Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι τετοιο δεν το ειχα ομως με την 4.0.3.

Δεν ετρεχε καποια εφαρμογη με το που ανοιγες το κινητο αν δεν την επελεγες εσυ ο ιδιος.

 

Λάθος. Σε όλα τα firmwares του android πάντα κάτι τρέχει από "πίσω".;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα το έλυσα διαγράφοντας ότι pair είχα κάνει με bluetooth και από εκεί πέρα λειτούργησε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Οπα δεν καταλαβες...

Μπορει να ετρεχε απο πισω αλλα ΔΕΝ το εμφανιζε στην ενεργες εφαρμογες οποτε....

 

Παιδια αν απεγκαταστησω την εφαρμογη συστηματος "φωνητικη αναζητηση" γιατι οπως προεχω πει οταν παταω για λιγα δευτερολεπτα το κουμπι του headset ανοιγει το παραπανω προγραμμα και εγω θελω απλα να κανει οτι εχω διαλεξει στην εφαρμογη "Headset Button Controller (6.8)"

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει χρησιμοποιήσει κανείς το exposed module?? η αναζήτηση στο ίντερνετ είναι ατελέσφορη. ευχαριστώ εκ προοιμίου

μήπως το κατάλληλο thread είναι εκείνο για root????

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Χαιρετώ καθώς σήμερα έκανα εγγραφή..

Θέλω τα φώτα σας.. Προσπαθώ να βοηθήσω εξ αποστάσεως έναν φίλο που αντιμετωπίζει πρόβλημα στο να συνδεθεί στο οικιακό του δίκτυο.. Επειδή δεν ξέρω πολλά από το Galaxy το S2 θέλω αν μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως μπορώ να εισάγω χειροκίνητα μία διαφορετική default gateway από αυτήν που έχει περασμένη στο κινητό.. γιατί παρόλο που έχει επιλεγεί να ξεχαστεί το δίκτυο ώστε να ξανακάνει login βγάζει πάλι την ίδια ip.. Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα το έλυσα διαγράφοντας ότι pair είχα κάνει με bluetooth και από εκεί πέρα λειτούργησε κανονικά

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τη βοήθεια όντως σταμάτησε να το κάνει όταν διέγραψα όλα τα pair.Αυτό ξεκίνησε όταν προσπάθησα να κάνω pair με μια κινέζικη απομίμηση Iphone που έχει Android λειτουργικό.Οπότε προσοχή με τις απομιμήσεις!!

 

Πάλι σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου?

 

Αν ακόμα και με την 4.1.2 nordic όταν απλά σκρολλαρω το κινητό ΧΩΡΙΣ να τρέχω κάποια εφαρμογή βαριά ή όχι πάλι ζεσταίνεται στα ίδια σημεία που ζεσταινόταν και με την 4.0.3(μετά την αλλαγή πλακέτας γιατί πριν την αλλαγή δεν ζεσταινόταν ποτέ).

 

Απ' ότι έχω διαβάσει η samsung για να το επισκευάσει στο download mode πρέπει να δειχνει:

 

Custom binary download : no

Currect binary: Samsung official

 

σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου?

 

Αν ακόμα και με την 4.1.2 nordic όταν απλά σκρολλαρω το κινητό ΧΩΡΙΣ να τρέχω κάποια εφαρμογή βαριά ή όχι πάλι ζεσταίνεται στα ίδια σημεία που ζεσταινόταν και με την 4.0.3(μετά την αλλαγή πλακέτας γιατί πριν την αλλαγή δεν ζεσταινόταν ποτέ).

 

Απ' ότι έχω διαβάσει η samsung για να το επισκευάσει στο download mode πρέπει να δειχνει:

 

Custom binary download : no

Currect binary: Samsung official

 

σωστά?

 

Θα το πετουσαμε και θα αγοραζαμε καινουριο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

.....στα ίδια σημεία που ζεσταινόταν και με την 4.0.3(μετά την αλλαγή πλακέτας γιατί πριν την αλλαγή δεν ζεσταινόταν ποτέ)

 

Θαύμα θαύμα! Βρέθηκε το πρώτο S2 που δεν ζεστάθηκε ποτέ με την 4.0.3 εγκατεστημένη..! Μήπως το είχες μονίμως κλειστό;:lol:

 

 

Φίλε fits αυτό που λες απλούστατα δεν παίζει.. και να δεχτώ ότι στην jelly bean ζεσταίνεται κάποιες φορές (σε καμία περίπτωση στα επίπεδα της 4.0.3), αλλά το ότι το είχες με 4.0.3 και με πλακέτα που δεν ζεστάθηκε ποτέ..;)

Link to comment
Share on other sites

Makis206 στα εχω πει και μεσω π.μ. οτι πριν μου αλλαξουν πλακετα μου παρουσιαζε μεν το s.o.d. προβλημα αλλα ΟΧΙ δεν μου ειχε ζεσταθει ποτε ειδικα σε τετοιο επιπεδο που μου ζεσταινοτανε μετα την αλλαγη πλακετας ειτε με την 4.0.3, ειτε με την 4.1.2 ή αν το μονο που εκανα ηταν σκρολαρισμα στο μενου του.

 

Αν δεν το πιστευεις δεν μπορω να κανω κατι για αυτο.

Οπως και δεν εχω καποιον λογο να πω ψεματα.

Link to comment
Share on other sites

Θαύμα θαύμα! Βρέθηκε το πρώτο S2 που δεν ζεστάθηκε ποτέ με την 4.0.3 εγκατεστημένη..! Μήπως το είχες μονίμως κλειστό;:lol:

 

 

Φίλε fits αυτό που λες απλούστατα δεν παίζει.. και να δεχτώ ότι στην jelly bean ζεσταίνεται κάποιες φορές (σε καμία περίπτωση στα επίπεδα της 4.0.3), αλλά το ότι το είχες με 4.0.3 και με πλακέτα που δεν ζεστάθηκε ποτέ..;)

 

Makis206 στα εχω πει και μεσω π.μ. οτι πριν μου αλλαξουν πλακετα μου παρουσιαζε μεν το s.o.d. προβλημα αλλα ΟΧΙ δεν μου ειχε ζεσταθει ποτε ειδικα σε τετοιο επιπεδο που μου ζεσταινοτανε μετα την αλλαγη πλακετας ειτε με την 4.0.3, ειτε με την 4.1.2 ή αν το μονο που εκανα ηταν σκρολαρισμα στο μενου του.

 

Αν δεν το πιστευεις δεν μπορω να κανω κατι για αυτο.

Οπως και δεν εχω καποιον λογο να πω ψεματα.

 

Διαβαζω εδω και καιρο τις συζητησεις σας σχετικα με το θεμα του ζεσταματος της 4.0.3...

 

Επιτρεψ'τε μου λοιπον να πω κι εγω την προσωπικη μου εμπειρια/γνωμη:

 

Πρωτα απ'ολα οπως εχω πει απειρες φορες, την 4.0.3 δεν θελω να την βλεπω στα ματια μου... Το καλοκαιρι του 2012, ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ εφαρμογη και να εβαζα, η συσκευη ζεματαγε (μπορουσα ανετα να ζεστανω την κρεμα της ανηψιας μου επανω της...:p )

 

Αναγκαζομουν κι εβγαζα εφαρμογες, εβαζα εφαρμογες και παλι καθε λιγο και λιγακι εκαιγε... Η 4.0.4 ηταν λυτρωση για 'μενα (τοτε δεν ειχα ιδιαιτερες γνωσεις για φλασαρισμα ωστε να περασω καμμια custom...)

 

Οταν ομως πριν απο μερικους μηνες αγορασε ο αδερφος μου το Galaxy, για οσο καιρο ειχε την 4.0.3 επανω, ΔΕΝ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!

 

Τωρα θα μου πειτε, τι εκανες εσυ με αυτο και τι εκανε ο αδερφος σου... Συμφωνοι, ισως δεν βαλαμε ακριβως τα ιδια πραγματα, αλλα ουτε μια φορα????? Τον ρωτουσα και δεν τον πιστευα!

 

Και το αστειο της υποθεσης ειναι οτι ο αδερφος μου εχει αντιμετωπισει προβληματα (διαφορετικα) και με 4.0.4 και με 4.1.2 και με CM 4.2.2... Βεβαια αυτο ειναι μια αλλη ιστορια απο αυτη που συζηταμε τωρα...

 

Αυτα, ετσι κουβεντα να γινεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες τα γιατι ο makis206 νομιζει οτι τον δουλευω λεγωντας του οτι πριν την επισκευη(αλλαγη πλακετας) με την 4.0.3 το κινητο δεν ζεσταινοτανε ποτε ουτε για λιγο οτι και να εκανα αλλα με το που μου αλλαξαν την πλακετα ειτε την 4.0.3 ειχα, ειτε την 4.1.2 το κινητο ζεσταινοταν και μονο σκρολλαρισμα στο μενου να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Πες τα γιατι ο makis206 νομιζει οτι τον δουλευω λεγωντας του οτι πριν την επισκευη(αλλαγη πλακετας) με την 4.0.3 το κινητο δεν ζεσταινοτανε ποτε ουτε για λιγο οτι και να εκανα αλλα με το που μου αλλαξαν την πλακετα ειτε την 4.0.3 ειχα, ειτε την 4.1.2 το κινητο ζεσταινοταν και μονο σκρολλαρισμα στο μενου να κανω.

 

Δεν θελω να "την πω" σε κανεναν, απλα ανεφερα την εμπειρια μου...

Η ουσια ειναι οτι με την 4.0.3 το κινητο ΔΕΝ ηταν στα καλα του γενικοτερα, ειδικα μαλιστα αν το συγκρινες με την 2.3.x... Ο Μακης εχει δικιο που γραφει οτι γραφει, μια και προφανως την εχει "φαει στην μαπα" την 4.0.3 σαν κι εμενα... Εσυ παλι εχεις δικιο, μια και δεν αντιμετωπισες ποτε προβλημα... (να πω την αληθεια, μαλλον σου κανει και λιγο χαβαλε, ετσι τουλαχιστον εχω καταλαβει εγω, με την καλη εννοια παντα!!!)

 

Οσο για το ζεσταμα που σου κανει τωρα, δοκιμασε να κανεις κανενα factory reset και να το ξαναστησεις (αν δεν το εχεις ηδη κανει, δεν θυμαμαι...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ή δεν τα καταλαβες καλα ή δεν ξερεις το ιστορικο μου.

Μια χαρα ΜΕΓΑ-ΠΡΟΒΛΗΜΑ ειχα με την 4.0.3 το s.o.d που αυτο και αν ειναι θεμα αλλα περα απο αυτο και καποια αλλα κολληματα και ασταθειες πριν το παω στην samsung hellas και μου αλλαξουν πλακετα ΔΕΝ ΖΕΣΤΑΙΝΟΤΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ενω με το που μου αλλαξανε πλακετα ναι μεν δεν ξαναειχα s.o.d. αλλα ειχα θεματα θερμοκρασιας και με την 4.0.3 αλλα και με την 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ή δεν τα καταλαβες καλα ή δεν ξερεις το ιστορικο μου.

Μια χαρα ΜΕΓΑ-ΠΡΟΒΛΗΜΑ ειχα με την 4.0.3 το s.o.d που αυτο και αν ειναι θεμα αλλα περα απο αυτο και καποια αλλα κολληματα και ασταθειες πριν το παω στην samsung hellas και μου αλλαξουν πλακετα ΔΕΝ ΖΕΣΤΑΙΝΟΤΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ενω με το που μου αλλαξανε πλακετα ναι μεν δεν ξαναειχα s.o.d. αλλα ειχα θεματα θερμοκρασιας και με την 4.0.3 αλλα και με την 4.1.2

 

OK, δεν ειναι δυνατον να θυμαμαι ολα τα posts σου...

 

Μια και ειναι αδυνατον να βγει ακρη σε τετοιου ειδους προβληματα, θα σου προτεινα να κανεις ενα καλο "καθαρισμα" στην συσκευη σου και να την ξαναστησεις απο την αρχη...

Αν και παλι ζεσταινεται, βαλε την επισημη ICS που ειχες και τριψ'τους την στη μουρη... (εννοειται οτι αν το εχεις ηδη κανει και παλι εχεις προβλημα, νομιζω εχεις ηδη αργησει...)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σχετικά με τα προβλήματα στα τελευταία posts του thread είτε για ζέσταμα, είτε για σήμα που είχα εγώ είτε για οτιδήποτε, η μόνη κοινή λογική βάση που μπορώ να βρω και να θεωρήσω "υπεύθυνη" είναι ότι τα πήραμε με επιδότηση απο πάροχο. είναι τόσα πολλά τα περιστατικά που έχω δει απο κοντά που πλέον τίποτα δεν μου κάνει εντύπωση.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μακης εχει δικιο που γραφει οτι γραφει, μια και προφανως την εχει "φαει στην μαπα" την 4.0.3 σαν κι εμενα... Εσυ παλι εχεις δικιο, μια και δεν αντιμετωπισες ποτε προβλημα... (να πω την αληθεια, μαλλον σου κανει και λιγο χαβαλε, ετσι τουλαχιστον εχω καταλαβει εγω, με την καλη εννοια παντα!!!)

 

Οτι κανω αρκετες φορες χαβαλε ειναι αληθεια, αλλη μια αληθεια ειναι ομως οτι θα εβαζα το χερι μου στη φωτια οτι ολα τα S2 που ειχαν την XWLP7 μεσα τους θα ειχαν και το τεραστιο θεμα της υψηλης θερμοκρασιας. Το οτι αναφερε ο stabill την περιπτωση του αδερφου του, πραγματικα και ειλικρινεστατα απο μεριας μου ειναι η δευτερη φορα μετα του fits που διαβασα οτι δεν υπηρχε αυτο το θεμα με την 4.0.3 και για εναν περιεργο λογο αυτη τη στιγμη αλλαζω την αποψη μου σε "οντως, υπαρχουν καποια S2 με 4.0.3 που δεν εχουν το θεμα". Γιατι; Επειδη ο stabill με πειθει, για καποιον λογο ο fits δεν.. και χωρις παρεξηγηση. Κι ηταν κι ο μονος που μου ειχε πει μεχρι σημερα οτι δεν ειχε θεματα θερμοκρασιας με τη συγκεκριμενη rom.;)

Και για να γινω ακομα πιο ειλικρινης, πιθανολογω (και χωρις να το κανω εσκεμμενα για να τον αδικησω) οτι η συσκευη του fits πριν αλλαξει πλακετα δεν ειχε θεμα sod. Απλα σε μια προσπαθεια να αλλαξει firmware τα εκανε μανταρα εκει μεσα.. πιθανολογω λεω, δεν βρισκομαι διπλα στη συσκευη και το pc του..:p

 

Πιστευετε λοιπον οτι υπαρχουν αλλαγες στα hardware; Πως εξηγειτε το γεγονος οτι με τη μια πλακετα του fits δεν ζεσταινοταν ενω με την αλλη εβραζε;:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι χίλια δύο πράγματα, από προβληματική πλακέτα και κακοπερασμενο λογισμικό μέχρι κακογραμμενη εφαρμογή ή απλά ένα κατεστραμμένο αρχείο μουσικής/εικόνας/βίντεο που σου κολλάει το media scanner receiver να τρέχει ασταμάτητα και αυτομάτως και η cpu μονίμως στα 1200. Μετά από 3 λεπτά βάζεις μέσα τη ψησταριά και πετάς τα λουκάνικα πάνω στο s2..

 

Εάν το έχεις σαν hobby όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα και έχεις ΨΆΞΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΆΣΕΙ, κάτι που μάλλον λίγοι κάνουν στην εποχή μας, θα ανακαλύψεις εν τέλη την πηγή του κακού, θα λύσεις το πρόβλημα σου και θα ξέρεις και για την επόμενη φορά. Απευθύνομαι γενικά, όχι προσωπικά σε κάποιον.

Εάν είσαι ένας απλός χρήστης δυστυχώς/ευτυχώς δεν είναι iPhone.

Καλο, χρυσό το τηλέφωνο, καλό, χρυσό και το android αλλά έχει τέτοιου είδους θέματα.

Δεν είναι υπερκλειδωμενο, ούτε πουλάει επί τόσα χρόνια τυχαία η Apple. Κραζουμε μερικές φορές το iTunes μερικοί.. το iTunes ελέγχει και σε περίπτωση ασυμβατότητας ενημερώνει πριν μπει κάτι στο κινητό για να μην τρέχει το media scanner αργότερα.. σε αντίθεση με την ελευθερία του android.

Τέλος του ot (δεν ξέρω τι μ'έπιασε, χαχα!).

 

Και ισχύει αυτό που είπε @airtim, το έχω δει και εγώ αρκετές φορές για να είναι τυχαίο.

 

Edit: Μιλάω πάντα σχετικά με την υπερθέρμανση της συσκευής, όχι για sod.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα φοραω στο κινητο την wanama lite αλλα ρουφαει την μπαταρια σαν τρελο , εχετε στα υπόψιν καμια αλλη custom με καλη αποδοση στην μπαταρια; Κατα προτιμηση jb.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα στην πρόσφατη προσφορά του Κωτσόβολου (έχει δηλαδή το τελευταίο hardware revision σε οτι τελοσπάντων έχει αλλάξει στα 2 χρόνια που υπάρχει). Στη σύντομη συνύπαρξη μου με την 4.0.3 το πρόβλημα ήταν τα κολλήματα με το wifi. Υπερθέρμανση δεν αντιμετώπισα και έχω καμιά 300ρια εφαρμογές. Το κινητό ήταν και είναι unbranded (ίσως να παίζει ρόλο και αυτό με τις βλακείες που βάζουν μέσα οι εταιρίες).

Γενικά πάντως σε όλα μα όλα τα κινητά (και πολύ περισσότερο σε κάποιο που πουλάει τόσο πολύ οσο το SII) υπάρχουν διαφορετικά hardware revisions ανάλογα με τις τιμές που βρίσκει ο κατασκευαστής στους διάφορους προμηθευτές του. Εδώ το S4 δεν θα έχει καν ενα SoC. :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια ερωτηση γιατι ψαχνω πολυ ωρα.πως γινεται να βαλω φωτογραφια album σε ενα τραγουδι?δηλαδη εκει που παιζει το τραγουδι να δειχνει την φωτογραφια του album του τραγουδιου.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια ερωτηση γιατι ψαχνω πολυ ωρα.πως γινεται να βαλω φωτογραφια album σε ενα τραγουδι?δηλαδη εκει που παιζει το τραγουδι να δειχνει την φωτογραφια του album του τραγουδιου.ευχαριστω.

 

Αν και εισαι σε λαθος "κομματι" στο φορουμ, να σου πω οτι αυτο γινεται αν προσθεσεις μια εικονα στο id tag του mp3 μεσω του pc σου... (δεξι κλικ στο mp3, επιλεγεις id tag)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγραψα και στο επισημα φιρμγουερ για ενα δευτερο καινουργιο ς2 που πηρα και φορουσε 4.0.4 επισημα,εβγαλε αναβαθμηση αυτοματα πρωτα σε LSD,και σχεδον μετα απο δυο ημερες μικρη αναβαθμηση σε LSS.το προβλημα ειναι οτι ουτε με 4.0.3 4.04 4.1.2 που ειχα στο πρωτο ς2 ανεβαζε θερμοκρασια,εμφανιστηκε στο δευτερο και οταν βλεπω βιντεο μεσω ιντερνετ καιει αρκετα στο σημειο που ειναι η καμερα.υπαρχει κατι που μπορω να κανω για το θεμα αυτο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγραψα και στο επισημα φιρμγουερ για ενα δευτερο καινουργιο ς2 που πηρα και φορουσε 4.0.4 επισημα,εβγαλε αναβαθμηση αυτοματα πρωτα σε LSD,και σχεδον μετα απο δυο ημερες μικρη αναβαθμηση σε LSS.το προβλημα ειναι οτι ουτε με 4.0.3 4.04 4.1.2 που ειχα στο πρωτο ς2 ανεβαζε θερμοκρασια,εμφανιστηκε στο δευτερο και οταν βλεπω βιντεο μεσω ιντερνετ καιει αρκετα στο σημειο που ειναι η καμερα.υπαρχει κατι που μπορω να κανω για το θεμα αυτο?

 

Να μην βλέπεις video; :X

 

Δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις, το θέμα έχει συζητηθεί πολύ εδώ μέσα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...