Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα ευχαριστώ. Και εμένα πήγε το μυαλό μου σε battery drain.

 

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο άλλο αντίστοιχο του GPS status.

gps aids και gps test

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια απαντησούλα για το νεο camera firmware της samsung κ γιατί δέν εγκαθιστάτε μήπως γνωρίζει κάποιος να μας πεί?

Η τουλάχιστον καμια moda με file explorer μπορεί να γίνει εφόσον δέν γίνεται με το .apk...

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι κάμερες ίδιες.

Άμα δε μπαίνει , απλά δεν είναι για τη δική σου κάμερα.

 

Χμμμμ τώρα αυτό είναι για καλό η για κακό;:p

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντησούλα για το νεο camera firmware της samsung κ γιατί δέν εγκαθιστάτε μήπως γνωρίζει κάποιος να μας πεί?

Η τουλάχιστον καμια moda με file explorer μπορεί να γίνει εφόσον δέν γίνεται με το .apk...

 

Ειχα πατήσει το απαντηση για να ποστάρω κ άργησα να γράψω οπότε δέν είδα οτι απαντήθηκε...

Στράτο μήπως παίζει κάτι άλλο με το firmware update?

Σε μένα την πρώτη φορά που το είχα κάνει είχε περάσει κανονικά....

Τώρα με όσα έχουν βγεί απο τότε κ μετά δέν μου έχει περάσει κανένα....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ...έχω το εξής πρόβλημα....συνδέω το κινητό με το KIES και ενώ συνδέετε κανονικά όταν πατήσω στο πεδίο επαφές μετά από λίγο βγάζει το εξής μήνυμα....Η φόρτωση του στοιχείου επαφές του GT-I9100 διακόπηκε....ξέρει κανείς το λόγο ?

να σημειώσω ότι το ίδιο κάνει σε δυο διαφορετικούς υπολογιστές όπου έχω ξανά εγκαταστήσει το KIES

 

Να διευκρινίσω οτι τα μηνύματα μου τα βγάζει στην εφαρμογή KIES και όχι στο κινητό.

Το ίδιο κάνει και όταν προσπαθώ να δω εικόνες κτλ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ τώρα αυτό είναι για καλό η για κακό;:p

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Ειχα πατήσει το απαντηση για να ποστάρω κ άργησα να γράψω οπότε δέν είδα οτι απαντήθηκε...

Στράτο μήπως παίζει κάτι άλλο με το firmware update?

Σε μένα την πρώτη φορά που το είχα κάνει είχε περάσει κανονικά....

Τώρα με όσα έχουν βγεί απο τότε κ μετά δέν μου έχει περάσει κανένα....

 

Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο.Φυσιολογικό και καλό είναι.Σημαίνει ότι οι άλλες κάμερες έχουν προβλήματα που χρειάζονται διόρθωση κι όχι η δική μας :lol: (λέμε τώρα! :p)

Εγώ βασικά το μόνο κακό που βρίσκω στη δική μου είναι το autofocus σε χαμηλό φωτισμό και κίνηση.Αλλά αυτό το βρίσκω φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους γαλαξιες!!!:)Στο απορρητο τι ακριβως κανει η 'δημιουγια αντ. ασφ. δε. ' και 'αυτοματη επαναφορα'?κραταει ολες της εφαρμογες σε ενα format του κινητου??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το mhl καλώδιο που οταν το συνδέω στην τν μου κόβει ολα τα δίκτυα το έχει κανείς?Αν κάποιος έχει mhl καλώδιο και δεν εχει το ίδιο πρόβλημα μπορεί παρακαλώ να ενημερώσει για την έκδοση που φοράει, μήπως και ειναι κάποιο πρόβλημα της 2.3.5 που έχω εγω?

 

Μόλις έστειλα Mail στη samsung για αυτο το πρόβλημα.Για να δούμε αν και τί θα απαντήσουν.

Edited by TreckeR
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το mhl καλώδιο που οταν το συνδέω στην τν μου κόβει ολα τα δίκτυα το έχει κανείς?Αν κάποιος έχει mhl καλώδιο και δεν εχει το ίδιο πρόβλημα μπορεί παρακαλώ να ενημερώσει για την έκδοση που φοράει, μήπως και ειναι κάποιο πρόβλημα της 2.3.5 που έχω εγω?

 

Δεν ξερω τι παιζει και γινεται αυτο αλλα θυμαμαι πριν καιρο οτι καποιος το ειχε ξανααναφερει. δεν εχω καλωδιο για να σου πω τι γινεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λιγο off topic αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. αξιζει να αφησω το αγαπημενο μου S2 και να παω στο Note (ιδια χαρακτηρηστικα πιο μεγαλη οθονη) ???????
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

λιγο off topic αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. αξιζει να αφησω το αγαπημενο μου S2 και να παω στο Note (ιδια χαρακτηρηστικα πιο μεγαλη οθονη) ???????

 

Κοιτα το μονο που κερδιζεις ειναι 800 x 1280 pixels, 5.3 inches (~285 ppi pixel density). αν δεν σε ενοχλουν οι μεγαλυτερες διαστασεις προχωρα αν και το θεωρω μεγαλο.. δεν νομιζω να βολευει ιδιαιτερα στην τσεπη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μάθει ακόμη τα android και είμαι χαμένος..

Το βασικό μου πρόβλημα είναι τι γίνετε αν χαθεί η συσκευή.

Εννοώ, λόγο του gmail όποιος το βρει θα έχει πρόσβαση στο ημερολόγιο , στις επαφές μου , θα μπορεί να τις τροποποιήσει , κλπ.

Υπάρχει κάποια ρύθμισή η κάποια εφαρμογή που να μου δίνει την δυνατότητα με κάποιο τρόπο να απενεργοποιώ τον gmail λογαριασμό στην συσκευή από μακριά μέσω κάποιου sms η κάτι τέτοιο;

 

Αν η ερώτηση δεν αφορά το thread , παρακαλώ να το στείλει κάποιος στο κατάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

λιγο off topic αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. αξιζει να αφησω το αγαπημενο μου S2 και να παω στο Note (ιδια χαρακτηρηστικα πιο μεγαλη οθονη) ???????

 

Το ιδιο διλημμα εχω και εγω. Και εχω βρει το note 400 € καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το μονο που κερδιζεις ειναι 800 x 1280 pixels, 5.3 inches (~285 ppi pixel density). αν δεν σε ενοχλουν οι μεγαλυτερες διαστασεις προχωρα αν και το θεωρω μεγαλο.. δεν νομιζω να βολευει ιδιαιτερα στην τσεπη..

 

Το ιδιο διλημμα εχω και εγω. Και εχω βρει το note 400 € καινουργιο.

 

αυτο με την τσεπη το σκεφτομαι πολυ, γιατι ειναι και παραπανω το κοστος αμα σπασει !!!!

 

Εγω το εχω βρει ανταλαγη μια η αλλη, για αυτο και ειμαι και σε μεγαλη σκεψη !!!!

 

Το μονο αρνητικο που εχω ....ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλες μαγειρεμενες rom !!!

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την τσεπη το σκεφτομαι πολυ, γιατι ειναι και παραπανω το κοστος αμα σπασει !!!!

 

Εγω το εχω βρει ανταλαγη μια η αλλη, για αυτο και ειμαι και σε μεγαλη σκεψη !!!!

 

Το μονο αρνητικο που εχω ....ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλες μαγειρεμενες rom !!!

Καλα δεν παιρνεις κινητο σκεπτομενος ποσο θα κοστησει κατι αν χαλασει.. σκεψου αν σε βολευει στην τσεπη και αν πραγματικα εχεις αναγγη την τοσο μεγαλη οθονη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγένετο Παγωτό. Απ'ότι βλέπουμε στο αναμενόμενο ISC update το interface θα είναι περισσότερο touchwiz με ελάχιστες πινελιές από stock ISC. Oπότε βασικές διαφορές θα δούμε στις επιδόσεις και όχι στο φαίνεσθαι! ;)

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ISAI6qbQm6U]SGS2 I9100XXKP1 Android 4.0.1 - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μάθει ακόμη τα android και είμαι χαμένος..

Το βασικό μου πρόβλημα είναι τι γίνετε αν χαθεί η συσκευή.

Εννοώ, λόγο του gmail όποιος το βρει θα έχει πρόσβαση στο ημερολόγιο , στις επαφές μου , θα μπορεί να τις τροποποιήσει , κλπ.

Υπάρχει κάποια ρύθμισή η κάποια εφαρμογή που να μου δίνει την δυνατότητα με κάποιο τρόπο να απενεργοποιώ τον gmail λογαριασμό στην συσκευή από μακριά μέσω κάποιου sms η κάτι τέτοιο;

 

Αν η ερώτηση δεν αφορά το thread , παρακαλώ να το στείλει κάποιος στο κατάλληλο.

 

Eχει αναφερθει η εφαρμογη Cerberus η οποια εντοπιζει τη συσκευη, κανει remote wipes κλπ. Δεν την εχω δοκιμασει προσωπικα.

Απο κει και περα, αν κλαπει η συσκευη το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις τον κωδικο του gmail απο τον υπολογιστη. Ετσι ο κλεφτης θα μπορει μεν να δει τις επαφες κλπ, αλλα οχι να τις πειραξει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια νεότερη πληροφορία για το πότε θα βγει το ics4 επίσημα για τον γαλαξία μας;

Επίσημα λογικά τέλος Ιανουαρίου - αρχές Φεβρουαρίου. Ανεπίσημα αρκετά πιο σύντομα.

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Και εγένετο Παγωτό. Απ'ότι βλέπουμε στο αναμενόμενο ISC update το interface θα είναι περισσότερο touchwiz με ελάχιστες πινελιές από stock ISC. Oπότε βασικές διαφορές θα δούμε στις επιδόσεις και όχι στο φαίνεσθαι! ;)

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ISAI6qbQm6U]SGS2 I9100XXKP1 Android 4.0.1 - YouTube[/ame]

Γιατί κάθε φορά που ανοίγει μια εφαρμοφή βγαίνει αυτό το πορτοκαλί πλαίσιο γύρω γύρω?

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά αυτό το update της κάμερας κατάφερε να το βάλει κανείς;

εκτός της ρεβεκας φυσικά.υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μπει;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

εγω το εβαλα εχθες μια χαρα πρωτα κανεις ληψη απο το samsoung app το update και μετα γινεται εγγατασταση καπιας εφαρμογης μετα ξαναπας στο samsoung app εκει που κατεβασες update αλλα τωρα εκει που ελεγε ληψη τωρα λεει εκκινηση πατας λοιπον εκκινηση και αρχιζει η αναβαθμιση της καμερας (κραταει 4 με 5 λεπτα) μολις τελιωσει λοιπον η αναβαθμιση σου βγαζει ελα πινακακη και σου λεει πατα οκ για να κανει unistal το προγραμα που κανει το update αυτη ειναι η διαδικασια.... ειναι λιγο μπερδεμενη κ εγω μπερδευτικα μεχρι να το καταλαβω..:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθε φορά που ανοίγει μια εφαρμοφή βγαίνει αυτό το πορτοκαλί πλαίσιο γύρω γύρω?

 

Γιατι η samsung ποτέ δεν το είχε το θέμα με το software και είναι κάγκουρες :p

Λογικά κάτι νέο σε interface θα δούμε στο επόμενο touchwiz που θα φορά το GS3.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι' εγώ το update της κάμερας, έκανε κανονικά λήψη αλλά μετά μου εμφάνισε ότι δεν χρειάζομαι την αναβάθμιση. Μην αγχώνεστε δεν υπάρχει κάτι μεμπτό πάνω σ' αυτό.

 

Μια ερώτηση :

Στο Samsung apps έχει την εφαρμογή naver η οποία γράφει ότι σου δίνει 30gb δωρεάν χώρο και συγχρονίζεις με την συσκευή σου (υποθέτω κάτι σαν το dropbox).

Έχει κανείς άποψη ; το έχετε δοκιμάσει ;

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα λογικά τέλος Ιανουαρίου - αρχές Φεβρουαρίου. Ανεπίσημα αρκετά πιο σύντομα.

Γνωρίζεις κάτι να μας δώσεις σύνδεσμο ή υποθέτεις? Μιλάς για ελληνική αναβάθμηση ή συσκευές από Ευρώπη?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Eχει αναφερθει η εφαρμογη Cerberus η οποια εντοπιζει τη συσκευη, κανει remote wipes κλπ. Δεν την εχω δοκιμασει προσωπικα.

Απο κει και περα, αν κλαπει η συσκευη το πρωτο πραγμα που θα πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις τον κωδικο του gmail απο τον υπολογιστη. Ετσι ο κλεφτης θα μπορει μεν να δει τις επαφες κλπ, αλλα οχι να τις πειραξει.

 

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά :)

Θα δοκιμάσω και το cerberus.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...