Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω παρα πολυ θα δοκιμασω και τον GO και θα συγκρινω,δεν χρειαζετε ρουτ?

 

Όχι, δεν χρειάζεται root. Για ice cream οι δύο καλύτεροι launher είναι οι apex και nova. O go είναι για 2.3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως επειδη εχω χρησιμοποιησει και τους δυο, δε θα ελεγα οτι εχουν τις πολυ μεγαλες διαφορες ο apex με τον nova.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω , οτι οταν φορτιζει το κινητο η θερμοκρασια της μπαταριας φθανει τους 44 βαθμους κελσιου συν πλην...Και εσας το ιδιο?? Να σημειωσω οτι οταν δεν φορτιζει κυμαινεται σε φυσιολογικα επιπεδα και με σκληρη χρηση
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω , οτι οταν φορτιζει το κινητο η θερμοκρασια της μπαταριας φθανει τους 44 βαθμους κελσιου συν πλην...Και εσας το ιδιο?? Να σημειωσω οτι οταν δεν φορτιζει κυμαινεται σε φυσιολογικα επιπεδα και με σκληρη χρηση

 

Φαντάζομαι ότι το χρησιμοποιείς ενώ το φορτίζεις, ναι είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα...

 

Με έχουνε γκαστρώσει δυο προβληματάκια. Λύση μόνος μου δε μπορώ να βρώ. :(

1) Μου βγάζει ένα εικονίδιο σαν δίσκο σκληρό στο status bar και μου λέει σε ένα παραθυράκι: " Μνήμη ημερολογίου πλήρης. Ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης του τηλεφώνου είναι περιορισμένος" Από τα 2 gb της συσκευής έχουν μείνει ελεύθερα περίπου 200mb. Με πάει σε εφάρμογες προς κατάργηση. Έκανα κατάργηση κάποιες εφαρμογες αλλά πάλι τίποτα. Αυτές οι εφαρμογές είναι της τάξης λίγων mb (2mb-3mb) εως κάποια kb. Όσες καταργήσεις και αν κάνω δεν αλλάζει σημαντικά ο ελεύθερος χώρος. Εκτός και αν τα καταργήσω όλα και μπορέσω να απαλαχτώ από αυτό το εικονίδιο. :mad:

Τί προτείνετε?

 

2) Το wi-fi ρε παιδιά... Τι σκάσιμο είναι αυτό? Έχω το Netgear DGN 3500. Σε απόσταση 13-14 μέτρα μου δείχνει δύο με τρείς γραμμές σήμα. Δουλεια όμως δε γίνεται. Με δείχνει ότι έχει σήμα και μάλιστα σχεδόν full αλλά... ζούφιο.Το κάνω απενεργοποίηση-ενεργοποίηση το wi-fi και προσωρινά δουλεύει. Παρατηρώ ότι αν πλησιάσω πιο κοντά δουλεύει καλύτερα. Αλλά γιατι ενω δείχνει σήμα δεν δουλεύει. Μπορώ να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ.

Αν έχουν ξαναπαντηθεί ζητώ συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι το χρησιμοποιείς ενώ το φορτίζεις, ναι είναι φυσιολογικό.

 

Εγινε σ ευχαριστω.. Σε ποση ωρα φορτιζεις το δικο σου?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγινε σ ευχαριστω.. Σε ποση ωρα φορτιζεις το δικο σου?

 

Εγώ φροντίζω να το φορτίζω βράδυ οπότε δεν με απασχολεί :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φροντίζω να το φορτίζω βράδυ οπότε δεν με απασχολεί :)

 

To εβαλα ανοιχτο για φορτιση 12:30 .. Σε κανα 10 λεπτο κλεινει 3 ωρες φορτισης και ειναι στο 95 % .. Ειναι φυσιολογικο ? :confused:

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να παρω την συσκευη αλλα εχω ενδιασμο οσον αφορα να το παραγγειλω απο εντος η εκτος χωρας εχεται να προτεινεται καποιο καταστημα απο το εξωτερικο οπου να συμφερει η αγορα του σε σχεσει με αυτα της ελλαδας ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομαι να παρω την συσκευη αλλα εχω ενδιασμο οσον αφορα να το παραγγειλω απο εντος η εκτος χωρας εχεται να προτεινεται καποιο καταστημα απο το εξωτερικο οπου να συμφερει η αγορα του σε σχεσει με αυτα της ελλαδας ?

 

Στο amazon.de... για να έχεις και εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

To εβαλα ανοιχτο για φορτιση 12:30 .. Σε κανα 10 λεπτο κλεινει 3 ωρες φορτισης και ειναι στο 95 % .. Ειναι φυσιολογικο ? :confused:

 

Μην ανχωνεσαι.Απο 1% ως 100% κανει ακριβως 3 ωρες και 15 λεπτα.Εγω αναμενω το Galaxy s3 εκει θελω να δω ποσο θα κανει να φορτιση με μπαταρια 2100mAh.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους.

 

Απο τη μέρα που αγόρασα το Galaxy sII (πέρυσι το Νοέμβριο) δεν μπορώ να απαντήσω σε μηνύματα του Hotmail (ή να στείλω νέα μηνύματα) μέσω του λογαριασμού μου που συνέδεσα στο "Social Hub". Όλα καταλήγουν στα drafts και αναγκάζομαι να τα σβήσω μετά. Αντίθετα, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους λογαριασμούς μου gmail & yahoo. Πως μπορώ να το ξεπεράσω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Σημερα παρατηρησα οτι η φωτογραφικη του κινητου παρουσιαζει την γνωστη κοκκινηλα σε ασπρο φοντο. Οχι τρελα πραγματα αλλα υπαρχει. Το εχετε και εσεις; να το δωσω για εγγυηση; ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ναι dimitrissa και σε μενα το κάνει(το 'χω μισό μήνα περίπου). Επίσης κάνει και auto focus η κάμερα, το video στα 1080 ειναι zoomαρισμένο και τέλος σε χώρο με πολύ θόρυβο ο ήχος που γράφει ειναι τραγικός (πολλά πρίμα βρε παιδί). Το auto focus το έλυσα κατεβάζοντας το lgcamera απο το market.

Η μπαταρία κάνει όντως κοντά στο 3ωρο όπως ειπε και ο Rospy7.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Σημερα παρατηρησα οτι η φωτογραφικη του κινητου παρουσιαζει την γνωστη κοκκινηλα σε ασπρο φοντο. Οχι τρελα πραγματα αλλα υπαρχει. Το εχετε και εσεις; να το δωσω για εγγυηση; ευχαριστω

Δεν θα βγαλεις ακρη με το service μιλησα με την samsung και με προωθησε στην smartec για το προβλημα με την ροζιλα και μου ειπαν να τους στειλω με email φωτογραφιες για να δουν το προβλημα και η απαντηση τους ηταν αυτη(σε σχέση με το ερώτημα που μας υποβάλλατε για τη συσκευή Ι 9100 σας ενημερώνουμε ότι όταν φωτογραφίζουμε λευκή επιφάνεια, αυτό το σημάδι εμφανίζεται, λόγω των αυτόματων ρυθμίσεων που προσπαθεί η συσκευή να κάνει σε σχέση με την φωτεινότητα του χώρου. Αυτό, δεν θεωρείται από τον κατασκευαστή δυσλειτουργία.. Σε περίπτωση που το σημάδι εμφανίζεται σε κάθε φωτογραφία, καλό θα ήταν να ελέγξουμε τη συσκευή. Ευχαριστούμε , στην διαθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση ).

 

 

αν κατεβαζα αυτο FasterFix θα εφτιαχνε το προβλημα με το κλειδωμα των δοριφορων?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι αρχισαν να παιζουν τα νευρα μου.Στην 2.3.4 για να μπω στο μαρκετ ας πουμε επρεπε να παω στο Λογαριασμοι κ Συγχρονισμος κ να το ενεργοποιησω.Στην 4.0.3 μπαινει ειτε ειναι ανοιχτοι οι λογαριασμοι ειτε οχι? Το εχω στο off τον συγχρονισμο λογαριασμων κ παλι μπαινει κανονικα στο μαρκετ.Για πειτε τι παζει.Πως μπορουν να κλεισουν οι συγχρονισμοι?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μιά απορία:που και που όταν πάω να ανοίξω το wifi από την notification bar κολάει,αρχίζει και ζεσταίνετε η συσκευή και αν κλείσει μετά ξανανοίγει μονάχα αν του βγάλω την μπαταρία.Με gingerbread δεν μου το έκανε ποτέ.Τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος για να μη μπεις στο μαρκετ ειναι να εχεις κλειστα wifi και δεδομενα και φυσικα να μην δημιουργησεις λογαριασμο στην google. Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι να μην θελεις να μπαινεις στο μαρκετ. Δεν εχει καμια σχεση ο συγχρονισμος με το μαρκετ. Κλειστος ή ανοικτος παλι μπαινεις
Link to comment
Share on other sites

καποιος τροπος να βλεπω τα level της μπαταριας χωρις εχτρα προγραμμα off ics? Edited by nikos1986
εκανα λαθος
Link to comment
Share on other sites

καποιος τροπος να βλεπω τα level της μπαταριας χωρις εχτρα προγραμμα off ics?

 

Μόνο με πρόσβαση root.

Link to comment
Share on other sites

Κ μια ακομα ερωτηση.Αυτο το κειμενακι στην οθονη κλειδωματος "Περαστε το δαχτυλο σας απο την οθονη για ξεκλειδωμα" οταν ξυπναει η συσκευη,μπορει να αφαιρεθει?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...