Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός εδώ στο forum; Είναι εύκολο γενικά;

Ευχαριστώ!

 

εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά καμιά ιδέα;;;...[/quote

πέρασε ξανά την ics με odin έχοντας κανει factory reset. και θα εισαι ενταξει

Λύθικε! Αν και την πρώτη φορά δεν λύθηκε, τελικά έφταιγε το "backup" της google - προφανώς, μαζί με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις που κατέβαζε στο κινητό, ήταν και αυτή που δημιουργούσε το πρόβλημα! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αν αντί την κλασική μπαταρία 1650mAh που έχει το κινητό βάλεις άλλη με περισσότερα mAh πιστεύω δε θα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα,σωστά;

Μπορεί να μου πει κάποιος αν το δουλεύει με μεγαλύτερη μπαταρία έχει παρατηρήσει αν δουλεύει το κινητό μια χαρά ή αν τυχόν βγάζει τίποτα προβλήματα ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αν αντί την κλασική μπαταρία 1650mAh που έχει το κινητό βάλεις άλλη με περισσότερα mAh πιστεύω δε θα θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα,σωστά;

Μπορεί να μου πει κάποιος αν το δουλεύει με μεγαλύτερη μπαταρία έχει παρατηρήσει αν δουλεύει το κινητό μια χαρά ή αν τυχόν βγάζει τίποτα προβλήματα ;

Ευχαριστώ

πήρα μια 2500 mAh την έχω δύο μέρες δεν με παρουσίασε κάτι

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πήρα μια 2500 mAh την έχω δύο μέρες δεν με παρουσίασε κάτι

 

Λογικά και εγώ αυτό θα κάνω,μόλις αγοράσω το κινητό.

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο κοστιζει η αυθεντικη μπαταρια και απο που μπορουμε να την βρουμε διαθεσιμη? Επισης εχει ξεχωριστο dock για να φορτιζει ή πρεπει να την βαζουμε μαζι με το κινητο για φορτιση ? Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε σήμερα! Έχω στον Γαλαξία την ICS 4.0.3. κατευθείαν από Kies. Rootαρισμένη η συσκευή δούλευε απροβλημάτιστα, ώσπου... σήμερα αποφάσισα να κάνω factory reset! Όταν ολοκληρώθηκε η διαδικασία και bootαρε και φτάνοντας στην άρχικη σελίδα δεν μου εμφανίζει καθόλου εικονίδια και μου βγάζει μήνυμα ότι: το TwLauncher σταμάτησε να λειτουργεί. Δεν έχω πρόσβαση σε καμμία λειτουργία του κινητού πλην του task killer, έτσι τα χέρια μου είναι δεμένα. Τί μου προτείνετε; Ευελπιστώ σε γρήγορη απάντηση... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε σήμερα! Έχω στον Γαλαξία την ICS 4.0.3. κατευθείαν από Kies. Rootαρισμένη η συσκευή δούλευε απροβλημάτιστα, ώσπου... σήμερα αποφάσισα να κάνω factory reset! Όταν ολοκληρώθηκε η διαδικασία και bootαρε και φτάνοντας στην άρχικη σελίδα δεν μου εμφανίζει καθόλου εικονίδια και μου βγάζει μήνυμα ότι: το TwLauncher σταμάτησε να λειτουργεί. Δεν έχω πρόσβαση σε καμμία λειτουργία του κινητού πλην του task killer, έτσι τα χέρια μου είναι δεμένα. Τί μου προτείνετε; Ευελπιστώ σε γρήγορη απάντηση... Ευχαριστώ!

εγώ θα έκανα wipe data/factory reset , και τις εφαρμογές backup από titanium backup ,

(η εφαρμογή TwLauncher μάλλον για άγνωστο λόγω έχασε τα δικαιώματα root , υπάρχει τρόπος να φτιάξεις τον TwLauncher)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη εφαρμογη πριν μερικες ημερες δεν με αφηνε να φορτισω το κινητο... με συνδεδεμενο το φορτιστη, αντι να ανεβαινει το ποσοστο, επεφτε!!! Εκανα απεγκατασταση ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ το φορτιστη και ολα πηγαν καλα!!! Δεν μπορω να το αποδειξω βεβαια, αλλα εγινε!!! Πεταξε την!!!

 

 

λες εεε?

thanks θα την σβήσω , έτσι κι αλλιώς πήρα μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο κοστιζει η αυθεντικη μπαταρια και απο που μπορουμε να την βρουμε διαθεσιμη? Επισης εχει ξεχωριστο dock για να φορτιζει ή πρεπει να την βαζουμε μαζι με το κινητο για φορτιση ?

 

http://www.mobilefun.co.uk/samsung-galaxy-s2-standard-battery-eb-f1a2gbucstd-p29442.htm

 

http://www.mobilefun.co.uk/genuine-samsung-galaxy-s2-i9100-holder-and-battery-charger-p28951.htm

 

http://www.mobilefun.co.uk/samsung-galaxy-s2-dual-desktop-charging-cradle-p29886.htm

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, μου φαίνεται ότι το άσπρο το δείχνει ξεθωριασμένο σαν να γκριζάρει λίγο, το βάζω δίπλα με το SL που έχω και με άλλα τηλέφωνα και μου φαίνεται κάπως... Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, μου φαίνεται ότι το άσπρο το δείχνει ξεθωριασμένο σαν να γκριζάρει λίγο, το βάζω δίπλα με το SL που έχω και με άλλα τηλέφωνα και μου φαίνεται κάπως... Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

 

Πολυ πιθανον αν κ εχει να κανει αρχικα με τη φωτεινοτητα που εχεις ρυθμισει κ επειτα με το ποσο καιρο το εχεις κ τι χρηση του εχεις κανει. Εμενα πχ στο 6μηνο ηθελε αλλαγη οθονης.. (στην οποια σου αλλαζουν κ το πλαισιο κ εχεις καινουργιο κινητο!)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εδώ και ένα μήνα περίπου είμαι κάτοχος ενός μεταχειρισμένου galaxy s2 gt-i9100,αναβαθμισμένου σε android 4.0.2.Είμαι υπέρευχαριστημένος με την συσκευή και δεν ζηλεύω τίποτα σε σχέση με το iphone4 που είχα πριν.

Παρατήρησα ότι αρκετές φορές ανάβει μόνη της η οθόνη,ξανασβήνει,ξανανάβει κλπ.Αυτό το κάνει άλλοτε εντονότερα άλλοτε σχεδόν καθόλου και άλλοτε ίσως και καθόλου.

Γνωρίζει κάποιος τι είναι;Κοιτάζω να "σβήνω" ενεργές εφαρμογές καθώς και εκκαθάριση μνήμης ram.Δεν έχω κάρτα εξωτερική microsd και γενικώς δεν έχω πολυφορτώσει το τηλέφωνο.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εδώ και ένα μήνα περίπου είμαι κάτοχος ενός μεταχειρισμένου galaxy s2 gt-i9100,αναβαθμισμένου σε android 4.0.2.Είμαι υπέρευχαριστημένος με την συσκευή και δεν ζηλεύω τίποτα σε σχέση με το iphone4 που είχα πριν.

Παρατήρησα ότι αρκετές φορές ανάβει μόνη της η οθόνη,ξανασβήνει,ξανανάβει κλπ.Αυτό το κάνει άλλοτε εντονότερα άλλοτε σχεδόν καθόλου και άλλοτε ίσως και καθόλου.

Γνωρίζει κάποιος τι είναι;Κοιτάζω να "σβήνω" ενεργές εφαρμογές καθώς και εκκαθάριση μνήμης ram.Δεν έχω κάρτα εξωτερική microsd και γενικώς δεν έχω πολυφορτώσει το τηλέφωνο.

Σας ευχαριστώ.

Κάποια εφαρμογή ξυπνάει το κινητό σου. Άρχισε να αφαιρείς εφαρμογές που εγκατέστησες πρόσφατα. Θα είναι κάποια κακογραμμένη εφαρμογή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εδώ και ένα μήνα περίπου είμαι κάτοχος ενός μεταχειρισμένου galaxy s2 gt-i9100,αναβαθμισμένου σε android 4.0.2.Είμαι υπέρευχαριστημένος με την συσκευή και δεν ζηλεύω τίποτα σε σχέση με το iphone4 που είχα πριν.

Παρατήρησα ότι αρκετές φορές ανάβει μόνη της η οθόνη,ξανασβήνει,ξανανάβει κλπ.Αυτό το κάνει άλλοτε εντονότερα άλλοτε σχεδόν καθόλου και άλλοτε ίσως και καθόλου.

Γνωρίζει κάποιος τι είναι;Κοιτάζω να "σβήνω" ενεργές εφαρμογές καθώς και εκκαθάριση μνήμης ram.Δεν έχω κάρτα εξωτερική microsd και γενικώς δεν έχω πολυφορτώσει το τηλέφωνο.

Σας ευχαριστώ.

 

μηπως στις ρυθμισεις - επιλογες προγραμματιστη - περιβαλλον χρηστη εχεις τικαρισμενη καποια απο τις επιλογες που εχει; αν ναι ξετικαρες τις ολες

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3.4 μου κάνει το home button κολπα. Κάποιες φορές που το παταω μια φορά το βλεπει σαβ double tap και μου ανοίγει το vlingo. Το χει συναντησει κάνεις ;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ προσοχή στις επιλογές προγραμματιστη στην επιλογή "Μη διατήρηση δραστηριοτήτων", μπορεί να δημιουργήσει μικροπροβλήματα σε μερικές εφαρμογές. Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

S.O.S εχω βαλει μια ταινια στην μνημη του κινητου κ ειτε το παιζω με dice ειτε με τον player του κινητου τα subtitles ειναι στα κινεζικα..καμια βοηθεια???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις για εφαρμογές γίνονται στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy s2 μερικές φορες παγωνει και δεν μπορω να καλεσω.θα πρεπει να το απενεργοποιησω κσι μετα ενεργοποιηση μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μηπως στις ρυθμισεις - επιλογες προγραμματιστη - περιβαλλον χρηστη εχεις τικαρισμενη καποια απο τις επιλογες που εχει; αν ναι ξετικαρες τις ολες

Να σε ρωτησω κατι φιλε μου..??

 

Αυτο που λες ειναι μονο σε ics ή σε καθε εφαρμογη ξεχωριστα..??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

παίζει κανένα tip για όταν μπαίνω στο ίντερνετ με το κινητό να μη μου τρώει πολλά mb?όταν μπαίνω σε desktop version?
Link to comment
Share on other sites

παίζει κανένα tip για όταν μπαίνω στο ίντερνετ με το κινητό να μη μου τρώει πολλά mb?όταν μπαίνω σε desktop version?

 

Θα μπαίνεις με τον

opera mini.

 

 

 

 

καλημέρα σε όλους.χθες έκανα αναβάθμιση και μου πέρασε την 4.0.3 είναι η ics η όχι;όποια και να είναι πετάει το κινητό

 

Ναι, είναι η ics.

Link to comment
Share on other sites

παίζει κανένα tip για όταν μπαίνω στο ίντερνετ με το κινητό να μη μου τρώει πολλά mb?όταν μπαίνω σε desktop version?

Μάλλον το πρόβλημα είναι το που μπαίνεις.

πχ για μένα που μπαίνω σε πολλά ειδησιογραφικά το in.gr δεν τρώει σχεδόν καθόλου και το protothema.gr μπορεί να φάει και 1-2mb για μια σελίδα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...