Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα! Όταν γράφω Ελληνικά μηνύματα είναι λογικό να μην αλλάζει σε μικρά αλλά να γράφει μόνον κεφαλαία?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα πάρει το κινητό από το πλαίσιο τον Αύγουστο. Από τότε έχω αλλάξει χίλιες δυο ρομ και δε θυμάμαι ποια φορούσε αρχικά. Θυμάται κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Θα γκρινιάξω αλλά δε μπορώ να μην το κάνω για νέα συσκευή

 

Πείτε αν απο Τετάρτη σε Τετάρτη δικαιολογεί ξεκάρφωτα...5-6 reboot

 

Δηλαδή το αφήνω και επιστρέφοντας απο μια δουλειά το βρίσκω στην αναμονή για εισαγωγή Pin

 

Τι είναι αυτό;

 

Μου το έκανε παλαιότερα ένα Samsung Galaxy 3 με Eclair 2.1

 

Βρε μήπως είναι bug της Samsung?

 

 

Oχι δεν ειναι bug. Κατα πασα πιθανοτητα ειναι απο την καρτα μνημης. Δοκιμασε να το δουλεψεις χωρις καρτα μνημης sd και πες μας :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν ειναι bug. Κατα πασα πιθανοτητα ειναι απο την καρτα μνημης. Δοκιμασε να το δουλεψεις χωρις καρτα μνημης sd και πες μας :)

 

παιζει να είναι και κάρτα μνήμης γιατί και μένα κάτι περίεργα που έκανε μέχρι που καταστράφηκε η κάρτα μνήμης...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Λογικα Απριλιο.Ισως και στο πρωτο 15νθημερο

 

Για συσκευες eur αργοτερα?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Όταν γράφω Ελληνικά μηνύματα είναι λογικό να μην αλλάζει σε μικρά αλλά να γράφει μόνον κεφαλαία?

 

Ναι, ετσι ειναι...οφειλεται στην κωδικοποιηση

 

Sent from my Galaxy S II

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις υστερα απο ''επαναφορα εργωστασιακων ρυθμισεων'' εκανα χειροκινητη αναθαμιση του μαρκετ σε play επειδη δεν μου το εκανε απο μονο του υπαρχει περιπτωση να το εχω τιποτα ''πειραξει'' κ καλα για το μελλον να μην αναθαμιζετε μονο του
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια 2.3.3 από το sammobile και τώρα στο kies στην έκδοση του υλικολογισμικού δεν εμφανίζει τίποτα. Ούτε για αναβάθμιση ούτε ότι δεν την υποστηρίζει. Ξέρει κανείς τι φταίει;

Η έκδοση που έβαλα είναι

I9100XWKF3 ## 2.3.3 2011 June I9100OJVKF1 Europe

Είχε μέσα το zip 5αρχεία:

CODE_I9100XWKF3_CL276555_REV02_user_low_ship.tar.md5 501ΜΒ

EFS_I9100XWKF3_CL276555_REV02_user_low_ship.tar.md5 4,36ΜΒ

GT-I9100-MULTI-CSC-OJVKF1.tar.md5 43,3ΜΒ

KERNEL_I9100XWKF3_CL276555_REV02_user_low_ship.tar.md5 8,00ΜΒ

MODEM_I9100XXKF1_REV_02_CL1017274.tar.md5 12,0ΜΒ

 

Χρησιμοποίησα μόνο το πρώτο που το έβαλα στη θέση PDA του ODIN. Το τηλ δουλεύει κανονικά απλά δεν κάνει update.

Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας.

 

Κρίμα τον είχα βολευτεί.

 

Πάμε για αλλα

 

Εγώ πάντως δεν έχω πότε τέτοιο πρόβλημα μμε τον go και με στοκ ρομ.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια 2.3.3 από το sammobile και τώρα στο kies στην έκδοση του υλικολογισμικού δεν εμφανίζει τίποτα. Ούτε για αναβάθμιση ούτε ότι δεν την υποστηρίζει. Ξέρει κανείς τι φταίει;

Η έκδοση που έβαλα είναι

I9100XWKF3 ## 2.3.3 2011 June I9100OJVKF1 Europe

Είχε μέσα το zip 5αρχεία:

CODE_I9100XWKF3_CL276555_REV02_user_low_ship.tar.md5 501ΜΒ

EFS_I9100XWKF3_CL276555_REV02_user_low_ship.tar.md5 4,36ΜΒ

GT-I9100-MULTI-CSC-OJVKF1.tar.md5 43,3ΜΒ

KERNEL_I9100XWKF3_CL276555_REV02_user_low_ship.tar.md5 8,00ΜΒ

MODEM_I9100XXKF1_REV_02_CL1017274.tar.md5 12,0ΜΒ

 

Χρησιμοποίησα μόνο το πρώτο που το έβαλα στη θέση PDA του ODIN. Το τηλ δουλεύει κανονικά απλά δεν κάνει update.

ΤΟ Kies δεν αναγνωριζει πλεον εκδοσειs 2.3.3 απο 2.3.4 και πανω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω πότε τέτοιο πρόβλημα μμε τον go και με στοκ ρομ.

 

Όπως και πολλοί άλλοι.Ωστόσο αρκετοί έχουν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΊΑ ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΉΣΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΤΟ<< LOCK>> SE GALAXY S 2 ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΑΠΟΤΥΧΊΑ ΜΗΠΩΣ ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΌΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΌΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΒΉΣΩ .....

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

1ον μην γράφεις με κεφάλαια

2ον τον λόγο θα μας τον πεις εσύ!

3ον με ποιο τρόπο προσπάθησες να απεγκαταστήσεις

4ον όνομα και πράγμα η εφαρμογή!:D

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΊΑ ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΉΣΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΤΟ<< LOCK>> SE GALAXY S 2 ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΑΠΟΤΥΧΊΑ ΜΗΠΩΣ ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΌΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΌΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΒΉΣΩ .....

 

Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες... Πως προσπαθεις να το απεγκαταστησεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΊΑ ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΉΣΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΤΟ<< LOCK>> SE GALAXY S 2 ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΑΠΟΤΥΧΊΑ ΜΗΠΩΣ ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΌΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΌΠΟ ΝΑ ΤΟ ΣΒΉΣΩ .....

 

Πρέπει να πας στους διαχειριστές συσκευής ή κάπως έτσι και να το αποτσεκάρεις από εκεί.Ίσως και το ίδιο το πρόγραμμα να σου δίνει τέτοια επιλογή για την απεγκατάσταση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!απο το πρώι έχω το εξής πρόβλημα,χωρίς να πατήσω τίποτα η οθόνη της συσκευής ανάβει μόνη της!!σαν να πατάω το κεντρικό κουμπι..το κανει δυο-τρεις φορές και μετα όλα οκ..μετα απο λίγη ώρα παλι τα ίδια..έκανα επανεκίνηση..αλλα παλι τα ίδια..μπορει να μου κανεις μηπως αντιμετωπίζει τα ίδια;;μήπως φταιει οτι εκανα καποιες αναβαθμίσεις σε καποια προγράμματα σήμερα το πρωί;;:confused:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!απο το πρώι έχω το εξής πρόβλημα,χωρίς να πατήσω τίποτα η οθόνη της συσκευής ανάβει μόνη της!!σαν να πατάω το κεντρικό κουμπι..το κανει δυο-τρεις φορές και μετα όλα οκ..μετα απο λίγη ώρα παλι τα ίδια..έκανα επανεκίνηση..αλλα παλι τα ίδια..μπορει να μου κανεις μηπως αντιμετωπίζει τα ίδια;;μήπως φταιει οτι εκανα καποιες αναβαθμίσεις σε καποια προγράμματα σήμερα το πρωί;;:confused:

Δες τις τελευταίες εγκαταστάσεις που έχεις κάνει. Μάλλον θα φταίει μια από αυτές. Άρχισε να αφαιρείς σιγά-σιγά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Απο το προηγούμενο τηλέφωνο μου (HTC Evo 3D) έκανα εξαγωγή των μυνημάτων μου σε αρχείο .xml. Υπάρχει τρόπος να τα εισάγω στο Galaxy S2 ? Ψάχνω στα μυνήματα αλλά δεν βρίσκω κάτι σε "εισαγωγή"

 

Ευχαριστώ.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην εαν εχεις ακομη το παλιο σου κινητο μπορεις με καποιο προγραμμα, πχ

sms backup and restore να τα κανεις backup και επειτα να μεταφερεις το αρχειακι στην αλλη συσκευη και να τα επαναφερεις απ την ιδια εφαρμογη.

Αλλος τροπος, το sms backup+ με το οποιο αποθηκευονται στο gmail σου και τα κανεις restore σε οποιο κινητο θελεις

 

Αν ομως δεν το εχεις το evo η τα εχεις σβησει δοκιμασε με το 1ο προγραμματακι μηπως κανει restore.. γιατι απ οτι εχω δει τα αποθηκευει σε τετοια μορφη, αλλα δεν ξερω αν θα γινει με σιγουρια.

 

as a friend said.. sent from a galaxy..far..far..away! :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην εαν εχεις ακομη το παλιο σου κινητο μπορεις με καποιο προγραμμα, πχ

sms backup and restore να τα κανεις backup και επειτα να μεταφερεις το αρχειακι στην αλλη συσκευη και να τα επαναφερεις απ την ιδια εφαρμογη.

Αλλος τροπος, το sms backup+ με το οποιο αποθηκευονται στο gmail σου και τα κανεις restore σε οποιο κινητο θελεις

 

Αν ομως δεν το εχεις το evo η τα εχεις σβησει δοκιμασε με το 1ο προγραμματακι μηπως κανει restore.. γιατι απ οτι εχω δει τα αποθηκευει σε τετοια μορφη, αλλα δεν ξερω αν θα γινει με σιγουρια.

 

as a friend said.. sent from a galaxy..far..far..away! :-)

 

Μπράβο φίλε, σ ευχαριστώ πολύ! Τα πέρασα τα μηνύματα κανονικά! :)

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας γιατι οταν "τραβαω" βιντεο 1920Χ1080 η εικονα φαινεται μεγενθυμενη συγκριτικα με τις χαμηλοτερες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ Kies δεν αναγνωριζει πλεον εκδοσειs 2.3.3 απο 2.3.4 και πανω

και τί κάνουμε? Γιατί κι εμένα μου λέει πια "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με το kies 2.0"!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...