Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια φιλε!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ!!

θα διαβασω λιγο και ξαναστελνω αν ειναι :)

 

Να ξερεις παντως, οτι η πιο ευκολη (θεωρητικα) διαδικασια ειναι να αναβαθμησεις το κινητο σου με οποιαδηποτε επισημη 4.1.2 χρησιμοποιωντας το Odin 1.85. Δωσε λιγη προσοχη σε αυτες τις οδηγιες και οτι χρειαστεις, τα λεμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα τη διαδικασια που περιγραφεται για το S3, μεσω kies, ωστε να βρω την προελευση του τηλεφωνου μου, και γραφει "το gt-i9100 δεν υποστηριζει τη λειτουργια". :worry:

το εχει δοκιμασει κανενας αλλος;

 

Την έχουν κόψει αυτή την δυνατότητα,,,

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα, ή στο SII; μόνο με τηλέφωνο στη Samsung γίνεται δηλαδή;

στο s2

 

 

[b]Ερώτηση[/b]

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τον dialer που καλείται απο την συντόμευση στην lock screen όταν υπάρχει αναπάντηση κλήση;

πχ αντί για τον μανίσιο να ορίσω να ανοίγει τον exDialer...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι υπαρχει ασυμφωνια στην ελευθερη μνημη του app partition των 2 GB, μεταξυ του μενου storage από το κεντρικο μενου και του ποσου που βγαζει διαθεσιμο αν το δουμε από το "All" του application manager???

Αυτη την στιγμη πχ εχω 1,2GB used / 761 MB free στο app manager και 1,2GB used / 363MB free από το μενου του storage

To ειχα παρατηρησει και στο προηγουμενο nexus S αλλα απαντηση δεν βρεθηκε όταν ειχα ρωτησει σχετικα...

 

Καμμια ιδεα κανεις?? Η εστω να αναφερει καποιος τις δικες του μετρησεις στο 2GB patrtion, ωστε να δω αν συμβαινει μονο σε μενα?? :worry:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

στο s2

 

 

[b]Ερώτηση[/b]

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τον dialer που καλείται απο την συντόμευση στην lock screen όταν υπάρχει αναπάντηση κλήση;

πχ αντί για τον μανίσιο να ορίσω να ανοίγει τον exDialer...

 

ο exdialer έχει plugin το xmissedcall για τις αναπάντητες, δες στο store. πρέπει να είσαι root για να δουλέψει. όμως δεν θυμάμαι αν σε στέλνει κατευθείαν απ την lockscreen.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό συμβαίνει αρκετά συχνά να υπερθερμαίνεται η συσκευή και να καταναλώνει ταχύτατα τη μπαταρία (1-2 ώρες). Επίσης συμβαίνει να σβήνει η οθόνη και να χρειάζεται επανεκκίνηση. Το τηλεφωνο αγοράστηκε 12/2011 (εντός εγγύησης) και "φοράει" την επίσημη αναβάθμιση 4.0.3. μπορεί κάποιος να συμβουλέψει; Ευχαριστώ προκαταβολικά..!
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,

έχω τις επαφές μου στο Outlook, και θέλω να τις κάνω εξαγωγή για να τις ''περάσω'' στο gmail...όταν τις κάνω import στο gmail περνάει κανονίκα τα ονόματα αλλά όχι τα τηλέφωνα...με αποστέλεσμα έχω στο κινητό τα ονόματα χωρίς τον αριθμό τηλεφώνου...

ξέρεις καποιος το λόγο?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό συμβαίνει αρκετά συχνά να υπερθερμαίνεται η συσκευή και να καταναλώνει ταχύτατα τη μπαταρία (1-2 ώρες). Επίσης συμβαίνει να σβήνει η οθόνη και να χρειάζεται επανεκκίνηση. Το τηλεφωνο αγοράστηκε 12/2011 (εντός εγγύησης) και "φοράει" την επίσημη αναβάθμιση 4.0.3. μπορεί κάποιος να συμβουλέψει; Ευχαριστώ προκαταβολικά..!

 

Σου συμβαίνει όταν ανοίγεις το wifi που μένει σε μια κατάσταση που δεν είναι ούτε ανοιχτό ούτε κλειστό; Αυτό είναι bug της 4.0.3 και ένας απο τους λόγους που πήγα σε JB.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό συμβαίνει αρκετά συχνά να υπερθερμαίνεται η συσκευή και να καταναλώνει ταχύτατα τη μπαταρία (1-2 ώρες). Επίσης συμβαίνει να σβήνει η οθόνη και να χρειάζεται επανεκκίνηση. Το τηλεφωνο αγοράστηκε 12/2011 (εντός εγγύησης) και "φοράει" την επίσημη αναβάθμιση 4.0.3. μπορεί κάποιος να συμβουλέψει; Ευχαριστώ προκαταβολικά..!

 

Έχεις τα γνωστά και χιλιοειπωμένα προβλήματα της 4.0.3, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Μόνο με αλλαγή της 4.0.3 θα γλυτώσεις..;)

Link to comment
Share on other sites

ο exdialer έχει plugin το xmissedcall για τις αναπάντητες, δες στο store. πρέπει να είσαι root για να δουλέψει. όμως δεν θυμάμαι αν σε στέλνει κατευθείαν απ την lockscreen.

 

Άλλο ρωτάω:

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τον dialer που καλείται απο την συντόμευση στην lock screen όταν υπάρχει αναπάντηση κλήση;

πχ αντί για τον μανίσιο να ορίσω να ανοίγει τον exDialer...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρωτάω:

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τον dialer που καλείται απο την συντόμευση στην lock screen όταν υπάρχει αναπάντηση κλήση;

πχ αντί για τον μανίσιο να ορίσω να ανοίγει τον exDialer...

 

μέσα από την διαχείριση εφαρμογών πρέπει να τον ορίσεις ως προεπιλογή

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

 

για αυτό να μην αφήνετε να σας πιάνουν το κινητό άγνωστα χέρια. αν και σε πολλά site διάβασα πως αυτό γίνεται στο gs3 μόνο.

 

Άλλο ρωτάω:

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τον dialer που καλείται απο την συντόμευση στην lock screen όταν υπάρχει αναπάντηση κλήση;

πχ αντί για τον μανίσιο να ορίσω να ανοίγει τον exDialer...

 

στις δικές μου συντομεύσεις στο lock screen, βάζω εφαρμογές. δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το xdialer, όμως, αν είναι αυτούσια εφαρμογή γιατί δεν την κάνεις συντόμευση στο lock screen?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρωτάω:

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τον dialer που καλείται απο την συντόμευση στην lock screen όταν υπάρχει αναπάντηση κλήση;

πχ αντί για τον μανίσιο να ορίσω να ανοίγει τον exDialer...

Τις αναπαντητες δεν μπορει να τις ανοιξει ο exdialer. Νομιζω αυτο θελει root και το πατσακι που σου ειπαν πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Τις αναπαντητες δεν μπορει να τις ανοιξει ο exdialer. Νομιζω αυτο θελει root και το πατσακι που σου ειπαν πιο πριν.

 

Δεν ρώτησα για τις αναπάντητες, αλλα:

όταν έχεις αναπάντητη και ανοίγεις την lock screen πως γίνεται να φορτώνει τον ex-dialer και όχι τον μανίσιο για να σου δείξει το call log....

 

τεσπα, το διόρθωσα: manage apps -> settings -> reset app prefs

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις τον κωδικα *#34971539# ? βγαζει καποιες εντολες, η πρωτη σου λεει ποιο firmware εχει η καμερα & το τηλεφωνο, η δευτερη επιλογη υποτιθεται οτι σου τσεκαρει εαν υπαρχει καποιο update, μολις ομως το επιλεγω μου βγαζει Invalid Version.

Camera Firmware SCEF02

Phone Firmware TBEC28

Καποια προταση απο καποιο μελος? Εχω περασει την 4.1.2 nordic οποτε μηπως γι'αυτο δεν συμβαδιζει? Και καλα θα'πρεπε να εχει την μαμα ελλληνικη και να ταυτιζονται αυτα τα 2 firmwares? Αν ειπα καμια χαζομαρα μην με λιθοβολησετε (εικονικα τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις τον κωδικα *#34971539# ? βγαζει καποιες εντολες, η πρωτη σου λεει ποιο firmware εχει η καμερα & το τηλεφωνο, η δευτερη επιλογη υποτιθεται οτι σου τσεκαρει εαν υπαρχει καποιο update, μολις ομως το επιλεγω μου βγαζει Invalid Version.

Camera Firmware SCEF02

Phone Firmware TBEC28

Καποια προταση απο καποιο μελος? Εχω περασει την 4.1.2 nordic οποτε μηπως γι'αυτο δεν συμβαδιζει? Και καλα θα'πρεπε να εχει την μαμα ελλληνικη και να ταυτιζονται αυτα τα 2 firmwares? Αν ειπα καμια χαζομαρα μην με λιθοβολησετε (εικονικα τουλαχιστον)

 

Έχεις τη τελευταία έκδοση λογισμικού για τη κάμερα σου και δυστυχώς το χειρότερο module (SCEF02) το οποίο έχει θέμα με το autofocus (η λήψη βίντεο σε 720 και 1080p το βράδυ σε σύγκριση με τα υπόλοιπα modules είναι κάκιστη).

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη τελευταία έκδοση λογισμικού για τη κάμερα σου και δυστυχώς το χειρότερο module (SCEF02) το οποίο έχει θέμα με το autofocus (η λήψη βίντεο σε 720 και 1080p το βράδυ σε σύγκριση με τα υπόλοιπα modules είναι κάκιστη).

 

Που μπορούμε να τα δούμε αυτά Σοφέ; SBEF02 που έβγαλε σε μένα λογικά είναι το προτελευταίο, σωστά;:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη τελευταία έκδοση λογισμικού για τη κάμερα σου και δυστυχώς το χειρότερο module (SCEF02) το οποίο έχει θέμα με το autofocus (η λήψη βίντεο σε 720 και 1080p το βράδυ σε σύγκριση με τα υπόλοιπα modules είναι κάκιστη).

 

Sofos βρηκα και διαβασα σχεδον ολο το νημα στο xda και κατεληξαν εκει τα παιδια (μεχρι που μαλλον βαρεθηκαν) οτι το firware SIEG3 ειναι οτι πιο αξιολογο εχει βγει σαν πατσακι για εμας που εχουμε το SCEF02 με μειονεκτημα την χρησιμοποιηση του φλας εν ωρα βιντεο. Ολα τα υπολοιπα ειναι καλυτερης ποιοτητας συγκριτικα με το SCEF02

Link to comment
Share on other sites

Έσβησα κάποια mail απτον εταιρικό μου λογαριασμό και ο stock client μου εμφανίζει - 1 τι κουλό είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να τα δούμε αυτά Σοφέ; SBEF02 που έβγαλε σε μένα λογικά είναι το προτελευταίο, σωστά;:)

 

Νομίζω πως τη τελευταία έκδοση έχεις και εσύ!

Έχεις άλλο module πάντως. Το SCEF έχει SCEF07/SCEF09 και SCEF02 που είναι το τελευταίο..

Έχει ένα thread στο xda forum αλλά είμαι εκτός και δεν το έχω πρόχειρο στο τηλέφωνο..

 

 

Sofos βρηκα και διαβασα σχεδον ολο το νημα στο xda και κατεληξαν εκει τα παιδια (μεχρι που μαλλον βαρεθηκαν) οτι το firware SIEG3 ειναι οτι πιο αξιολογο εχει βγει σαν πατσακι για εμας που εχουμε το SCEF02 με μειονεκτημα την χρησιμοποιηση του φλας εν ωρα βιντεο. Ολα τα υπολοιπα ειναι καλυτερης ποιοτητας συγκριτικα με το SCEF02

 

Ναι γνωρίζω, δεν είναι patch, είναι firmware από το αμερικανικό i9100 νομίζω.. παλιά ιστορία και το έχω δοκιμάσει αλλά χρειάζομαι εφαρμογές όπως φακός κτλ. Ατυχησαμε.. απλά το αποδέχτηκα μετά από πολύ κράξιμο στη Samsung και τελείωσε η υπόθεση.

Αν το πας στο service πάντως παίζει και να στο αλλάξουν αλλά φυσικά υπάρχει η περίπτωση να στο φέρουν πίσω με το ίδιο module :-P

Τέλειο?!

Link to comment
Share on other sites

γιατι στην Σκανδιναβικη 4.1 μου βγαζει στο ημερολογιο οτι το Πασχα ειναι 31 Μαρτιου?(!!).

πρεπει να αλλαξω κατι?

Link to comment
Share on other sites

γιατι στην Σκανδιναβικη 4.1 μου βγαζει στο ημερολογιο οτι το Πασχα ειναι 31 Μαρτιου?(!!).

πρεπει να αλλαξω κατι?

 

Είναι θέμα google.

Δείχνει το καθολικό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα google.

Δείχνει το καθολικό Πάσχα.

 

εχει να κανει με το οτι ειμαι .com και οχι .gr?

αλλαζει καπως?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...