Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά πάσα πιθανότητα έχεις εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα που απενεργοποιεί το κλείδωμα (π.χ. NOLOCK) και όταν κάνεις reboot ή γενικά ανοίγεις το κινητό δεν προλαβαίνεις να βάλεις τον κωδικό. Στην περίπτωση αυτή αν ενεργοποιήσεις το κλείδωμα στο πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει θα εμφανίσει αμέσως την οθόνη για να βάλεις τον κωδικό. Οπότε μετά το απενεργοποιείς και πάλι.

 

οχι δεν έχω καποιο προγραμμα που απενεργοποιεί το κλείδωμα.Αυτο δεν συμβαινει πάντα ,αν ειχα καποιο προγραμμα δεν θα συμβαινε καθε φορα ?Ο μονος τροπος που βρηκα ειναι να αλλάζω τον κωδικο και να ξαναβάζω τον ιδιο

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα και παλι δεν συνδεετε??τι παιζει?????εσενα συνδεετε μ αυτο το προγραμμα???

 

Κανονικά και εύκολα. Το προγραμματάκι μετατρέπει το PC σε WIFI hotspot.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά άρχισαν να διαγράφονται τα περισσότερα βίντεο του κινητού μου! Μόνο βίντεο και τίποτε άλλο. 1-2 παραμένουν, όπως και αυτά που είχα στο φάκελο videomaker, οποίος είναι στην εσωτερική μνήμη του κινητού και όχι στην εξωτερική κάρτα μνήμης που έχω τα υπόλοιπα. Μου το έκανε 2 φορές μέχρι τώρα μέσα σε μια εβδομάδα! Δεν θυμάμαι να πέρασα κάποιο πρόγραμμα τελευταία για να το αφαιρέσω και να παρατηρήσω τι γίνεται. Ευτυχώς είχα προλάβει και τα περισσότερα τα είχα πάρει backkup.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορώβ να λύσω το θέμα;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν διαγραφει μονο της external sd μαλλον εχει θεμα η καρτουλα. Δεν της κανεις ενα format;

Μονο video διαγραφει;

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν διαγραφει μονο της external sd μαλλον εχει θεμα η καρτουλα. Δεν της κανεις ενα format;

Μονο video διαγραφει;

 

Send from Galaxy sII :)

 

Ναι μόνο βίντεο διαγράφει. Το 99% των βίντεο. 1-2 περιέργως δεν διαγράφονται. Θα πάρω ένα backup της κάρτας και θα το δοκιμάσω με την 1η ευκαιρία.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει ένα vodafone branded σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή.

Έχει διαφορές εξωτερικά από το universal μοντέλο;

Αν το πάρω και κάνω root και περάσω άλλη ρομ θα φύγει ότι σχετικό με vodafone από το λογισμικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει ένα vodafone branded σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή.

Έχει διαφορές εξωτερικά από το universal μοντέλο;

Αν το πάρω και κάνω root και περάσω άλλη ρομ θα φύγει ότι σχετικό με vodafone από το λογισμικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Καμία διαφορά, και οτιδήποτε σχετικό με voda παίρνει δρόμο βάζοντας άλλο rom, τσίμπησε το! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ, πιο πολύ με ένοιαζε να μην έχει κανένα αντιαισθητικό logo στο κέλυφος της συσκευής.

Τα welcome to vodafone και τα λοιπά σκουπίδια του μενού είμαι σίγουρος ότι βγαίνουν με αλλαγή ρομ.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ, πιο πολύ με ένοιαζε να μην έχει κανένα αντιαισθητικό logo στο κέλυφος της συσκευής.

Τα welcome to vodafone και τα λοιπά σκουπίδια του μενού είμαι σίγουρος ότι βγαίνουν με αλλαγή ρομ.

 

Mόνο 2 εφαρμογές από vodafone θα έχει η συσκευή. Είτε κάνεις φάκελο για να μην τις βλέπεις είτε περνάς rom. Κατα τα άλλα πουθενά είτε πάνω στην συσκευή είτε κατά το start up εμφανίζεται vodafone logo.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιοσ φιλος απο σαλονικα με usb jig να το μηδενισω το s2 ,δεν λειτουργουν τα bluetooth εξ αρχης που το πηρα απο εχπανσις και θελω να το στειλω στο σερβις ..μηπως ξερεις κανεις που βρισκω τους οδηγους για τα bluetooth η τι ποιο αρχειο ειναι υπευ8ηνο για την λειτουργεια τους
Link to comment
Share on other sites

Λενε για παγωτο το πρωτο τριμηνο του 2012 αρα να υπολογιζουμε κ κανα τριμηνο ακομα ωσπου να ερθει επισημα απο kies για Ελλαδα??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λενε για παγωτο το πρωτο τριμηνο του 2012 αρα να υπολογιζουμε κ κανα τριμηνο ακομα ωσπου να ερθει επισημα απο kies για Ελλαδα??

 

Ανάλογα την συσκευή...Αν είναι παράλληλης εισαγωγής τότε είναι αρκετά πιθανό να την πάρεις νωρίτερα από όσους την προμηθεύτικαν μέσω cosmote, vodafone κοκ...

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την συσκευή...Αν είναι παράλληλης εισαγωγής τότε είναι αρκετά πιθανό να την πάρεις νωρίτερα από όσους την προμηθεύτικαν μέσω cosmote, vodafone κοκ...

 

Εχουμε νεα....ειναι ετοιμη??4.0.3???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιοσ φιλος απο σαλονικα με usb jig να το μηδενισω το s2 ,δεν λειτουργουν τα bluetooth εξ αρχης που το πηρα απο εχπανσις και θελω να το στειλω στο σερβις ..μηπως ξερεις κανεις που βρισκω τους οδηγους για τα bluetooth η τι ποιο αρχειο ειναι υπευ8ηνο για την λειτουργεια τους

 

Στείλε μου πμ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά μήπως είμαστε πολύ κοντά στην αναβάθμιση?

http://dailymobile.se/2012/01/02/samsung-galaxy-s2-receives-android-4-0-ics-via-kies/

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να συνδεθω με το galaxy s2 στο internet μεσω του καλωδιου με το pc???βαζω το καλωδιο συνδεω pc κ κιν κ μετα τι αλλο πρεπει να κανω για να εχω internet στο κιν???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παρακαλω αν μπορειται βοηθηστε με,αγορασα το κινητο μεταχειρισμενο ειναι 3 μηνων αγορασμενο απο το πλαισιο,μου γραφει αυτα τα χαρακτηριστικα και φοραει 2.3.4 απ οτι ειδα εχει βγαλει η samsung καινουργια version 2.3.5 εγω γιατι βαζω το κινητο στο υπολογιστη και μου λεει οτι δεν υπαρχει καινουργια version?????αν υπαρχει καπου γνησια να τη κατεβασω και να τη βαλω σας παρακαλω πειτε μου,αλλα πανω απο ολα μ ενδιαφερει να ειναι καλη και να μην εχει προβληματα τη προτεινεται???

PDA:I9100XWKI4

PHONE:I9100XXKI1

CSC:I9100OXXKI2

BUILD INFO:WED SEP 14 20:3411 KST 2011

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά μήπως είμαστε πολύ κοντά στην αναβάθμιση?

http://dailymobile.se/2012/01/02/samsung-galaxy-s2-receives-android-4-0-ics-via-kies/

 

εγω δεν βλεπω κινηση ουτε εδω ακομη....http://techblog.gr/updates/

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους

Θα ηθελα να ρωτησω κ εγω υπαρχει κανενα update απο 2.3.4 σε 2.3.5 μεσω ΚΙΕΣ γιατι κ μενα οταν το συνδεω τιποτα!!!,

βλεπω σε ενα site ''youmobile.org'' κ στην ελλαδα τιποτα ακομη γνωριζει καποιος καλητερα???..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους

Θα ηθελα να ρωτησω κ εγω υπαρχει κανενα update απο 2.3.4 σε 2.3.5 μεσω ΚΙΕΣ γιατι κ μενα οταν το συνδεω τιποτα!!!,

βλεπω σε ενα site ''youmobile.org'' κ στην ελλαδα τιποτα ακομη γνωριζει καποιος καλητερα???..

Δεν έχει βγει. Για τα αγορασμένα από Πλαίσιο η τελευταία επίσημη είναι η 2.3.4

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν έχω καποιο προγραμμα που απενεργοποιεί το κλείδωμα.Αυτο δεν συμβαινει πάντα ,αν ειχα καποιο προγραμμα δεν θα συμβαινε καθε φορα ?Ο μονος τροπος που βρηκα ειναι να αλλάζω τον κωδικο και να ξαναβάζω τον ιδιο

 

Γενικά όταν η οθόνη κλείνει και την ξανανοίγεις έχεις lock screen? Αν ναι μήπως έχεις κάνει την επιλογή αυτή (none στο lock screen) από τα Jkay delux settings (αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό μάλλον δεν έχεις κάνει τέτοια επιλογή)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...