Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε υπερευχαριστω για την αμεση απαντηση.. (ποσες εφαρμογες χωραει ηταν η επομενη ερωτηση μου)

Αλλα πως να το δω αφου δεν το χω..; ψηνομαι για αγορα και με ενδιαφερει ο τομεας αυτος.:)

 

Άντε με το καλό Κωστή! Πάρ'το να δεις πως είναι η ζωή χωρίς τα App2SD, Link2SD κλπ κλπ, όμορφα πράγματα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε με το καλό Κωστή! Πάρ'το να δεις πως είναι η ζωή χωρίς τα App2SD, Link2SD κλπ κλπ, όμορφα πράγματα..:lol:

 

που το θυμηθηκες το link2sd??χαχαχ!

Ελα νταξει τα παραλες...το App2sd σε ολα τα κινητα χρειαζεται πιστευω.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που το θυμηθηκες το link2sd??χαχαχ!

Ελα νταξει τα παραλες...το App2sd σε ολα τα κινητα χρειαζεται πιστευω.:O

 

Από τις πρώτες εφαρμογές που δοκίμασα και αμέσως έβγαλα :)

Εντελώς αχρείαστο.Πάρε το τηλέφωνο και θα με θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Από τις πρώτες εφαρμογές που δοκίμασα και αμέσως έβγαλα :)

Εντελώς αχρείαστο.Πάρε το τηλέφωνο και θα με θυμηθείς.

 

Σε χαιρετω φιλε Στρατο! Αν ισχυει αυτο με το App2sd...τοτε θα χω βρει το κινητο που θα κρατησω 5 χρονια..

Φοβαμαι οτι σημερα που θα παρω το τηλεφωνο.....θα θυμαμαι μονο εσενα με τα κινεζικα που γραφεις/ετε εδω μεσα..:rolleyes:

Ελπιζω να εισαι ανοιχτος σε pm και ερωτησεις..:O

 

Μια ερωτηση γενικης φυσεως!το κινητο brickαρει ευκολα;; Και αν το κανω τουβλο, επαναφερεται στην μαμα κατασταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε χαιρετω φιλε Στρατο! Αν ισχυει αυτο με το App2sd...τοτε θα χω βρει το κινητο που θα κρατησω 5 χρονια..

Φοβαμαι οτι σημερα που θα παρω το τηλεφωνο.....θα θυμαμαι μονο εσενα με τα κινεζικα που γραφεις/ετε εδω μεσα..:rolleyes:

Ελπιζω να εισαι ανοιχτος σε pm και ερωτησεις..:O

 

Μια ερωτηση γενικης φυσεως!το κινητο brickαρει ευκολα;; Και αν το κανω τουβλο, επαναφερεται στην μαμα κατασταση;

 

Μην ελπίζεις πολλά...γιατί σας χαιρετώ για το S3 :happy:

Καθόλου εύκολα.

Αναλόγως πάντα το brick.

Link to comment
Share on other sites

Μην ελπίζεις πολλά...γιατί σας χαιρετώ για το S3 :happy:

Καθόλου εύκολα.

Αναλόγως πάντα το brick.

 

Εχεις κανει πολυ καλη δουλεια και εχεις βοηθησει πολυ κοσμο απο,τι διαβαζω.μενει να το δω και στην πραξη. Θα επιχειρησω να βαλω την pulse..:)

 

Καλομιλητο το S3 αλλα οσο σε βλεπω με αυτο το avatar θα σου στελνω πμ..Πλακιτσα..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το DirectBind.Νομίζω έτσι λέγεται και θα κάνετε λογικά την δουλειά σας με τις εφαρμογές από εσωτερική μνήμη στην SD

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Θελω να επανελθω σε επισημη Vodafone. Μεσα απο το recovery παιρνω το μηνυμα

"can't open zip file". Πρεπει να κανω κατι με Kernel; Ο υπαρχων ειναι ο

3.0.15-cm-g06d4cdd. Κανενας οδηγος;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να επανελθω σε επισημη Vodafone. Μεσα απο το recovery παιρνω το μηνυμα

"can't open zip file". Πρεπει να κανω κατι με Kernel; Ο υπαρχων ειναι ο

3.0.15-cm-g06d4cdd. Κανενας οδηγος;

 

Μεσω Odin θα πας.. Βαζεις το κινητο σε Download mode και ανοιγεις Odin.. Βαζεις στη θεση PDA την ρομ και απολαμβανεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Και επισημα πλεον samsungακιας μετα απο αρκετα χρονια με τα κινητα της Sony.Πρωτη αποψη για το κινητο....ΑΠΟΛΑΥΣΗ. Ξεκιναω ηδη τις μοντες.:)

 

Ενα παραπονο εχω μονο...Βρε sammy......ποσο θα σου κοστιζε ενα notification led; :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό φίλε μου αλλά πιστεύω ότι θα σε βολέψει το noLED...

 

πολυ καλο το noled και ευρεως γνωστο αλλα η απορια μου ειναι η εξης. Αφου χρησιμοποιει την οθονη, μηπως ειναι περισσοτερο ενεργοβωρο απο ενα ledακι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το noled και ευρεως γνωστο αλλα η απορια μου ειναι η εξης. Αφου χρησιμοποιει την οθονη, μηπως ειναι περισσοτερο ενεργοβωρο απο ενα ledακι;

 

Εγω ειχα συνηθισει απο το c903 οπου επρεπε να ανοιξω την οθονη για να δω αν ειχα κληση... Απλως πατας το power η το κεντρικο και βλεπεις στα γρηγορα αν εχεις. Συνεπως αν δεν εχεις πολλες αναπαντητες η μηνυματα, για μενα μην βαλεις noled. Θα εχεις σιγουρα παραπανω καταναλωση ακομα και αν ειχε ενα led. Βεβαια μπορεις να το παραμετροποιησεις και να το βγαζεις εκτος καποιες ωρες π.χ. τα βραδυα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα συνηθισει απο το c903 οπου επρεπε να ανοιξω την οθονη για να δω αν ειχα κληση... Απλως πατας το power η το κεντρικο και βλεπεις στα γρηγορα αν εχεις. Συνεπως αν δεν εχεις πολλες αναπαντητες η μηνυματα, για μενα μην βαλεις noled. Θα εχεις σιγουρα παραπανω καταναλωση ακομα και αν ειχε ενα led. Βεβαια μπορεις να το παραμετροποιησεις και να το βγαζεις εκτος καποιες ωρες π.χ. τα βραδυα.

 

Ειδα το βιντεακι και ειναι ακρως παραμετροποιησιμη εφαρμογη.Τα βραδυα ουτως ή αλλως το βαζω flight mode οποτε δεν θα χω θεμα πιστευω. Επισης συνηθως εχω κοντα μου το κινητο αλλα για λιγη ωρα που μπορει να μην το χω, δεν πιστευω πια να καταναλωνει τοσο πολυ μπαταρια. Παρολα αυτα θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

Δυστυχως εχω συνηθισει στα περισσοτερα μου τηλεφωνα να με ειδοποιει με λεντ, γιαυτο και αυτη η "ψυχωση".

Και εννοειται δεν εχω προβλημα να παταω το κουμπι......απλα δεν θελω να το χαλασω απο την πολλη χρηση..ειμαι λιγο ψειρας σαυτα..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το βιντεακι και ειναι ακρως παραμετροποιησιμη εφαρμογη.Τα βραδυα ουτως ή αλλως το βαζω flight mode οποτε δεν θα χω θεμα πιστευω. Επισης συνηθως εχω κοντα μου το κινητο αλλα για λιγη ωρα που μπορει να μην το χω, δεν πιστευω πια να καταναλωνει τοσο πολυ μπαταρια. Παρολα αυτα θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

Δυστυχως εχω συνηθισει στα περισσοτερα μου τηλεφωνα να με ειδοποιει με λεντ, γιαυτο και αυτη η "ψυχωση".

Και εννοειται δεν εχω προβλημα να παταω το κουμπι......απλα δεν θελω να το χαλασω απο την πολλη χρηση..ειμαι λιγο ψειρας σαυτα..:rolleyes:

δεν καταναλώνει μπαταρία, μην τρελένεσαι, εξάλλου πόση ώρα είναι ο σύγχρονος άνθρωπος μακριά από το κινητό του; σαν το εσώρουχο μας έχει γίνει το ρημάδι.

το έχω αρκετό καιρό και βοηθάει αρκετα. Αν δεν θες ειδοποίηση led μπορεις να ενεργοποιήσεις ειδοποίηση ήχου μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα, αλλιώς υπάρχουν και άλλα στο play store που ειδοποιούν με ήχους.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το βιντεακι και ειναι ακρως παραμετροποιησιμη εφαρμογη.Τα βραδυα ουτως ή αλλως το βαζω flight mode οποτε δεν θα χω θεμα πιστευω. Επισης συνηθως εχω κοντα μου το κινητο αλλα για λιγη ωρα που μπορει να μην το χω, δεν πιστευω πια να καταναλωνει τοσο πολυ μπαταρια. Παρολα αυτα θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

Δυστυχως εχω συνηθισει στα περισσοτερα μου τηλεφωνα να με ειδοποιει με λεντ, γιαυτο και αυτη η "ψυχωση".

Και εννοειται δεν εχω προβλημα να παταω το κουμπι......απλα δεν θελω να το χαλασω απο την πολλη χρηση..ειμαι λιγο ψειρας σαυτα..:rolleyes:

 

Αν είσαι rooted σκέφτηκες τη περίπτωση custom kernel και bln?

Αναβοσβηνουν τα πλήκτρα αφής για όσο το ρυθμίσεις σε περίπτωση που έχεις αναπάντητη, mail, μήνυμα κτλ.

Προσωπικά απορώ πως και δεν το έχει περάσει ήδη η Samsung στο λογισμικό της, με έχει σώσει αμέτρητες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το βιντεακι και ειναι ακρως παραμετροποιησιμη εφαρμογη.Τα βραδυα ουτως ή αλλως το βαζω flight mode οποτε δεν θα χω θεμα πιστευω. Επισης συνηθως εχω κοντα μου το κινητο αλλα για λιγη ωρα που μπορει να μην το χω, δεν πιστευω πια να καταναλωνει τοσο πολυ μπαταρια. Παρολα αυτα θα το δοκιμασω και βλεπουμε.

Δυστυχως εχω συνηθισει στα περισσοτερα μου τηλεφωνα να με ειδοποιει με λεντ, γιαυτο και αυτη η "ψυχωση".

Και εννοειται δεν εχω προβλημα να παταω το κουμπι......απλα δεν θελω να το χαλασω απο την πολλη χρηση..ειμαι λιγο ψειρας σαυτα..:rolleyes:

 

Εγω για να μεττιασω την "καταπονηση" του power εχω βαλει το screen off και κλεινω την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να μεττιασω την "καταπονηση" του power εχω βαλει το screen off και κλεινω την οθονη.

 

Το ιδιο εχω κανει και εγω.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταναλώνει μπαταρία, μην τρελένεσαι, εξάλλου πόση ώρα είναι ο σύγχρονος άνθρωπος μακριά από το κινητό του; σαν το εσώρουχο μας έχει γίνει το ρημάδι.

το έχω αρκετό καιρό και βοηθάει αρκετα. Αν δεν θες ειδοποίηση led μπορεις να ενεργοποιήσεις ειδοποίηση ήχου μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα, αλλιώς υπάρχουν και άλλα στο play store που ειδοποιούν με ήχους.

 

Συμφωνω.Ακριβως οπως τα λες ειναι.:)

 

Αν είσαι rooted σκέφτηκες τη περίπτωση custom kernel και bln?

Αναβοσβηνουν τα πλήκτρα αφής για όσο το ρυθμίσεις σε περίπτωση που έχεις αναπάντητη, mail, μήνυμα κτλ.

Προσωπικά απορώ πως και δεν το έχει περάσει ήδη η Samsung στο λογισμικό της, με έχει σώσει αμέτρητες φορές.

 

Ειμαι ηδη ρουτ..δοκιμαζω noled και αν δεν με βολεψει δοκιμαζω τον τροπο που προτεινεις!

 

 

και εγω εχω βαλει το screen off and lock αλλα πρεπει να παταω το home ή το power για να δω τις αναπ και τα μηνυματα. Για κλεισιμο της συσκευης ειναι ιδανικη εφαρμογη

Ευχαριστω παιδες μου

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

χρησιμοποιω τον go locker και οταν εχω κληση, ενω ειναι κλειδωμενο, μου εμφανιζει το νουμερο ως αγνωστη επαφη. υπαρχει καμια ρυθμιση για να δειχνει κανονικα το ονομα της αποθηκευμενης επαφης που με καλει;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.Ακριβως οπως τα λες ειναι.:)

 

 

 

Ειμαι ηδη ρουτ..δοκιμαζω noled και αν δεν με βολεψει δοκιμαζω τον τροπο που προτεινεις!

 

 

και εγω εχω βαλει το screen off and lock αλλα πρεπει να παταω το home ή το power για να δω τις αναπ και τα μηνυματα. Για κλεισιμο της συσκευης ειναι ιδανικη εφαρμογη

Ευχαριστω παιδες μου

 

Eντωμεταξύ τα mini pro/ray ήταν τα πιθανά πριν τελικά πάρω το s2. Πως σου φάνηκε η μετάβαση στις 4,3in;;

 

 

Στο στυλ του noled είναι και το BubbleBuzz έχω την εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Με τον apex αργεί να μπει στο μενού, με τον nova black screen και κρασαρει αρκετά, ποιον launcher να επιλέξω τελικά;;; είπα να μην βάλω το μοντ από το 3

 

Swyped from my SII using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ηδη ρουτ..δοκιμαζω noled και αν δεν με βολεψει δοκιμαζω τον τροπο που προτεινεις!

αφού είσαι ήδη ροοτ ξέχνα το noled και βάλε το bln pro.....

Link to comment
Share on other sites

Με τον apex αργεί να μπει στο μενού, με τον nova black screen και κρασαρει αρκετά, ποιον launcher να επιλέξω τελικά;;; είπα να μην βάλω το μοντ από το 3

 

Swyped from my SII using Tapatalk

 

Εγω παντως οσο καιρο εχω περασμενο το toucwiz 5 στο δικο μου, δεν ειχα κανενα προβλημα

και θα ελεγα πως ειναι αρκετα σφαιρατος.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...