Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο αφορα το 1 ειναι φυσιολογικο δηλαδη κατι τετοιο ή να ανησυχω?

Μου το εκανε και πριν λιγο σε ενα σπασμενο live wallpaper αλλα μετα απο λιγο εβγαλε το μυνημα που λεω ποιο πανω πατησα ενα οκ και ολα καλα.

 

Το ιδιο δηλαδη που μου ειχε κανει και στο games hub ή οταν για πρωτη φορα θελησα να εισαγω την μεθοδο swype σαν μεθοδο εισαγωγης γραπτων μυνηματων.

Τωρα δεν μου το κανει ποια ή οταν παλι για πρωτη φορα επελεξα να ενεργοποιησω το talkback.

Τωρα δεν μου κανει κανενα προβλημα σε κανενα απο τα δυο μονο την πρωτη φορα που τα ετρεξα μου εβγαλαν προβλημα οχι πλεον.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι να παρει εκθεσιακο; 270 ειναι η τιμη του σε αρκετα μαγαζία πλεον, και θα 'ναι του κουτιου.

 

Εχει σταματησει να βγαινει σε αυτη την τιμη εδω και 5 ημερες....Σημερα το σκρουτζ το εχει 318.40.....Αν εχεις καποια αλλη ενημερωση για την τιμη του πες μας .....;)

Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρει εκθεσιακο; 270 ειναι η τιμη του σε αρκετα μαγαζία πλεον, και θα 'ναι του κουτιου.

 

Δεν θα το παρει απο εκει... δεν λεει...

 

Ρε παιδιά, συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά πολλοί γράφουν ότι έχουν την 4.0.4 Εμένα, με cosmote, δεν βρίσκει νεότερη από την 4.0.3 που ήδη έχει. Είναι επίσημη αυτή η 4.0.4 που έχετε και τι πλεονεκτήματα έχει? Ευχαριστώ πολύ.

 

Επισημη, οχι ομως απαραιτητα με επισημο update, με φλασαρισμα μεσω Odin (δες οδηγιες). Εχει καλυτερη μπαταρια, ειναι πιο smooth, δεν ζεσταινεται το κινητο και αλλα πολλα που εχουν γραφτει απειρες φορες... γενικα η 4.0.3 ηταν προβληματικη...

 

Εχει σταματησει να βγαινει σε αυτη την τιμη εδω και 5 ημερες....Σημερα το σκρουτζ το εχει 318.40.....Αν εχεις καποια αλλη ενημερωση για την τιμη του πες μας .....;)

 

Το παρηγγειλε μολις τωρα, σε αυτη τη τιμη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλε μολις τωρα, σε αυτη τη τιμη...

 

Ε πιστευω οτι αφου δεν το προλαβε την προηγουμενη εβδομαδα στα 269 τοτε καλα εκανε.....Νομιζω οτι ηταν η δευτερη του καλυτερη επιλογη που μπορουσε να κανει.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν μπορω να στειλω γραπτο μυνημα με μικρα ελληνικα γραμματα?

 

Ακομα και αν πατησω για λιγο ή κρατησω πατημενο το πληκτρο shift(βελακι που δειχνει πανω) παραμενουν τα συνεχως κεφαλαια ελληνικα στα αγγλικα μια χαρα δουλευει το shift.

 

Τι ρυθμηση εχω κανει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν μπορω να στειλω γραπτο μυνημα με μικρα ελληνικα γραμματα?

 

Ακομα και αν πατησω για λιγο ή κρατησω πατημενο το πληκτρο shift(βελακι που δειχνει πανω) παραμενουν τα συνεχως κεφαλαια ελληνικα στα αγγλικα μια χαρα δουλευει το shift.

 

Τι ρυθμηση εχω κανει λαθος?

 

Μηνύματα >ρυθμίσεις>μέθοδο εισαγωγής >αυτόματο

Στέλνεις όμως μέχρι 70 χαρακτήρες

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ειχα αλλαξει σε αλφαβητο gsm για αυτον ακριβως το λογο.

 

Δεν μπορουμε δηλαδη να γραφουμε σωστα με 160 χαρακτηρες ανα μυνημα με το αλφαβητο gsm?

 

Τι κουλο ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ειχα αλλαξει σε αλφαβητο gsm για αυτον ακριβως το λογο.

 

Δεν μπορουμε δηλαδη να γραφουμε σωστα με 160 χαρακτηρες ανα μυνημα με το αλφαβητο gsm?

 

Τι κουλο ειναι αυτο?

 

Αυτό συμβαίνει στην Ελλάδα από τη στιγμή που ήρθε το κινητό στην χώρα μας αν δεν κάνω λάθος. Κανένα κινητο/παροχος δεν θα σου προσφέρει 160 χαρακτήρες με μικρά ελληνικά γράμματα, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ειχα αλλαξει σε αλφαβητο gsm για αυτον ακριβως το λογο.

 

Δεν μπορουμε δηλαδη να γραφουμε σωστα με 160 χαρακτηρες ανα μυνημα με το αλφαβητο gsm?

 

Τι κουλο ειναι αυτο?

 

Αυτό συμβαίνει στην Ελλάδα από τη στιγμή που ήρθε το κινητό στην χώρα μας αν δεν κάνω λάθος. Κανένα κινητο/παροχος δεν θα σου προσφέρει 160 χαρακτήρες με μικρά ελληνικά γράμματα, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4335526#post4335526

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο αρχαιο νοκια που ειχα μια χαρα 160 χαρακτηρες υποστηριζε και με gsm και με unicode και με ολα μικρα ή μεγαλα ελληνικα γραμματα και ειναι δυνατον το galaxy s2 να μην το υποστηριζει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο αρχαιο νοκια που ειχα μια χαρα 160 χαρακτηρες υποστηριζε και με gsm και με unicode και με ολα μικρα ή μεγαλα ελληνικα γραμματα και ειναι δυνατον το galaxy s2 να μην το υποστηριζει?

 

Σε ενδιαφέρει το πως φαίνονται όταν γράφεις η το πως φαίνονται στο παραλήπτη?

Αν διαβάσεις την παραπάνω απάντηση θα καταλάβεις ότι αυτό που λες δεν έχει συμβεί κι δεν είναι δυνατό να συμβεί με οποιαδήποτε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να σου στειλω ενα μυνημα 160 χαρακτηρων με gsm και με μικρα ελληνικα γραμματα απο το αρχαιο μου nokia 3720classic να δεις οτι μια χαρα θα τα βλεπεις γιατι ποτε κανενας δεν μου παραπονεθηκε οταν για 2 χρονια εστελνα μυνηματα απο αυτο το κινητο.

 

Οποτε αυτο που λες για οποιαδηποτε συσκευη πολυ απλα ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ τοσο απλα.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να σου στειλω ενα μυνημα 160 χαρακτηρων με gsm και με μικρα ελληνικα γραμματα απο το αρχαιο μου nokia 3720classic να δεις οτι μια χαρα θα τα βλεπεις γιατι ποτε κανενας δεν μου παραπονεθηκε οταν για 2 χρονια εστελνα μυνηματα απο αυτο το κινητο.

 

Οποτε αυτο που λες για οποιαδηποτε συσκευη πολυ απλα ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ τοσο απλα.

 

Η διάβαζαν κεφάλαια ενώ εσύ έγραφες μικρά στο κινητό σου η εστελνες ένα αγνοία σου 2 μηνύματα αντί για ένα και έτσι διάβαζαν μικρά και εκείνοι που λάμβαναν. Μικρά, 160 χαρακτήρες και 1 μηνυμα ΠΟΤΕ δεν γινόταν.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις! Μία ακόμα ερωτησούλα από αρχάριο android χρήστη...Με τον προεγκατεστημένο browser, υπάρχει κανά πλήκτρο που να σε επαναφέρει στην αρχική σελίδα π.χ google.gr ? Ή πρέπει να πατάω το βελάκι πίσω? Και αν πατάω το πίσω και βγαίνω, μετά ξαναμπαίνοντας μπαίνει μερικές φορές στην τελευταία σελίδα που ήμουν. Δηλαδή σαν να μην έκλεισε ο browser.Γίνεται να κλείνει? Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/ms9pe

προσπαθώ να βάλω την leaked jb, χωρίς επιτυχία,

τι κάνω λάθος ?

πέρασα το kies, drivers, το εκλεισα, και πάλι δεν....

 

 

μόλις αναβαθμίστηκα απο 4,0,3 σε 4,0,4 μέσω odin,

οπότε πιστεύω πως είναι λάθος τα αρχεία της ρομ, μπορείτε να μου δώσετε ενα λίνκ ?

Edited by yassan
SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά χθες πήρα το S2 για εταιρικό και δεύτερο πίσω από το Note 2 μου. Περιττό να σας πω πως έχω μείνει κατενθουσιασμένος ακόμα και αν το μέτρο σύγκρισης είναι πολύ υψηλό.
Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/ms9pe

προσπαθώ να βάλω την leaked jb, χωρίς επιτυχία,

τι κάνω λάθος ?

πέρασα το kies, drivers, το εκλεισα, και πάλι δεν....

 

 

μόλις αναβαθμίστηκα απο 4,0,3 σε 4,0,4 μέσω odin,

οπότε πιστεύω πως είναι λάθος τα αρχεία της ρομ, μπορείτε να μου δώσετε ενα λίνκ ?

εδω εισαι φιλε http://hotfile.com/dl/179607505/5cd1648/I9100XXLSJ_I9100OXXLS1_OXX.zip.html

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/ms9pe

προσπαθώ να βάλω την leaked jb, χωρίς επιτυχία,

τι κάνω λάθος ?

πέρασα το kies, drivers, το εκλεισα, και πάλι δεν....

 

 

μόλις αναβαθμίστηκα απο 4,0,3 σε 4,0,4 μέσω odin,

οπότε πιστεύω πως είναι λάθος τα αρχεία της ρομ, μπορείτε να μου δώσετε ενα λίνκ ?

απο οτι βλεπω δεν ξεζιπαρισες το αρχειο που εχεις,αν ειναι ετσι,ξεζιπαρισε και θα εχεις τρια διαφορετικα αρχεια,ενα για pda,ενα για phone,ενα για csc.βαλτα στα σωστα πεδια και θα εχεις 4.1.2 leaked

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες γιατι δεν περνατε την Omega 16.2 - 4.1.2 JB και φλασαρετε την Leaked?

Εγω εχω την omega και το κινητο πεταει, δουλευει πολυ καλυτερα και προσωπικα σε μενα δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την 4.0.4

σε θεματα αυτονομιας.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες γιατι δεν περνατε την Omega 16.2 - 4.1.2 JB και φλασαρετε την Leaked?

Εγω εχω την omega και το κινητο πεταει, δουλευει πολυ καλυτερα και προσωπικα σε μενα δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την 4.0.4

σε θεματα αυτονομιας.

 

εχει ελληνικα κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικα κομπλε?

 

Αυτή η απορία σου, έχει λυθεί από την εποχή που εμφανίστηκε η πρωτη ICS.. Έκτοτε δεν υπάρχει Ρομ χωρίς ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικα κομπλε?

 

Και το κυριότερο είναι η καλύτερη παγκοσμίως rom για το SII και είναι φτιαγμένη από Έλληνες.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και το κυριότερο είναι η καλύτερη παγκοσμίως rom για το SII και είναι φτιαγμένη από Έλληνες.

 

Θα απαντήσω όσο πιο ευγενικά μπορώ..

HUH??!! :-P

Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικα κομπλε?

 

Και βεβαια εχει Ελληνικα.

Ειλικρινα ομως, δε μπορω να καταλαβω γιατι φλασαρουν καποιοι την leaked η οποια διαβαζω εδω μεσα πως εχει προβληματακια, την στιγμη που η Omega 16.2 ειναι βασισμενη σε αυτην και ταυτοχρονα ειναι πιο ολοκληρωμενη και απροβληματιστη τουλαχιστον σε μενα.

 

Την εχω ενα μηνα περιπου απο την εκδοση 16.1, και δεν εχω συναντησει καποιο προβλημα που θα με εβαζε σε σκεψεις να γυρισω παλι πισω στην 4.0.4 nordic που ειχα.

Εκτος οτι υπαρχει μια μικρη διαφορα και η συσκευη ειναι πιο γρηγορη στο U/I της αλλα και ο launcher ειναι καλυτερος και πιο smooth παρατηρει κανεις και ποσο μεγαλες αλλαγες υπαρχουν στην ολη εμφανιση του.

 

Δεν θελω να πεισω κανεναν να την περασει, ασχετα αν φαινεται ετσι στα γραπτα μου, αλλα απο την στιγμη που μπαινετε στην διαδικασια αλλαγης rom δε βλεπω τον λογο γιατι να μην πατε σε κατι πιο σωστο και λειτουργικο.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...