Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος σε οτι εχει να κανει με τις φωτογραφικες ικανοτητες του κινητου.Δεν περιμενω βεβαια να μου αντικαταστησει την φωτ.μηχανη αλλα μου φαινεται οτι το omnia που ειχα πριν ειχε αισθητα καλυτερη φωτογραφηση.Μηπως υπαρχει καποιο σεταρισμα στις ρυθμισεις της stock καμερας για να δωσει οτι καλυτερο γινεται ή οτιδηποτε αλλο θα μπορουσε να βοηθησει...Ευχαριστω.Παραθετω μια φωτο του γιου μου για παραδειγμα.Μοιαζει ψευτικη με εντονα χαρακτηριστικα θολουρας.

 

Σε μία παρόμοια φωτο καθάρισα τον φακό απο πίσω και η φωτο έγινε πολύ πολύ καλύτερη....:blink:

 

Δοκίμασε και το LG Camera από το Market να δεις εάν έχεις καλύτερα αποτελέσματα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2. Εκτός αυτού όταν ανοίγω το κινητό(ή απενεργοποιώ την flight mode) τα συμβάντα(sms, κλήσεις) δεν έρχονται κατευθείαν αλλά μπορεί να αργήσουν και 20-30 λεπτά να εμφανιστούν.

Πώς γίνεται αυτό;

 

Πες το φίλε και έχω τρελάνει στα τηλέφωνα την COSMOTE. Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Στην αρχή μάλιστα μου ερχόταν ένα στα δέκα. Τώρα έρχονται αλλά με καθυστέρηση και μάλιστα διπλά μηνύματα. Ίσως όμως να μην φταίει μόνο η συσκευή γιατί έβαλα την κάρτα sim σε άλλο κινητό και πάλι έκανε τα ίδια. Όμως δεν είναι και τυχαίο που το πρόβλημα το κάνει εδώ και δέκα ημέρες που χρησιμοποιώ το κινητό.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Πες το φίλε και έχω τρελάνει στα τηλέφωνα την COSMOTE. Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Στην αρχή μάλιστα μου ερχόταν ένα στα δέκα. Τώρα έρχονται αλλά με καθυστέρηση και μάλιστα διπλά μηνύματα. Ίσως όμως να μην φταίει μόνο η συσκευή γιατί έβαλα την κάρτα sim σε άλλο κινητό και πάλι έκανε τα ίδια. Όμως δεν είναι και τυχαίο που το πρόβλημα το κάνει εδώ και δέκα ημέρες που χρησιμοποιώ το κινητό.

Εγώ έχω WIND.Δεν νομίζω να ευθύνεται η εταιρεία. Αυτά είναι ερασιτεχνισμοί από πλευράς SAMSUNG, αν πράγματι ευθύνεται το κινητό. Δε γίνεται να δίνεις κοντά ένα μισθό στην εποχή μας, και να αργεί το μήνυμα να εμφανιστεί μέχρι και 1 ώρα, αφότου ενεργοποιήσεις το κινητό.

Ούτε στην εποχή του 3210 δεν γινόντουσαν αυτά. :mad:

Αυτό πράγματι μου την σπάει και μένα λίγο...Λέει μόνο την ώρα που ελήφθη το μήνυμα κι όχι την ώρα που εστάλη..

Δηλαδή αυτό ισχύει γενικά για το SII; Αν πράγματι είναι έτσι, είναι τραγικό, το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω WIND.Δεν νομίζω να ευθύνεται η εταιρεία. Αυτά είναι ερασιτεχνισμοί από πλευράς SAMSUNG, αν πράγματι ευθύνεται το κινητό. Δε γίνεται να δίνεις κοντά ένα μισθό στην εποχή μας, και να αργεί το μήνυμα να εμφανιστεί μέχρι και 1 ώρα, αφότου ενεργοποιήσεις το κινητό.

Ούτε στην εποχή του 3210 δεν γινόντουσαν αυτά. :mad:

 

Δηλαδή αυτό ισχύει γενικά για το SII; Αν πράγματι είναι έτσι, είναι τραγικό, το λιγότερο.

 

Μη λέτε ότι νάνε ρε παιδιά.... Οι κλήσεις φαίνονται κανονικά, μέσα στο μήνυμα γράφει τι ώρα σε πήρε κάποιος, και έξω φαίνεται η ώρα παραλαβής του μηνύματος. Και το ότι αργεί να έρθει φταίει ο provider σας και όχι το τηλέφωνο... ήμαρτον δλδ. Εμένα με Cote Συνήθως έρχονται στο 1ο λεπτό. Μπορεί να κάνει και μισάωρο όμως.. είναι καθαρά θέμα provider. Όπως επίσης και τι θα γράφει το μήνυμα (αν γράφει την ώρα που σε πήραν η όχι).

 

Edit. Και για το απλό sms, παρατεταμένο πάτημα πάνω στο μήνυμα, message details, έχει sent, και received. Με GoSMS αυτό για την στοκ εφαρμογή δεν γνωρίζω.

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ας πούμε ότι εχω rout και κάνω έπειτα unroot. Χτύπα ξύλο, λέμε τώρα, κούφια η ώρα που το ακούει, το παω service. Καταλαβαίνουν ότι ήταν root και δεν με καλύπτει η εγγύηση;
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε ότι νάνε ρε παιδιά.... Οι κλήσεις φαίνονται κανονικά, μέσα στο μήνυμα γράφει τι ώρα σε πήρε κάποιος, και έξω φαίνεται η ώρα παραλαβής του μηνύματος. Και το ότι αργεί να έρθει φταίει ο provider σας και όχι το τηλέφωνο... ήμαρτον δλδ. Εμένα με Cote Συνήθως έρχονται στο 1ο λεπτό. Μπορεί να κάνει και μισάωρο όμως.. είναι καθαρά θέμα provider. Όπως επίσης και τι θα γράφει το μήνυμα (αν γράφει την ώρα που σε πήραν η όχι).

Edit. Και για το απλό sms, παρατεταμένο πάτημα πάνω στο μήνυμα, message details, έχει sent, και received. Με GoSMS αυτό για την στοκ εφαρμογή δεν γνωρίζω.

 

Δε λέω για τις κλήσεις. Η ώρα φαίνεται εκεί. Για το απλό sms αυτό που λες δεν ισχύει. Πατάω παρατεταμένα και το μόνο που λέει είναι ΕΛΗΦΘΗ:πχ 10.25 η οποία είναι η ώρα που άνοιξες το κινητό και όχι η ώρα που σου έστειλαν το μήνυμα.

Αν ξυπνήσει κάποιος δηλαδή στις 10.00 το πρωί και ανοίξει το κινητό και του έρθουν 5 μηνύματα θα λένε και στα 5 ελήφθη την ίδια ώρα (10.00 το πρωί). Λες να τα σταλθηκαν όλα την ώρα που άνοιξε το κινητό;

 

-Μήπως πατάς κάπου αλλού εσύ και κάνω λάθος εγώ; Εκεί στο Προβολή στοιχείων μηνύματος δεν λες;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε ότι αφορά τις ειδοποιήσεις με μήνυμα όταν βρισκόμαστε εκτός δικτύου, διαπίστωσα ύστερα από αρκετές δοκιμές το εξής. Όταν βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης, παίρνω αμέσως τηλ και μου λέει αμέσως ότι είναι εκτός δικτύου. Σε αυτή την περίπτωση μου έρχεται κανονικά το μήνυμα σε δύο λεπτά το πολύ. Δοκιμάζω να κάνω επανεκκίνηση το κινητό και παίρνω εκείνη τη στιγμή, η κοπέλα κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να πει ότι βρίσκομαι εκτός δικτύου. Σε αυτή την περίπτωση το μήνυμα έρχεται μετά από ένα τέταρτο στην καλύτερη περίπτωση. Και αυτά σήμερα, γιατί μέχρι χθες μπορούσε να μην έρθει κιόλας. Και στις δύο περιπτώσεις πάντως τα μηνύματα έρχονται διπλά. Το δοκίμασα καμιά δεκαριά φορές, οπότε δεν είναι τυχαίο. Ξέρω ότι μάλλον είναι θέμα δικτύου, για αυτό θέλω να ρωτήσω σε όσους το κάνει αν έχουν COSMOTE. Γιατί αν έχουν άλλη εταιρεία, τότε κάτι φταίει.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση: ας πούμε ότι εχω rout και κάνω έπειτα unroot. Χτύπα ξύλο, λέμε τώρα, κούφια η ώρα που το ακούει, το παω service. Καταλαβαίνουν ότι ήταν root και δεν με καλύπτει η εγγύηση;

 

Αν διαβάσεις στα σχετικά θέματα του παρόντος forum θα δεις ότι υπάρχουν όλες οι απαντήσεις σε αυτό που ρωτάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η συσκευη ειναι υπεροχη μην λέτε πράγματα που δεν στέκουν.

Παίζει ακόμα να ειναι και η πιο smooth απο άλλες που κυκλοφόρησαν πολυ αργότερα και ειναι ακριβότερες.

 

Πριν λίγο πέρασα το ICS στον Nexus S της γυναίκας μου. Καμία σχέση. Κυκλοφορησε μόλις 6 μήνες πριν το SGS2 αλλα τωρα που το δούλεψα λίγο ειναι σαν να απέχουν 2-3 γενιές.

 

Πληροφοριακά το ICS ειναι τρομερα βελτιωμένο σαν UI. Συμπεριλαμβάνει αρκετα νεα πράγματα, τα μενου ειναι πιο λειτουργικα και εμφανισιμα. Θα απογειώσει την συσκευη μας.

Το μόνο που θα ήθελα ειναι ένα soft button για τις εφαρμογές που τρέχουν ώστε να πηγαίνουμε μ ένα απλό πάτημα και όχι το παρατεταμένο στο home button.

Μεγάλη βελτίωση η camera. Ελπίζω να έχει την ίδια και η δικιά μας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια καθε μερα το κινητο μας το λατρευω ολο και πιο πολυ!

ημουν πριν απο λιγο στο γραφειο του ξαδερφου μου!

κόλλησε ενα ιο(με ενα antivrus κτλ) και επρεπε να κατεβασει ενα αρχειο να το βαλει στο Pc κτλ κτλ κτλ..

το pc ομως δεν ειχε ιντερνετ!(το antivirus μπλοκαρε και το ιντερνετ του...)

κατεβασα το αρχειο απο το κινητο με 3g το περασα με usb on the go στο στικακι μου και απο το στικακι στο Pc.

και εγινε η δουλεια κανονικα..

το ξαδερφακι μου κοιτουσε σαν χαζος!:lol::lol:

πραγματικα μιλαμε για εργαλείο πλεον!;)

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσω το USB on the go, πρέπει να κάνω κάτι ή είναι ήδη έτοιμο;

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε ότι αφορά τις ειδοποιήσεις με μήνυμα όταν βρισκόμαστε εκτός δικτύου, διαπίστωσα ύστερα από αρκετές δοκιμές το εξής. Όταν βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης, παίρνω αμέσως τηλ και μου λέει αμέσως ότι είναι εκτός δικτύου. Σε αυτή την περίπτωση μου έρχεται κανονικά το μήνυμα σε δύο λεπτά το πολύ. Δοκιμάζω να κάνω επανεκκίνηση το κινητό και παίρνω εκείνη τη στιγμή, η κοπέλα κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να πει ότι βρίσκομαι εκτός δικτύου. Σε αυτή την περίπτωση το μήνυμα έρχεται μετά από ένα τέταρτο στην καλύτερη περίπτωση. Και αυτά σήμερα, γιατί μέχρι χθες μπορούσε να μην έρθει κιόλας. Και στις δύο περιπτώσεις πάντως τα μηνύματα έρχονται διπλά. Το δοκίμασα καμιά δεκαριά φορές, οπότε δεν είναι τυχαίο. Ξέρω ότι μάλλον είναι θέμα δικτύου, για αυτό θέλω να ρωτήσω σε όσους το κάνει αν έχουν COSMOTE. Γιατί αν έχουν άλλη εταιρεία, τότε κάτι φταίει.

 

Swyped from my Galaxy S2

 

Έχω Cosmote κ μόλις δοκίμασα κ τις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις.

Και στις 2 είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Είτε σε flight mode, είτε το κλείσω το κινητό, μετά απο 15 δευτερόλεπτα ακριβώς αν πάρω τηλέφωνο μου λέει πως είναι κλειστό, χωρίς καθυστέρηση.

Επίσης μετά απο κλήση, είτε σε flight mode είτε με κλειστό το κινητό κ άνοιγμα ξανά τα μηνύματα για την ενημέρωση της κλήσης μου έρχονται μάξιμουμ στα 2 λεπτά. Οπότε κ δεν γνωρίζω γιατί μπορεί να στο κάνει αυτό.

 

Για να ενεργοποιήσω το USB on the go, πρέπει να κάνω κάτι ή είναι ήδη έτοιμο;

Swyped from my Galaxy S2

 

Είναι ήδη έτοιμο αν έχεις το σωστό καλώδιο κ θα βρείς το περιεχόμενο απο το φλασάκι σου στο φάκελο usbstorage στην εσωτερική μνήμη του κινητού (16gb internal_sdcard).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Βρισκόμενος ακόμα στην φάση αρχικής αναζήτησης να κάνω 3 γρήγορες ερωτησούλες.

 

1. Όταν ανοίγω το κινητό αφού το είχα σε flight mode(ή και κλειστό), μου έρχονται SMS και κλήσεις οι οποίες δεν αναφέρουν την ώρα που έγινε το συμβάν αλλά την ώρα που άνοιξα το κινητό και ήρθαν. Δηλαδή, δεν μπορώ να μαθαίνω πότε μου έστειλε ο άλλος μήνυμα ή τι ώρα με πήρε τηλέφωνο; Αν ισχύει είναι τουλάχιστον εκνευριστικό. :mad:

 

2. Εκτός αυτού όταν ανοίγω το κινητό(ή απενεργοποιώ την flight mode) τα συμβάντα(sms, κλήσεις) δεν έρχονται κατευθείαν αλλά μπορεί να αργήσουν και 20-30 λεπτά να εμφανιστούν.

Πώς γίνεται αυτό;

 

2. Ενώ περίμενα να έχει φωρτώνει εκπληκτικά τις εικόνες HD, βλέπω οτί έχει ένα θεματάκι.

Ενώ μπορεί να κατεβάσω από το Ιnternet εικόνες με τρελή ανάλυση HD κτλ, και ενώ στη συλλογή μου τις δείχνει εκπληκτικά και κάνει θαυμάσιο ζουμ, όταν τις ορίζω για φόντο χάνουν απελπιστικά από την ποιότητα τους και θολώνουν και δείχνουν πολύ κακής ποιότητας στην κεντρική οθόνη σαν φόντο.

Το έχει παρατηρήσει και άλλος;

 

1. Νομίζω είναι πρόβλημα που έχουν οι stock rom με το stock πρόγραμμα μηνυμάτων, έχω δει αν δεν απατώμαι πως υπάρχει mod όπου το διορθώνει. Εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα είτε γιατί συμπεριλαμβάνεται στη rom είτε γιατί το GoSMS που χρησιμοποιώ έχει τη δυνατότητα απο προεπιλογή. (Να ενημερώσω πως με την ανάλογη επεξεργασία το GoSMS μπορεί να δείχνει ολόιδιο με το original της Samsung με πάρα πολλές αξιόλογες επιπλέον επιλογές, απ'τη στιγμή που το εγκατέστησα δεν μπορώ χωρίς αυτό..)

 

2. Το ανέφερα κ σε άλλο thread πως με Cosmote είτε σε flight mode είτε με κλειστό το κινητό, όταν το ανοίξω μου έρχονται τα μηνύματα για χαμένες κλήσεις κτλ μάξιμουμ στα 2 λεπτά με τη σωστή ώρα.

Edit: Αι καλά.. σουρωμένος είμαι μου φαίνεται... το άλλο thread είναι αυτό το thread κ απάντησα πριν λίγο...

 

3. Δεν γνωρίζω αν τις εικόνες τις βάζεις να μοιράζονται σε πολλές οθόνες ή σε μία ή τι ακριβώς εννοείς. Πάντως αν σου κάνει zoom κ σου χαλάει την ανάλυση πες μου αν είσαι rooted, τι launcher έχεις (φαντάζομαι twlauncher βασικά) κ κυρίως αν έχεις εγκατεστημένο το mod για το εφέ της αλλαγής απο Landscape σε Portrait. Αν έχεις περασμένο αυτό το mod που είχε μέσα κ το " κ καλά fix " για το Gallery (παρμένο απ'το Note) αυτό είναι που σου χαλάει την ανάλυση γιατί πειράζει την εικόνα ανάλογα με την ανάλυση του Galaxy Note.

 

 

Σχετικά με τη θολούρα στη κάμερα που είδα πως αναφέρθηκε, δεν έχω τέτοιο θέμα. Όταν νόμιζα πως είχα, καθάρισα το φακό από πίσω, επέλεξα τα πάντα αν θυμάμαι καλά στο αυτόματο κ έβαλα το Shake στο On. Εκτός από τη κλασσική ροζ περίπτωση που κ που δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα είδος θολούρας.

 

@georgioskio Ναί αυτό είναι :)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την επιλογη φωτο για wallpaper, θα πρέπει να έχει ανάλυση 960Χ800 και καλη ποιότητα . Όλα τα wallpapers που έχω κατεβάσει φαίνονται πανέμορφα.

Αν δεν ειναι καλη φωτογραφία που σημαίνει οτι το 960x800 έχει προέλθει απο πολυ μεγαλύτερη ανάλυση μην περιμένεις καλο αποτέλεσμα.

Στη συλλογή βλέπεις την φωτο σε ανάλυση 480Χ800 οπότε κρύβονται οι ατέλειες. Όταν όμως επιλέγει σαν wallpaper την βλέπεις ουσιαστικα σε μεγενθυση αφου "απλώνει". Γι αυτο πρέπει να ειναι τέλεια φωτο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από συγχρονισμό επαφών με FB κ' Google για πρώτη φορά στη νέα ROM, 2-3 επαφές εμφανίζουν λάθος εικόνα (παρμένη από FB). Δηλαδή έχουν μπει οι εικόνες από 2-3 άλλες επαφές. Τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω τις σωστές εικόνες;
Link to comment
Share on other sites

1. Νομίζω είναι πρόβλημα που έχουν οι stock rom με το stock πρόγραμμα μηνυμάτων, έχω δει αν δεν απατώμαι πως υπάρχει mod όπου το διορθώνει. Εγώ ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα είτε γιατί συμπεριλαμβάνεται στη rom είτε γιατί το GoSMS που χρησιμοποιώ έχει τη δυνατότητα απο προεπιλογή. (Να ενημερώσω πως με την ανάλογη επεξεργασία το GoSMS μπορεί να δείχνει ολόιδιο με το original της Samsung με πάρα πολλές αξιόλογες επιπλέον επιλογές, απ'τη στιγμή που το εγκατέστησα δεν μπορώ χωρίς αυτό..)

Όταν μπαίνω στα μηνύματα και πατάω παρατεταμένα πάνω σε ένα μήνυμα και βγάζει επιλογή Προβολή Στοιχείων Μηνύματος μου βγάζει μόνο την ώρα που έλαβα το μήνυμα ή οποια δεν έχει να κάνει με την ώρα που το έστειλε ο αποστολέας, αυτό δεν ισχύει για σένα και για όλους; Δηλαδή δεν μπορώ να ξέρω τι ώρα στάλθηκε το μήνυμα, αυτό είναι το πρόβλημα. Αν κατεβάσω αυτό το GoSMS λες να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα;

 

 

 

2. Το ανέφερα κ σε άλλο thread πως με Cosmote είτε σε flight mode είτε με κλειστό το κινητό, όταν το ανοίξω μου έρχονται τα μηνύματα για χαμένες κλήσεις κτλ μάξιμουμ στα 2 λεπτά με τη σωστή ώρα.

Edit: Αι καλά.. σουρωμένος είμαι μου φαίνεται... το άλλο thread είναι αυτό το thread κ απάντησα πριν λίγο...

Ναι σε αυτό οκ. Απλά τις 4-5 μέρες που έχω το κινητό, όταν ξυπνάω και το ανοίγω τα μηνύματα κάνουν γύρω στο μισάωρο να έρθουν. Συμβάνει με όλα και μου φαίνεται περίεργο.

3. Δεν γνωρίζω αν τις εικόνες τις βάζεις να μοιράζονται σε πολλές οθόνες ή σε μία ή τι ακριβώς εννοείς. Πάντως αν σου κάνει zoom κ σου χαλάει την ανάλυση πες μου αν είσαι rooted, τι launcher έχεις (φαντάζομαι twlauncher βασικά) κ κυρίως αν έχεις εγκατεστημένο το mod για το εφέ της αλλαγής απο Landscape σε Portrait. Αν έχεις περασμένο αυτό το mod που είχε μέσα κ το " κ καλά fix " για το Gallery (παρμένο απ'το Note) αυτό είναι που σου χαλάει την ανάλυση γιατί πειράζει την εικόνα ανάλογα με την ανάλυση του Galaxy Note.

Δεν είμαι rooted, το κινητό το έχω 4-5 μέρες και ακόμα είμαι στην αρχική φάση.

Τώρα αν σου πω οτί δεν ξέρω τι είναι ο Launcher άρα και δεν ξέρω τι Launcher έχω, και αν θα σε ρωτούσα να μου πεις πως θα διαπιστώσω τι Launcher έχω θα ήμουν ενοχλητικός; :O

Δεν έχω κάποιο mod για το εφέ της αλλαγής απο Landscape σε Portrait. Από το market το βρίσκω αυτό;

''Αν έχεις περασμένο αυτό το mod που είχε μέσα κ το " κ καλά fix " για το Gallery (παρμένο απ'το Note) αυτό είναι που σου χαλάει την ανάλυση γιατί πειράζει την εικόνα ανάλογα με την ανάλυση του Galaxy Note'' .

Γενικά το κινητό δεν το έχω πειράξει καθόλου τόσες μέρες που το έχω. Το έχω σε όλα μαμά. Αλλά οι εικόνες HD που κατεβάζω ενώ φαίνονται εκπληκτικές, όταν τις βάζω για φόντο κάτι γίνεται και γίνονται άθλιες είτε τις βάζω να μοιράζονται σε πολλές οθόνες ή σε μία.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την επιλογη φωτο για wallpaper, θα πρέπει να έχει ανάλυση 960Χ800 και καλη ποιότητα . Όλα τα wallpapers που έχω κατεβάσει φαίνονται πανέμορφα.

Αν δεν ειναι καλη φωτογραφία που σημαίνει οτι το 960x800 έχει προέλθει απο πολυ μεγαλύτερη ανάλυση μην περιμένεις καλο αποτέλεσμα.

Στη συλλογή βλέπεις την φωτο σε ανάλυση 480Χ800 οπότε κρύβονται οι ατέλειες. Όταν όμως επιλέγει σαν wallpaper την βλέπεις ουσιαστικα σε μεγενθυση αφου "απλώνει". Γι αυτο πρέπει να ειναι τέλεια φωτο.

Φίλε μου μιλάω για εικόνες HD ανάλυση 1920x1080. Στην συλλογή φαίνονται άψογες, όταν τις φορτώνω για φόντο είτε σε διακεκομμένες οθόνες, είτε σε μία η ποιότητα είναι για σκουπίδια.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις στα σχετικά θέματα του παρόντος forum θα δεις ότι υπάρχουν όλες οι απαντήσεις σε αυτό που ρωτάς.

 

δηλαδή μου λες να ψάξω 180 σελίδες στο συγκεκριμένο topic χωρίς να έχω ένα στοιχείο να κάνω αναζήτηση? δεν μπορούσες να πείς "ψάξε για το ταδε θέμα"?

angeldust
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μου λες να ψάξω 180 σελίδες στο συγκεκριμένο topic χωρίς να έχω ένα στοιχείο να κάνω αναζήτηση? δεν μπορούσες να πείς "ψάξε για το ταδε θέμα"?

 

Και μόνο με τη λέξη "Εγγύηση"

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3903323&highlight=%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%8D%CE%B7%CF%83%CE%B7#post3903323

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε με ανυπομονησία....

 

Και με ανησυχία θα έλεγα.

Σήμερα ασχολήθηκα παρα πολυ με το Nexus S της γυναίκας για να στησω το ICS.

Ενω μου αρέσει παρα πολυ, είδα την συσκευη να χολαινει. Βέβαια πριν του είχα MIUI με custom kernel. Αλλα τωρα υπάρχουν αδικαιολόγητες καθυστερήσεις πχ στο άνοιγμα του Dialer, o browser χάλια, οι εφαρμογές αργούν να κατεβούν απο το market και πολλα αλλα.

Αν ειναι να πέσουν οι επιδόσεις του sgs2 μένω εδω που είμαι. Τόσο καιρο δεν έχω δει ουσιαστική διάφορα ούτε όταν το υπερχρονιζω στα 1400.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και με ανησυχία θα έλεγα.

Σήμερα ασχολήθηκα παρα πολυ με το Nexus S της γυναίκας για να στησω το ICS.

Ενω μου αρέσει παρα πολυ, είδα την συσκευη να χολαινει. Βέβαια πριν του είχα MIUI με custom kernel. Αλλα τωρα υπάρχουν αδικαιολόγητες καθυστερήσεις πχ στο άνοιγμα του Dialer, o browser χάλια, οι εφαρμογές αργούν να κατεβούν απο το market και πολλα αλλα.

Αν ειναι να πέσουν οι επιδόσεις του sgs2 μένω εδω που είμαι. Τόσο καιρο δεν έχω δει ουσιαστική διάφορα ούτε όταν το υπερχρονιζω στα 1400.

 

Μόλις τωρα διάβαζα οτι η έκδοση αυτή είναι τρελά bugαρισμενη... Ελπίζω μεχρι να βγει για το δικό μας να έχουν φτιάξει τα πράγματα..

 

Άσχετο αλλά το ότι είμαι εθισμένος το ήξερα, ότι έχουμε και group δεν ήξερα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=652857

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και με ανησυχία θα έλεγα.

Σήμερα ασχολήθηκα παρα πολυ με το Nexus S της γυναίκας για να στησω το ICS.

Ενω μου αρέσει παρα πολυ, είδα την συσκευη να χολαινει. Βέβαια πριν του είχα MIUI με custom kernel. Αλλα τωρα υπάρχουν αδικαιολόγητες καθυστερήσεις πχ στο άνοιγμα του Dialer, o browser χάλια, οι εφαρμογές αργούν να κατεβούν απο το market και πολλα αλλα.

Αν ειναι να πέσουν οι επιδόσεις του sgs2 μένω εδω που είμαι. Τόσο καιρο δεν έχω δει ουσιαστική διάφορα ούτε όταν το υπερχρονιζω στα 1400.

 

Πες και κατι θετικο βρε αδερφε!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...