Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν πειραζει, να 'σαι καλα για τη βοηθεια.:)

 

ελπιζω να γνωριζει καποιος αν υπαρχει κατι τετοιο που ζηταω.

 

Γράψε *#0*# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο, και θα σου βγει το test mode...μπορείς από κεί να ελέγξεις αν η οθόνη σου έχει καμένα πιξελ, αν δουλεύουν σωστά τα ηχεία, το μικρο/μεγάφωνο, η δόνηση, κτλ.

Αν αυτά εκεί φαίνονται οκ, κατα 99% είσαι μια χαρά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά έχεις ήδη κατεβασμένες τις απαραίτητες πληροφορίες.

Κλείστο και άνοιξε το μετά απο μερικές μέρες αφού έχεις απομακρυνθεί π.χ. 50χλμ, που θα πρέπει να τα ξανακατεβάσεις και τα ξαναλέμε :happy:

 

Για το μόνο που δεν έχω παράπονο από το κινητό είναι το gps, όπου και να είμαι ανεξαρτήτους χιλιόμετρα πιάνω σήμα σε ένα λεπτό το πολύ με κλειστά data, μάλλον πρέπει να σου ανεβάσω κανένα βιντεακι από διαφορετικά μέρη να σε πείσω:p

Link to comment
Share on other sites

ο χρονος φορτισης με κλειστη τη συσκευη θα παραμεινει στις 3 ωρες ή θα φορτιζει ταχυτερα αργοτερα; επισης, επειδη δεν το εχω δοκιμασει ακομα, ποσο διαρκει μια πληρης φορτιση με ανοιχτη τη συσκευη, οταν η μπαταρια βρισκεται σε επιπεδα 10-15 %;

 

αξιζει να παω στην 4.0.4; εννοω εχει πολλες βελτιωσεις σε σχεση με την 4.0.3 που εχω, ή να περιμενω τη jb;

 

σχετικα με το gps θα το ξαναδοκιμασω, μιας και χθες που το δοκιμασα, καποιες φορες δεν κλειδωνε καν.

 

Δε νομιζω να σου φορτισει πιο γρηγορα,ειτε ανοιχτο ειτε κλειστο πεντε λεπτα πανω,πεντε κατω που λεει ο λογος αν και το ιδανικο για τη μπαταρια ειναι φορτιση με κλειστη συσκευη..Για το χρονο δε θυμαμαι ακριβως ποσο εκανε η μαμα μπαταρια να φορτισει(εκει γυρω στις 3 ωρες ειναι φυσιολογικο) γιατι εχω βαλει μεγαλυτερη εδω και κανα εξαμηνο.Η 4.0.4 διορθωνει αρκετα ενοχλητικα bugs αλλα αν δε τα εχεις συναντησει ακομα και γενικα εισαι ευχαριστημενοs απ'τη συσκευη σου δεν υπαρχει λογος να τη σκαλιζεις μιας και ερχεται και η jb.Το gps το δοκιμασα σημερα σε διαφορετικη περιοχη απ'αυτη που το χρησιμοποιω συνηθως με κλειστα data και βρηκε δορυφορους σε περιπου 3 λεπτα,βεβαια δεν υπηρχαν ψηλα κτιρια τριγυρω και με το αυτοκινητο σταματημενο.

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο σωστές παρατηρήσεις που έχω διαβάσει.

Φυσικά αν δε τα κλείσουμε καθόλου, έχουμε μεγαλύτερη ακρίβεια, συν ότι πιάνουμε πιο σίγουρα, μιας και το gps σήμα αν είσαι σε στενά με ψηλά κτίρια μπορεί να μη το λαμβάνεις, όπως και σε τούνελς.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, το καλύτερο είναι να τα έχουμε ανοιχτά.

Δε κατεβαίνουν και τίποτα τρελά data.Γύρω στα 12 kilobytes! περίπου.

 

Α! για το τελευταίο που είπες, ισχύει στην περίπτωση που δε μετακινηθούμε μεγάλη απόσταση , από εκεί που είμασταν όταν το κλείσαμε.

 

12kb την φορα εννοεις ε;;; Οχι την μερα αν τα αφησουμε συνεχεια ανοιχτα; Αν ομως δεν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα και εχεις την χρηση ασυρματων δικτυων τι χρεωση να χεις;;;

 

Και για να μαι πιο συγκεκριμενος....αν παω εξωτερικο και εχω την χρηση ασυρματων δικτυων θα κλαψω η οχι;;;

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει καποιος τον αισθητηρα διπλα στην μπροστινη καμερα ενα κοκκινο σαν led. ξαφνικα αναβει συνεχεια οταν λειτουργεί το κινητο και φαίνεται και την μερα και το βραδυ πιο πολυ.δουλευει κανονικά οταν κανω κληση δλδ κλείνει την οθόνη αλλα αναβει κοκκινο ολη την ωρα.ρωταω γιατι ειχε μια πτωση το τηλέφωνο και δεν θυμαμαι αν υπήρχε πριν η εγινε μετα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει καποιος τον αισθητηρα διπλα στην μπροστινη καμερα ενα κοκκινο σαν led. ξαφνικα αναβει συνεχεια οταν λειτουργεί το κινητο και φαίνεται και την μερα και το βραδυ πιο πολυ.δουλευει κανονικά οταν κανω κληση δλδ κλείνει την οθόνη αλλα αναβει κοκκινο ολη την ωρα.ρωταω γιατι ειχε μια πτωση το τηλέφωνο και δεν θυμαμαι αν υπήρχε πριν η εγινε μετα.

 

Νομίζω ότι οφείλετε στο viber δες αν έχεις την τελευταία έκδοση

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

να βαλεις 4.0.4 οποσδηποτε.

Δεν χαλάει τίποτα στο τηλέφωνο απο 4.0.3 σε 4.0.4 απο προγραμματα.

Βάλτην και η μπαταρια θα ειναι jet μετα απο 2 φορτισεις

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει καποιος τον αισθητηρα διπλα στην μπροστινη καμερα ενα κοκκινο σαν led. ξαφνικα αναβει συνεχεια οταν λειτουργεί το κινητο και φαίνεται και την μερα και το βραδυ πιο πολυ.δουλευει κανονικά οταν κανω κληση δλδ κλείνει την οθόνη αλλα αναβει κοκκινο ολη την ωρα.ρωταω γιατι ειχε μια πτωση το τηλέφωνο και δεν θυμαμαι αν υπήρχε πριν η εγινε μετα.

Κάνε ενημέρωση το viber. To πρόβλημα έχει λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε *#0*# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο, και θα σου βγει το test mode...μπορείς από κεί να ελέγξεις αν η οθόνη σου έχει καμένα πιξελ, αν δουλεύουν σωστά τα ηχεία, το μικρο/μεγάφωνο, η δόνηση, κτλ.

Αν αυτά εκεί φαίνονται οκ, κατα 99% είσαι μια χαρά.

 

ευχαριστω πολυ, νομιζω ολα ειναι ok.

 

Δε νομιζω να σου φορτισει πιο γρηγορα,ειτε ανοιχτο ειτε κλειστο πεντε λεπτα πανω,πεντε κατω που λεει ο λογος αν και το ιδανικο για τη μπαταρια ειναι φορτιση με κλειστη συσκευη..Για το χρονο δε θυμαμαι ακριβως ποσο εκανε η μαμα μπαταρια να φορτισει(εκει γυρω στις 3 ωρες ειναι φυσιολογικο) γιατι εχω βαλει μεγαλυτερη εδω και κανα εξαμηνο.Η 4.0.4 διορθωνει αρκετα ενοχλητικα bugs αλλα αν δε τα εχεις συναντησει ακομα και γενικα εισαι ευχαριστημενοs απ'τη συσκευη σου δεν υπαρχει λογος να τη σκαλιζεις μιας και ερχεται και η jb.Το gps το δοκιμασα σημερα σε διαφορετικη περιοχη απ'αυτη που το χρησιμοποιω συνηθως με κλειστα data και βρηκε δορυφορους σε περιπου 3 λεπτα,βεβαια δεν υπηρχαν ψηλα κτιρια τριγυρω και με το αυτοκινητο σταματημενο.

 

για την ωρα δεν εχω συναντησει καποιο bug.

 

το gps το δοκιμασα εξω στο δρομο, με οχι παρα πολυ ψηλα κτιρια, και εκανε περιπου 1-1,5 λεπτο. το δοκιμασα και εντος σπιτιου, διπλα σε παραθυρο, αλλα χωρις η συσκευη να κοιταει προς τα εξω. εκει εκανε 3-3,5 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

να βαλεις 4.0.4 οποσδηποτε.

Δεν χαλάει τίποτα στο τηλέφωνο απο 4.0.3 σε 4.0.4 απο προγραμματα.

Βάλτην και η μπαταρια θα ειναι jet μετα απο 2 φορτισεις

 

Συμφωνω και επαυξανω... Απ'οτι εχω παρατηρησει, φορτιζει και γρηγοροτερα η μπαταρια (το αναφερω γιατι διαβασα κατι αντιστοιχο λιγο πιο πανω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

έχω το S2 με stock rom & πριν από περίπου 10 μερες το αναβάθμισα από 2.3.5 στο 4.0.4. Χρειάζεται να τρέξω κάποια διαδικασία wipe ή κάτι άλλο που να είναι απαραίτητο μετά από μια αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

έχω το S2 με stock rom & πριν από περίπου 10 μερες το αναβάθμισα από 2.3.5 στο 4.0.4. Χρειάζεται να τρέξω κάποια διαδικασία wipe ή κάτι άλλο που να είναι απαραίτητο μετά από μια αναβάθμιση?

 

Συνήθως μετα απο αναβάθμιση κάνουμε facctory reset ωστε να μην υπάρξουν προβλήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω πολυ.

 

υπαρχει καποια εφαρμογη για να κανω γενικοτερα τεστ στη συσκευη, ωστε να δω αν ειναι ενταξει απο πλευρας hardware; μιας και το πηρα τωρα, και εχω 7 μερες DOA.

 

Για το gps έχει μια εφαρμογή στο play store.Εγώ αυτό είχα δοκιμάσει για να δώ αν δουλεύει το gps.Εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=en Όσο για το DOA.14 μέρες έχεις.Όχι 7

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Για το gps έχει μια εφαρμογή στο play store.Εγώ αυτό είχα δοκιμάσει για να δώ αν δουλεύει το gps.Εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=en Όσο για το DOA.14 μέρες έχεις.Όχι 7

 

για το gps δοκιμασε το gps test που προτεινε λιγο πιο πανω ο vitriolis.

 

σχετικα με το DOA, η αποδειξη του Πλαισιου γραφει 7 ημερες. τι ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

για το gps δοκιμασε το gps test που προτεινε λιγο πιο πανω ο vitriolis.

 

σχετικα με το DOA, η αποδειξη του Πλαισιου γραφει 7 ημερες. τι ισχυει;

 

Εγώ που το πήρα απο media markt και τους ρώτησα αν συμβεί κάτι έχω 7 μέρες DOA μου είπαν όχι 7 αλλά 14 μέρες

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα απο media markt και τους ρώτησα αν συμβεί κάτι έχω 7 μέρες DOA μου είπαν όχι 7 αλλά 14 μέρες

14 είναι το DOA, απλώς κάποιοι "έξυπνοι" λένε 7.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση 4.0.4 έχει έρθει σε εσάς μέσω kies ? γιατί σε μένα που έχω 4.0.3 δεν έχει τίποτα.(το κινητό το πήρα με την 4.0.3 )
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση 4.0.4 έχει έρθει σε εσάς μέσω kies ? γιατί σε μένα που έχω 4.0.3 δεν έχει τίποτα.(το κινητό το πήρα με την 4.0.3 )

 

Στο δικό μου ΟΤΑ δεν μου την έδινε. Στο kies αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση 4.0.4 έχει έρθει σε εσάς μέσω kies ? γιατί σε μένα που έχω 4.0.3 δεν έχει τίποτα.(το κινητό το πήρα με την 4.0.3 )

 

δοκιμασα και στο kies αλλα τιποτα

 

Παιδια, οι αναβαθμησεις δεν ερχονται ταυτοχρονα για ολες τις συσκευες!!! Δειτε σε αυτη τη σελιδα (που ανανεωνεται συνεχως) http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update σε ποιες χωρες/συσκευες εχει ερθει... Και βεβαια, εννοειται οτι μπορειτε να μπειτε στο http://www.sammobile.com, να κατεβασετε οποιαδηποτε version εχει ηδη δοθει & να την περασετε μεσω Odin...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οι αναβαθμησεις δεν ερχονται ταυτοχρονα για ολες τις συσκευες!!! Δειτε σε αυτη τη σελιδα (που ανανεωνεται συνεχως) http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update σε ποιες χωρες/συσκευες εχει ερθει... Και βεβαια, εννοειται οτι μπορειτε να μπειτε στο http://www.sammobile.com, να κατεβασετε οποιαδηποτε version εχει ηδη δοθει & να την περασετε μεσω Odin...

 

Μόνο στο sammobile.

H άλλη σελίδα που λες ότι ανανεώνεται συνεχώς, ανανεώνεται όποτε το θυμηθεί.

Δες τι γράφει για την Ελλάδα (Cosmote)...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο sammobile.

H άλλη σελίδα που λες ότι ανανεώνεται συνεχώς, ανανεώνεται όποτε το θυμηθεί.

Δες τι γράφει για την Ελλάδα (Cosmote)...

 

ναι, δεν εχεις αδικο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τώρα παιδιά τί πρέπει να κατεβάσουμε;Στο Greece Cosmote έχει την 4.0.4 αλλά στο Greece EUR έχει ακόμα την 4.0.3 Ποιά η διαφορά τους;Μόνο ότι το COS είναι για τις συσκευές S2 που έφερε η Cosmote στην χώρα μας;

 

Καλό θα είναι να πας σε 4.0.4 καθώς είναι πολύ πιο σταθερή από την 4.0.3.. Γνώμη μου, άσε την Cosmote να χτυπιέται και κατέβασε τη Nordic I9100XWLPX ή ακόμα καλύτερα τη Rom του Στράτου από την υπογραφή μου (σε αυτήν θα πρέπει να είσαι root).. :happy:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.Αυτή η Nordic.Έχει ελληνικά κανονικά στα μηνύματα;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τώρα παιδιά τί πρέπει να κατεβάσουμε;Στο Greece Cosmote έχει την 4.0.4 αλλά στο Greece EUR έχει ακόμα την 4.0.3 Ποιά η διαφορά τους;Μόνο ότι το COS είναι για τις συσκευές S2 που έφερε η Cosmote στην χώρα μας;

 

Καλό θα είναι να πας σε 4.0.4 καθώς είναι πολύ πιο σταθερή από την 4.0.3.. Γνώμη μου, άσε την Cosmote να χτυπιέται και κατέβασε τη Nordic I9100XWLPX ή ακόμα καλύτερα τη Rom του Στράτου από την υπογραφή μου (σε αυτήν θα πρέπει να είσαι root).. :happy:

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω τη στοκ εφαρμογη για sms.

αν ειναι κλειδωμενο το ινητο και ερθει καποιο μηνυμα, με το που το ξεκλειδωνω, ανοιγει η εφαρμογη των μηνυματων και μου δειχνει το εισερχομενο μηνυμα. πως γινεται ξεκλειδωνοντας την οθονη να μη με πηγαινει στα μηνυματα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...