Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα την βάλω μέσω mobile Odin, πρώτα θα την περάσω και μετά θα κάνω φορματ;ή επειδή φτάσω καστομια 4.1.2 να την βάλω από πάνω;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο εμενα. υπαρχει καποιος τροπος οταν συνδεω το τηλ στο πσ με το usb να συνδεεται αυτοματα και να βλεπω την καρτα μνημης και τον σκληρο 16gb
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας τολμηρός εδώ. Την έχω περάσει από τον πρωί την 4.1.2 και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα ή κόλλημα. Μόνο θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα. υπαρχει καποιος τροπος οταν συνδεω το τηλ στο πσ με το usb να συνδεεται αυτοματα και να βλεπω την καρτα μνημης και τον σκληρο 16gb

πηγαινε ,ρθμισεις-περισσοτερα-βοθητικα προγραμματα usb και επελεξε συνδεση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι δεν βαζουμε αρχειο πιτ,σωστα?

 

Σωστά!

 

Μόλις εγκατέστησα και ξεκινάω στήσιμο..:p

Link to comment
Share on other sites

Θα την βάλω μέσω mobile Odin, πρώτα θα την περάσω και μετά θα κάνω φορματ;ή επειδή φτάσω καστομια 4.1.2 να την βάλω από πάνω;

 

Σου ποστάρω αυτό που έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα στην ερώτηση που έκανε ένας φίλος.

 

Θα το κάνεις κανονικά με Odin.Εγώ με αυτό το odin που είχα το έκανα.Όπως τα γράφει στις οδηγίες.Αφού την φλάσαρα.Μετά πήγα στις ρυμθίσεις, έκανα φορμάτ την εσωτερική και εξωτερική sd και έπειτα πήγα στην δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας - επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων τηλεφώνου.Τσέκαρα και την επιλογή διαγράφη κάρτας sd.Αφού έγινε κι αυτό.Από χτες όπως έγραψα εώς τώρα δεν έχω συναντήσει κάποιο bug.Για την ρύθμιση που λέει ο φίλος στις κλήσεις ότι κρασάρει.Δεν ξέρω.Μπήκα σε μία-μία στις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά δεν συνάντησα κάποιο crash.Απλά κάνε σωστά το φλασάρισμα όπως γράφουν οι οδηγίες και μετά μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Και κάποιο bug να συναντήσουμε αργότερα δεν λέει κάτι, γιατί είναι PRE-RELEASED και στο επίσημο site ήδη γράφει ότι μπορεί να συναντήσετε minor bugs λόγο αυτού.Πρός το παρόν πάντως.Όλα ρολόϊ

 

Μια χαρα δουλευει μεχρι στιγμης αλλα οπως περιέγραψα προκαλει fc καποια αλλαγη ρυθμισης!Εγω οταν παω στον dialer και πατησω το αριστερο κουμπι και μπω στις ρυθμισεις κλησεων και αρχιζω να αλλαζω ρυθμισεις οπως δονηση κατα την απαντηση, υπενθυμιση λεπτου κτλ αν παω μετα να παρω τηλεφωνο κανει fc μετα απο κανενα λεπτο καθως μιλας! Δεν ξερω αν το εχεις τεσταρει αυτο που λεω.Κι εγω μεχρι να παρω τηλεφωνο δεν ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα.Εκτος αν πρεπει να την ξαναπερασω γιατι κατι δεν εκατσε καλα! Παντως εκανα μετα 2-3 format αλλα δεν εστρωσε!

 

Φίλε τώρα που δοκίμασα να αλλάξω την δόνηση από τις ρυθμίσεις κλήσεων.Άλλαξε κανονικά η ρύθμιση.Δεν κράσαρε.Για τα άλλα αν δώ κάτι θα σε πώ

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει μεχρι στιγμης αλλα οπως περιέγραψα προκαλει fc καποια αλλαγη ρυθμισης!Εγω οταν παω στον dialer και πατησω το αριστερο κουμπι και μπω στις ρυθμισεις κλησεων και αρχιζω να αλλαζω ρυθμισεις οπως δονηση κατα την απαντηση, υπενθυμιση λεπτου κτλ αν παω μετα να παρω τηλεφωνο κανει fc μετα απο κανενα λεπτο καθως μιλας! Δεν ξερω αν το εχεις τεσταρει αυτο που λεω.Κι εγω μεχρι να παρω τηλεφωνο δεν ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα.Εκτος αν πρεπει να την ξαναπερασω γιατι κατι δεν εκατσε καλα! Παντως εκανα μετα 2-3 format αλλα δεν εστρωσε!
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ,ρθμισεις-περισσοτερα-βοθητικα προγραμματα usb και επελεξε συνδεση

 

αυτον τον τροπο τον ξερω... καπως να γινετε αυτοματα το σινδεουμε στο usb και τα κανει ολα μονο του...

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζοντας ο καιρός για καινουργια μπαταρία πλέον θα ηθελα να κάνω δύο ερωτήσεις.

Υπάρχει φόβός να πάθει κάτι το τηλέφωνο εαν δεν μπει γνήσια μπαταρία; Το ρωτάω λόγο του θέματος μ,ε την θερμοκρασία που ανεβάζει.

Και εαν δεν υπάρχει ο φόβος στο να βάλω κάτι μη γνήσιο, μπορώ να βάλω μεγαλήτερης χωρητικότητας;;; Στο e-bay εχω δει μέχρι 3500mah :wacko:

Εαν πάρω μεγαλύτερης χωρητικότητας θέλω υποχρεωτικά άλλο πίσω καπάκι, οπότε και άλλη θήκη; Ευχαριστώ

Edited by antoni18s
Link to comment
Share on other sites

Σου ποστάρω αυτό που έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα στην ερώτηση που έκανε ένας φίλος.

 

Θα το κάνεις κανονικά με Odin.Εγώ με αυτό το odin που είχα το έκανα.Όπως τα γράφει στις οδηγίες.Αφού την φλάσαρα.Μετά πήγα στις ρυμθίσεις, έκανα φορμάτ την εσωτερική και εξωτερική sd και έπειτα πήγα στην δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας - επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων τηλεφώνου.Τσέκαρα και την επιλογή διαγράφη κάρτας sd.Αφού έγινε κι αυτό.Από χτες όπως έγραψα εώς τώρα δεν έχω συναντήσει κάποιο bug.Για την ρύθμιση που λέει ο φίλος στις κλήσεις ότι κρασάρει.Δεν ξέρω.Μπήκα σε μία-μία στις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά δεν συνάντησα κάποιο crash.Απλά κάνε σωστά το φλασάρισμα όπως γράφουν οι οδηγίες και μετά μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Και κάποιο bug να συναντήσουμε αργότερα δεν λέει κάτι, γιατί είναι PRE-RELEASED και στο επίσημο site ήδη γράφει ότι μπορεί να συναντήσετε minor bugs λόγο αυτού.Πρός το παρόν πάντως.Όλα ρολόϊ

 

 

 

Φίλε τώρα που δοκίμασα να αλλάξω την δόνηση από τις ρυθμίσεις κλήσεων.Άλλαξε κανονικά η ρύθμιση.Δεν κράσαρε.Για τα άλλα αν δώ κάτι θα σε πώ

 

Έλα όμως που δεν έχω πισι, γι'αυτό δουλεύω mobile Odin

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έλα όμως που δεν έχω πισι, γι'αυτό δουλεύω mobile Odin

 

υπάρχει Mobile Odin:confused:; έχω καιρό ν'ασχοληθώ με άθλημα φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και ρύθμισα 4.1.2, όλα μέχρι στιγμής καλά. Έχω θεματάκι όμως με τον ES file explorer, δεν μου εμφανίζει τα αρχεία της sd αν μπω στον φάκελο ext.SD. Δοκίμασα να τα βρω στην stock εφαρμογή "Τα αρχεία μου", τα βλέπω κανονικά. Δοκίμασα στην "Έκθεση", όλα στη θέση τους! Δοκίμασα να κάνω "ανάλυση κάρτας sd" στις επιλογές μου δίνονται μέσα στον ES, τα βλέπει και πάλι όλα! Ε άμα πάω χειροκίνητα να μπω απ'τον ES στον φάκελο ext.SD δεν φαίνεται τίποτα. Ότι βρίσκεται στην εσωτερική sd της συσκευής, τέλεια. Ότι βρίσκεται στην εξωτερική sd, δεν τα εμφανίζει ο ES αποκλειστικά και μόνο! Τι στο καλό;

 

Νά'ναι θέμα ασυμβατότητας του ES με την Jelly;

 

Να πω επίσης ότι στην κάρτα έκανα φορμάτ πριν το φλασάρισμα και ξαναπέρασα τα αρχεία (βίντεο εικόνες κλπ) κανονικά μετά μέσα στην εξωτερική SD. Ακόμα και στη σύνδεση με το pc τα βλέπω, ε ο ES θέλει να με καραφλιάσει απόψε!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και ρύθμισα 4.1.2, όλα μέχρι στιγμής καλά. Έχω θεματάκι όμως με τον ES file explorer, δεν μου εμφανίζει τα αρχεία της sd αν μπω στον φάκελο ext.SD. Δοκίμασα να τα βρω στην stock εφαρμογή "Τα αρχεία μου", τα βλέπω κανονικά. Δοκίμασα στην "Έκθεση", όλα στη θέση τους! Δοκίμασα να κάνω "ανάλυση κάρτας sd" στις επιλογές μου δίνονται μέσα στον ES, τα βλέπει και πάλι όλα! Ε άμα πάω χειροκίνητα να μπω απ'τον ES στον φάκελο ext.SD δεν φαίνεται τίποτα. Ότι βρίσκεται στην εσωτερική sd της συσκευής, τέλεια. Ότι βρίσκεται στην εξωτερική sd, δεν τα εμφανίζει ο ES αποκλειστικά και μόνο! Τι στο καλό;

 

Νά'ναι θέμα ασυμβατότητας του ES με την Jelly;

 

Να πω επίσης ότι στην κάρτα έκανα φορμάτ πριν το φλασάρισμα και ξαναπέρασα τα αρχεία (βίντεο εικόνες κλπ) κανονικά μετά μέσα στην εξωτερική SD. Ακόμα και στη σύνδεση με το pc τα βλέπω, ε ο ES θέλει να με καραφλιάσει απόψε!:lol:

 

Φιλε Μακη εγω μολις γυρισα στην σταθεροτατη XWLPY για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.Πλεον θα κανω την αλλαγη μολις βγει κατι επισημο!Απλα δεν αντεξα και φλασαρα για να δω απο περιεργεια και η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα αλλα αυτα που ειδα!Φανταστικη δουλεια απο την Samsung.Απλα εκανε ολους τους κατοχους S2 να πανε παλι να αγορασουν Galaxy με την υποστηριξη που εδωσε!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μακη εγω μολις γυρισα στην σταθεροτατη XWLPY για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Το κακό με εμένα είναι ότι παραησύχασα..:lol:

 

Δεν μετανιώνω πάντως, φαντάσου ότι αφήνω root, AdFree, TSF shell, Minimalistic text και πόσα ακόμα.. θα την δοκιμάσω και όσο αντέξω, αν πάλι με τρελάνει δεν θέλω παρά ένα δίωρο να τα ξανακάνω όπως τά'χα το πρωί..!;)

Link to comment
Share on other sites

αυτον τον τροπο τον ξερω... καπως να γινετε αυτοματα το σινδεουμε στο usb και τα κανει ολα μονο του...

σε εμενα οταν συνδεω usb ανοιγει το παραθυρο με τις επιλογες στο pc.ενα κλικ και ανοιγουν τα περιεχομενα του τηλ.εκτος και δεν καταλαβα τι ακριβως ζητας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό μόλις 4 ημέρες με την 4.0.3 και με έχετε βάλει στην πρίζα μ'αυτή την JB!!!

Ακόμη δεν το έχω δοκιμάσει αν δουλεύει άψογα σαν τηλέφωνο και δεν ξέρω αν θα πρέπει να περιμένω για την επίσημη (ή να προχωρήσω σε φλασάρισμα της Σκανδιναβικής 4.0.4!)

:wacko:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο είναι root παίρνει την αναβάθμιση?

 

Και πως θα γίνει? ΟΤΑ?

 

Για να γινει root, παει να πει πως εχει πειραχτει ο kernel.. Πραγμα που σημαινει πως εχει αλλαξει ο stock, οποτε και δεν θα δεις ενημερωση.. Ελεγχει rom, csc και 2-3 αλλα, προκειμενου να δει εαν ταιριαζουν, ετσι ωστε να ενημερωσει..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 ωρες χρησης μονο καλα εχω για την JB! Το τηλεφωνο δειχνει πιο αεράτο , το Wifi full σήμα ,

notification bar και απο εμφάνιση .. S3 !

Ακομη , και απο περιέργεια κυρίως , πριν με την 4.0.4 Nordic το QUADBRANT

μου βγαζε στα 3400 και τώρα με στειλε στο 3800 ! Και το επίσης θετικό για μένα έχει και.. RADIO !

Continued.

Link to comment
Share on other sites

Νά'ναι θέμα ασυμβατότητας του ES με την Jelly;

 

Eπιτέλους τα βρήκα, αποθηκεύονται πλέον στη διαδρομή /storage/extSdCard και όχι στην /sdcard/external_sd/..;)

 

Kάτι που με στεναχώρησε, δεν υπάρχει πλέον η "Έκθεση" παρά μόνο η "Συλλογή"..:O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να πω...

Τελικά δεν το πουλάω! :)

S3 θα περιμένεις!

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα οταν συνδεω usb ανοιγει το παραθυρο με τις επιλογες στο pc.ενα κλικ και ανοιγουν τα περιεχομενα του τηλ.εκτος και δεν καταλαβα τι ακριβως ζητας.

 

Εχεις δικιο απλα εγω εχω linux και ψαχνω να δω μπας και υπαρχει καποιος τροπος να το βλεπει χωρις να κανω αυτη την διαδικασια.

Θα με βολευε γενικα ας πουμε και στο αμαξι με το usb το συνδεεις και δεν ασχολισε με το μενου καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...