Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν πήγα το κινητό στη Smartech το εξουσιοδοτημένο service και μου ζήτησαν 378 ευρώ(!!!!!!!!!!!!!!!!) και σαφώς είπα όχι γιατί με 230 ευρώ το βρίσκω καινούργιο...Καμμένη οθόνη λέει, καμμένη πλακέτα κλασικά...Μάλλον πέρασε λέει παραπάνω ρεύμα την ώρα που φόρτιζε και μου το έκαψε...Βέβαια πως γίνεται η οθόνη να ανάβει και να δείχνει την ένδειξη ότι φορτίζει και το λογότυπο και μετά να είναι καμμένη...Αξιο απορίας...Τέλος πάντων.Είμαι σε αναζήτηση νέας συσκευής, σαφώς το ίδιο μοντέλο γιατί το λατρεύω...Δυστυχώς το κινητάκι μου πάει....:(:(:(:(:(

 

Πλακα κανεις!!!!! Δεν πανε καλα οι ανθρωποι!!! Με τα ιδια λεφτα παιρνεις το S3 και σου δινουν και ρεστα!!! 378 κλωτσιες θελουν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πλακα κανεις!!!!! Δεν πανε καλα οι ανθρωποι!!! Με τα ιδια λεφτα παιρνεις το S3 και σου δινουν και ρεστα!!! 378 κλωτσιες θελουν!!!

 

Ίσως γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο να ζητάνε και τα 378..:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Θα ήθελα παρακαλώ τη βοήθεια σας...Και όχι απλώς θα την ήθελα....Εχω ένα Samsung Galaxy SII εδώ και ένα χρόνο σχεδόν.Δε το πήρα καινούργιο, μου το παραχώρησε ο αρραβωνιαστικός μου επειδή πήρε το SIII. Οκ, δε μπορώ να πω...το κινητό λειτουργούσε άψογα...Είχε φάει 2-3 φορές τούμπα αλλά τίποτα το ιδιαίτερα σοβαρό.Χθες το πρωί 7 παρά το είχα δίπλα μου.Πάτησα το πλαϊνό πλήκτρο,όχι της έντασης, το άλλο και είδα την ώρα,χωρίς να το ξεκλειδώσω και το άφησα κάτω χωρίς να ξαναπατήσω τίποτα. Ξύπνησα τυχαία κατά τις 7.25 και απόρησα γιατί δεν άκουσα το ξυππνητήρι των 7 και 15 αλλά που να το ακούσω, πατάω πάλι το κινητό και ήταν κλειστό!Σημειωτέον, ήταν στο φορτιστή απο το βράδυ...Πατάω να το ανοίξω, ανοίγει μου δείχνει το λογοτυπο Samsung Galaxy SII και επειδή είναι rootαρισμένο έχουμε περάσει τη rom του Nexus, φτάνει στο σήμα ,ένα Χ με διάφορα χρώματα και κολλάει εκεί, ενώ μετά απο αυτό άνοιγε και έβαζα το pin της κάρτας....Το κλείνω,το ξαναανοίγω τίποτα...Βγάζω μπαταρία, το αφήνω για λίγο πάλι τίποτα....Το περίεργο είναι οτι αφού το πήρα στη δουλειά και το άφησα χωρίς μπαταρία για κάποιες ώρες αλλα και με τη μπαταρία επάνω πλέον δείχνει μόνο το αρχικό λογότυπο Samsung...Και κολλάει εκει...Ο αρραβωνιαστικός μου που ασχολείται και γνωρίζει πολύ καλά,το έβαλε σε pc και κατέβασε to kies και προσπάθησε να περάσει rom αλλά όταν φτάνει στο factory ή κολλάει ή γράφει failed....Πριν πάω στη δουλειά μπορούσε να μου κάνει recovery αλλά μετά δεν έπιαναν τα πλήκτρα...Χτες μετά απο 3 ώρες προσπαθειών το κινητό ενώ πατάει το συνδιασμό των 3 πλήκτρων και ανάβει η εικόνα που δείχνει ενα λαπτοπ και το κινητό και κάτι γράφει για το kies, κολλάει....Εχω σκάσει γιατί το αγαπάω πολύ αυτό το κινητό, δε με νοιάζουν τα δεδομένα μου πλέον αλλά να δουλέψει...Επίσης δεν έχω άλλη συσκευή και δεν υπάρχει ούτε κάτα διάνοια η δυνατότητα να πάρω άλλη....Σας παρακαλώ πολύ δώστε μου τα φώτα σας μπας και το σώσουμε...Σας ευχαριστώ πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

 

Δεν πρόκειται να περάσει Firmware από το KIES διότι αναγνωρίζει μόνο επίσημα Firmwares ώστε να κάνει αναβάθμιση αν υπάρχει.

Ο μόνος τρόπος να επαναφέρεις το κινητό στην αρχική κατάσταση είναι να περάσεις ένα επίσημο Firmware ακολουθώντας κατά γράμμα αυτόν τον οδηγό.

 

 

Αυτήν την απάντηση την είχες δει?

Το προσπάθησες με τον οδηγό που σου έδωσε ο superuser??

Μπαίνει σε download mode???

Ασ τους να λένε....Καμμένη οθόνη και να δείχνει εικονίδια και σχήματα...δεν υπάρχει.

Παρεμπιπτόντως.....Για το δικό μου το s3 η οθόνη κάνει 135....

Εσένα γιατί κάνει τόσο???

Link to comment
Share on other sites

εχω λογισμικο 4.1.2 στο sg2 εχω αποθηκευμενες επαφες στην καρτα σιμ κ οταν μου στελνουνν μνμ μου τις βγαζει με το ονομα που τις εχω στην σιμ! εχω βαλει την επιλογη να εμφανιζει μονο της επαφες google απο τις ρυθμησεις του κιν! υπαρχει καποιο προγραμα στο μαρκετ να το κατεβασω ωστε να αποτρεψω να εμφανιζονται κ στα μνμ με τα ονοματα που εχω στην καρτα σιμ? κ αν ναι ποιο ειναι η πως μπορω να λυσο αυτο το προβλημα!τι μπορω να κανω γι αυτο?

 

το ξέρω πως δεν είναι αυτό που θες, όμως αν διέγραφες τις επαφές από την σιμ?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω αν στους φακέλους με τις φωτογραφίες που δημιουργούνται μπορούμε να φτιάξουμε δικούς μας ή να μεταφέρουμε φωτός από τον ένα φάκελο στον άλλο? Δηλαδή υπάρχει φάκελο με φωτός από bluetooth. ΄Αλλος από attachments. Άλλος από τη φωτογραφική κλπλκπ. Προσπάθησα αλλά δεν βρήκα κάποια τέτοια επιλογή copy paste ή κάτι ανάλογο. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω αν στους φακέλους με τις φωτογραφίες που δημιουργούνται μπορούμε να φτιάξουμε δικούς μας ή να μεταφέρουμε φωτός από τον ένα φάκελο στον άλλο? Δηλαδή υπάρχει φάκελο με φωτός από bluetooth. ΄Αλλος από attachments. Άλλος από τη φωτογραφική κλπλκπ. Προσπάθησα αλλά δεν βρήκα κάποια τέτοια επιλογή copy paste ή κάτι ανάλογο. Ευχαριστώ πολύ.

 

μεσω καποιου file manager, μπορεις σιγουρα να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

μεσω καποιου file manager, μπορεις σιγουρα να το κανεις.

Α οκ, το βρήκα! Κατέβασα την εφαρμογή FILE MANAGER αλλά γίνεται είδα κι από το "ΜΥ FILES" προεγκατεστημένο.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τώρα τελευταία όταν κολλάει κάποια εφαρμογή το κινητό κολλάει και μόνο όταν βγάλω την μπαταρία φτιάχνει παλιά κόλλαγε κάποια εφαρμογή μου πετούσε μήνυμα ή εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται και συνέχιζα τώρα κολλάει εντελώς τι μπορεί να φταίει;;;;
Link to comment
Share on other sites

αυτο ξερω οτι ειναι μια λυση αλλα της θελω κ στην καρτα σιμ καποιες για την περιπτωση που μεινω απο μπαταρια! δεν υπαρχει καποιος τροπος ρε παιδια οστε να μην μου εμφανιζονται ετσι οπως τις εχω αποθηκευμενες στην σιμ οτααν μου στελνουν μνμ? κ να εφανιζονται πχ οπως ειναι στις επαφες με μορφη κ ονομα που τις εχω αποθηκευμενες στο google???

 

Μια. χαρα γίνεται να πας στις ρυθμίσεις επαφών και διαλέγεις ποιες θα εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας στο πρόβλημα που προέκυψε.

Το κινητό είναι σχετικά καινούργιο, αφού αγοράστηκε πριν 5 περίπου μήνες. Μόλις το αγόρασα έκανα εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών και στη συνέχεια δεν ξανασχολήθηκα, ούτε καν για σύνδεση στο διαδίκτυο. Χρήση ως τηλ + τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Καμιά νέα προσθήκη. Δούλευε κανονικότατα αυτούς τους μήνες, μέχρι που τώρα άρχισε τα παλαβά. "Η μνήμη είναι σχεδόν πλήρης". Ελέγχω και λέει οτι χρησιμοποιώ 2 Gb και 0 ελεύθερα. Πως είναι δυνατόν αφού η ενσωματωμένη μνήμη είναι 16 Gb? (Στο Kies εμφανίζει υπόλοιπο 9,5 Gb) Επιπλέον βγάζει μηνύματα και λέει οτι η χ εφαρμογή διακόπηκε. Ακόμη και οι επαφές. Αναγκάζομαι να σβήνω εφαρμογές, αλλά μετά από 1-2 μέρες τα ίδια. Έλεγξα για αναβάθμιση, αλλά έχει την πιό πρόσφατη. Έβαλα μια κάρτα προκειμένου να μετακινήσω εφαρμογές, αλλά καμιά δεν μεταφέρεται με την επιλογή "μετακίνηση στην κάρτα SD". Ούτε μνμ δεν μπορώ να λάβω πλέον.

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας στο πρόβλημα που προέκυψε.

Το κινητό είναι σχετικά καινούργιο, αφού αγοράστηκε πριν 5 περίπου μήνες. Μόλις το αγόρασα έκανα εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών και στη συνέχεια δεν ξανασχολήθηκα, ούτε καν για σύνδεση στο διαδίκτυο. Χρήση ως τηλ + τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Καμιά νέα προσθήκη. Δούλευε κανονικότατα αυτούς τους μήνες, μέχρι που τώρα άρχισε τα παλαβά. "Η μνήμη είναι σχεδόν πλήρης". Ελέγχω και λέει οτι χρησιμοποιώ 2 Gb και 0 ελεύθερα. Πως είναι δυνατόν αφού η ενσωματωμένη μνήμη είναι 16 Gb? (Στο Kies εμφανίζει υπόλοιπο 9,5 Gb) Επιπλέον βγάζει μηνύματα και λέει οτι η χ εφαρμογή διακόπηκε. Ακόμη και οι επαφές. Αναγκάζομαι να σβήνω εφαρμογές, αλλά μετά από 1-2 μέρες τα ίδια. Έλεγξα για αναβάθμιση, αλλά έχει την πιό πρόσφατη. Έβαλα μια κάρτα προκειμένου να μετακινήσω εφαρμογές, αλλά καμιά δεν μεταφέρεται με την επιλογή "μετακίνηση στην κάρτα SD". Ούτε μνμ δεν μπορώ να λάβω πλέον.

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Για εφαρμογές η μνήμη είναι 2gb. 16 είναι για όλα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας στο πρόβλημα που προέκυψε.

Το κινητό είναι σχετικά καινούργιο, αφού αγοράστηκε πριν 5 περίπου μήνες. Μόλις το αγόρασα έκανα εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών και στη συνέχεια δεν ξανασχολήθηκα, ούτε καν για σύνδεση στο διαδίκτυο. Χρήση ως τηλ + τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Καμιά νέα προσθήκη. Δούλευε κανονικότατα αυτούς τους μήνες, μέχρι που τώρα άρχισε τα παλαβά. "Η μνήμη είναι σχεδόν πλήρης". Ελέγχω και λέει οτι χρησιμοποιώ 2 Gb και 0 ελεύθερα. Πως είναι δυνατόν αφού η ενσωματωμένη μνήμη είναι 16 Gb? (Στο Kies εμφανίζει υπόλοιπο 9,5 Gb) Επιπλέον βγάζει μηνύματα και λέει οτι η χ εφαρμογή διακόπηκε. Ακόμη και οι επαφές. Αναγκάζομαι να σβήνω εφαρμογές, αλλά μετά από 1-2 μέρες τα ίδια. Έλεγξα για αναβάθμιση, αλλά έχει την πιό πρόσφατη. Έβαλα μια κάρτα προκειμένου να μετακινήσω εφαρμογές, αλλά καμιά δεν μεταφέρεται με την επιλογή "μετακίνηση στην κάρτα SD". Ούτε μνμ δεν μπορώ να λάβω πλέον.

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Πιθανολογω να εχει παθει κανενα... "κοκομπλοκο" που λενε...!!!

Δεν μας λες ΠΟΙΕΣ εφαρμογες εγκατεστησες, αν εκαναν αυτοματα updates κλπ.κλπ.

Θα σου προτεινα να κανεις clear cache σε ολες αυτες ή ακομα καλυτερα να τις απεγκαταστησεις και να τις ξαναεγκαταστησεις απο την αρχη... (εκτος κι αν καποιος αλλος φιλος εχει να προτεινει κατι αλλο που δεν σκεφτομαι τωρα...)

Μπορεις επισης να μπεις recovery και να κανεις wipe cache, ή στην χειροτερη factory reset και να το ξαναστησεις απο την αρχη...

 

Επισης να ξερεις, οτι οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο χωρο του τηλεφωνου (2gb) κι οχι στον απο. χωρο usb (16gb, χρησιμοποιουνται τα 11-12).

Ακομα, δεν μετακινουνται ΟΛΕΣ οι εφαρμογες οπου θελεις εσυ, πρεπει να εισαι root για να κανεις τετοια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Οι εφαρμογές, ναι έκαναν αυτόματη αναβάθμιση, αλλά πως να κάνουν ουσιαστικά όταν αυτούς τους μήνες δεν άνοιξα καθόλου το ιντερνετ στο τηλέφωνο. Άρα δεν έκαναν. Μάλλον τα 'παιξε...... Έσβησα κι άλλες εφαρμογές και ενώ τώρα λέει 111 Mb ελεύθερα (από τα 2 Gb) συνεχίζει τα προβλήματα και δεν λαμβάνει ούτε ένα μνμ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω κ ενα μηνα μου εμφανιζει στο κινητο αναβαθμιση λογισμικου αλλα οποτε την κανω στο τελις μου λεει οτι δεν ολοκληρωθηκε κ να το κανω μεσο kies ...ουτε μεσω kies γινετε κατι ομως ξερετε τι μποει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδία για δώστε μια βοήθεια. Κινητό αγορασμένο 26/5/11 ( πριν μια εβδομάδα έληξε η εγγύηση) με φορεμένη omega v23(οπότε ούτως ή άλλως δεν είχα εγγύηση :p ) πέθανε σήμερα το απόγευμα.

Το κινητό τον τελεύταίο 3μήνο έχαιρε άκρας υγείας (ούτε κολλήματα, ούτε restart ούτε τίποτα).

Σήμερα το απόγευμα με παίρνουν τηλέφωνο. Με το που τελειώνει η κλήση κολλάει στην εικάνα του συνομιλητή. Μετά απο κανά λεπτό το κλείνω. Το ξανανοίγω και κολλάει στην οθόνη του samsung logo. Το κλείνω και... δεν ξανάνοιξε ποτέ. Δεν μπαίνει ούτε σε recovery ούτε σε download mode. Όταν το βάζω να φορτίσει δεν βγάζει καν το εικονίδιο της μπαταρίας που γεμίζει και επίσης ζεσταίνεται γύρω απο την κάμερα.

Υπαρχει τρόπος να το ζωντανέψουμε ή τα φαγε τα ψωμία του????

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για δώστε μια βοήθεια. Κινητό αγορασμένο 26/5/11 ( πριν μια εβδομάδα έληξε η εγγύηση) με φορεμένη omega v23(οπότε ούτως ή άλλως δεν είχα εγγύηση :p ) πέθανε σήμερα το απόγευμα.

Το κινητό τον τελεύταίο 3μήνο έχαιρε άκρας υγείας (ούτε κολλήματα, ούτε restart ούτε τίποτα).

Σήμερα το απόγευμα με παίρνουν τηλέφωνο. Με το που τελειώνει η κλήση κολλάει στην εικάνα του συνομιλητή. Μετά απο κανά λεπτό το κλείνω. Το ξανανοίγω και κολλάει στην οθόνη του samsung logo. Το κλείνω και... δεν ξανάνοιξε ποτέ. Δεν μπαίνει ούτε σε recovery ούτε σε download mode. Όταν το βάζω να φορτίσει δεν βγάζει καν το εικονίδιο της μπαταρίας που γεμίζει και επίσης ζεσταίνεται γύρω απο την κάμερα.

Υπαρχει τρόπος να το ζωντανέψουμε ή τα φαγε τα ψωμία του????

 

βγαλε τη μπαταρια για μερικα λεπτα, και ξαναδοκιμασε μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο λεπτά?? Καμμιά ώρα την έιχα εξω.. τζίφος... :(

 

τοτε, εφοσον δεν κανει το παραμικρο, δε νομιζω πως γινεται κατι. μιας και εισαι μολις μια εβδομαδα εκτος εγγυησης, δεν κανεις τον κοπο εστω να τηλεφωνησεις στο service, μηπως σου το δεχτουν; εφοσον δεν ανοιγει, δε θα μπορεσουν ουτε αυτοι να δουν οτι εχεις custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω ένα τηλεφωνάκι να δούμε. Πάνω που έλεγα να το πουλήσω και να πάω για το σ4. Με κόβω να πέρνω το σ3 τελικά. Τέλος πάντων, νά σαι καλά φίλε μου.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για δώστε μια βοήθεια. Κινητό αγορασμένο 26/5/11 ( πριν μια εβδομάδα έληξε η εγγύηση) με φορεμένη omega v23(οπότε ούτως ή άλλως δεν είχα εγγύηση :p ) πέθανε σήμερα το απόγευμα.

Το κινητό τον τελεύταίο 3μήνο έχαιρε άκρας υγείας (ούτε κολλήματα, ούτε restart ούτε τίποτα).

Σήμερα το απόγευμα με παίρνουν τηλέφωνο. Με το που τελειώνει η κλήση κολλάει στην εικάνα του συνομιλητή. Μετά απο κανά λεπτό το κλείνω. Το ξανανοίγω και κολλάει στην οθόνη του samsung logo. Το κλείνω και... δεν ξανάνοιξε ποτέ. Δεν μπαίνει ούτε σε recovery ούτε σε download mode. Όταν το βάζω να φορτίσει δεν βγάζει καν το εικονίδιο της μπαταρίας που γεμίζει και επίσης ζεσταίνεται γύρω απο την κάμερα.

Υπαρχει τρόπος να το ζωντανέψουμε ή τα φαγε τα ψωμία του????

 

Με τη μπαταρια πως τα πηγαινες?Εγω θα σου προτεινα εκτος απο το τηλ στη Samsung να βρεις απο καποιο φιλο σου μια μπαταρια απο S2(εννοειται φορτισμενη) και να ξανακανεις δοκιμη για download mode.Αν τυχον ανοιξει φλασαρεις κατευθειαν μια official rom και το παρακολουθεις.Αν δεν ανοιξει θα σου προτεινα να το πας σε καποιο καταστημα(οχι επισημο για samsung) που να αναλαμβανει service κινητων,γιατι το κοστος επισκευης θα ειναι πολυ μικροτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχει σκαλώσει και βγάζει αυτό το μήνυμα. Το βγάζει όταν προσπαθώ να μπω στο play store (όπου δεν μπαίνει πλεον), αλλά το βγάζει και από μόνο του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχει σκαλώσει και βγάζει αυτό το μήνυμα. Το βγάζει όταν προσπαθώ να μπω στο play store (όπου δεν μπαίνει πλεον), αλλά το βγάζει και από μόνο του.

 

Κανε clear cache στο Play και στην αναγκη κανε κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων... Θα ξαναεγκατασταθει απο μονη της η κανονικη version που ειχε η rom σου και λογικα θα εισαι ενταξει... Το εχω κανει πολλες φορες...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω κ ενα μηνα μου εμφανιζει στο κινητο αναβαθμιση λογισμικου αλλα οποτε την κανω στο τελις μου λεει οτι δεν ολοκληρωθηκε κ να το κανω μεσο kies ...ουτε μεσω kies γινετε κατι ομως ξερετε τι μποει να φταιει?

 

το KIES γενικά είναι προβληματικό, στην θέση σου θα δοκίμαζα μια (τελευταία) φορά με το kies από την αρχή, δλδ uninstal-instal στο pc και ξανά προσπάθεια για να δει το kies το gs2. Αν γίνει update Οκ αλλιώς χρησιμοποίησε odin και πέρνα το επίσημο Update.

 

Παιδία για δώστε μια βοήθεια. Κινητό αγορασμένο 26/5/11 ( πριν μια εβδομάδα έληξε η εγγύηση) με φορεμένη omega v23(οπότε ούτως ή άλλως δεν είχα εγγύηση :p ) πέθανε σήμερα το απόγευμα.

Το κινητό τον τελεύταίο 3μήνο έχαιρε άκρας υγείας (ούτε κολλήματα, ούτε restart ούτε τίποτα).

Σήμερα το απόγευμα με παίρνουν τηλέφωνο. Με το που τελειώνει η κλήση κολλάει στην εικάνα του συνομιλητή. Μετά απο κανά λεπτό το κλείνω. Το ξανανοίγω και κολλάει στην οθόνη του samsung logo. Το κλείνω και... δεν ξανάνοιξε ποτέ. Δεν μπαίνει ούτε σε recovery ούτε σε download mode. Όταν το βάζω να φορτίσει δεν βγάζει καν το εικονίδιο της μπαταρίας που γεμίζει και επίσης ζεσταίνεται γύρω απο την κάμερα.

Υπαρχει τρόπος να το ζωντανέψουμε ή τα φαγε τα ψωμία του????

 

Πιστεύω πως το κινητό έχει ελπίδες. Κατ' αρχήν έχει αδειάσει η μπαταρία, οπότε βαλ'το και αστο να φορτίζει για ώρες. Μετά απο κολλήματα το δικό μου αδειάζει την μπαταρία σε ελάχιστα λεπτά και μετά αργεί να φορτίσει και να ανοίξει. Μετά από ώρες φόρτισης λοιπόν, οπλίσου υπομονή και κάνε δοκιμές για recovery. Εν τέλει, αν δεν αναβιώσει με τις απλές μεθόδους κοίτα στο XDA, θα βρεις thread να λέει πως βγάζεις κάλυμμα-μπαταρία, το συνδέεις όπως είναι με πισί και προσπαθείς (μέθοδος που επίσης έχω δοκιμάσει για άλλα κινητά).

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχει σκαλώσει και βγάζει αυτό το μήνυμα. Το βγάζει όταν προσπαθώ να μπω στο play store (όπου δεν μπαίνει πλεον), αλλά το βγάζει και από μόνο του.

Συγγνώμη που δεν μπορώ να βοηθήσω αλλά είδα ότι από κάτω από τα βασικά εικονίδια βλέπω υπάρχουν και τα ταμπελάκια τους. Τον nova έχεις? Πώς γίνεται αυτό? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...