Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κολλάω που δείχνει το Music player τόσο ωραίο, αλλά αν δεν το πάρω στα χέρια μου να δω ότι έχει ελληνικά δεν φτιάχνομαι.:confused: Κατά τα άλλα ωραίο φαίνεται.:)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξερω πως κατα λαθος στο sosial hub που εχει το κινητο μας μπηκαν και τα μυνηματα ξερει κανεις πως βγενει γιατι δεν μου αρεσει καθολου?????

 

τελικα μαλλον δεν ειναι απο το sosial hub αυτος ο φακελος πανω αριστερα που δειχνει οτι εχω μυνημα ξερει κανεις απο που ειναι δεν θελω να εμφανιζεται εκει!!! κανεις να βοηθησει???????

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα...

 

Μία ερώτηση... ακόμη! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα bluetooth handsfree, αλλά επιθυμώ να έχει και αναγνώριση κλήσεων, κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες. Μήπως έχει υπόψιν του κάποιος να με διαφωτίσει με κάποια ήδη δοκιμασμένη και αξιόπιστη <<συνταγή>> για το Galaxy SII;

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

γαματο φαινεται.να δουμε ποτε θα το παρουμε

 

edit:παιζει να ειναι custom rom και μας δουλευει ο τυπος?

 

Εμενα δεν μου πολυαρεσει το scroll στις εφαρμογες που ειναι πανω κατω σαν την 2.2 ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

μια ερωτηση αν ξερει κανεις!!!

εχω περασει το spd 3d το τρεχει κανονικα αλλα δεν το κραταει το χανω και μετα δεν μπαινει ουτε με επανεκινηση παρολου που το βαζω απ την αρχη να το φορτωσει σαν προεπιλογη

και για να το φορτωσει παλι πρεπει να το κανω απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα. Μολις ξεκιναει το τηλεφωνο με ρωταει με τι να ξεκινησει του οριζω με spd και σαν προεπιλογη!! και αμα το σκαλιξω πολυ το τηλ μου ξαναβγαζει το αρχικο μενου

 

Και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω. Αν ξέρει κανένας ας μας βοηθήσει

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν οντος η ice cream το πρωτο πραγμα που θα επρεπε να μας δειξει ειναι οι πληροφοριες της συσκευης...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Το κινητό μου έσβησε σήμερα 2 φορές στα καλά καθουμενα! Όταν το άνοιξα την μια φορά τα εικονιδια ήταν εξαφανισμενα. Ξέρει κάποιος να μου πει τι φταίει;

κανεις??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

κανεις??:wacko:

 

μου το εχει κανει κ εμενα μια φορα και με ενα restore ειχε στρωσει... εισαι με στοκ ρομ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω. Αν ξέρει κανένας ας μας βοηθήσει

 

1 ) How can I switch from SPB Shell 3D to my stock launcher or back?

Press Home hardware button on your device and choose between your stock launcher and SPB Shell 3D. If it doesn’t give you any option to choose please refer to the following:

 

•To switch from a stock launcher to SPB Shell 3D: go to : Menu -> Settings -> Applications -> Manage applications, choose “All” tab, find your stock launcher (for HTC devices - HTC Sense, for Samsung - TwLauncher, for Motorola - MotoBlur, for LG - LG Home, etc.), tap “Clear defaults”. After that press Home button and you will be able to choose SPB Shell 3D.

•To switch from SPB Shell 3D to your stock Laucher: go to: Menu -> Settings -> Applications -> Manage applications, choose “All” tab, tap SPB Shell 3D -> Clear defaults.

 

2) Κατεβαστε το Home Switcher απο το market για εναλλαγη με τον stock launcher .

Link to comment
Share on other sites

μου το εχει κανει κ εμενα μια φορα και με ενα restore ειχε στρωσει... εισαι με στοκ ρομ?

 

τι ειναι το στοκ ρομ?:cry:

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το στοκ ρομ?:cry:

 

δεν το εχεις πειραξει καθολου φανταζομαι...ποια εκδοση εχεις? ρυθμισεις>πληροφοριες

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχεις πειραξει καθολου φανταζομαι...ποια εκδοση εχεις? ρυθμισεις>πληροφοριες

 

δεν το εχω πειραξει. ειναι στην 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το s2 2,2 μηνες και εχω δυο πρωτες αποριες οσον αφορα το βιντεο:

1.Οταν τραβαμε βιντεο δεν εχω βρει τη λειτουργια pause που εχουν ολα τα κινητα αλλα και οι βιντεοκαμερες,για να μη τραβουνται ασκοπα σκηνες,πρεπει να κλεισει το βιντεακι και να αρχισει καποιο νεο και μετα να κανουμε συρραφη?(αν ειναι ετσι ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι).

2.Χανω τα τραβηγμενα βιντεακια...ναι..ναι μετα απο μερικες ημερες δεν μπορω να τα εντοπισω ουτε στη καρτα ουτε στη μνημη του τηλεφωνου (χωρος υπαρχει παρα πολυς και στα δυο).τι γινεται?μηπως αποθηκευονται καπου σε κρυφο αρχειο?μηπως επειδη εχω ανοιχτο το συχρονισμο τα μεταφερει στο Google Gmail..δε μπορω να καταλαβω (παντως συγχρονισμο δε μπορεσα να κανω).

Συγχωρεστε μου την αρχαριοσυνη αν και ειχα και αλλα smartophones με ετουτο δε μπορω να βρω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πειραξει. ειναι στην 2.3.3

 

τοτε καλο θα ηταν να κανεις αναβαθμιση απο το kies σε μια νεωτερη εκδοση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τοτε καλο θα ηταν να κανεις αναβαθμιση απο το kies σε μια νεωτερη εκδοση..

 

Δεν μου βγάζει νεώτερη έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααα βοηθειααα προσπαθω να κανω root ενω κανω ολα τα βηματα ok περναω το κερνελ ολα καλα κανω επανεκινηση με το θαυμαστικο τσεκαρω το usb debbuging συνδεω το κινητο με το pc και εδω αρχιζει το προβλημα,μολις ξεκιναω την εφαρμογη S2 root.exe (release1.5.1) μου πεταει το εξης μυνημα "Device is NOT connected! Please connect the USB cable and try again!"

Βρε και connect και ξανα και ξανα εκανα και με αλλες usb θυρες το συνδεσα δοκιμασα και με σταθερο pc και με φορητο παλυ τα ιδια!

Η εκδοση του κινητου ειναι BOKG2

Help!!!

 

Τελικα παιδια το ενανα root αλλα με τον δευτερο τροπο δηλαδη με το cfroot. Με το s2root κατι γινοταν και δεν αναγνωριζε το κινητο ηθελα να αποφυγω το cfroot γιατι τωρα εαν θελω να το κανω unroot θα πρεπει να κανω εγκατασταση το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω το SGS-II εδώ και 2 βδομάδες.

Σήμερα το πρωί ανοίγοντας το κινητό (μέχρι το βράδυ που το έκλεισα όλα ήταν μια χαρά) μου είχε κάτω αριστερά στην οθόνη την ένδειξη "Ασφαλής λειτουργία" και είχε εξαφανίσει από τη Home screen τα widget "3D Digital Weather Clock" & "Εορτολόγιο" καθώς επίσης και το εικονίδιο του τηλεφώνου (από τα 4 σταθερά εικονίδια που υπάρχουν στη βάση της οθόνης) το οποίο είχα αντικαταστήσει εδώ και μέρες με το "Dialer One".

Έκανα επανεκκίνηση κι έστρωσε (ως προς την ένδειξη λειτουργίας - τα υπόλοιπα τα επανέφερα χειροκίνητα), αλλά με απασχολεί το γεγονός κι αναρωτιέμαι αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κι αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που βγήκε κάτι τέτοιο και αν, πως διορθώνεται.

 

___________________________________________________________

 

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100XEUKH2

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

 

Έχει συμβεί σε κανέναν από σας???

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια το ενανα root αλλα με τον δευτερο τροπο δηλαδη με το cfroot. Με το s2root κατι γινοταν και δεν αναγνωριζε το κινητο ηθελα να αποφυγω το cfroot γιατι τωρα εαν θελω να το κανω unroot θα πρεπει να κανω εγκατασταση το firmware.

Έχω το ίδιο θέμα, αλλά.... Στον υπολογιστή του σπιτιού μου το Odin δεν συνδέεται, ενώ σε αυτόν της δουλειάς συνδέεται κανονικά. Με το S2 γίνεται ακριβώς το άναποδο. Με λίγα λόγια για να το κάνω root το συνδέω στον Η/Υ δουλειάς και κάνω την διαδικασία με το odin. Μετά όταν γυρίσω σπίτι τελειώνω το root to S2. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Αυτό ξεκίνησε από την αναβάθμιση σε 2.3.4 και μετά.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το s2 2,2 μηνες και εχω δυο πρωτες αποριες οσον αφορα το βιντεο:

1.Οταν τραβαμε βιντεο δεν εχω βρει τη λειτουργια pause που εχουν ολα τα κινητα αλλα και οι βιντεοκαμερες,για να μη τραβουνται ασκοπα σκηνες,πρεπει να κλεισει το βιντεακι και να αρχισει καποιο νεο και μετα να κανουμε συρραφη?(αν ειναι ετσι ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι).

2.Χανω τα τραβηγμενα βιντεακια...ναι..ναι μετα απο μερικες ημερες δεν μπορω να τα εντοπισω ουτε στη καρτα ουτε στη μνημη του τηλεφωνου (χωρος υπαρχει παρα πολυς και στα δυο).τι γινεται?μηπως αποθηκευονται καπου σε κρυφο αρχειο?μηπως επειδη εχω ανοιχτο το συχρονισμο τα μεταφερει στο Google Gmail..δε μπορω να καταλαβω (παντως συγχρονισμο δε μπορεσα να κανω).

Συγχωρεστε μου την αρχαριοσυνη αν και ειχα και αλλα smartophones με ετουτο δε μπορω να βρω ακρη.

 

1. Ακριβώς όπως το λες.

2. Τα videάκια τα βλέπεις ή μέσω της εφαρμογής gallery ή από τον file explorer στον υποφάκελο dcim ή camera (δεν θυμάμαι ακριβώς).

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανέναν από σας???

Δεν γνώριζα καν ότι έχει κ μπορεί να μπει σε λειτουργία ασφαλείας..

Έχω το ίδιο θέμα, αλλά.... Στον υπολογιστή του σπιτιού μου το Odin δεν συνδέεται, ενώ σε αυτόν της δουλειάς συνδέεται κανονικά. Με το S2 γίνεται ακριβώς το άναποδο. Με λίγα λόγια για να το κάνω root το συνδέω στον Η/Υ δουλειάς και κάνω την διαδικασία με το odin. Μετά όταν γυρίσω σπίτι τελειώνω το root to S2. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Αυτό ξεκίνησε από την αναβάθμιση σε 2.3.4 και μετά.

Εν ολίγοις στο σπίτι σου το Odin δεν βλέπει το S2? Δοκίμασες να περάσεις ξανά το KIES για να πάρει τους σωστούς drivers του κινητού το pc σου?

Όταν έχεις ανοιχτό το Odin έχεις σίγουρα κλειστό το KIES ? Είναι το S2 σε download mode?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω προβλημα με το TWLauncher μου καταβαλωνει πολυ μπαταρια. ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει; πως φτιαχνεται;

 

 

επισης ξερει κανεις τι παιζει με το BackStab HD απο το μαρκετ; μου το βγαζει μη συμβατο με την συσκευη μου ενω στο galaxy s του φιλου μου το εμφανιζει ως συμβατο. to s II που ειναι ποιο καινουργιο τηλεφωνο δεν θα επρεπε να το υποστηριζει ;

 

κανεις να βοηθησει ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σου Τασο.

Για το πρωτο ερωτημα υπαρχει λυση μεσω ANDROID?αν γνωριζεις? η ειναι θεμα τηλεφωνου που δεν αλλαζει?

Τωρα για το δευτερο δε μπορεσα να βρω τιποτε,παραμενει μυστηριο,δε μπορω να βρω τα τελευταια βιντεακια μου παρ'οτι μεχρι πριν λιγες ημερες τα εβλεπα!!!εψαξα και απο τη gallery και απο τον explorer πουθενα εξαφανηστικαν...υπαρχει πιθανοτητα αν εχουν διαγραφει να βρεθουν..(παντως εγω ηθελημενα δεν τα διεγραψα,ουτε καποιος αλλος)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Οποιος μπορει ας με βοηθησει λιγο.Τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου:PDA:KG2/PHONE:KG1/CSC:KF1(COS) και

Πιο προσφατη εκδοση υλικολογισμικου:PDA:KG2/PHONE:KG1/CSC:KF1(COS) παλι το ιδιο.

Λεγοντας:Αυτο ειναι το ποιο προσφατο Λογισμικο.

1)Εχω stock rom 2.3.3 και χωρις root λογικα δεν επρεπε να εβλεπε την 2.3.4;

2}To PDA: PHONE: CSC: πως τα βλεπω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...