Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 τρόποι

 

1. Αγοράζεις usb host cable για να κουμπώνεις stickακι (ntfs)

2. Κάνεις stream τα αρχεία από το δίκτυο

 

Προσωπικά τα κάνω stream, αν και σε fullHD 1080p ίσως έχεις διακοπές εάν δεν έχεις καλό σήμα στο wifi

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου! αυτο το εξαρτημα το βρισκω στο ιμπει ; ξερεις ;

 

η δευτερη επιλογη που μου δινεις την ειχα κανει στο iphone με μια εφαρμογη air... αλλα δεν την θυμαμαι..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 τρόποι

 

1. Αγοράζεις usb host cable για να κουμπώνεις stickακι (ntfs)

2. Κάνεις stream τα αρχεία από το δίκτυο

 

Προσωπικά τα κάνω stream, αν και σε fullHD 1080p ίσως έχεις διακοπές εάν δεν έχεις καλό σήμα στο wifi

 

Εχω το καλωδιο δοκιμασα σε δισκο και δεν τον διαβασε....λες να φταιει οτι ηταν 1τερα??? ntfs???απο οτι ξερω μονο fat32 στικακια διαβαζει....το καλωδιο...

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο pop3 ( για εισερχόμενα) δεν είναι το mailgate.otenet.gr και σωστά αφού αφού μιλάμε για εταιρικό email, συγκεκριμένα είναι αυτο της εταιρείας: mail.xxxxxx.com.gr . smtp δεν μου δίνει για να συμπληρωσω ( ειναι αυτό της cosmote: mailgate.otenet.gr) και δεν με αφήνει να παω συνέχεια αφου βγάζει μύνημα οτι δεν είναι δυνατή η σύνδεση. Παντως στο outlook που συμπληρώνω τα συγκεκριμενα pop3 και smtp τρέχει κανονικά.

 

A καλά...δεν ήξερα καν ότι δίνει άλλο pop για τα εταιρικά.

Έχω σετάρει exhange στο κινητό και είναι διαφορετικό.

Δοκίμασες να βάλεις στο όνομα χρήστη μόνο το username ,ή και όλο το email;

Δες κι εδώ http://www.otenet.gr/hd/HTML/corp_only1.htm

Ή πάρε στο 13888 :)

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια (3η) από Galaxy S2 με πρόβλημα κλήσεων. Αφού (μετά από 19 μέρες !) η μαμά Samsung αποφάσισε ότι το κινητό δεν χρειάζεται αντικατάσταση μου το έστειλαν από Smartec "επισκευασμένο" (η σημείωση στο χαρτί του service γράφει "assy case-rear" δηλ. άλλαξαν το πίσω καπάκι !!!). Από τη Samsung μου έστειλαν (μετά από 19 μέρες) απάντηση ότι: "Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας επιβεβαιώσουμε πως η συσκευή σας μετά από τεχνικό έλεγχο επιδιορθώθηκε και δεν παρουσιάζει καμία απολύτως δυσλειτουργία. Η συσκευή έφυγε από το εξουσιοδοτημένο επισκευαστικό κέντρο στις 1/12/2011". Έλα όμως που το πρόβλημα εξακολουθεί (όχι με την ίδια συχνότητα, αλλά εξακολουθεί) και μαζί προστεθήκαν κι άλλα προβλήματα, που δεν υπήρχαν προηγούμενα, όπως (όσα πρόλαβα να εντοπίσω μέσα σε 3 ώρες, που "παίζω" με το κινητό):

1. Καθυστέρηση στην έναρξη

2. Κάποιες φορές μετά από restart, “The application Setup Wizard (process com.android.setup wizard) has stopped unexpectedly”

3. Όταν πατήσεις το πλήκτρο τερματισμού κλήσης (μερικές φορές με χρήση του ηχείου, άλλες όχι) κολλάει και γράφει: «τερματίζεται η κλήση» και χρειάζεται επανεκκίνηση

4. Όταν πάω να ανοίξω τις επαφές (όχι πάντα) βγάζει: «Η δραστηριότητα android.process.acore δεν ανταποκρίνεται» με επιλογές: «αναγκαστικό κλείσιμο» ή «περιμένετε»

Τελικά κάθε φορά που γυρίζει από service όλο και κάτι καινούργιο εμφανίζεται. Έτσι να μην πλήττουμε από τη μονοτονία !!!

Καμιά βοήθεια; Ξεκίνησα στέλνοντας mail στο Πλαίσιο (από κει το αγόρασα) και περιμένοντας ετοιμάζω αναφορά στον Συνήγορο του Καταναλωτή. Τι άλλο να κάνω;:mad:

Link to comment
Share on other sites

2 τρόποι

 

1. Αγοράζεις usb host cable για να κουμπώνεις stickακι (ntfs)

2. Κάνεις stream τα αρχεία από το δίκτυο

 

Προσωπικά τα κάνω stream, αν και σε fullHD 1080p ίσως έχεις διακοπές εάν δεν έχεις καλό σήμα στο wifi

Καλημερα φιλε και καλως ηρθες στον γαλαξια 2 :).

Με ποια εφαρμογη κανεις streaming ? εχω χρησιμοποιησει το vlc direct pro, και αν και μπορω να κανω κανονικα streaming απο το s2ωστον υπολογιστη, το αντιθετο δεν το εχω καταφερει. ενω ξεκιναει το streaming, το βιντεο δεν παιζει στη συσκευη. δειχνει οτι προχωραει ο χρονος αλλα δεν φαινεται τιποτα στην οθονη.

εσυ με ποια εφαρμογη κανεις streaming απο τον υπολογιστη στο s2 ?

 

Και μια ερωτηση προς ολους. εχει καταφερει κανεις να κανει streaming απο το κινητο σε καποιον media player Που ειναι συνδεδεμενος πανω στον router ?

εχω εναν media player viewsonic vmp72 συνδεδεμενο στον router, και παιρνει κανονικα Ip, αλλα δεν εχω βρει τροπο να κανω streaming. οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη.

ευχαριστωωωω :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρειαζομαι τα φωτα σας το κινητο μου απο εχθες οταν παω να κανω καπια κληση μολις πατησω το πληκτρο της κλησης κολαει και ξεκιναει την κληση μετα απο 10 η 20 δευτερολεπτα!!!!!!!!!!!!!! ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο ?? καμια ιδεα καπιος??:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από τα απλά.

Reboot ή kλείσε ,βγάλε μπαταρία για λίγο και ξανάνοιξε.

Τι έκδοση έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από τα απλά.

Reboot ή kλείσε ,βγάλε μπαταρία για λίγο και ξανάνοιξε.

Τι έκδοση έχεις;

 

τα εχω κανει αυτα χωρις επιτιχια δυστηχως φοραω την 2.3.5 κ18

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα χρειαζομαι τα φωτα σας το κινητο μου απο εχθες οταν παω να κανω καπια κληση μολις πατησω το πληκτρο της κλησης κολαει και ξεκιναει την κληση μετα απο 10 η 20 δευτερολεπτα!!!!!!!!!!!!!! ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο ?? καμια ιδεα καπιος??:cry:

 

Κάποια εφαρμογή το έχει "σκαλώσει".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει αυτα χωρις επιτιχια δυστηχως φοραω την 2.3.5 κ18

 

Τσέκαρε τι εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει από όταν ξεκίνησε να στο κάνει και βγάζε τις μία μία

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τι εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει από όταν ξεκίνησε να στο κάνει και βγάζε τις μία μία

 

ενα αλλο κουφο που μου εκανε τωρα ηταν η μπαταρια στο 50% την βγαζω την ξαναβαζω κ μου πεταει μυνημα για φορτιση και μου δειχνει την μπαταρια στο 15% !!! κουφο???

Link to comment
Share on other sites

Android 2.3.4

I9100XXKI1

εγώ θα σου προτεινα να περάσεις κάποια άλλη επίσημη από εδώ μέσα μόνο για δοκιμή για να δεις αν το πρόβλημα σου είναι software ή hardware.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια (3η) από Galaxy S2 με πρόβλημα κλήσεων. Αφού (μετά από 19 μέρες !) η μαμά Samsung αποφάσισε ότι το κινητό δεν χρειάζεται αντικατάσταση μου το έστειλαν από Smartec "επισκευασμένο" (η σημείωση στο χαρτί του service γράφει "assy case-rear" δηλ. άλλαξαν το πίσω καπάκι !!!). Από τη Samsung μου έστειλαν (μετά από 19 μέρες) απάντηση ότι: "Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας επιβεβαιώσουμε πως η συσκευή σας μετά από τεχνικό έλεγχο επιδιορθώθηκε και δεν παρουσιάζει καμία απολύτως δυσλειτουργία. Η συσκευή έφυγε από το εξουσιοδοτημένο επισκευαστικό κέντρο στις 1/12/2011". Έλα όμως που το πρόβλημα εξακολουθεί (όχι με την ίδια συχνότητα, αλλά εξακολουθεί) και μαζί προστεθήκαν κι άλλα προβλήματα, που δεν υπήρχαν προηγούμενα, όπως (όσα πρόλαβα να εντοπίσω μέσα σε 3 ώρες, που "παίζω" με το κινητό):

1. Καθυστέρηση στην έναρξη

2. Κάποιες φορές μετά από restart, “The application Setup Wizard (process com.android.setup wizard) has stopped unexpectedly”

3. Όταν πατήσεις το πλήκτρο τερματισμού κλήσης (μερικές φορές με χρήση του ηχείου, άλλες όχι) κολλάει και γράφει: «τερματίζεται η κλήση» και χρειάζεται επανεκκίνηση

4. Όταν πάω να ανοίξω τις επαφές (όχι πάντα) βγάζει: «Η δραστηριότητα android.process.acore δεν ανταποκρίνεται» με επιλογές: «αναγκαστικό κλείσιμο» ή «περιμένετε»

Τελικά κάθε φορά που γυρίζει από service όλο και κάτι καινούργιο εμφανίζεται. Έτσι να μην πλήττουμε από τη μονοτονία !!!

Καμιά βοήθεια; Ξεκίνησα στέλνοντας mail στο Πλαίσιο (από κει το αγόρασα) και περιμένοντας ετοιμάζω αναφορά στον Συνήγορο του Καταναλωτή. Τι άλλο να κάνω;:mad:

 

 

Για κακοβαλμένο firmware μου μοιάζει. Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις κάνοντας ένα hard reset. Σβήσε και τις cache και δες πως πάει. Πολύ πιθανόν να συνέρθει μετά από αυτά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Android 2.3.4

I9100XXKI1

 

εγώ θα σου προτεινα να περάσεις κάποια άλλη επίσημη από εδώ μέσα μόνο για δοκιμή για να δεις αν το πρόβλημα σου είναι software ή hardware.

 

Διάβασα από την αρχή τι προβλήματα αντιμετωπίζεις.Δε μοιάζουν με software αν και ποτέ δε μπορεί να είναι κανείς σίγουρος.

Αλλά ούτε καν για δοκιμή δε θα έβαζα άλλο software.

Φίλε μου εγώ στη θέση σου θα πήγαινα εκεί και θα τα είχα κάνει λίμπα.

Πας και τους λες ότι είτε μου το αλλάζετε είτε πάω στην προστασία καταναλωτή και σας βγάζω σε όλα τα περιοδικά και φόρουμ του χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Τα hard reset πηγαν συννεφο. Αφου σταματησε το μηνυμα “The application Setup Wizard (process com.android.setup wizard) has stopped unexpectedly” που εβγαινε στο τέλος του αρχικου σεταρισματος, μετα εμφανιστηκε το «Η δραστηριότητα android.process.acore δεν ανταποκρίνεται» οταν προσπαθουσα να ανοιξω τις επαφες μου. Μιλαμε παντα για την εργοστασιακη ROM και ΧΩΡΙΣ καμια εφαρμογη, μονο επαφες. Στην αρχη δοκιμασα μαι SIM Cosmote αλλα οταν ανοιγε το κινητο κι ενω η ρυθμιση ημερομηνιας/ωρας ήταν να παίρνει τα δεδομενα απο το δικτυο αυτο τιποτα.. Η ημερομηνια παρεμενε στις 01/01/2011 και η ωρα οτι του κατεβαινε. Αλλαξα SIM σε Vodafone και εφτιαξε. Μετα αρχισαν τα υπολοιπα. Το σπουδαιοτερο βεβαια ειναι οτι το προβλημα με τις κλησεις παραμενει, το μεσημερι μιλαγα με εναν φιλο (για δοκιμη) και η γραμμη κοπηκε αποτομα. Απο τοτε το ξαναβαλα στο κουτι και προσευχομαι το πνευμα των Χριστουγεννων να το κανει καλα.......:mad:

Τους εστειλα mail όπως και στο Πλαισιο και ετοιμαζω την αναφορα στον Συνήγορο του Καταναλωτή και στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή. Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες για τη sim δεν είναι περίεργο.Μπορεί να είναι χαλασμένη ή παλιά version.Μπορείς να ζητήσεις σε ένα κατάστημα cosmote( ή και Γερμανός μου φαίνεται,δεν είμαι σίγουρος), να στην αλλάξουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε και καλως ηρθες στον γαλαξια 2 :).

Με ποια εφαρμογη κανεις streaming ? εχω χρησιμοποιησει το vlc direct pro, και αν και μπορω να κανω κανονικα streaming απο το s2ωστον υπολογιστη, το αντιθετο δεν το εχω καταφερει. ενω ξεκιναει το streaming, το βιντεο δεν παιζει στη συσκευη. δειχνει οτι προχωραει ο χρονος αλλα δεν φαινεται τιποτα στην οθονη.

εσυ με ποια εφαρμογη κανεις streaming απο τον υπολογιστη στο s2 ?

 

Και μια ερωτηση προς ολους. εχει καταφερει κανεις να κανει streaming απο το κινητο σε καποιον media player Που ειναι συνδεδεμενος πανω στον router ?

εχω εναν media player viewsic vmp72 συνδεδεμενο στον router, και παιρνει κανονικα Ip, αλλα δεν εχω βρει τροπο να κανω streaming. οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη.

ευχαριστωωωω :).

 

Γεια σας και απο μενα :)

Εγω χρησιμοποιω το emit απο το μαρκετ που το βαζεις σε κινητο και υπολογιστη και δεν εχω κανενα προβλημα. Εχει δικο του player και παιζει τα video μια χαρα και με ελληνικους υποτιτλους χωρις να τους μετατρεψεις σε utf8 (αρκει να πας στα settings και να βαλεις encoding windows-1253). Δοκιμαστε το free με adds και πειτε μου...

 

Χρυσα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες για τη sim δεν είναι περίεργο.Μπορεί να είναι χαλασμένη ή παλιά version.Μπορείς να ζητήσεις σε ένα κατάστημα cosmote( ή και Γερμανός μου φαίνεται,δεν είμαι σίγουρος), να στην αλλάξουν

Πριν παει για το 2ο service η συγκεκριμενη επαιζε κανονικα στο SG2, ασε που την πηρα απο το κινητο της γυναικας μου οπου ολα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν παει για το 2ο service η συγκεκριμενη επαιζε κανονικα στο SG2, ασε που την πηρα απο το κινητο της γυναικας μου οπου ολα ΟΚ.

 

Πριν το S2 είχα ΝΟΚΙΑ Ν86 και η κάρτα έπαιζε κανονικά.Μόλις την έβαλα στο S2 τίποτα.....Μου έδωσαν άλλη version και τώρα όλα καλά.

Άγνωσται αι βουλαί και των sim :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 τρόποι

 

1. Αγοράζεις usb host cable για να κουμπώνεις stickακι (ntfs)

2. Κάνεις stream τα αρχεία από το δίκτυο

 

Προσωπικά τα κάνω stream, αν και σε fullHD 1080p ίσως έχεις διακοπές εάν δεν έχεις καλό σήμα στο wifi

Δε διαβαζει ntfs

 

καλησπερα χρειαζομαι τα φωτα σας το κινητο μου απο εχθες οταν παω να κανω καπια κληση μολις πατησω το πληκτρο της κλησης κολαει και ξεκιναει την κληση μετα απο 10 η 20 δευτερολεπτα!!!!!!!!!!!!!! ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο ?? καμια ιδεα καπιος??:cry:

Μηπως εχεις VOIP;

Link to comment
Share on other sites

μόλις αγόρασα το galaxy s2 android 2.3.3 και προσπαθώ να χρησιμοποιήσω τον email client που έχει προεγκατεστημένo συγχρονίζοντάς το με exchange 2007. παρατηρώ ότι τα email που πηγαίνουν απευθείας σε subfolders του inbox δεν φαίνονται στα εισερχόμενα και πρέπει να πηγαίνω σε κάθε ενα φάκελο χωριστά να κάνω sync για να δω αν έχω email.

γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια επιπλέον ρύθμιση?

αν όχι τι email client προτείνετε?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν δέχομαι κλήση το τηλ. χτυπάει κανονικά σε τέρμα ένταση, μετά από δυο χτυπήματα χαμηλώνει πάρα πολύ και έτσι συνεχίζει να χτυπάει χαμηλά. Πάω στης ρυθμίσεις και βρίσκω στην ένταση τα... εισερχόμενη κλήση και μέσα χαμηλωμένα... τα ανεβάζω τέρμα ξανακαλώ και μετά πάλι τα ίδια δυο χτυπήματα δυνατά και μετά χαμήλωμα, έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει??
Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...