Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι το έβαλα αλλά καμία διαφορά δεν είδα...όταν έχω ανοιχτό wifi κλειδώνει σε 2 δεύτερα...με κλειστό wifi δεν κλειδώνει ποτέ

μήπως να αλλάξω rom/kernel ή κάτι άλλο αν ναι τι προτείνετε?

 

Η ερώτηση σου απαντήθηκε 5 post πριν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να το πας για service. Προφανώς έχει πρόβλημα.

 

Μήπως έχει αλλάξει το καπάκι της μπαταρίας με κάποιο αλουμινίου;

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ναι το έβαλα αλλά καμία διαφορά δεν είδα...όταν έχω ανοιχτό wifi κλειδώνει σε 2 δεύτερα...με κλειστό wifi δεν κλειδώνει ποτέ

μήπως να αλλάξω rom/kernel ή κάτι άλλο αν ναι τι προτείνετε?

 

Καλέ μου και Αγνωστε φίλε.. Θα στο πω πολύ < χοντρικα > χωρίς στην ουσια να σου προτείνω κάποια ιδιαιτερη λύση,μιας και οι παραπάνω φίλοι σου τα λένε πολύ καλά..

Αν και αυτό το "fix" που σου πρότεινε ο κ.***StratosGR*** κάνει όλη τη δουλειά μια χαρά και ειναι δικο του (ευχαριστουμε StratoGR..).

Η συσκευή που κρατάς στο χέρι σου στο θέμα του "lockarismatos",υστερεί κατά κάποιον τρόπο από άλλες συσκευές.. Και το < υστερεί > έχει να κάνει με τον "χρόνο" που χρειάζεται για να "lockarei".. Παρ'όλα αυτα,τα καταφέρνει μετά από λίγο χρόνο μια χαρά..! Αλλά όταν θα αλλάξεις θέση (επί της γής) και αργήσεις να το ξανά χρησιμοποιήσεις (με κλειστο το Wi-Fi οπως μας λες + αρα και data παντα εννοω..:!:). Πάλι θα σου ξανά αργήσει κατά κάποιον τρόπο.. Αν λοιπόν δεν έχεις πρόβλημα με το συγκεκριμένο hardware,αυτό θα καταλάβεις ότι ισχύει,μετά από πολύ καιρό χρήσης σου με αυτην και παντα για την συγκεκριμενη λειτουργια που μας αναφερεις.. Ειδικά αν πιάσεις και άλλες συσκευές στα χέρια σου,που το καταφέρνουν καλυτερα (lockarisma) και πολύ πιο γρήγορα σε αυτό. Αν και οι χρόνοι που μας αναφέρεις,παραπάνω.. (?) Αλλά και το ότι δεν κάνει "lockarisma".. (?) Με κάνουν να πιστεύω χωρίς όμως να είμαι και σίγουρος.. Ότι κάτι προβληματικό παίζει.. Δεν ξέρω.. Για προσπάθησε ξανά...

 

Υ. Γ) Κανε αυτό που σου είπε ο φίλος *Στράταροοος* και ασε την συσκευή σε κάποιον προβλεπόμενο χώρο "lockarismatos" ήρεμη για 10 -15 λεπτά (και σου εβαλα πολλα,επιτηδες) π.χ με την εφαρμογή gps status on Use https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=el (η οποια αλλη αυτου του τυπου θες εσυ..) Και ας μην έχεις το Wi-Fi στο οn.. Για να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα..(?)

 

Παντα μα παντα θελω να ξερεις οτι με το "Wi-Fi" αρα και τα "data" στο on,παντα μα παντα η συσκευση σου θα "Lockarei" πολυ πιο γρηγορα και εννοειται αυτο..:!: (ειδικα αν το δοκιμαζεις στην ιδια θεση (επι της γης),επαναλαμβανομενες φορες..)

 

Τωρα που διαβασα ολα τα post σου,δεν πιστευω πως υπαρχει καποιο προβλημα.. Απλα θελεις και αλλο χρονο παραπανω.. Θα το δεις αυτο..:)

Mην ψαξεις αδικα & ασκοπα σε "Roms" και "kernels" την οριστικη λυση του συγκεκριμενου θεματος (χρονο "lockarismatos" με Wi-Fi + data off).

Δεν προκειται να την βρεις και ολον τον κοσμο να διαβασεις και να δοκιμασεις..:!: Με οτι και να σου προτεινει ο οποιοσδηποτε.:!:

 

Milfas

 

(Και θα ειμαι εδω,για να διαψευστω απο τον οποιοδηποτε.. Αν υπαρξει ποτε καποιος..:lol:)

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο SGS2 και τα δύο μου παρουσιάζουν πρόβλημα συγχρονισμού στο calendar και στα contacts. “Sync is currently experiencing problems. It will be back shortly” κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω sync. Για να συγχρονίσουν πρέπει να πάω στα applications στα settings και να κάνω clear data στα Contact Storage και Calendar Storage. Μετά από αυτό συγχρονίζουν και τα 2 κανονικά. Έχω και ένα άλλο Galaxy Ace με Froyo το οποίο συγχρονίζει κανονικότατα και αυτόματα με τα contacts και με το calendar. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο SGS2 και τα δύο μου παρουσιάζουν πρόβλημα συγχρονισμού στο calendar και στα contacts. “Sync is currently experiencing problems. It will be back shortly” κάθε φορά που προσπαθώ να κάνω sync. Για να συγχρονίσουν πρέπει να πάω στα applications στα settings και να κάνω clear data στα Contact Storage και Calendar Storage. Μετά από αυτό συγχρονίζουν και τα 2 κανονικά. Έχω και ένα άλλο Galaxy Ace με Froyo το οποίο συγχρονίζει κανονικότατα και αυτόματα με τα contacts και με το calendar. Τι να κάνω;

 

Το ειχα αυτο το προβλημα με το calendar πριν μερικες ημερες.

Βρηκα καποιες λυσεις ψαχνοντας στο google και στο youtube αλλα μου φανηκαν πολυπλοκες.

Τελικα ξαναπερασα απο την αρχη την rom που φορουσα εκανα ξανα root και τελος η βλακειουλες.

Περιττο να πω πως ουτε με hard reset δε νκαταφερα να το φτιαξω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε milfa σε ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά για την απάντησή σου,ευχαριστώ επίσης και όλους όσους ακόμα απάντησαν και θέλησαν να βοηθήσουν.

Με το σκεπτικό ότι θα φλάσαρα νέο κερνελ(ίσως και ρομ) είπα να δοκιμάσω οτιδήποτε βρήκα στο internet και υποσχόταν ότι θα διόρθωνε το πρόβλημα αυτό....μετά από διάφορα και αφού απογοητεύτηκα το παράτησα....κανά δίωρο μετά αφού το έπιασα και πάλι στα χέρια μου και άνοιξα το GPS είδα με μεγάλη έκπληξη ότι λόκαρε κατευθείαν....δεν ξέρω τι έγινε ή πως αλλά διορθώθηκε

 

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι

 

μόνη μου έννοια πλέον είναι ένα επεισόδειο που έγινε εχτές και κόλησε το κινητό ,μαύρισε η οθόνη και έκανε επανεκκίνηση μόνο του...σας έχει τύχει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το link απο τις stock εφαρμογες safe/unsafe to delete

Εδω εισαι αγορινα μου..

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

Kαι παιζει και εδω.. Κατι αλλο

http://download-apk.blogspot.gr/2011/10/apk-default-samsung-galaxy-s2.html

Και εχει και αλλα πολλα.. Αν δεν βρεις κατι.. Μας λες..

.. milfa σε ευχαριστώ.. μόνη μου έννοια πλέον είναι ένα επεισόδειο που έγινε εχτές και κόλησε το κινητό ,μαύρισε η οθόνη και έκανε επανεκκίνηση μόνο του...σας έχει τύχει ποτέ?

Σε ευχαριστω και εγω κ.elby4u.. Εχουν τυχει διαφορα τετοια σε πολλους μας.. Αλλα με την κουβεντουλα εδω μεσα..

Βγαζουμε καμια ακρουλα που και που..:) Διαθεση και χρονος να υπαρχει και ολα καλα..!!

Το τσεκαρεις το φαινομενο και μας ξανα λες τι παιζει..

(Που φοβαμαι οτι θα στο ξανα κανει..(?))

Αλλα εσυ να μην ανησυχεις.. Δωσε χρονο και στους 4 μας.. (εσενα + εμενα + gps + ολα τα τσακαλια εδω μεσα..) και θα την βρουμε την ακρη..!

Τι εφαρμογουλες εβαλες τελευταια..? θυμασαι τις 2/3 τελευταιες..? Η μου εβαλες πακετακι καμια 10αρια..? Αλλαζεις συχνα kernel..? Ποιον φορας τωρα ας πουμε..? Ηταν η πρωτη φορα που στο εκανε χθες 100% ? Για να μην σου πω να βγαλεις την τελευταια εφαρμογη που εβαλες τσαμπα.. Η μπαταρια σου δειχνει την κανονικη ενδειξη σε ποσοστο επι της %..? Η σου κανει τιποτα μυστηρια ανεβοκατεβασματα..? Απο το 80% στο 55% πχ..?

Συνεχισε να το παρατηρεις και μας λες..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

Milfa μου αρέσει πολυ ο τρόπος σου :D

Αυτό είναι το πρώτο μου κινητό smartphone και δεν κατέχω και πολλά ...είμαι πιο πολύ του υπολογιστή..έχω πιάσει την ιδέα του πως λειτουργεί γιατί μοιάζει με linux σε ένα βαθμο.

Τεσπα..αυτο το πρόβλημα μου το έκανε με το που ακολούθησα το "Μέθοδο 1" σε αυτό το λινκ για να φτιάξω το GPS.

Χρησιμοποιώ litening rom 3.6 και δεν είχα προβληματα εως τώρα...από μπαταρία όχι δεν έχω ανεβοκατεβάσματα

 

Θα ενημερώσω αν ξανασυμβει και υπό ποιές συνθήκες ....:D

Link to comment
Share on other sites

Milfa μου αρέσει πολυ ο τρόπος σου :D

Αυτό είναι το πρώτο μου κινητό smartphone και δεν κατέχω και πολλά ...είμαι πιο πολύ του υπολογιστή..έχω πιάσει την ιδέα του πως λειτουργεί γιατί μοιάζει με linux σε ένα βαθμο.

Τεσπα..αυτο το πρόβλημα μου το έκανε με το που ακολούθησα το "Μέθοδο 1" σε αυτό το λινκ για να φτιάξω το GPS.

Χρησιμοποιώ litening rom 3.6 και δεν είχα προβληματα εως τώρα...από μπαταρία όχι δεν έχω ανεβοκατεβάσματα

 

Θα ενημερώσω αν ξανασυμβει και υπό ποιές συνθήκες ....:D

 

Βασικά κακώς το χρησιμοποίησες το συγκεκριμένο patch, μιας και βοηθάει τους κατόχους S2 στην .... Αμερική!

Έτσι ήταν απόλυτα φυσιολογικό την πρώτη φορά να αργήσει αρκετά! Θέλει ανοιχτά δεδομένα και στον ανοιχτό χώρο γύρω στο 15λεπτο (αφού γίνει πρώτα εγκατάσταση το patch που σου έδωσα).

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν πρέπει να ποστάρω εδώ η στο android γενικά.

Δεν άκουγα ποτέ mp3 από το κινητό. Πέρασα για πρώτη φορά χθες μερικά και αυτά με Ελληνικούς χαρακτήρες τα βλέπει με μια περίεργη γραματοσειρά. Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω ? Σιχαίνομαι τα greeklish. Rom leo 10.4

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα αν γνωριζει καποιος μπορει να μου απαντησει ηθελα να χρησιμοποιησω αυτες της εξυπνες εφαρμογες εξικονομισης μπαταριας κ το μετανοιωσα το εκαν καποιο 10λεπτο κ δεν μοθ αρεσε κ παρατηρησα οτι εσβησε gps κ τετοια παω υπηρεσιες εντοπισμου Κανονικα πρεπει να ειναι τσεκαριζμενο κ ανοιχτο το

1ο υπηρεσια εντοπισμου θεσεων κ(χρησιμευει στο να με βρησκει ανα πασα στηγμι!!!???)

4ο τοποθεσια κ αναζητηση(το οποιο χρησιμευει που αν μπορω να ρωτησω????)

2ο κλειστο

Ευχαριστω πολλη

Αλεξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Είμαι καινούρια χρήστης του galaxy s2 (και άσχετη) όποτε αν μπορείτε και ξέρετε θέλω τη βοήθεια σας!

Έβγαλα χθες κάτι φωτογραφίες και από τότε κάθε που συνδέομαι στο ίντερνετ μου βγάζει ένα φάκελο στη συλλογή που λέγεται instant upload.Έσβησα τις φωτογραφίες αυτές μαζί και τον φάκελο instant upload αλλά κάθε που συνδέομαι στο ίντερνετ που τον ξαναβγάζει. Πως θα γίνει να μη μου τον εμφανίζει;Και καταρχήν τι ακριβώς είναι αυτό; 'Εχει να κάνει με το google+ ; Αυτά!Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στις ρυθμίσεις του google+ αυτό που ψάχνεις. Σαν προεπιλογή έχουν βάλει το αυτόματο upload όλων των φωτογραφιών της συσκευής. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις γιατι μου κρασαρει το παιχνιδι οταν ανοιγει?κανει μια λαμψη και πηγαινει home screen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν πρέπει να ποστάρω εδώ η στο android γενικά.

Δεν άκουγα ποτέ mp3 από το κινητό. Πέρασα για πρώτη φορά χθες μερικά και αυτά με Ελληνικούς χαρακτήρες τα βλέπει με μια περίεργη γραματοσειρά. Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω ? Σιχαίνομαι τα greeklish. Rom leo 10.4

 

Φαντάζομαι πως αν στα mp3 αυτά αλλάξεις τα στοιχεία των στο media player του υπολογιστή σου σε ελληνικά τότε στο κινητό θα εμφανίζονται σε ελληνικά. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις άλλη εφαρμογή για αναπαραγωγή mp3 στο κινητό σου όπως το winamp

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις γιατι μου κρασαρει το παιχνιδι οταν ανοιγει?κανει μια λαμψη και πηγαινει home screen

 

Νομίζω οτι χρειάζεται σύνδεση internet οταν ανοίγει για νε ελέγξει την άδεια .

Αν βέβαια το έχεις αγοράσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι χρειάζεται σύνδεση internet οταν ανοίγει για νε ελέγξει την άδεια .

Αν βέβαια το έχεις αγοράσει .

δεν το εχω αγορασει,το βρηκα free σε πολλα sites, googlaροντας

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω αγορασει,το βρηκα free σε πολλα sites, googlaροντας

Ίσως γιαυτό.

Αγόρασε το αν σου αρέσει μα δεν κάνει μια περιουσία ( 0,79 € )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γιαυτό.

Αγόρασε το αν σου αρέσει μα δεν κάνει μια περιουσία ( 0,79 € )

 

δεν το συζητω,αλλα λες φταιει αυτο? μηπως εχω εγω κανα θεμα με το κινητο μου!!

Link to comment
Share on other sites

δεν το συζητω,αλλα λες φταιει αυτο? μηπως εχω εγω κανα θεμα με το κινητο μου!!

 

Πάντως απο μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα δεν εχει αναφερθεί κατι για το συγκεκριμένο παιχνίδι και το s2 ,παίζει κανονικά .

Μπορείς να το αγοράσεις και αν δεν σου παίξει το κάνεις επιστροφή αμέσως .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ αγωρασει το SAMSUNG 6102

εχω βαλει καρτες vodafone sto dual sim της συσκευης

η δευτερη καρτα δεν λειτουργη σωστα

μια μπορουν να με παρουν τηλεφωνο,και την αλλη στιγμη οχι

εγω μπορω να παρω τηλεφωνο ολες της ορες,αλλα οι αλλοι εμενα οχι παντα

μετα απο σερβις στην SAMSUNG δεν βρεθηκε λυση και μου αλλαξαν το τηλεφωνο,αλλα μολις εβαλα ξανα της καρτες το ιδιο προβλημα επανηλθε

αγορασα δυο νεες καρτεσ σιμ,και το προβλημα ειναι το ιδιο

υ.γ.οταν τοποθετησεις δυο καρτες απο διαφορετικες εταιριες λειτουργει κανονικα

υ.γ.2 οι δυο καρτες σε αλλα τηλεφωνα ειναι οκ

οταν σε περνουν τηλ και η καρτα δεν λειτουργη σου βγαζει μυνημα οτι η κληση δεν ειναι εφικτη,βαζοντας την απενεργοποιειση προοθησεων,λειτουργει για λιγο και μετα ξανα τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ αγωρασει το SAMSUNG 6102

εχω βαλει καρτες vodafone sto dual sim της συσκευης

η δευτερη καρτα δεν λειτουργη σωστα

μια μπορουν να με παρουν τηλεφωνο,και την αλλη στιγμη οχι

εγω μπορω να παρω τηλεφωνο ολες της ορες,αλλα οι αλλοι εμενα οχι παντα

μετα απο σερβις στην SAMSUNG δεν βρεθηκε λυση και μου αλλαξαν το τηλεφωνο,αλλα μολις εβαλα ξανα της καρτες το ιδιο προβλημα επανηλθε

αγορασα δυο νεες καρτεσ σιμ,και το προβλημα ειναι το ιδιο

υ.γ.οταν τοποθετησεις δυο καρτες απο διαφορετικες εταιριες λειτουργει κανονικα

υ.γ.2 οι δυο καρτες σε αλλα τηλεφωνα ειναι οκ

οταν σε περνουν τηλ και η καρτα δεν λειτουργη σου βγαζει μυνημα οτι η κληση δεν ειναι εφικτη,βαζοντας την απενεργοποιειση προοθησεων,λειτουργει για λιγο και μετα ξανα τα ιδια

Αν δεν κάνω λάθος μάλλον σε αυτο το θέμα πρέπει να απευθυνθείς http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326868

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Flash player για το κινητό; εννοώ apk

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

Για δοκίμασε αυτό https://www.dropbox.com/s/lr3zd016pjeg79u/Adobe-Flash-Player-11.1.111.10.rar

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...