Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα εκανα μεσω kies αναβαθμηση στην 2,3,4 android, δεν ειδα να εχει βιντεοκληση στο talk οπως στο nexus s.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με την 2.3.4 δεν ανοίγει κανένα αρχείο του office. και σε εσάς τα ίδια?τι χάλι είναι αυτό που δημιουργήθηκε με την 2.3.4. πως γυρναμε στην 2.3.3 με νόμιμο τρόπο με το κιες ?

ω καλά παμε. ο γαλαξίας σε αποδιοργάνωση..

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

με την 2.3.4 δεν ανοίγει κανένα αρχείο του office. και σε εσάς τα ίδια?τι χάλι είναι αυτό που δημιουργήθηκε με την 2.3.4. πως γυρναμε στην 2.3.3 με νόμιμο τρόπο με το κιες ?

ω καλά παμε. ο γαλαξίας σε αποδιοργάνωση..

 

Λίγα ποστς πιο πίσω..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να γνωριζετε και εσεις ,επικοινωνησα νε τη samsung hellas σημερα και μου απαντησαν οτι το imei μου με την παραπανω εκδοση ειναι ελληνικο.

Αν γνωρίζουμε εμείς τι ακριβώς ? Σου απάντησαν οι υπεύθυνοι :)

Τέλος το κάνεις και με τον κωδικό *2767*3855# απ' τον stock dialer του κινητού. (Για το τελευταίο έχω ακούσει ότι δεν ενδείκνυται, αν και δεν ξέρω γιατί) .

Δεν ενδείκνυται γιατί σβήνει τα πάντα.. κ όταν λέω τα πάντα εννοώ τα π α ν τ α, φακέλους, ρυθμίσεις όλα.

Σημερα εκανα μεσω kies αναβαθμηση στην 2,3,4 android, δεν ειδα να εχει βιντεοκληση στο talk οπως στο nexus s.

Για να αποκτήσεις αυτή τη δυνατότητα πρέπει να κάνεις root τη συσκευή σου κ να περάσεις το ανάλογο mod ώστε να έχει αυτή τη δυνατότητα το gtalk. Οι περισσότερες Custom Roms αν όχι όλες ήδη το έχουν σαν επιλογή αν το θελήσεις. Βέβαια αν είσαι rooted μπορείς να περάσεις κ το mod αυτό ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το calibration τι ειναι και πως γινεται ;

 

επισης αν βαλω την I9100XWKI4_I9100OXXKI2_I9100XXKI1_HOME.tar.rar το sales code της συσκευης μου θα αλλαξει αυτοματα με το που βαλω την νεα εκδοση; τωρινο sales : XEF( france ) .

 

επισης αν αλλαξω εκδοση και βαλω την παραπανω και το κινητο μου χαλασει καλυπτομαι απο την εγγυηση ; αν οχι τι τυχον πρεπει να κανω στην περιπτωση αυτη για να με καλυπτει ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το calibration τι ειναι και πως γινεται ;

 

επισης αν βαλω την I9100XWKI4_I9100OXXKI2_I9100XXKI1_HOME.tar.rar το sales code της συσκευης μου θα αλλαξει αυτοματα με το που βαλω την νεα εκδοση; τωρινο sales : XEF( france ) .

 

επισης αν αλλαξω εκδοση και βαλω την παραπανω και το κινητο μου χαλασει καλυπτομαι απο την εγγυηση ; αν οχι τι τυχον πρεπει να κανω στην περιπτωση αυτη για να με καλυπτει ;

Υπάρχει κ το κουμπί Αναζήτηση, θα βρεις τις πληροφορίες που θες για το Battery Calibration. Συγγνώμη για το τρόπο μου αλλά βλέπω παντού τις ίδιες ερωτήσεις ενώ υπάρχουν αρκετοί οδηγοί τριγύρω κ τα παιδιά που έφαγαν χρόνο να τους γράψουν το έκαναν για να ενημερώνεται ο κόσμος κ να μην κάνει τις ίδιες ερωτήσεις σε διάφορα threads.

 

Όσον αφορά την έκδοση που λες παραπάνω, λυπάμαι δεν γνωρίζω αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί σε ενδιαφέρει τόσο το Sales Code. Προσωπικά με όποια rom κ αν είχα stock/custom ποτέ δεν έπαιξε ρόλο σε κάτι σημαντικό. Συγχωρέστε με αν κάνω λάθος.

Κ σε περίπτωση που πάθει κάτι το κινητό σου, όσο δεν είσαι rooted δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά κ να σου πούνε κάτι ανά πάσα στιγμή μπορείς να περάσεις με ODIN όποια επίσημη firmware θες κ να το παρουσιάσεις στο service.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ το κουμπί Αναζήτηση, θα βρεις τις πληροφορίες που θες για το Battery Calibration. Συγγνώμη για το τρόπο μου αλλά βλέπω παντού τις ίδιες ερωτήσεις ενώ υπάρχουν αρκετοί οδηγοί τριγύρω κ τα παιδιά που έφαγαν χρόνο να τους γράψουν το έκαναν για να ενημερώνεται ο κόσμος κ να μην κάνει τις ίδιες ερωτήσεις σε διάφορα threads.

 

Όσον αφορά την έκδοση που λες παραπάνω, λυπάμαι δεν γνωρίζω αλλά δεν έχω καταλάβει γιατί σε ενδιαφέρει τόσο το Sales Code. Προσωπικά με όποια rom κ αν είχα stock/custom ποτέ δεν έπαιξε ρόλο σε κάτι σημαντικό. Συγχωρέστε με αν κάνω λάθος.

Κ σε περίπτωση που πάθει κάτι το κινητό σου, όσο δεν είσαι rooted δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά κ να σου πούνε κάτι ανά πάσα στιγμή μπορείς να περάσεις με ODIN όποια επίσημη firmware θες κ να το παρουσιάσεις στο service.

 

συγχωρεμενος φιλαρακι μου . αλλα εγω εψαξα στην αναζητηση και σαν θεμα και σαν μηνυμα αλλα οδηγω δεν βρηκα! μηπως μπορεις να μου προωθησεις τον συνδεσμο για τον οδηγο ;

 

 

οσο αναφορα την εκδοση με ενδιαφερει για προσωπικους λογους για αυτο παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει :)

 

τωρα για την απαντηση στο αν παθει κατι το κινητο μου και υτο θεμα εγγυησης , αν ενα κινητο εχει μια εκδοση η οποια δεν εχει μπει με νομιμο κατα την εταιρεια τροπο το τηλεφωνο αυτοματως βγαινει εκτος εγγυησης . αυτο ισχυει εδω και χρονια νομιζα θα το ηξερες

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το calibration τι ειναι και πως γινεται ;

Για να γίνει πρέπει να γίνει root το τηλέφωνο και στη συνέχεια να κατεβάσεις το παρακάτω πρόγραμμα.

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration

 

Κάποιες φορές όταν κάνω αλλαγές σε κάποια επαφή μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν μπορώ να κάνω αλλαγές σε επαφές SNS, αλλά στην πορεία τις δέχεται τις αλλαγές. Τι σόι πράμα είναι αυτό;

 

Το WIPE που λέτε τι είναι;

 

Το exhel στο Polaris όντως δούλεψε τελικά με την εκκαθάριση που έγινε!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

συγχωρεμενος φιλαρακι μου . αλλα εγω εψαξα στην αναζητηση και σαν θεμα και σαν μηνυμα αλλα οδηγω δεν βρηκα! μηπως μπορεις να μου προωθησεις τον συνδεσμο για τον οδηγο ;

 

τωρα για την απαντηση στο αν παθει κατι το κινητο μου και υτο θεμα εγγυησης , αν ενα κινητο εχει μια εκδοση η οποια δεν εχει μπει με νομιμο κατα την εταιρεια τροπο το τηλεφωνο αυτοματως βγαινει εκτος εγγυησης . αυτο ισχυει εδω και χρονια νομιζα θα το ηξερες

 

Έλα φίλε μου 1,2 link (εγώ χρησιμοποιώ το app απ'το market κ δουλεύει σωστά η μπαταρία για'μένα): xda

myphone - άλλος τρόπος

Στην ουσία διαγράφει κάποια δεδομένα που κρατάει η μπαταρία κ που μπορεί να είναι κατεστραμμένα. Υπάρχουν κ άλλοι τρόποι αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.

 

Όσον αφορά το θέμα εγγύησης. Γνωρίζω από πρώτο χέρι κ σου επαναλαμβάνω πως οποιαδήποτε στιγμή κ αν περάσεις μια stock επίσημη firmware της Samsung Hellas (είτε ξένη αλλά επίσημη που υπάρχει μέσω KIES) με Odin κ τους το πας δεν βγαίνεις εκτός εγγύησης. Για του λόγου το αληθές είχα Leomar 2.6, πέρασα stock κ το πήγα πίσω λόγω χτυπήματος από τη μάνα του (είπα να πειραματιστώ πριν το στείλω :P) κ σε μία βδομάδα μου έφεραν άλλο.

Το ίδιο έκανα κ στα symbian με τη Nokia.

 

 

Το WIPE που λέτε τι είναι;

Διαγραφή/εκκαθάριση δεδομένων, αρχείων συστήματος, εφαρμογών χρήστη κτλ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει πρέπει να γίνει root το τηλέφωνο και στη συνέχεια να κατεβάσεις το παρακάτω πρόγραμμα.

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration

ευχαριστω!

Κάποιες φορές όταν κάνω αλλαγές σε κάποια επαφή μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν μπορώ να κάνω αλλαγές σε επαφές SNS, αλλά στην πορεία τις δέχεται τις αλλαγές. Τι σόι πράμα είναι αυτό;

 

Το WIPE που λέτε τι είναι;

 

Το exhel στο Polaris όντως δούλεψε τελικά με την εκκαθάριση που έγινε!

 

 

 

 

Έλα φίλε μου 1,2 link (εγώ χρησιμοποιώ το app απ'το market κ δουλεύει σωστά η μπαταρία για'μένα): xda

myphone - άλλος τρόπος

Στην ουσία διαγράφει κάποια δεδομένα που κρατάει η μπαταρία κ που μπορεί να είναι κατεστραμμένα. Υπάρχουν κ άλλοι τρόποι αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.

 

Όσον αφορά το θέμα εγγύησης. Γνωρίζω από πρώτο χέρι κ σου επαναλαμβάνω πως οποιαδήποτε στιγμή κ αν περάσεις μια stock επίσημη firmware της Samsung Hellas (είτε ξένη αλλά επίσημη που υπάρχει μέσω KIES) με Odin κ τους το πας δεν βγαίνεις εκτός εγγύησης. Για του λόγου το αληθές είχα Leomar 2.6, πέρασα stock κ το πήγα πίσω λόγω χτυπήματος από τη μάνα του (είπα να πειραματιστώ πριν το στείλω :P) κ σε μία βδομάδα μου έφεραν άλλο.

Το ίδιο έκανα κ στα symbian με τη Nokia.

 

 

 

Διαγραφή/εκκαθάριση δεδομένων, αρχείων συστήματος, εφαρμογών χρήστη κτλ.

 

καλημερα , ευχαριστω για την απαντηση και τον οδηγο!

 

 

 

ξερει κανεις πως συνδεω τις επαφες μου με το φεις μπουκ ;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μπορεί κάποιος εν συντομία τι κερδίζουμε (ειδικά εμείς που έχουμε απείραχτο το κινητό) από την έκδοση 2.3.4? Γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι τελικά είναι πραγματικά λόγος για αναβάθμιση....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση....Οταν συνδεθω με mhl στην τηλεοραση,πρεπει να το βαλω και στην φορτιση.Σε περιπτωση που θελω να δω μια ταινια απο εξωτερικο σκληρο δισκο δεν γινεται?δηλαδη και τα 3 μαζι?hdmi-φορτιση-διαβασμα απο σκληρο???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , ευχαριστω για την απαντηση και τον οδηγο!

 

 

 

ξερει κανεις πως συνδεω τις επαφες μου με το φεις μπουκ ;

 

Αφού συνδέσεις το λογαριασμό του facebook στους λογαριασμούς ή στο social hub, ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ συγχρονισμό επαφών, οι επαφές του FB, έχουν περαστεί στο κινητό και τις βλέπεις στις επαφές σου, τώρα μπαίνεις στην εφαρμογή επαφές του κινητού και βρίσκεις μία επαφή πατάς πάνω της παρατεταμένα και επιλέγεις σύνδεση επαφής, βρίσκεις την αντίστοιχη του google (ή του hotmail κοκ) και πατάς πάνω και πλέον συνδέονται.

Αν τώρα θέλεις να τις αποσυνδέσεις πατάς πάνω στην επαφή και εκεί που λέει συνδεδεμένες επαφές πατάς και τις αποσυνδέεις.

Προσοχή, μετά τη σύνδεση, αφαιρέσεις το λογαριασμό του FB, οι επαφές φεύγουν καθώς και οι συνδέσεις και μετά πρέπει να ξανακάνεις την ίδια διαδικασία ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ. Το ίδιο και αν κάνεις wipe data/hard reset.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος εβαλε την KI4 και, επειδη αλλαξε γνωμη, θελησε να επιστρεψει στην KF3. Oταν την εβαλε, διαπιστωσε οτι το το κινητο εκανε μονο του επανεκιννησεις. Γιατι συνεβη αυτο ;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι άσχετο με αναβαθμίσεις...Ακούω τον ηχο εισερχόμενου ακόμα και στην αναφορά sms.. Πως το αλλάζω αυτό?παλιά δεν το άκουγα. κατέβασα ήχους απο το μάρκετ για sms και μετα τους επέλεξα κανονικα απο το πρόγραμμα του κινητού. Οπως έκανα πάντα. και ξαφνικά ακούγεται και στην αναφορά και είναι λίγο βλακεία...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι άσχετο με αναβαθμίσεις...Ακούω τον ηχο εισερχόμενου ακόμα και στην αναφορά sms.. Πως το αλλάζω αυτό?παλιά δεν το άκουγα. κατέβασα ήχους απο το μάρκετ για sms και μετα τους επέλεξα κανονικα απο το πρόγραμμα του κινητού. Οπως έκανα πάντα. και ξαφνικά ακούγεται και στην αναφορά και είναι λίγο βλακεία...

 

Στο handcent που χρησιμοποιώ, έχει επιλογές ενεργοποίησης/απενεργοποίησης.

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Αφού συνδέσεις το λογαριασμό του facebook στους λογαριασμούς ή στο social hub, ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ συγχρονισμό επαφών, οι επαφές του FB, έχουν περαστεί στο κινητό και τις βλέπεις στις επαφές σου, τώρα μπαίνεις στην εφαρμογή επαφές του κινητού και βρίσκεις μία επαφή πατάς πάνω της παρατεταμένα και επιλέγεις σύνδεση επαφής, βρίσκεις την αντίστοιχη του google (ή του hotmail κοκ) και πατάς πάνω και πλέον συνδέονται.

Αν τώρα θέλεις να τις αποσυνδέσεις πατάς πάνω στην επαφή και εκεί που λέει συνδεδεμένες επαφές πατάς και τις αποσυνδέεις.

Προσοχή, μετά τη σύνδεση, αφαιρέσεις το λογαριασμό του FB, οι επαφές φεύγουν καθώς και οι συνδέσεις και μετά πρέπει να ξανακάνεις την ίδια διαδικασία ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ. Το ίδιο και αν κάνεις wipe data/hard reset.

 

ευχαριστω φιλε μου, αν και μπερευτηκα θα την βρω την ακρη

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε το νέο μάρκετ στην συσκευή μου. Μόλις πάτησα στις εφαρμογές μου να δω αν έχω καμιά για ενημέρωση, είδα ότι το google maps έλεγε «ενημέρωση». Πάτησα να το ανοίξω και μου εμφάνιζε ότι η αναβάθμιση αυτή δεν ισχύει για την χώρα μας.

Πριν λίγο μπήκα στο μάρκετ, και ενώ μου εμφάνιζε το ίδιο μήνυμα για το google maps, έκανα το εξής :

Εκτός από το google maps, υπήρχαν άλλες δύο εφαρμογές που είχαν ενημέρωση.

Αντί να μπω σε μια μια ξεχωριστά και να πατήσω ενημέρωση, πάτησα να κάνει ενημέρωση όλων, για να δω αν μου κάνει έτσι και το google maps, το οποίο όντως πέτυχε και μου έκανε κανονικά την ενημέρωση :-).

Το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται :-).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει επισημα για ee(nordic countries) και εχω προσβαση στο kies testmode οποτε μπορω απο εκει να κατεβασω firmware απο οποιαδηποτε χωρα.επισημα η του testmode(λιγο πριν την κυκλοφορια).αυτο παντως ειναι επισημο και επειδη ειναι xw εχει κανονικα ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει επισημα για ee(nordic countries) και εχω προσβαση στο kies testmode οποτε μπορω απο εκει να κατεβασω firmware απο οποιαδηποτε χωρα.επισημα η του testmode(λιγο πριν την κυκλοφορια).αυτο παντως ειναι επισημο και επειδη ειναι xw εχει κανονικα ελληνικα

 

βασικα τα κανονικα ελληνικα δε μας πειραζουν και τοσο εφοσον μπαινουν:ninja::ninja:

αλλα ρωτησα περισσοτερο καθως το samfirmware δεν την ειχε την ωρα που ποσταρες

Link to comment
Share on other sites

@mantzaros

ακομα δεν την εχει βαλε αλλα κοιτα εδω.και νομιζω οτι εχει και ελληνικο csc αρα μπορεις να αλλαξεις απο τις ρυθμισεις το default και να βαλεις το eur που ειναι ελληνικο.σε κανα 2 βδομαδες αναμενεται στο ελληνικο test mode και σε κανα μηνα επισημη διαθεση της για ολους

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα επιβεβαιωνω 2 πραγματα για το SGS2 αγοραζμενο απο Μεντια Μαρκετ οτι η μπαταρια ρουφαει σχετικα γρηγορα(ισως επειδη λεει στης ρυθμισεις της οθονης 49%)κ οτι το ροζακι στιν καμερα αλλα επισης σε μενα υπαρχει καποιο ακομη προβλημα κ θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις ''Μου κολλαει το AP Mobile:mad:'' χτες με 2.3.3 δουλευε μια χαρα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος???Θα υπαρξει για το SGS2 κ αλλη αναβαθμιση Edited by alexanderth81
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...