δώσει 450? Η του δίνει δωροεπιταγή 50 ευρώ να αγοράσει οτι θελει με 50 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες... ΟΚ, ψιλοασημαντο μου φαινεται...

 

Ασήμαντο είναι. Θα το βάλω και σε ένα φάκελο. Ελπίζω να μην το βγάζει έξω. Πάντως είναι περίεργο που το κάνει τώρα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Εντος των ημερων, θα αποκτησω ενα S2, αλλα δεν γνωριζω αν ειναι το απλο ή το G. Επειδη θα ασχοληθω με custom roms κτλ, υπαρχουν επιλογες και για τις δυο εκδοσεις? Αν τελικα ειναι το G, να το παρω ή θα το μετανιωσω απο τις πρωτες μερες γιατι δεν θα βρισκω οδηγους,και επιλογες σε roms για αυτο?

 

 

Και κατι αλλο, θα μεταφερω την καρτα μνημης που εχω στο Desire μεχρι τωρα, Kingston 16gb class4. Εχω κανει 1,5gb Ext4 partition. Στο s2 ειναι εντελως περιττο ετσι? Τα 2gb για εφαρμογες ειναι υπεραρκετα, απλα βαριεμαι λιγο τη διαδικασια να τη ξαναφορμαρω ολη σε Fat32 :p

Τους φακελους που υπαρχουν ηδη απο εφαρμογες,παιχνιδια,data κτλ, να τα περασω στην internal sd ή να παραμεινουν external sd?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

προσοχη τα περισσοτερα καινουρια GS2 δεν ειναι η original international version αλλα η G

και ειναι λιγο πιο αργο.

 

δεν ειναι κατι σπουδαιο αλλα εαν ασχοληθειτε με mods κλπ

να ξερετε οτι ειναι λιγο διαφοτερικα

 

Και πως μπορουμε να το καταλαβουμε αυτο;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το γραφει στην πισω πλευρα της συσκευασιας αν θυμαμαι καλα κατω αριστερα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα φτιάξει δοκιμαστικά ένα νέο φάκελο στο μενού και τώρα που θέλω να το σβήσω, δεν γίνεται με τίποτα. Το κρατάω πατημένο, το ρίχνω στην 'διαγραφή' αλλά παραμένει εκεί. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Όποιος γνωρίζει, ευπρόσδεκτη η βοήθεια, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή δεν μπορούσα να δω κανένα

video με όσους browser και να δοκίμασα έκανα χρήση doa.Eλπίζω το επόμενο να μην έχει αυτό το πρόβλημα γιατί αλλιώς το βλέπω να μην το κρατάω..το απλό Desire που έχω σε αυτό τον τομέα πετάει ακόμα και σε HD video.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ποσο οτι να' ναι μπορει να ειναι στα μουλτιραμα?

Πηγαμε να το παρει σημερα το σ2, και ενω παμε στο ταμειο, βλεπουμε να ετοιμαζει την αποδειξη και το κουτι ειχε κομμενη την ταινια απο την σαμσουνγκ που διχνει αν εχει ανοιχτοι το κουτι κτλ. Τον ρωταω εγω: Καλα, γιατι ειναι κομμενη η ταινια φιλε? Και μου λεει δεν υπαρχει προβλημα φιλε, απλα ειναι ανοιχτο γιατι το ειχαμε δειξει στον κοσμο (εκθεσιακο κομματι δλδ με λιγα λογια) και οπως ειναι, τον λεω τον φιλο μου, παρε τα λεφτα σου και παμε και τελικα φυγαμε χωρις να το παρουμε και τωρα θα το παρει απο τα παμπλικ μαλλον. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ποσο οτι να' ναι μπορει να ειναι στα μουλτιραμα?

Πηγαμε να το παρει σημερα το σ2, και ενω παμε στο ταμειο, βλεπουμε να ετοιμαζει την αποδειξη και το κουτι ειχε κομμενη την ταινια απο την σαμσουνγκ που διχνει αν εχει ανοιχτοι το κουτι κτλ. Τον ρωταω εγω: Καλα, γιατι ειναι κομμενη η ταινια φιλε? Και μου λεει δεν υπαρχει προβλημα φιλε, απλα ειναι ανοιχτο γιατι το ειχαμε δειξει στον κοσμο (εκθεσιακο κομματι δλδ με λιγα λογια) και οπως ειναι, τον λεω τον φιλο μου, παρε τα λεφτα σου και παμε και τελικα φυγαμε χωρις να το παρουμε και τωρα θα το παρει απο τα παμπλικ μαλλον. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

αν δεν προσέχει κανεις λιγο παραπανω του < σπρωχνουν> οτι θελουν αυτοι . Ορισμένοι νομίζουν οτι εχουν αρκετοί εξυπνάδα ωστε να μας κοροϊδεύουν μπρος στα μάτια μας

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το γραφει στην πισω πλευρα της συσκευασιας αν θυμαμαι καλα κατω αριστερα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Gt-I9100 λεει εμενα

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...