Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο με τη καμερα θα φτιαξει δεν ειναι τπτ

 

Πως θα φτιάξει?Γιατί δεν βλέπω να έχουν βελτιώσει τίποτα στην κάμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια απορία ασχετη..το πρωτο μν εχει 160 χαρακτηρες..το δευτερο αρχιζει απο 145.Αλλαζει απο καπου?.unicode εχω τη ρυθμιση.Σε ολες τις αλλες ειναι 70 τα ελληνικα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ παλι θα ηθελα να ρωτησω κατι σε ολους οσους κατεχετε ενα γαλαξια στα χερια σας το 3g το εχετε μονιμως ανοιχτο η το κλεινετε καποια στιγμη αν μπορει καποιος ας απαντησει...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μονιμα κλειστο,διοτι δεν εχω twitter,fb κλπ:)

 

το ανοιγω για browsing μονο.

αλλωστε η μπαταρια δεν μου βγαζει μερα με τις υποχρεωσεις ηδη..:(

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μονιμα ανοιχτο μερα νυχτα

 

κ εγω το ειχα ανοιχτο Arnaki2000 αλλα το βλεπω τωρα να καταβαζει αβερτα δεδομενων :confused::confused: το watchdog εχω εγκατεστημενο κ βλεπω οτι ανα λεπτο κατεβαζει κβ που μετα απο ωρα γινονται ΜΒ χωρις να εχω πειραξει καμια ρυθμιση κ :worry: υπαρχει κατι να κανω γιατι ασχετα απο οτι μου ειπαν δεν νοειτε τετοια τηλεφωναρα να ειναι κλειστο μαλιστα η αντιπρωσωπεια μου ειπε οτι μπορω να παω στο ΟΤΕ κ να τους πω να μην κατεβαζει αν γινεται μονο του χωρις την εγκριση μου

 

Φιλε mertaghon2 σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειμαι ακομα 2.3.4 με το κωλο μαρκετ τι γινεται απο τοτε που αναβαθμιστηκε μου τρωει παρα πολυ μπαταρια ,τη μπορουμε να κανουμε ?στο παλιο δε μπορω να ξανα γυρισω?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει update στο επίσημο ICS από το Κies!! Kανείς άλλος? Ωραίο φενετε αλλά έχω μικροπροβληματάκια με τα applications. Μάλλον θα θέλει format?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει update στο επίσημο ICS από το Κies!! Kανείς άλλος? Ωραίο φενετε αλλά έχω μικροπροβληματάκια με τα applications. Μάλλον θα θέλει format?

 

EUR εχεις???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειμαι ακομα 2.3.4 με το κωλο μαρκετ τι γινεται απο τοτε που αναβαθμιστηκε μου τρωει παρα πολυ μπαταρια ,τη μπορουμε να κανουμε ?στο παλιο δε μπορω να ξανα γυρισω?

 

κ γω φιλε μου ετσι ειμαι απο την τεταρτη πεμπτη κ ψαχνω να βρω ακρι αισιοδοξο οτι με το παγωτακι θα στρωσουν τα πραγματα προσεχε κ το 3g γιατι πρεπει να καταβαζει πολυ δεδομενο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειμαι ακομα 2.3.4 με το κωλο μαρκετ τι γινεται απο τοτε που αναβαθμιστηκε μου τρωει παρα πολυ μπαταρια ,τη μπορουμε να κανουμε ?στο παλιο δε μπορω να ξανα γυρισω?

 

κ γω φιλε μου ετσι ειμαι απο την τεταρτη πεμπτη κ ψαχνω να βρω ακρι αισιοδοξο οτι με το παγωτακι θα στρωσουν τα πραγματα προσεχε κ το 3g γιατι πρεπει να καταβαζει πολυ δεδομενο

 

Μπορείτε να δείτε εάν στις εφαρμογές τρέχει ένα πρόγραμμα κάτι σαν I-PUSH SAMSUNG ?

 

Εγώ νομίζω ότι αυτό φταίει και το απεγκατέστησα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

κ εγω το ειχα ανοιχτο Arnaki2000 αλλα το βλεπω τωρα να καταβαζει αβερτα δεδομενων :confused::confused: το watchdog εχω εγκατεστημενο κ βλεπω οτι ανα λεπτο κατεβαζει κβ που μετα απο ωρα γινονται ΜΒ χωρις να εχω πειραξει καμια ρυθμιση κ :worry: υπαρχει κατι να κανω γιατι ασχετα απο οτι μου ειπαν δεν νοειτε τετοια τηλεφωναρα να ειναι κλειστο μαλιστα η αντιπρωσωπεια μου ειπε οτι μπορω να παω στο ΟΤΕ κ να τους πω να μην κατεβαζει αν γινεται μονο του χωρις την εγκριση μου

 

Φιλε mertaghon2 σε ευχαριστω για την απαντηση σου

 

ε αφου με ευχαριστεις οριστε,

αμα πας ρυθμισεις,λογαριασμοι και συγχρονισμος και απενεργοποιησεις το αυτοματος συγχρονισμος θα εχεις σοβαρη διαφορα μπαταριας:)

 

παιδια ειναι προφανες οπως λεει και ο jkalimer πως ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που μπαινετε στο μαρκετ σας εγκαθισταται χωρις να σας ρωτησει ενα push και ενα adservice,που ρουφανε μπαταρια σαν καταπιοοολεεεςςς!!!χε.

 

εννοειται καθε μια φορα θα κανετε τον κοπο να τα απεγκαθιστατε..

 

α ρε σαμσουγκ ,ποσο σεβασμο κ αγαπη μας εχεις να παρει..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κανοντας την αναβαθμιση σε ICS οταν στελνω μηνυμα με το GO SMS PRO τα στελνει καλα... Με το προγραμμα απο τη μανα του στελνει κανονικα ενα καμια βοηθεια??? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε εάν στις εφαρμογές τρέχει ένα πρόγραμμα κάτι σαν I-PUSH SAMSUNG ?

 

Εγώ νομίζω ότι αυτό φταίει και το απεγκατέστησα...

 

Μολις το εκανα I-PUSH SAMSUNG απεγκατασταση αλλα εχω κ μια εφαρμογη της samsung προφανως που λεγετε ad service να κανω το ιδιο????

Αληθεια ποιος ο σκοπος αυτον δυο εφαρμογων κ επισης μπορω να κανω στην εφαρμογη της σαμμυ ''Διεγραφη Δεδομενων'' η ''Καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων''???

Edited by alexanderth81
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε εάν στις εφαρμογές τρέχει ένα πρόγραμμα κάτι σαν I-PUSH SAMSUNG ?

 

Εγώ νομίζω ότι αυτό φταίει και το απεγκατέστησα...

 

παιδες τι ειναι το I-PUSH SAMSUNG

εφαρμογη που την εχει το κινητο απο μαμα;

εφαρμογη που την κατεβαζω απο μαρκετ;

που βρισκεται; και πως βγαινει;

TCe
Link to comment
Share on other sites

http://www.youmobile.org/blogs/entry/SGSII-ICS-CRS

Καλησπερα.Αν θελει το φορουμ να μην σβησει το λινκ.Εδω ειναι οι Χωρες που ειναι σε αναμονη για την επισημη αναβαθμιση και οι χωρες που την εχουν παρει ειδη.

Link to comment
Share on other sites

Mολις εκανα root την 4.03 , και ειδα τον μετρητη εγραψε custom rom . ισχυει αυτο ? η απλα ειχε γραψει και δεν το ειχα καταλαβει?
Link to comment
Share on other sites

παιδες τι ειναι το I-PUSH SAMSUNG

εφαρμογη που την εχει το κινητο απο μαμα;

εφαρμογη που την κατεβαζω απο μαρκετ;

που βρισκεται; και πως βγαινει;

 

Αν δεν κανω λαθος εγκατασταθηκε οταν μπηκες samsung apps για να εχεις push notification. Και σε μενα τρεχει δν μου χει δημιουργησει προβλημα

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Χθες μόλις παρέλαβα την συσκευή. Με γειά μου.

Προσπαθούσα να βρω να βάλω SMS tones αλλά δεν, βρήκα έναν τρόπο με κάτι φακέλους μέσα στο media.

 

Ένα παλικάρι μου σύστησε φόρουμ σας(πολύ ωραία δουλεία και καλή συνέχεια) και είπα να ρωτήσω κάτι.

 

Καταρχάς στο κινητό σαν ειδοποιήσεις συμπεριλαμβάνονται όλα;(αναφορές παράδοσης, SMS, ξυπνητήρι κτλπ)

 

Δηλαδή μόλις στέλνω ένα μήνυμα, μου έρχεται αναφορά παράδοσης και χτυπάει με την ίδια μουσική που χτυπάει και το μήνυμα όταν έρχεται.

 

Δεν γίνεται να υπάρχει ήχος μόνο στον ήχο κλήση και στον ήχο εισερχόμενου μηνύματος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σκεφτομαι μεταξυ iphone 4 και SII τι προτεινετε και γιατι? Και κατι αλλο οι εφαρμογες στο SII γινονται install στην RAM η στα 16GB?

Αυτην τη στιγμη εχω ενα Desire!

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε αυτό το δίλημμα .... πήρα το Galaxy ..

Σκέφτομαι ότι αν είχα πάρει το Iphone θα ήμουν στις αγγελίες τώρα... πολύ "κλειδωμένα" πράγματα παίζουν στην Apple και δεν είναι του γούστου μου....

+1για το galaxy από εμένα ...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βρηκα αυτην την ρομ επισημη μαλλον αλλα οχι ελλινηκη I9100XXLPQ_I9100OXXLPD_SEB.zip απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851&page=25 να την βαλω με το odin??? ειναι η σωστη ρομ? η να περιμενω λιγο ακομα μην εχω προβληματα αν κ οσοι την εβαλαν δεν ειδα να γραψουν αρνητικα σχολια.....

βρηκα και αυτην απο τo samfirmware GT-I9100 I9100XXLPQ Android 4.0.3 2012 March I9100OXXLPD Hungary θα εχει ελληνικα ξερει κανεις??

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...