Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακριά :p

 

 

10 λεπτά υπόθεση είναι.

Βάζεις μια με multicsc που έχει και το eur γιατί με μόνο ενα μέσα όπως η κοσμοτε δεν σου αλλαζει και μετά καπακι την κοσμοτε

 

περιεργο παντως αυτο με το firm της cosmote.

δηλαδη οσοι αγορασαν την συσκευη απο cosmote το λυνουν με το swype?

τεσπα...γι`αυτο μπορω να κανω υπομονη μεχρι να ερθει η 4.1.

σχετικα με τις μαυρες οθονες που πρεπει καθε φορα να βγαζω την μπαταρια,εχεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περιεργο παντως αυτο με το firm της cosmote.

δηλαδη οσοι αγορασαν την συσκευη απο cosmote το λυνουν με το swype?

τεσπα...γι`αυτο μπορω να κανω υπομονη μεχρι να ερθει η 4.1.

σχετικα με τις μαυρες οθονες που πρεπει καθε φορα να βγαζω την μπαταρια,εχεις καμια ιδεα?

 

Όχι σου λέω. Κανονικά δουλεύουν και αν έχεις υπομονή θα το φτιάξουμε.

Οι μαύρες οθόνες δεν είναι της ρομ πάντως.

Κάποια από τις εφαρμογές σου φταίει.

Link to comment
Share on other sites

αντε να το βρω τωρα αυτο..:wacko:

κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα εγκατασταση των εφαρμογων μια μια

παντως απ το να κανεις αυτο πιο γρηγορο ειναι αυτο που σου λεει ο Στρατος

Link to comment
Share on other sites

κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα εγκατασταση των εφαρμογων μια μια

 

παλι ρε ******..?

και αντε να το κανω-πως θα καταλαβω ποια ειναι αφου θα εχει περασει στο τηλεφωνο?

**** τα android μου μεσα...!!:angry:

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσε να περάσει την κλασσική "LP7" που είναι για Ελλάδα, οπότε και EUR? Και μετά να περάσει μια 4.0.4?
Link to comment
Share on other sites

παλι ρε ******..?

και αντε να το κανω-πως θα καταλαβω ποια ειναι αφου θα εχει περασει στο τηλεφωνο?

**** τα android μου μεσα...!!:angry:

 

ποσο καιρο εχεις την ρομ ? ποτε πρωτοξεκινησαν οι μαυρες οθονες ? και ποιες εφαρμογες εβαλες πριν τις μαυρες οθονες ,η τωρα κοντα

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσε να περάσει την κλασσική "LP7" που είναι για Ελλάδα, οπότε και EUR? Και μετά να περάσει μια 4.0.4?

 

σωστο μου ακουγεται

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο εχεις την ρομ ? ποτε πρωτοξεκινησαν οι μαυρες οθονες ? και ποιες εφαρμογες εβαλες πριν τις μαυρες οθονες ,η τωρα κοντα

 

το τηλεφωνο το εχω κανα μηνα.

με την 4.0.3 μου το ειχε κανει 4-5 φορες.

την 4.0.4 την περασα προχθες και μου το εχει κανει 2 φορες.

μια την ωρα που τελειωσε το σεταρισμα οταν την περασα και μια σημερα το απογευμα.

τωρα σχετικα με τις εφαρμογες,δεν μπορω να θυμηθω συγκεκριμενα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσε να περάσει την κλασσική "LP7" που είναι για Ελλάδα, οπότε και EUR? Και μετά να περάσει μια 4.0.4?

 

4.0.3 μαμα φοραγα.

τι θα αλλαξει εαν την ξαναπερασω και μετα την ξαναβγαλω...?

Link to comment
Share on other sites

4.0.3 μαμα φοραγα.

τι θα αλλαξει εαν την ξαναπερασω και μετα την ξαναβγαλω...?

 

Για να κάνεις εγκατάσταση το EUR σαν CSC.. Αυτά που λέγαμε σε προηγούμενα post.. Γιατί μάλλον, είτε κάπως άλλαξε το CSC της συσκευής σου σε κάποιο άλλο, ή εξ αρχής ήταν σε άλλο.. ενώ θα έπρεπε να έχει EUR.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις εγκατάσταση το EUR σαν CSC.. Αυτά που λέγαμε σε προηγούμενα post.. Γιατί μάλλον, είτε κάπως άλλαξε το CSC της συσκευής σου σε κάποιο άλλο, ή εξ αρχής ήταν σε άλλο.. ενώ θα έπρεπε να έχει EUR.

 

στην 4.0.3 παντως που ειχε,επαιζαν κανονικα τα Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω στην κατοχή μου το s2 και δε μπορώ να περάσω τις επαφές μου...

όλες οι επαφές βρίσκονται στο αρχείο contacts (win7)...

Ούτε μέσω gmail αλλά ούτε εάν περάσω το συγκεκριμένο αρχείο στην sd κάρτα μου δε μπορώ να τις περάσω...και με τους δύο τρόπους μου επιτρέπει να περάσω μιά-μία επαφή και όχι όλες μαζί...

τι πρέπει να κάνω?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω στην κατοχή μου το s2 και δε μπορώ να περάσω τις επαφές μου...

όλες οι επαφές βρίσκονται στο αρχείο contacts (win7)...

Ούτε μέσω gmail αλλά ούτε εάν περάσω το συγκεκριμένο αρχείο στην sd κάρτα μου δε μπορώ να τις περάσω...και με τους δύο τρόπους μου επιτρέπει να περάσω μιά-μία επαφή και όχι όλες μαζί...

τι πρέπει να κάνω?

 

 

πρεπει να τις κανεις export απο το outlook σε μορφη .csv.

ανεβασε τις στο gmail Λογαριασμο σου και κανε συγχρονισμο απο εκει.

λογικα πρεπει να μπορεις να τις κανεις export σε csv και απο τις επαφες των windows.

Link to comment
Share on other sites

στην 4.0.3 παντως που ειχε,επαιζαν κανονικα τα Ελληνικα

 

Κατεβάζεις αυτήν https://androidfirmwares.net/PhoneFirmware/Download/118

Ξεζιπάρεις το αρχείο και φλασάρεις το tar.md5 με Odin.

Όταν μπεις μέσα στη ρομ με το csc προγραμματάκι εγκατέστησε το COS csc.

Θα σου κάνει reboot.

Όταν ξεκινήσει η ρομ ξανά θα έχει γίνει factory reset και θα σου ζητήσει να περάσεις λογαριασμούς από την αρχή.

Μη περάσεις τίποτα.

Κλείσε το κινητό και πέρνα ξανά την Cosmote με Odin.

Αν το ακολουθήσεις αυτό τέλειωσες.Περίπου 10 λεπτά υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τις κανεις export απο το outlook σε μορφη .csv.

ανεβασε τις στο gmail Λογαριασμο σου και κανε συγχρονισμο απο εκει.

λογικα πρεπει να μπορεις να τις κανεις export σε csv και απο τις επαφες των windows.

δε με αφήνει να το επεξεργαστώ το συγκεκριμένο αρχείο...

προσπάθησα να το περάσω στην sd και να τις κάνω Import από το αρχείο αλλά και πάλι τπτ...

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχς προβλημα με την χωρητικοτητα ενω εχω κατεβασει λιγεσ εφαρμογες οσο περναν οι μερες και εχω ανοιχτο το ιντερνετ(δεδομενα και wi-fi) η χωρητικοτητα μικραινει και εμφανιζεται περιορισμενοσ χωρος...δεν εχω κανει ρουτ το κινητο...οποιος ξερει ας βοηθησει ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να φορτίσω το κινητό μου για 1η φορά κλειστό. Έκανε από το 0% στο 100% 3.5 ώρες!!! Είναι λογικό;; Απίστευτα μεγάλο χρονικό διάστημα. Η πλάκα είναι ότι μόλις το φόρτισα μετά από 1 λεπτό έπεσε στο 99%. Τώρα μετά από 2 ώρες και 45 λεπτά με ελάχιστη χρήση είμαι ήδη στο 85%.

 

Επίσης με νορμάλ χρήση, λίγη ομιλία, λίγο Wifi, ελάστιχο παιχνίδι, μου κράτησε μετα βίας 1.5 μέρα. Είναι λογικό παίδες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως βλεπω η 4.0.3 και 4.0.4 εχουν θεματα που θελω να πιστευω οτι θα λυθουν με την επισημη 4.1.2 οταν βγει και τι περασουμε.

 

Με τα προβληματα που ειχα εγω αλλα και ο dp8 αυτο αποδυκνιεται ρε παιδια τι να πω και εγω εχω αρχισει και σκεφτομαι πολυ σοβαρα αν δεν λυθει το θεμα και με την 4.1.2 οταν κυκλοφορησει να το πουλησω το κινητο παρολο που ειναι τερας δυναμης.

 

Τι να πω αυτα τα θεματα τα ειχαμε οσοι τα ειχαμε σε πολυ παλια τηλεφωνα αλλα να υα εχουμε και στα νεα κινητα και κυριως στα galaxy s2 που ειναι ο κραχτης των android κινητων τι να πω δεν ξερω εχω αρχισει και απογοητευομαι.

 

Οσοι εχετε περασει την leacked 4.1.2 στο s2 σας εχετε ακομα θεματα με κλεισιμο του κινητου σας που ειχατε πριν με τις 4.0.3 και 4.0.4?

 

Επισης εχετε περασει ακριβως τις ιδιες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σωστά σας λένε για την 4.0.4. Δεν έχει τέτοια προβλήματα.

Το είχα σαν δεύτερο τηλέφωνο το s2 και από 2.3.6 το αναβάθμισα με ΟΤΑ σε 4.0.3. Ήταν τόσα τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν, που το γύρισα πίσω στην 2.3.6 όπου ήταν βράχος και ταχυτατο. Μόλις βγήκε η 4.0.4 την φλασαρα και πραγματικά ήταν άψογη. Δεν είχε τα "μπαμ" της gb (2.3.6), αλλά ήταν πιο smooth και είχε περισσότερες ευκολίες από την πιο πρωτόγονη 2.3.6.

Μέχρι που το πούλησα, το δούλευα δεύτερο νούμερο και δεν μου έκανε κιχ. Είχα μόνον την αίσθηση ότι πρέπει να μου καταναλωνε κατιτίς παραπάνω. Δεν μπορούσα όμως να ήμουν και απόλυτα σίγουρος γιατί σαν δεύτερο νούμερο δεν είχε τόση χρηση, οπότε δεν μπορούσα να ήμουν και απόλυτα σίγουρος.

Ένα πάντως είναι σίγουρο. Με καθαρή εγκατάσταση η 4.0.4 είναι σταθερή. Αφήστε την 4.0.3. Ήταν ότι χειρότερο . Χάλι μαύρο! Ένα μεγάλο πρόβλημα ήταν και τίποτα παραπάνω.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως βλεπω η 4.0.3 και 4.0.4 εχουν θεματα που θελω να πιστευω οτι θα λυθουν με την επισημη 4.1.2 οταν βγει και τι περασουμε.

 

Με τα προβληματα που ειχα εγω αλλα και ο dp8 αυτο αποδυκνιεται ρε παιδια τι να πω και εγω εχω αρχισει και σκεφτομαι πολυ σοβαρα αν δεν λυθει το θεμα και με την 4.1.2 οταν κυκλοφορησει να το πουλησω το κινητο παρολο που ειναι τερας δυναμης.

 

Τι να πω αυτα τα θεματα τα ειχαμε οσοι τα ειχαμε σε πολυ παλια τηλεφωνα αλλα να υα εχουμε και στα νεα κινητα και κυριως στα galaxy s2 που ειναι ο κραχτης των android κινητων τι να πω δεν ξερω εχω αρχισει και απογοητευομαι.

 

Οσοι εχετε περασει την leacked 4.1.2 στο s2 σας εχετε ακομα θεματα με κλεισιμο του κινητου σας που ειχατε πριν με τις 4.0.3 και 4.0.4?

 

Επισης εχετε περασει ακριβως τις ιδιες εφαρμογες?

 

Πρίν το πουλήσω η leak 4.1.2 έτρεχε και ακόμα τρέχει άψογα.Το έδωσα σε φίλο μου και το βλέπω.Κανένα πρόβλημα δεν είχα ποτέ.Ούτε κι αυτός

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντα ειχα AOKP και το κινητό πήγαινε μαρούλι και αντεχε και μιαμιση μερα. Σε αυτη που ειχα κατασταλάξει ηταν η rootbox του bajee. Ούτε κολληματα, ούτε τίποτα και τα άπειρα tweaks.

Όσοι ειστε ρουτ δεν χάνεται τίποτα για μια δοκιμή περα απο ενα δεκάλεπτο για σεταρισμα

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας γιατί είμαι καινούργιος με το κινητό. Αγόρασα ένα galaxy s2 λευκό με ics 4.0.3 από το εργοστάσιο και αντιμετωπίζω ένα σωρό προβλήματα και θέλω να μάθω αν είναι προβλήματα λογισμικού ή υλικού και αν υπάρχει λύση.

Ξεκινάω λοιπόν:

 

1)Το βρίσκω πολλές φορές κλειστό χωρίς να έχει τελειώσει η μπαταρία

2)Αλλοιώνει τον ήχο(κλήσης ή κατα την αναπαραγωγή μουσικής) ορισμένες φορές

3)Δεν κρατάει τις ρυθμίσεις, π.χ. φωτογραφίες σε επαφές, ήχο ξυπνητηριού που μετά από μια μέρα ξαναβάζει μόνο του τον δικό του, πρόγραμμα blacklist όπου βγάζει τους μπλοκαρισμένους αριθμούς κτλ.

4)Ψιλοκολλάει στο ίντερνετ και στις φωτογραφίες και βγάζει επιλογή για αναγκαστικό κλείσιμο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας γιατί είμαι καινούργιος με το κινητό. Αγόρασα ένα galaxy s2 λευκό με ics 4.0.3 από το εργοστάσιο και αντιμετωπίζω ένα σωρό προβλήματα και θέλω να μάθω αν είναι προβλήματα λογισμικού ή υλικού και αν υπάρχει λύση.

Ξεκινάω λοιπόν:

 

1)Το βρίσκω πολλές φορές κλειστό χωρίς να έχει τελειώσει η μπαταρία

2)Αλλοιώνει τον ήχο(κλήσης ή κατα την αναπαραγωγή μουσικής) ορισμένες φορές

3)Δεν κρατάει τις ρυθμίσεις, π.χ. φωτογραφίες σε επαφές, ήχο ξυπνητηριού που μετά από μια μέρα ξαναβάζει μόνο του τον δικό του, πρόγραμμα blacklist όπου βγάζει τους μπλοκαρισμένους αριθμούς κτλ.

4)Ψιλοκολλάει στο ίντερνετ και στις φωτογραφίες και βγάζει επιλογή για αναγκαστικό κλείσιμο

 

κατι μου λεει οτι εχεις θεμα μπαταριας "BIOS". ισως ξερει καποιος καλυτερα! εγω προτεινω επιστροφη κ αλλαγη...

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...