Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μενα την εβγαλε εχθες το βραδυ και εστειλα στη google να τη λαβει υποψη της.

Σημερα το πρωι που το ξαναειδα δεν υπηρχε στο playstore

 

Δες εκει που λεω ποιο πανω και θα δεις οτι την εχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες εκει που λεω ποιο πανω και θα δεις οτι την εχεις.

 

Είμαι συγκινημένος.Κόλλησα τον πρώτο μου ιό σε κινητό.:):cry:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνετε απεγκατάσταση του Social Hub (άσπρος φάκελος με το S στο κέντρο) μέσω Titanium εξαφανίζεται. :)

Μάλλον κάποιος ιός σχετικός με το Samsung Social Hub θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γίνεται είναι ότι ο καθένας μπορεί να περάσει εύκολα ότι εφαρμογή θέλει και να φαίνεται σαν update κάποιας εργοστασιακής εφαρμογής στο κινητό (όπως το social hub που αναφέρθηκε)

 

Αυτό συμβαίνει αν κατάλαβα σωστά.

 

Δοκιμάστε πάγωμα με το titanium μέχρι να διορθωθεί το θέμα.

 

(ευτυχώς δεν κρατάω ποτέ τέτοιες σαβούρες των εταιριών στο κινητό και δεν έχω θέμα :p)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα την εβγαλε εχθες το βραδυ και εστειλα στη google να τη λαβει υποψη της.

Σημερα το πρωι που το ξαναειδα δεν υπηρχε στο playstore

 

Αν κάνετε απεγκατάσταση του Social Hub (άσπρος φάκελος με το S στο κέντρο) μέσω Titanium εξαφανίζεται. :)

Μάλλον κάποιος ιός σχετικός με το Samsung Social Hub θα είναι.

 

Αυτό που γίνεται είναι ότι ο καθένας μπορεί να περάσει εύκολα ότι εφαρμογή θέλει και να φαίνεται σαν update κάποιας εργοστασιακής εφαρμογής στο κινητό (όπως το social hub που αναφέρθηκε)

 

Αυτό συμβαίνει αν κατάλαβα σωστά.

 

Δοκιμάστε πάγωμα με το titanium μέχρι να διορθωθεί το θέμα.

 

(ευτυχώς δεν κρατάω ποτέ τέτοιες σαβούρες των εταιριών στο κινητό και δεν έχω θέμα :p)

 

Εβγαλα το social Hub (ασπρο φακελακι) με titanium buckup οπως ειπες αλλα ακομα εκει ειναι δυστυχως.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν η εφαρμογη MTC ειναι virus ενα ειναι το σιγουρο δεν εξαφανιστηκε οπως ανεφερα και αναφερατε μερικοι σε διαφορα σχολια.

Ειναι μεσα στην συσκευη και κρυβεται καλα,για πηγαιντε ολοι στο google play στις εφαρμογες σας οχι στις εγκατεστημενες αλλα καντε δεξια εκει που λεει

ΟΛΕΣ καντε scrolling προς τα κατω μεχρι να φτασετε στην τελευταια εφαρμογη να μην βγαζει τιποτα αλλο θα διαπηστωσετε οτι ειναι η ΜΤC.

Αντε να δουμε τωρα πως φευγη αυτη η αηδια.Παντος με διαφορα antivirus απο το Market εκανα scan και μου εγραψαν οτι ειναι ok η συσκευη.

 

Εμένα δεν υπάρχει αυτό κάτω κατω αλλά προτελευταία εφαρμογή είναι κάτι που λέγεται "test file " από μια εταιρία sfukuda...Μου το δείχνει εγκατεστημενο και όταν μπεις μέσα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο... Εγώ πάντως δεν έχω βάλει κάτι τέτοιο.

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν υπάρχει αυτό κάτω κατω αλλά προτελευταία εφαρμογή είναι κάτι που λέγεται "test file " από μια εταιρία sfukuda...Μου το δείχνει εγκατεστημενο και όταν μπεις μέσα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο... Εγώ πάντως δεν έχω βάλει κάτι τέτοιο.

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και αυτο το εχω εχει σχεση με το KIES μαλλων.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς ,είναι και σε εμένα αυτή η εφαρμογή.Για την ακρίβεια δείχνει ότι κάποτε την έχω βάλει.

 

MTC η MTP εθναι ?

 

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν υπάρχει αυτό κάτω κατω αλλά προτελευταία εφαρμογή είναι κάτι που λέγεται "test file " από μια εταιρία sfukuda...Μου το δείχνει εγκατεστημενο και όταν μπεις μέσα μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο... Εγώ πάντως δεν έχω βάλει κάτι τέτοιο.

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

MTC η MTP εθναι ?

 

Sent from my GT-I9100

 

MTC αστο το MTP ειναι σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν η εφαρμογη MTC ειναι virus ενα ειναι το σιγουρο δεν εξαφανιστηκε οπως ανεφερα και αναφερατε μερικοι σε διαφορα σχολια.

Ειναι μεσα στην συσκευη και κρυβεται καλα,για πηγαιντε ολοι στο google play στις εφαρμογες σας οχι στις εγκατεστημενες αλλα καντε δεξια εκει που λεει

ΟΛΕΣ καντε scrolling προς τα κατω μεχρι να φτασετε στην τελευταια εφαρμογη να μην βγαζει τιποτα αλλο θα διαπηστωσετε οτι ειναι η ΜΤC.

Αντε να δουμε τωρα πως φευγη αυτη η αηδια.Παντος με διαφορα antivirus απο το Market εκανα scan και μου εγραψαν οτι ειναι ok η συσκευη.

 

Το εχω κι εγω... χθες το ειδα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κι εγω... χθες το ειδα...

 

Απ'ότι λένε στο XDA σβήνεται αν βγάλεις το seven.apk από το /system/app. Φυσικά πρέπει να είσαι root.

Άλλη μια πιθανότητα για τους μη-root, είναι να πάτε στη διαχείριση εφαρμογών / όλα / και να κάνετε uninstall updates στο Samsung gamers hub. Αν δεν έχει τέτοιο κουμπί, πρέπει να κάνετε root. Αλλίως, μόνο με factory reset.

 

Το καλό είναι ότι απ'ότι φαίνεται δεν περιέχει κάτι το επικίνδυνο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι λένε στο XDA σβήνεται αν βγάλεις το seven.apk από το /system/app. Φυσικά πρέπει να είσαι root.

 

Τι κάνει το seven;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι λένε στο XDA σβήνεται αν βγάλεις το seven.apk από το /system/app. Φυσικά πρέπει να είσαι root.

 

Χθες το ειδα, σημερα δεν υπαρχει!!! Τι να πω...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει το seven;

 

Eίναι κομμάτι του samsung social hub. Δοκίμασε Settings -> Applications -> Manage applications -> All -> Samsung Hub -> Uninstall all updates

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eίναι κομμάτι του samsung social hub. Δοκίμασε Settings -> Applications -> Manage applications -> All -> Samsung Hub -> Uninstall all updates

 

Εγώ γιατί δεν έχω το Samsung Hub στο ΟΛΕΣ; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν έχω το Samsung Hub στο ΟΛΕΣ; :worry:

 

Ποια rom έχεις; Πώς γίνεται να μην το έχεις; Το σήμα του είναι ένα μπλέ εικονίδιο με άσπρους ομόκεντρους κύκλους. Δεν έχεις κανένα hub? (games, social?)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις; Πώς γίνεται να μην το έχεις; Το σήμα του είναι ένα μπλέ εικονίδιο με άσπρους ομόκεντρους κύκλους. Δεν έχεις κανένα hub? (games, social?)

 

Μ@λ@κια μου, το βρήκα :p

 

Επί τη ευκαιρία, θα ήθελα και μια ακόμα διευκρίνηση.

 

Παρότι έχω δίκτυο κανονικά, τόσο από τον πάροχο όσο και από το wifi, μου εμφανίζεται συχνά πυκνά στην αρχική μου οθόνη ένα μήνυμα "ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου''.

 

Έχετε κάποια λύση/απάντηση;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συγκινημένος.Κόλλησα τον πρώτο μου ιό σε κινητό.:):cry:

 

Χαχαχα! Τελικά είναι ιός;

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κι εγώ. Έκανα reboot σήμερα και μπαίνω και το ξαναβλέπω στα προγράμματα που είναι προς ενημέρωση. Πάω στο ΟΛΕΣ και το βρίσκω κάτω κάτω, αλλά δεν έγραφε εγκατεστημένη. Έγραφε δωρεάν. Αυτό το έλεγε και σε όλες τις άλλες εφαρμογές που στο παρελθόν είχα κατεβάσει από το store και τις είχα απεγκαταστήσει. Πάω μετά πάλι σε αυτές τις εφαρμογές που είναι προς ενημέρωση και τότε ως δια μαγείας έλειπε. Προφανώς η Google την έβγαλε. Κάποιος είπε ότι έχει σχέση με την αναβάθμιση του samsung apps που έγινε χθες. Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Παντως τα antivirus ολα οκ δειχνουν περιεργο ομως....????

εγω παντως εκανα επαναφορα απο ''φοβο'':worry::worry:

κ μεχρι στιγμις ολα οκ αλλα ακομη δεν μου εχει ανανεωση το μαρκετ ακομη μονο του

οταν γινει θα ειμαι τοτε 1000%

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Τελικά είναι ιός;

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δεν είναι ιός, αλλά είναι ένα τρωτό σημείο του play store που πρέπει να ελέγξουν το συντομότερο από τη Google... είναι κανονική εφαρμογή, απλά μπλεχτήκανε με τις υπογραφές και app IDs και κόλλησε μαζί με το samsung hub ... τραγικό και ηλίθιο, αλλά δεν κινδύνευσε κανένας.

 

ΕDIT: Φαίνεται ότι αν καθαρίσετε το cache από το google play store, θα εξαφανιστεί.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με το titanium φαινεται να λυνεται το προβλημα αλλα η συγκεκριμενη εφαρμογη-ιος ειναι ακομα στο μαρκετ μου στο ολα απλα τωρα δεν λεει ανανεωση αλλα δωρεαν.

Μπορουμε να κανουμε κατι αλλο;

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακομα στα κινητα παιδια... Μy apps> all κατω κατω...

 

Γρήγορα ,βγάλε τη μπαταρία,κάνε το σταυρό σου,φτύσε στον αέρα τρεις φορές και πες από μέσα σου τρεις ευχές.

Μετά βάλε πάλι τη μπαταρία ξανακάνε το σταυρό σου και ...

Αφού σου εξήγησε μωρέ ο Τυχεράκιας ότι μπερδεύτηκαν οι υπογραφές με το HUB,μη φοβάσαι.Εκεί που κοιτάς είναι όλο το ιστορικό των εφαρμογών που κάποτε "κατάλαβε" το μάρκετ ότι έχεις βάλει.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα ,βγάλε τη μπαταρία,κάνε το σταυρό σου,φτύσε στον αέρα τρεις φορές και πες από μέσα σου τρεις ευχές.

Μετά βάλε πάλι τη μπαταρία ξανακάνε το σταυρό σου και ...

Αφού σου εξήγησε μωρέ ο Τυχεράκιας ότι μπερδεύτηκαν οι υπογραφές με το HUB,μη φοβάσαι.Εκεί που κοιτάς είναι όλο το ιστορικό των εφαρμογών που κάποτε "κατάλαβε" το μάρκετ ότι έχεις βάλει.:)

 

Μωρε το φανταστικα και δεν περνιουνται ετσι απλα εφαρμογες χωρις να ζητησουν εγκριση απο τον χρηστη αλλα βλεπω ενα πανικο σημερα σχετικα με αυτο και προς το παρον τρομαξα. Οχι για το αν ειναι ιος ή οχι αλλα γιατι βαριεμαι να κανω wipe και να περναω απο την αρχη. :P

 

Προς το παρον αγχωνομαι για το προβλημα που μου βγηκε με το Gallery/Videos που δε μου δειχνει τα αρχεια που εχω τραβηξει με την camera. Περα απο αυτα τα 2 ολα τα αλλα gallery apps που εχω τα βλεπουν κανονικοτατα. Δεν μπορω να βρω τι φταιει...

Edited by euklidis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...