Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

δεν το λεει η samsung επισημα, η samsung Israel το υποθετει.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές το πρωί που ξύπνησα διαπίστωσα πως το κινητό μου είναι νεκρό. Το βάζω στην πρίζα να πάρει μπαταρία αλλά βγάζει τη μπαταρία με τον κύκλο αλλά λέει πως δεν φορτίζει. Πάει να ανοίξει και κάνει συνεχώς επανεκίνηση (loopboot). Έχω αλλάξει ένα κάρο official rom αλλά πάλι τίποτα. Υποψιάζομαι πως πήρε υγρασία γιατί ενα κινητό που είχα στο τραπέζι παραδίπλα είχε νερά πάνω του. Βέβαια στο galaxy δεν βρήκα σταγόνα αλλά δεν μπορώ να δώσω κάποια άλλη εξήγηση. Υπάρχει περίπτωση να τα έχει παίξει η μπαταρία; Τέλος, μία φορά boot-αρε αλλά με το που το έβαλα στην πρίζα κόλησε και άρχισε πάλι τα ίδια. Επίσης, όταν το βάζω στην πρίζα ζεσταίνεται πάνω από την μπαταρία αλλά αν θυμάμαι καλά όταν φόρτιζε έτσι ζεταινότανε λίγο.

 

Ευχαριστω για το χρόνο σας,

Κώστας

Edited by kostasof
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου είπε ο φίλος με το ρύζι. Αν την πηδήξεις καλώς. Αλλιώς πας Service για καθαρισμό πλακέτας κτλ. Κάντο όμως μην πληρώνεις άδικα service το ρυζάκι κάνει θαύματα με την υγρασία. Φυσικά το βάζεις χωρίς μπαταρία και χωρίς πίσω καπάκι..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα. Το θέμα είναι πως δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι είναι υγρασία. Να δούμε όμως.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα. Το θέμα είναι πως δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι είναι υγρασία. Να δούμε όμως.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Εγω σκεφτομαι μην ειναι η usb θυρα. Οπως κ να'χει μακαρι να σου δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι ανάλογο για το SGSII όπως αυτό εδώ ή αυτό εδώ;

Ή ακόμη καλύτερα πότε θα δούμε κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω δημιουργησει καποιους λογαριασμους με τα email μου αλλα τωρα που χρειαστηκε να διαγραψω ενα απο αυτα παταω καταργηση λογαριασμου και μου λεει οτι θα διαγραφουν επαφες μηνυματα και αρχεια που εχω στο κινητο μου. Τι εννοει, θα σβηστουν ολα αυτα? υπαρχει καποιος αλλος τροπος καταργησης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω δημιουργησει καποιους λογαριασμους με τα email μου αλλα τωρα που χρειαστηκε να διαγραψω ενα απο αυτα παταω καταργηση λογαριασμου και μου λεει οτι θα διαγραφουν επαφες μηνυματα και αρχεια που εχω στο κινητο μου. Τι εννοει, θα σβηστουν ολα αυτα? υπαρχει καποιος αλλος τροπος καταργησης?

 

Ενδεχωμενος να τα διαγραψει απ το τηλεφωνο αφου πλεον δεν θα συγχρονιζει το κινητο με το mail Που θα σβησεις.. μπες στο mail σου και πηγαινε στις επαφες και κοιτα τι ειναι αποθηκευμενο εκει.. επειτα αντεγραψε τες στο αλλο mail. αν δεν εχει καμια επαφη, δεν θα σβησει καμια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το τηλ στο pc και ενω στην task bar του βλεπω κανονικα το εικονιδιο του usb δε μπορω να το "βρω" στο pc.

Δοκιμασα με τον εντοπισμο σφαλματων ενεργοποιημενο και χωρις.

Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το τηλ στο pc και ενω στην task bar του βλεπω κανονικα το εικονιδιο του usb δε μπορω να το "βρω" στο pc.

Δοκιμασα με τον εντοπισμο σφαλματων ενεργοποιημενο και χωρις.

Καποια βοηθεια?

Οταν συνδεεις το usb, στην επιφανεια ειδοποιησεων πατας την επιλογη που εχει? Δεν θυμαμαι τι λεει τωρα, κατι Συνδεση Usb νομιζω.

Στο pc σου εχεις περασει ποτε KIES ωστε να περαστουν οι drivers του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μία απορία: Έχω το GALAXY SII από τον Οκτώβριο. Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μα κανένα!!!! Διαβάζω συνέχεια το forum για το κινητό αλλά επειδή δεν έχω αρκετό χρόνο, δεν πολυκαταλαβαίνω και ότι γράφετε οι πιο ειδικοί αλλά και διστάζω λίγο μην κάνω καμιά βλακεία, δεν έχω επέμβει στο τηλ. καθόλου, ξέρετε τώρα root, custom rom, κλπ (τα λέω σωστά;). Το έχω όπως το αγόρασα. Συνέχεια Wi-Fi ανοικτό, χρήση ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ομιλία, sms, φορτωμένο με περίπου 200 εφαρμογές (βάζω - βγάζω συνέχεια), λίγο παιχνίδια. Κοινώς αν όχι κάθε μέρα, σίγουρα κάθε 2η φόρτιση το βράδυ.

Προχθές όμως μου έκανε για πρώτη φορά επανεκκίνηση δύο φορές μέσα στην ημέρα. Υπέθεσα ότι αυτό οφείλεται στην εφαρμογή Lookout Protector (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγεται) που είχα εγκαταστήσει. Αμέσως μετά και τη δεύτερη φορά την έβγαλα. Χθες όλα καλά, δεν έκανε τίποτα περίεργο το κινητό. Σήμερα όμως μόλις ξαναέκανε επανεκκίνηση.

Μήπως ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται; Να ανησυχήσω για κάτι ή όχι;

 

Τα στοιχεία του κινητού είναι:

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100XEUKH2

Build info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Android 2.3.4

Έκδοση Kernel: 2.6.35.7-I9100 XWKI4-CL575468root@DELL143#2

 

Ευχαριστώ πολύ. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεεις το usb, στην επιφανεια ειδοποιησεων πατας την επιλογη που εχει? Δεν θυμαμαι τι λεει τωρα, κατι Συνδεση Usb νομιζω.

Στο pc σου εχεις περασει ποτε KIES ωστε να περαστουν οι drivers του κινητου?

 

Καλημέρα.

Μία απορία: Έχω το GALAXY SII από τον Οκτώβριο. Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μα κανένα!!!! Διαβάζω συνέχεια το forum για το κινητό αλλά επειδή δεν έχω αρκετό χρόνο, δεν πολυκαταλαβαίνω και ότι γράφετε οι πιο ειδικοί αλλά και διστάζω λίγο μην κάνω καμιά βλακεία, δεν έχω επέμβει στο τηλ. καθόλου, ξέρετε τώρα root, custom rom, κλπ (τα λέω σωστά;). Το έχω όπως το αγόρασα. Συνέχεια Wi-Fi ανοικτό, χρήση ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ομιλία, sms, φορτωμένο με περίπου 200 εφαρμογές (βάζω - βγάζω συνέχεια), λίγο παιχνίδια. Κοινώς αν όχι κάθε μέρα, σίγουρα κάθε 2η φόρτιση το βράδυ.

Προχθές όμως μου έκανε για πρώτη φορά επανεκκίνηση δύο φορές μέσα στην ημέρα. Υπέθεσα ότι αυτό οφείλεται στην εφαρμογή Lookout Protector (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγεται) που είχα εγκαταστήσει. Αμέσως μετά και τη δεύτερη φορά την έβγαλα. Χθες όλα καλά, δεν έκανε τίποτα περίεργο το κινητό. Σήμερα όμως μόλις ξαναέκανε επανεκκίνηση.

Μήπως ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται; Να ανησυχήσω για κάτι ή όχι;

 

Τα στοιχεία του κινητού είναι:

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100XEUKH2

Build info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Android 2.3.4

Έκδοση Kernel: 2.6.35.7-I9100 XWKI4-CL575468root@DELL143#2

 

Ευχαριστώ πολύ. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...:confused::confused:

 

Καλημερα.Αρχισε και κανε unistall τις τελευταιες εφαρμογες που εγκατεστησες προσφατα καποια του δημιουργει τα reboot.

Μην φοβασαι το εχω παθει πολλες φορες και μετα φτιαχνει.

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδεια σημερα απ οτι βλεπω το s2 μου ενω το εχω αφησει κλειδωμενο στην ακρη ανα τακτα χρονικα διαστηματα αναβοσβηνει η οθονη εχω ,ανυσηχω τι να ειναι αραγε? Edited by LICHNENSTAIN
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πειτε μ κατι γιατι θα τρελαθω...

εκει που φτιαχνω τα εικονιδια στο γαλαξια μ αλλα και εχω περασει τις επαφες μ ξαφνικα(και μ το εχει κανει 2 φορες ως τωρα) μ αλλαζουν διαταξη τα εικονιδια ενω μ βγαινουν και καμια 50αρια επαφες που δεν τις ξερω καν.πρωτη φορα τις βλεπω...τι γινεται μπορει να μ εξηγησει καποιος??

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

επισης τωρα μ διαγραφηκαν ολες οι επαφες απο την συσκευη αλλα και απο το gmail που ειχα.τις διεγραψα απο τα νευρα μ...αν παω ομως εκει που λεει ομαδες στο κινητο μ τις βρισκει και τις 75 που ειχα στην κατηγορια δεν εχει αντιστοιχηθει.πως μπορω να τις ξαναπερασω παλι πισω??πραγματικα εχω απογοητευθει απο το κινητο εκτος αν κανω κατι λαθος εγω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τις επαφές μπορείς να τις επαναφερεις στο gmail. Επιλεγείς την ημερομηνία που θέλεις και στις επαναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, σε εσας αλλαξε το εικονιδιο/συντομευση σε google play?

Εμενα ακομα σαν market ειναι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα άλλαξε από χθες.

Κάνε μια διαγραφή δεδομένων στην εφαρμογή market, και αργά ή γρήγορα θα σου ενημερωθεί σε google play.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο, στη homescreen πας settings-applications-market και κανε uninstall τα updates. Επανεκκινηση και μετα ανοιγεις το market, θα σου ζητησει να αποδεχτεις τους ορους κτλ κτλ. Μετα εγκαθισταται το google play store
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

επισης τωρα μ διαγραφηκαν ολες οι επαφες απο την συσκευη αλλα και απο το gmail που ειχα.τις διεγραψα απο τα νευρα μ...αν παω ομως εκει που λεει ομαδες στο κινητο μ τις βρισκει και τις 75 που ειχα στην κατηγορια δεν εχει αντιστοιχηθει.πως μπορω να τις ξαναπερασω παλι πισω??πραγματικα εχω απογοητευθει απο το κινητο εκτος αν κανω κατι λαθος εγω...

Δεν έχει καμμιά σχέση με το κινητό οι επαφές. Προσπάθησε να κάνεις όλη τη διαχείρηση από το gmail του υπολογιστή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.αγορασα κ εγω τον γαλαξια..μια ερωτηση..περασα την ρομ omega ics 10.03..αλλα παρατηρησα οτι το μεσαιο κουμπι του κινητου δε κανει.κατι..ετσι ειναι λογω της ρομ η παιζει κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...