Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, ποιες οι εντυπώσεις σας για τον Dorinman kernel??? Μήπως το κατάλληλο thread είναι εκείνο για root??? ευχαριστώ εκ προοιμίου

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει σε stock samsung αλλά για Cm based Rom's ειδικά η τελευταία έκδοση (.18) με άφησε έκπληκτο.

Όποιος χρειάζεται bln, sound boost κτλ κτλ τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Απλά υπάρχουν 2 τύποι touch screen, ο MX224 και ο MX224E, όποιος έχει τον "E", θέλει ρύθμιση για να μην πηγαίνει αργά. Στο Screen Tab, CHRG TOUCH TRESHOLD E (τέρμα κάτω, το προτελευταίο!) αλλάξτε το 37 σε 40. Τα υπόλοιπα είναι ότι αρέσει στο καθένα.

 

γνωρίζει κάποιος να απαντήσει? αν όχι να απευθυνθώ αλλού. :)

 

Είναι εφικτό εάν είναι software το πρόβλημα και όχι hardware.

 

Οι μόνες λύσεις που έχω να σου προσφέρω όμως απαιτούν root μιας και το πρόβλημα είναι σε αρχεία συστήματος.

 

* Για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις κάποιο modem+RIL σύμφωνα πάντα με την έκδοση λογισμικού σου (Gb 2.x, ics 4.0.x, Jb 4.1.x).

* Μπορείς να δεις εάν συμπίπτουν modem και RIL με την εφαρμογή GetRIL από το market.

* Μπορείς να κοιτάξεις στην internal sdcard μήπως υπάρχει είτε κάποιος φάκελος είτε κάποιο .zip αρχείο με το όνομα efs και να ψάξεις είτε στο google είτε στο market για το πως να το επαναφέρεις.

* Μπορείς με ένα root explorer να :

1. πας στη θέση efs/imei/

2. προσθέσεις ένα αρχείο με το όνομα " keystr "

3. το ανοίγεις με text editor, γράφεις μέσα " ON " και το αποθηκεύεις

4. αλλάζεις permissions και κάνεις επανεκκίνηση.

 

Τώρα εάν δεν είσαι root ή δεν δουλέψει τίποτε από τα παραπάνω μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις και Rom και να βάλεις μία 2.3.x μέσω Odin (κάτι που θα σου σβήσει τα πάντα) αλλιώς.. ελπίζω να είσαι εντός εγγύησης.

 

Σε περίπτωση που είσαι root και θες να το πας στο service να θυμάσαι πως :

* Δεν πρέπει να έχεις Root.

* Ο Μετρητής σε Download πρέπει να είναι μηδενισμένος (Να γράφει No)

* Να φοράς μία samsung stock rom σύμφωνα με τη χώρα/πάροχο σου. Πχ. αν είναι ελληνικό το τηλέφωνο να φοράς τη τελευταία 4.0.3 ελληνική.

 

Αυτά τα ολίγα..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν τον έχω δοκιμάσει σε stock samsung αλλά για Cm based Rom's ειδικά η τελευταία έκδοση (.18) με άφησε έκπληκτο.

Όποιος χρειάζεται bln, sound boost κτλ κτλ τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Απλά υπάρχουν 2 τύποι touch screen, ο MX224 και ο MX224E, όποιος έχει τον "E", θέλει ρύθμιση για να μην πηγαίνει αργά. Στο Screen Tab, CHRG TOUCH TRESHOLD E (τέρμα κάτω, το προτελευταίο!) αλλάξτε το 37 σε 40. Τα υπόλοιπα είναι ότι αρέσει στο καθένα.

 

Στο κομματι του ηχου θα ηθελα και γω να σε ρωτησω κατι Sofe.

Εγω φοραω την hyperdroid με dorimanx 8.17 και ισως περασω την version που προτεινεις, αλλα δεν ξερω πως να δυναμωσω την ενταση του ringtone ωστε να χτυπαει πιο δυνατα. Ο ηχος του ειναι αρκετα χαμηλος. Τι πρεπει να κανω στην καρτελα sound του stweaks για να διορθωθει αυτο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον έχω δοκιμάσει σε stock samsung αλλά για Cm based Rom's ειδικά η τελευταία έκδοση (.18) με άφησε έκπληκτο.

Όποιος χρειάζεται bln, sound boost κτλ κτλ τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Απλά υπάρχουν 2 τύποι touch screen, ο MX224 και ο MX224E, όποιος έχει τον "E", θέλει ρύθμιση για να μην πηγαίνει αργά. Στο Screen Tab, CHRG TOUCH TRESHOLD E (τέρμα κάτω, το προτελευταίο!) αλλάξτε το 37 σε 40. Τα υπόλοιπα είναι ότι αρέσει στο καθένα.

 

καλησπέρα, ωραία, οπότε προχωρώ, είμαι σε stock rom, οπότε κατεβάζω απο εδώ τον v8.18 από την κατηγορία "JB MALI V2 + JB SAMMY Kernels List!", σωστά????? ευχαριστώ σοφέ :up:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση σε αυτά που είπε ο Σοφός. Το getRIL ξεχάστε το. Έχει να ανανεωθεί απο τον Ιανουάριο και δεν αναγνωρίζει τα modem και RIL στις JB οπότε αν το χρησιμοποιήσετε για να βάλετε το "σωστό" RIL θα κάνει μαντάρα το κινητό. Κατεβάστε modem+RIL απο εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1881304

Link to comment
Share on other sites

Στο κομματι του ηχου θα ηθελα και γω να σε ρωτησω κατι Sofe.

Εγω φοραω την hyperdroid με dorimanx 8.17 και ισως περασω την version που προτεινεις, αλλα δεν ξερω πως να δυναμωσω την ενταση του ringtone ωστε να χτυπαει πιο δυνατα. Ο ηχος του ειναι αρκετα χαμηλος. Τι πρεπει να κανω στην καρτελα sound του stweaks για να διορθωθει αυτο?

 

Έχει στη καρτέλα Sound, Master volume που επηρεάζει γενικότερα τα πάντα από θέμα έντασης (και ηχείο και ακουστικά) αλλά και Speaker volume που είναι μόνο το ηχείο. Απλά ανεβάζεις τα db εκεί που θέλεις (όχι πολύ, μην κάψεις και κανένα ηχείο!)

 

καλησπέρα, ωραία, οπότε προχωρώ, είμαι σε stock rom, οπότε κατεβάζω απο εδώ τον v8.18 από την κατηγορία "JB MALI V2 + JB SAMMY Kernels List!", σωστά????? ευχαριστώ σοφέ :up:

 

Σωστά :-)

 

Μια διόρθωση σε αυτο που είπε ο Σοφός. Το getRIL ξεχάστε το. Έχει να ανανεωθεί απο τον Ιανουάριο και δεν αναγνωρίζει τα modem και RIL στις JB οπότε αν το χρησιμοποιήσετε για να βάλετε το "σωστό" RIL θα κάνει μαντάρα το κινητό. Κατεβάστε modem+RIL απο εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1881304

 

Πολύ σωστή παρατήρηση. Σε εμένα βασικά δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα ακόμα και με jb αλλά έχω διαβάσει πολλά αρνητικά σχόλια και όντως δεν θα το πρότεινα παρά μόνο από περιέργεια για να δεις τι baseband και τί RIL θα σου δείξει ότι έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει στη καρτέλα Sound, Master volume που επηρεάζει γενικότερα τα πάντα από θέμα έντασης (και ηχείο και ακουστικά) αλλά και Speaker volume που είναι μόνο το ηχείο. Απλά ανεβάζεις τα db εκεί που θέλεις (όχι πολύ, μην κάψεις και κανένα ηχείο!)

 

Οποτε παιζω κυριως με το speaker να υποθεσω.

Στα 8db θεωρητικα ειναι καλα ωστε να μην εχω προβληματα με το ηχειο, η μπορω και παραπανω?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παιζω κυριως με το speaker να υποθεσω.

Στα 8db θεωρητικα ειναι καλα ωστε να μην εχω προβληματα με το ηχειο, η μπορω και παραπανω?

 

Θεωρητικά είναι καλά. Κοίτα οτιδήποτε πάνω από το κανονικό της Samsung θεωρείται επικίνδυνο οπότε δεν ξέρω να σου πω.. Εάν παίζεις μουσική από το ηχείο του κινητού αρκετές ώρες την ημέρα και τα 8 είναι πολλά! Οτιδήποτε δεν κάνει τον ήχο να παραμορφώνει!

 

Βγήκε και έκδοση 8.19/9.19 παρεμπιπτόντως.. πήρε φόρα ο κύριος :-P

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά είναι καλά. Κοίτα οτιδήποτε πάνω από το κανονικό της Samsung θεωρείται επικίνδυνο οπότε δεν ξέρω να σου πω.. Εάν παίζεις μουσική από το ηχείο του κινητού αρκετές ώρες την ημέρα και τα 8 είναι πολλά! Οτιδήποτε δεν κάνει τον ήχο να παραμορφώνει!

 

Βγήκε και έκδοση 8.19/9.19 παρεμπιπτόντως.. πήρε φόρα ο κύριος :-P

 

Ναι αυτην την εκδοση εβαλα και γω (9.19). Δεν θελω για να παιζω μουσικη αλλα για να ακουγεται λιγο δυνατοτερα το ringtone οταν με καλουν.

Στην omega θυμαμαι υπηρχε ρυθμιση μεσα στα omega settings ωστε το ringtone να βαραει δυνατα εξαρχης και οχι να αυξομειωνεται.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτην την εκδοση εβαλα και γω (9.19). Δεν θελω για να παιζω μουσικη αλλα για να ακουγεται λιγο δυνατοτερα το ringtone οταν με καλουν.

Στην omega θυμαμαι υπηρχε ρυθμιση μεσα στα omega settings ωστε το ringtone να βαραει δυνατα εξαρχης και οχι να αυξομειωνεται.

 

Χμμμ, άλλο αυτό! Δες στις ρυθμίσεις σου μήπως έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή ascending ringtone κάπου. Επίτηδες ξεκινάει σιγά και δυναμώνει μετά όπως και στην omega. Λογικά θα μπορείς να το απενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, άλλο αυτό! Δες στις ρυθμίσεις σου μήπως έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή ascending ringtone κάπου. Επίτηδες ξεκινάει σιγά και δυναμώνει μετά όπως και στην omega. Λογικά θα μπορείς να το απενεργοποιησεις.

 

Το ειχα ενεργοποιημενο, ναι. Αυτο το απενεργοποιω, χρειαζεται να κανω κατι αλλο στην μπαρα εντασης?

Και η κατω επιλογη πρεπει να ειναι στο on each ring η κατι αλλο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ενεργοποιημενο, ναι. Αυτο το απενεργοποιω, χρειαζεται να κανω κατι αλλο στην μπαρα εντασης?

Και η κατω επιλογη πρεπει να ειναι στο on each ring η κατι αλλο?

 

Φίλε μου δεν έχω ιδέα γιατί δεν έχω τη συγκεκριμένη Rom, βγάλε μια φωτογραφία αν θες τη ρύθμιση να καταλάβω σε τι αναφέρεται. Το on each ring σημαίνει σε κάθε χτύπημα/κλήση φαντάζομαι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχω ιδέα γιατί δεν έχω τη συγκεκριμένη Rom, βγάλε μια φωτογραφία αν θες τη ρύθμιση να καταλάβω σε τι αναφέρεται. Το on each ring σημαίνει σε κάθε χτύπημα/κλήση φαντάζομαι εδώ.

 

Ετσι το εχω τωρα οπως μιλαμε, τι πρεπει να αλλαξω σε αυτο αν γνωριζεις φυσικα.

 

http://imageshack.us/f/9/screenshot2013051819154.png/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το εχω τωρα οπως μιλαμε, τι πρεπει να αλλαξω σε αυτο αν γνωριζεις φυσικα.

 

http://imageshack.us/f/9/screenshot2013051819154.png/

 

Απλά ξετικαρε το enable για να το απενεργοποιήσεις και θα είναι μια χαρά ο ήχος κλήσης σου. Φυσικά δυνάμωσε τον κιόλας από τα πλήκτρα έντασης και θα ακούγεται με τη μια δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ξετικαρε το enable για να το απενεργοποιήσεις και θα είναι μια χαρά ο ήχος κλήσης σου. Φυσικά δυνάμωσε τον κιόλας από τα πλήκτρα έντασης και θα ακούγεται με τη μια δυνατά.

 

Ευχαριστω, ελπιζω να δουλεψει αν και εκανα και μια αλλαγη στα tweaks του dori.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση. Σε εμένα βασικά δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα ακόμα και με jb αλλά έχω διαβάσει πολλά αρνητικά σχόλια και όντως δεν θα το πρότεινα παρά μόνο από περιέργεια για να δεις τι baseband και τί RIL θα σου δείξει ότι έχεις.

 

Είναι δεδομένο τι θα σου γράψει, LS8 το τελευταίο που αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεδομένο τι θα σου γράψει, LS8 το τελευταίο που αναγνωρίζει.

 

Δηλαδή εάν του περάσω ένα νεότερο RIL αυτού του μήνα πχ, αυτό θα μου βγάλει και πάλι LS8?

Δεν διαβάζει κάποιο log λογικά αυτό? Μπορεί να έχει μήνες να πάρει αναβάθμιση αλλά νομίζω αυτό έχει να κάνει με το να κατεβάσεις κάποιο RIL και όχι με την αναγνώριση. Μπορεί φυσικά να κάνω και λάθος, για του λόγου το αληθές θα το δοκιμάσω αύριο κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....

 

Ο μόνος λόγος να άλλαζα το κινητό αυτό (αν είχα τα λεφτά φυσικά.....) είναι η ταχύτητα της κάμερας.... (και αυτό γιατί δεν προλαβαίνω κάποια στιγμιότυπα των παιδιών μου)...

Τα άλλα οθόνη, ισχύς επεξεργαστή πιο πολλά mpixels κλπ προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο....

 

Γνωρίζετε (γιατί δεν το έχω παρακολουθήσει καθόλου το θέμα) αν η ταχύτητα διορθώνεται κάπως, και αν η περίφημη ροζίλα που την έχω και στην 4.1.2 εξαφανίστηκε από κάποιους με κάποιο τρόπο μαγικό?)

 

PS: Το κινητό μου δεν είναι rooted....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....

 

Ο μόνος λόγος να άλλαζα το κινητό αυτό (αν είχα τα λεφτά φυσικά.....) είναι η ταχύτητα της κάμερας.... (και αυτό γιατί δεν προλαβαίνω κάποια στιγμιότυπα των παιδιών μου)...

Τα άλλα οθόνη, ισχύς επεξεργαστή πιο πολλά mpixels κλπ προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο....

 

Γνωρίζετε (γιατί δεν το έχω παρακολουθήσει καθόλου το θέμα) αν η ταχύτητα διορθώνεται κάπως, και αν η περίφημη ροζίλα που την έχω και στην 4.1.2 εξαφανίστηκε από κάποιους με κάποιο τρόπο μαγικό?)

 

PS: Το κινητό μου δεν είναι rooted....

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος να γινει η καμερα πιο γρηγορη... Μαλιστα, η εφαρμογη LG Camera που χρησιμοποιουσα οσο ειχα 4.0.4, τωρα στην 4.1.2 "χανει" παρα πολυ, 3 πατας, μια πιανει... Οποτε χρησιμοποιω την ενσωματωμενη...

 

Οσο για την ροζιλα, εγω την εχω συνηθισει πια!!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος να γινει η καμερα πιο γρηγορη... Μαλιστα, η εφαρμογη LG Camera που χρησιμοποιουσα οσο ειχα 4.0.4, τωρα στην 4.1.2 "χανει" παρα πολυ, 3 πατας, μια πιανει... Οποτε χρησιμοποιω την ενσωματωμενη...

 

Οσο για την ροζιλα, εγω την εχω συνηθισει πια!!! :p

 

Μήπως κάτι τέτοιο κάνει δουλειά?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spritefish.fastburstcamera

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι τέτοιο κάνει δουλειά?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spritefish.fastburstcamera

 

Δεν το εχω δοκιμασει και τωρα ειμαι στην δουλεια και δεν εχω καλο σημα για να το κατεβασω... Κανε μια δοκιμη και πες μου!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει και τωρα ειμαι στην δουλεια και δεν εχω καλο σημα για να το κατεβασω... Κανε μια δοκιμη και πες μου!!!

 

Εγώ το έχω ένα χρόνο τώρα και κάνει τη δουλειά του.. το θέμα είναι εάν θα καλύψει εσάς!

Εάν έχεις σταθερό χέρι τραβάει 6-7 φωτογραφίες το δευτερόλεπτο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν του περάσω ένα νεότερο RIL αυτού του μήνα πχ, αυτό θα μου βγάλει και πάλι LS8?

Δεν διαβάζει κάποιο log λογικά αυτό? Μπορεί να έχει μήνες να πάρει αναβάθμιση αλλά νομίζω αυτό έχει να κάνει με το να κατεβάσεις κάποιο RIL και όχι με την αναγνώριση. Μπορεί φυσικά να κάνω και λάθος, για του λόγου το αληθές θα το δοκιμάσω αύριο κάποια στιγμή.

 

Στο XDA αυτό τους κάνει και όποιος το άκουσε και χρησιμοποίησε το getril για να διορθώσει το mismatch που του βγάζει χάλασε το τηλέφωνο του. Εντάξει νομίζω με reflash modem+RIL φτιάχνει βέβαια. Εγώ δεν το δοκίμασα γιατί δεν έχει νόημα.

 

Εγώ το έχω ένα χρόνο τώρα και κάνει τη δουλειά του.. το θέμα είναι εάν θα καλύψει εσάς!

Εάν έχεις σταθερό χέρι τραβάει 6-7 φωτογραφίες το δευτερόλεπτο νομίζω.

 

Σε τι ανάλυση όμως; Πολλά camera apps έχουν burst mode αλλά για να το πετύχουν χρησιμοποιούν το video output του σένσορα και προφανώς η ανάλυση είναι η μέγιστη ανάλυση που τραβάει video.

Edited by aiolos
Link to comment
Share on other sites

 

Σε τι ανάλυση όμως; Πολλά camera apps έχουν burst mode αλλά για να το πετύχουν χρησιμοποιούν το video output του σένσορα και προφανώς η ανάλυση είναι η μέγιστη ανάλυση που τραβάει video.

 

Την είχα/έχω αυτή την εφαρμογή.... Μέγιστη ανάλυση (ακόμα και αν του δώσω από τις ρυθμίσεις για μεγιστη ανάλυση) είναι η 800Χ450 και το focus αστα να πάνε....

Camera firmware (που δεν κάνει βέβαια τη δουλειά που θέλω) όπως το "OMEF01" πως το βάζουν... Η εφαρμογή GALAXYS2 FIRMWARE CAMERA UPDATE δεν δουλεύει σε μένα.... κλείνει συνέχεια....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA αυτό τους κάνει και όποιος το άκουσε και χρησιμοποίησε το getril για να διορθώσει το mismatch που του βγάζει χάλασε το τηλέφωνο του. Εντάξει νομίζω με reflash modem+RIL φτιάχνει βέβαια. Εγώ δεν το δοκίμασα γιατί δεν έχει νόημα.

 

Σε τι ανάλυση όμως; Πολλά camera apps έχουν burst mode αλλά για να το πετύχουν χρησιμοποιούν το video output του σένσορα και προφανώς η ανάλυση είναι η μέγιστη ανάλυση που τραβάει video.

 

Σχετικά με το GetRIL, προσωπικά όπως προανέφερα δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα παλαιότερα αλλά δεν φλασαρα και ποτέ από εκεί!

Edit: Όντως πλέον δεν αναγνωρίζει νέα rils, δοκιμασμένο.

Σε Gb και ics κάνει δουλειά, σε jb όχι.

 

Σχετικά με την εφαρμογή, φυσικά και δεν τραβάει φωτογραφίες στη μέγιστη ανάλυση. Αν μπορούσε να το κάνει η εφαρμογή θα υπήρχε η δυνατότητα και στη μανισια.

Τραβάει σε ικανοποιητικοτατη ποιότητα και τη δουλειά σου τη κάνεις.. εγώ τουλάχιστον είμαι ευχαριστημένος. Γι'αυτό άλλωστε παροτρυνα τα παιδιά να το δοκιμάσουν, είναι ότι πιο κοντινό σε αυτό που ζήτησαν.

 

Την είχα/έχω αυτή την εφαρμογή.... Μέγιστη ανάλυση (ακόμα και αν του δώσω από τις ρυθμίσεις για μεγιστη ανάλυση) είναι η 800Χ450 και το focus αστα να πάνε....

Camera firmware (που δεν κάνει βέβαια τη δουλειά που θέλω) όπως το "OMEF01" πως το βάζουν... Η εφαρμογή GALAXYS2 FIRMWARE CAMERA UPDATE δεν δουλεύει σε μένα.... κλείνει συνέχεια....

 

Δεν θα στο πρότεινα. Θα μείνεις χωρίς φλάς αν θυμάμαι καλά (και σε περίπτωση που χρησιμοποιείς εφαρμογές που δουλεύουν το φλάς ως φακό κτλ δεν θα λειτουργούν).

Σχετικά με το πώς το έχω αναφέρει κάπου εδώ μέσα ξανά (πάει καιρός δεν θυμάμαι τον service code) και έχει οδηγό και στο xda.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...