Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και κανα τριαρι μερες εχει ερθει και σε vodafone η 4.0.4.

 

θα έλεγα περισσότερες, μετά το τρίτο σέρβις πάτησα για ενημέρωση και μου έβγαλε την 4.0.4. Ωστόσο, και με την 4.0.4 χάνει το σήμα το κινητό μου. Το σήμα της βόντα, όχι το WIFI. Η τέταρτη επίσκεψη στο σέρβις δεν θα αργήσει να έρθει !!! χοχο

κατά τα άλλα το κινητό σπέρνει και σε προηγούμενα ποστ θα βρείτε λύσεις για όλα τα θέματα του κινητό.

 

ΥΓ. Με την 4.0.4 πέρα απο cam & GPS αυξάνεται η αντοχή της μπαταρίας (προσωπική παρατήρηση)

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Παιδια help!! Βοηθηστε με σας παρακαλω ποια ειναι η ποιο σωστη εκδοση flash player και opera γιατι εβαλα μια αλλα μου δουλευει μονο στον μαμα και στον dolphin στον opera οχι!! Στον opera μπορει να δουλευει η θα παιδευομαι τσαμπα μεχρι να βρω το σωστο??

Παντως στην ics δουλευε κανονικα το flash player με τον opera!!! :confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάτα τα πιο βαθιά μήπως δεν κάνει καλή επαφή

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

 

Δυστυχώς δεν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια help!! Βοηθηστε με σας παρακαλω ποια ειναι η ποιο σωστη εκδοση flash player και opera γιατι εβαλα μια αλλα μου δουλευει μονο στον μαμα και στον dolphin στον opera οχι!! Στον opera μπορει να δουλευει η θα παιδευομαι τσαμπα μεχρι να βρω το σωστο??

Παντως στην ics δουλευε κανονικα το flash player με τον opera!!! :confused:

 

Εχω την εντύπωση οτι στον opera δεν δουλεύει .

Κατέβασε απο εδώ http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html την τελευταία εκδοσή για ics

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι με την XWKK5 2.3.6 και θελω να αναβαθμιστω σκευτομαι την XWLPX 4.0.4 η XWLPU 4.0.4 η XWLPT 4.0.4 ειμαι αναμεσα σε αυτες της 3 ρομ καμια βοθεια??? επεισεις ξερει κανεις αν υποστιριζουν αυτοματη ηχογραφιση κλησεων?? η αν υπαρχει κανενα θεμα με της πολες εφαρμογες?? εχω 280 εφαρμογες!!!
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Με την 4.0.4 πέρα απο cam & GPS αυξάνεται η αντοχή της μπαταρίας (προσωπική παρατήρηση)

 

δηλαδη, περα απο την καλυτερη αυτονομια, τραβαει καλυτερες φωτογραφιες/βιντεο, και εχει καλυτερο σημα/κλειδωνει πιο γρηγορα το gps σε σχεση με την 4.0.3;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια help!! Βοηθηστε με σας παρακαλω ποια ειναι η ποιο σωστη εκδοση flash player και opera γιατι εβαλα μια αλλα μου δουλευει μονο στον μαμα και στον dolphin στον opera οχι!! Στον opera μπορει να δουλευει η θα παιδευομαι τσαμπα μεχρι να βρω το σωστο??

Παντως στην ics δουλευε κανονικα το flash player με τον opera!!! :confused:

παλια ειχα το ιδιο προβλημα,αλλα ειχα τον οπερα μινι,(δεν το ειχα προσεξει)βαλε τον κανονικο και ισως φτιαξει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

O όπερα δεν δουλεύει φλας πλειερ ρε παίδες ήμαρτον, βάλε τον φοξ προσωπικά πιστεύω καλύτερος από τον ντολφιν

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή και μαζί θέλω να αγοράσω ότι χρειάζεται για την προστασία της. Σίγουρα θα χρειαστώ μια θήκη. Έχει κάποιος να μου προτείνει μια καλή θήκη στην οποία να μπορώ να βάζω και να αφαιρώ το smartphone εύκολα. Όταν λέω να αφαιρείται εύκολα εννοώ να μπορώ να βάζω και να βγάζω την συσκευή από την θήκη χωρίς να χρειάζεται να ασκώ πολύ πίεση και να φοβάμαι μήπως πέσει το κινητό κάτω.

Επίσης διάβασα για κάτι ζελατίνες η οποίες προστατεύουν την οθόνη άλλα δεν έχω ιδέα που τις πουλάνε.

Κάνουν δουλειά οι ζελατίνες ή άμα βάλω την συσκευή σε τσέπη από jean ή άλλο σκληρό ύφασμα ακόμα και με ζελατίνα θα έχω τον φόβο για γρατζουνιές στην οθόνη?

 

φίλε εγώ αγόρασα από την αρχή αυτή τη θήκη. μου την είχε προτείνει ένας άλλος χρήστης και πραγματικά δεν μετάνοιωσα ούτε μια στιγμή τα ομολογουμένως αρκετά χρήματα που έδωσα

http://www.melkco.com/scripts/main/viewitem-SS9100LCJT1BKLC-9100.html

ότι καλύτερο έχω δει σε ποιότητα.

 

για ζελατίνες με μια ματιά στο ebay θα βρεις αρκετές. φυσικά υπάρχουν και πιο ποιοτικές αν θέλεις να έχεις κάτι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αποχωρίστηκα το sii. Από το s στο sii και ολοταχώς προς το siii. Ξέρω ότι πολλοί ήδη είστε στο thread του siii και σίγουρα θα βρω πολλούς από εσας στο μέλλον εκεί. Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη τόσο καιρό εδώ.

υ.γ. Εύχομαι στο παιδί που το πήρε να το χαρεί.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια αναβάθμιση του kies σήμερα δέν μου αναγνωρίζει πια το κινητό!!!! Φοράω την 4,0,4 και δεν ειναι root. Τί μπορεί να γίνει??Δοκίμασα να ξαναπεράσω drivers αλλα δέν άλλαξε κάτι. Το κινητο το βλέπουν κανονικα τα win7 ακόμη και σαν συσκευή αποθήκευσης.
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια αναβάθμιση του kies σήμερα δέν μου αναγνωρίζει πια το κινητό!!!! Φοράω την 4,0,4 και δεν ειναι root. Τί μπορεί να γίνει??Δοκίμασα να ξαναπεράσω drivers αλλα δέν άλλαξε κάτι. Το κινητο το βλέπουν κανονικα τα win7 ακόμη και σαν συσκευή αποθήκευσης.

Εκτός από ρισταρτ που αναφέρει ο φίλος από πάνω βγάλε όλα τις usb συσκευές που έχεις στον υπολογιστή (εκτός από ποντίκι πληκτρολόγιο εννοείται) και ξαναεγκατέστησε το τελευταίο kies. Επίσης κάνε και μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Μέτα από την τελευταία αναβάθμιση και μένα δεν το έβλεπε. Και έφτιαγε (μάλλον) ένα ξεχασμένο usb bluetooth που είχα. Αν δεν σου λυθεί και έτσι και έτσι δοκίμασε για τα βασικά (backup κλπ) την ασύρματη σύνδεση μέσω kies air. Αυτή δουλεύει κανονικά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αυτες τις μερες θα παραγγειλω το s2 (ηδη κατοχος του neov). εχω διαβασει καλα λογια. η απορια μου ειναι η εξης: θα μου ερθει 2.3.4 να το αφησω ως εχει ή να το αναβαθμισω με την επισημη 4.κατι? το λεω γτ ειμαι φανταρος κ δεν εχω πισι για πειραματισμους. ειναι καλη η 4?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχς ενα μεγαλω θεμα με το τηλεφωνο εχω κανει απειρες φορες φορματ και σημερα εκανα φορματ για να βαλω την omega μεσω απο την sd card .....την περναω ολα καλα και μολης την περναω κανει επανεκινηση το τηλεφονο και μενει νεκρο και δεν ανοιγη ειναι λες και δεν εχει μπαταρια κανενα φοτακι τιποτα......ψαχνω το γιατι και στο τελως καταλαβενω οτι εχω περασει την omega του samsung galaxy s3

 

 

 

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ .....?????

 

μεχρη το φορτιστη βαζω και δεν εχει ουτε την ενδηξη οτι φορτιζει

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μεχρη το φορτιστη βαζω και δεν εχει ουτε την ενδηξη οτι φορτιζει

 

Δοκίμασε με USB Jig αν δεν ανοίξει ( λίγο δύσκολο) πας για service.

Κανε βέβαια μια προσπάθεια να βγαλεις την μπαταρία για κανα δεκάλεπτο και να την ξαναβάλεις .....αν και δεν νομίζω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.3 έχει κάποια προβληματάκια αλλά η 4.0.4 είναι πολύ καλή όπως βλέπω λίγο καιρό τώρα. Αν είσαι κοσμοτε θα σου έρθει η 4.0.4 οπότε θα έλεγα να προχωρήσεις. Αν είσαι βονταφον τώρα ξεκίνησε να δίνει την 4.0.4 καθώς μέχρι πρότινος έδινε την 4.0.3. Ούτως ή άλλως όμως θα έλεγα να την βάλεις και κάποια στιγμή σε κάποιο ασύρματο δίκτυο θα σου έρθει και η 4.0.4.

 

Αν σε ενδιαφέρει η ηχογράφηση συνομιλίας μέσω κάποια εφαρμογής να ξέρεις ότι (χωρίς ρουτ) αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει πλέον στην 4.χ.χ οπότε ίσως αξίζει για αυτό και μόνο να μείνεις στην 2.χ.χ

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

μεχρη το φορτιστη βαζω και δεν εχει ουτε την ενδηξη οτι φορτιζει

Να μη σε απογοητεύσω,αλλά...εμπλεξες άσχημα φίλε μου.Φανταζομαι ότι δοκιμασες αν μπαίνει σε download mode μετά από βγαλε-βάλε μπαταρία ε?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ μενεις Δυτικα προαστια εχω usb jig να σε εξυπηρετησω παντως.

Αν και γενικα ειναι φτηνο και καλο ειναι να το εχεις αφου φλασαρεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν περιπτωσεις που αφου φλασαρεις bootloader απο αλλο τηλεφωνο να παιζει το usb jig?

Μακαρι αλλα μονο service βλεπω σαν λυση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...