Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που έχει πολύ καλύτερα εικονίδια το έχει δοκιμάσει κανείς? https://market.android.com/details?id=androidcap.bubblebuzz.activity

Εγώ το έχω βάλει αλλά επειδή δεν χρησιμοποιώ κλείδωμα στην οθόνη δεν με εξυπηρετεί και πολύ.

 

To έβαλα και μου φαίνεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: αν κάνω επιστροφή στο stock ROM στις οδηγίες λέει ότι δεν θα χαθούν τα δεδομένα μου. Ισχύει; γιατί δεν είμαι πολύ του back up
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω εγκαταστησει την εφαρμοφη noled απο το μαρκετ αλλα ενω το εχω ενεργοποιημενο εξακολουθει να μην μου δειχνει τα sms ή τις αναπαντητες οταν ερχονται ενω οταν του παταω την δοκιμη που εχει στις ρυθμισεις δουλευει κανονικα.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα,καμια βοηθεια γιατι την εχω πραγματικα αναγκη την εφαρμογη.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω εγκαταστησει την εφαρμοφη noled απο το μαρκετ αλλα ενω το εχω ενεργοποιημενο εξακολουθει να μην μου δειχνει τα sms ή τις αναπαντητες οταν ερχονται ενω οταν του παταω την δοκιμη που εχει στις ρυθμισεις δουλευει κανονικα.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα,καμια βοηθεια γιατι την εχω πραγματικα αναγκη την εφαρμογη.

 

Κλειδώνεις τη συσκευή σου; Γιατί στο δικό μου όταν απενεργοποιώ το κλείδωμα δεν μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις.

Η άλλη εφαρμογή με τα bubbles φαίνεται αρκετά όμορφη. Δεν την εγκατέστησα ακόμα για να τη δοκιμάσω. Είναι μόνο για κλήσεις, μηνύματα και email ή μπορούμε να βάλουμε όποια εφαρμογή έχει ειδοποιήσεις, όπως στο no led?

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω εγκαταστησει την εφαρμοφη noled απο το μαρκετ αλλα ενω το εχω ενεργοποιημενο εξακολουθει να μην μου δειχνει τα sms ή τις αναπαντητες οταν ερχονται ενω οταν του παταω την δοκιμη που εχει στις ρυθμισεις δουλευει κανονικα.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα,καμια βοηθεια γιατι την εχω πραγματικα αναγκη την εφαρμογη.

 

κάπου θα βρεις την επιλογή Delay all notifications. Βάλε 20 δευτερόλεπτα και ξαναδοκίμασε...!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους και σε ολες!Ισως ρωτησω βλακεια γι αυτο συγχωρεστε με!Ξερει κανεις εαν τοποθετοντας μεσω της επεκτασης usb που περνει το κινητακι μας το stickακι για broadband internet το αναγνωριζει η συσκευη??
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους και σε ολες!Ισως ρωτησω βλακεια γι αυτο συγχωρεστε με!Ξερει κανεις εαν τοποθετοντας μεσω της επεκτασης usb που περνει το κινητακι μας το stickακι για broadband internet το αναγνωριζει η συσκευη??

 

Λογικά όχι, θα πρέπει να υπάρχει και το αντίστοιχο πρόγραμμα. Μπορείς όμως να βγάλεις τη σιμ και να τη βάλεις απευθείας στο τηλέφωνο.

 

Να ρωτήσω και γω κάποια πράγματα, παίρνω την τετάρτη το κινητό και θα ήθελα κάποια γρήγορα τιπς γιατι με τόσες σελίδες δεν τη παλεύω και το κυριότερο αν μπορεί με κάποιον launcer να έχω την εμφάνιση του ICS

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω εγκαταστησει την εφαρμοφη noled απο το μαρκετ αλλα ενω το εχω ενεργοποιημενο εξακολουθει να μην μου δειχνει τα sms ή τις αναπαντητες οταν ερχονται ενω οταν του παταω την δοκιμη που εχει στις ρυθμισεις δουλευει κανονικα.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα,καμια βοηθεια γιατι την εχω πραγματικα αναγκη την εφαρμογη.

 

Σε μένα δουλεύει ρολόι

Ποια ρομ έχεις; μπες λίγο στο μάρκετ νομίζω η εφαρμογή σήμερα έχει update. Βάλτο και ξαναδοκίμασε

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την 2.3.5 φίλε μου

 

Περίεργο.Αυτό το είχα διαβάσει ότι συνέβαινε σε κάποιες παλιότερες εκδόσεις και με official αναβάθμιση μέσω kies, λυνόταν.

Δοκίμασες να κάνεις ένα factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το noled ουτε σε μενα λειτουργει τωρα που το δοκιμασα!Και ξερεται γιατι???Γιατι ενω το ενεργοποιω αυτο κλεινει απο μονο του μετα!Δεν ξερω γιατι!Το ενεργοποιω παλι και μολις κανω καποια κληση δεν δουλευει...Παω στις ρυθμισεις του και το βλεπω απενεργοποιημενο...Και εχω κατεβασει τις ενημερωσεις κανονικα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το noled ουτε σε μενα λειτουργει τωρα που το δοκιμασα!Και ξερεται γιατι???Γιατι ενω το ενεργοποιω αυτο κλεινει απο μονο του μετα!Δεν ξερω γιατι!Το ενεργοποιω παλι και μολις κανω καποια κληση δεν δουλευει...Παω στις ρυθμισεις του και το βλεπω απενεργοποιημενο...Και εχω κατεβασει τις ενημερωσεις κανονικα!

Στις ρυθμισεις του τηλεφωνου, προσβασιμοτητα, ειναι τικαρισμενο το no led?

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του τηλεφωνου, προσβασιμοτητα, ειναι τικαρισμενο το no led?

 

Δεν ηταν αλλα και που το τικαρα το ιδιο...Κανενα αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν αλλα και που το τικαρα το ιδιο...Κανενα αποτελεσμα!

 

βρε φιλε πως ειναι δυνατον να δουλευει σε μενα και οχι σε σενα...:blink:

τι να πω περιεργα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε,τελευταια παρατηρησα οτι τελειωνει πιο γρηγορα η μπαταρια και πηγα ρυθμισεις->χρηση μπαταριας και ειδα οτι εχει ενα τμημα με ονομασια Συστημα Αndroid το οποιο οταν το πατω εχει ποση ωρα λειτουργησε ο επεξεργαστης και ποιες διεργασιες χρησιμοποιησαν μπαταρια,και μετα εχει ενα αλλο κομματι με ονομα Λειτουργικο Συστημα Android,το οποιο εχει ιδιο εικονιδιο με το προηγουμενο και οταν το πατω απλα μου λεει ποση ωρα λειτουργησε ο επεξεργαστης,χωρις να γραφει διεργασιες.Αυτα τα 2 μαζι καταναλωνουν το 40% της μπαταριας.Μου φαινεται παραξενο να εχουν σχεδον ιδιο ονομα και εικονιδιο και το ενα να μην εχει πληροφοριες για διεργασιες,λεω μηπως ειναι κανενα malware.Και στα δικα σας κινητα υπαρχουν και τα 2 αυτα;
Link to comment
Share on other sites

Το MissedCallReminder δεν είναι καλό;

Προσπαθώ να το ενεργοποιήσω αλλά δυσκολεύομαι με το LED.

Αν το ΝοLed είναι το καλύτερο τότε να μην ψάχνω άδικα.

 

Το missed call το χρησιμοποιω εγω και δεν ενεργοποιει κανενα led γιατι πολυ απλα το s2 δεν εχει led ειδοποιησης...κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν αλλα και που το τικαρα το ιδιο...Κανενα αποτελεσμα!

 

Φίλε είναι ξεκλείδωτο το κινητό; Σε μένα δεν δουλεύει αν δεν το κλειδώσω.

Κάτι άλλο τώρα: παρατήρησα ότι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από την COSMOTE όταν βρίσκομαι εκτός δικτύου, για χαμένες κλήσεις. Έχω απενεργοποιήσει τις προωθήσεις, αλλά τα ίδια. Θα τηλεφωνήσω και στην COSMOTE, γιατί μάλλον το δίκτυο φταίει, απλά το λέω μήπως το έχει παρουσιάσει και σε άλλον και έχει να κάνει με τη συσκευή.

Sent from my Galaxy S2

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κίτρινο τριγωνάκι στα rooted κινητά, δεν θυμάμαι αν απαντήθηκε νωρίτερα αλλά βρήκα πως σε αυτό το forum στο topic root Galaxy s2 έχει σαφείς οδηγίες πως βγαίνει το τριγωνάκι.. το έκανα και είναι καθαρό πλέον.
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο φιλος pektis7 ειχε δικιο ειχα μια εφαρμογη που κραταει το κινητο χωρις να κλειδωνει η αρχικη οθονη και μολις την εβγαλα το noled δουλεψε αψογα

Ευχαριστω πολυ.

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησούλες. :)

 

1. Πού είναι το μητρώο το κινητού, δηλάδη δεδομένα που στάλθηκαν, δεδομένα που λήφθηκαν, κλήσεις, μηνύματα με συνολικές διάρκειες κτλ;

Υπάρχει κάτι τέτοιο ή τζάμπα το ψάχνω;

 

2. Έχω μπερδευτεί λίγο με τις μνήμες. Δηλαδή μου έχει την γνωστή μνήμη του τηλεφώνου που είναι γύρω στα 2GB, μετά μου έχει μια άλλη η οποία έχει χωρητικότα κάπου στα 12GB και την αναφέρει ώς μνήμης αποθήκευσης USB(:blink:), και τέλος η μνήμη της κάρτας SD η οποία είναι μηδενική προφανώς, αφού δεν έχω κάποια microSD μέσα.

Τι ακριβώς παίζει; Αυτή που λέει μνήμης αποθήκευσης USB, είναι μνήμη του τηλεφώνου κατά κάποιο τρόπο και την διαχωρίζει;

 

3. Οι εφαρμογές, οι εικόνες φόντου, τα live wallpapers κτλ που είναι αποθηκευμένα; Έχω συνδέση τη συσκευή με το PC και μου έχει κάποια αρχεία στα οποία δεν βρίσκω τα ''μανίσια'' wallpapers, εφαρμογές(όπως π.χ. τους χάρτες).

Αυτά που ακριβώς είναι αποθηκευμένα; Δεν υπάρχει κάποια αναλυτική διαχείριση αρχείων και εφαρμογών;

 

Συγνώμη, αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.Αυτό το είχα διαβάσει ότι συνέβαινε σε κάποιες παλιότερες εκδόσεις και με official αναβάθμιση μέσω kies, λυνόταν.

Δοκίμασες να κάνεις ένα factory reset;

 

Λογικα software θα είναι ε? Πως κάνω factory reset?τα χάνω όλα??

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησούλες. :)

 

1. Πού είναι το μητρώο το κινητού, δηλάδη δεδομένα που στάλθηκαν, δεδομένα που λήφθηκαν, κλήσεις, μηνύματα με συνολικές διάρκειες κτλ;

Υπάρχει κάτι τέτοιο ή τζάμπα το ψάχνω;

 

2. Έχω μπερδευτεί λίγο με τις μνήμες. Δηλαδή μου έχει την γνωστή μνήμη του τηλεφώνου που είναι γύρω στα 2GB, μετά μου έχει μια άλλη η οποία έχει χωρητικότα κάπου στα 12GB και την αναφέρει ώς μνήμης αποθήκευσης USB(:blink:), και τέλος η μνήμη της κάρτας SD η οποία είναι μηδενική προφανώς, αφού δεν έχω κάποια microSD μέσα.

Τι ακριβώς παίζει; Αυτή που λέει μνήμης αποθήκευσης USB, είναι μνήμη του τηλεφώνου κατά κάποιο τρόπο και την διαχωρίζει;

 

3. Οι εφαρμογές, οι εικόνες φόντου, τα live wallpapers κτλ που είναι αποθηκευμένα; Έχω συνδέση τη συσκευή με το PC και μου έχει κάποια αρχεία στα οποία δεν βρίσκω τα ''μανίσια'' wallpapers, εφαρμογές(όπως π.χ. τους χάρτες).

Αυτά που ακριβώς είναι αποθηκευμένα; Δεν υπάρχει κάποια αναλυτική διαχείριση αρχείων και εφαρμογών;

 

Συγνώμη, αν κούρασα.

1. Μητρώο κλησεων μέσα στις κλήσεις. Μητρώο δεδομένων δεν υπάρχει. Κατέβασε το 2g watchdog από το market.

2. Τα 2gb τα χρησιμοποιεί το τηλέφωνο για αποθήκευση εφαρμοφών. Από τα 16 του κινητού τα 12 είναι διαθέσιμα. Όπως κατάλαβες δεν έχεις βάλει εξωτερική μνήμη. Εγώ προσωπικά στην εξωτερική μνήμα έγγραψα μουσική και βίντεο.

3. Θα κάνεις ένα search και θα τα βρεις μέσα στη μνήμη USB.

Edited by ggazas
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μπορώ να βρω κάτι ψάχνωντας σ'αυτό το topic, μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή για camera; Συγκεκριμένα θα ήθελα κάτι που θα βελτίωνε τη νυχτερινή λήψη και να έχει καλύτερα αποτελέσματα από τη stock camera.

Link to comment
Share on other sites

1. Μητρώο κλησεων μέσα στις κλήσεις. Μητρώο δεδομένων δεν υπάρχει. Κατέβασε το 2g watchdog από το market.

2. Τα 2gb τα χρησιμοποιεί το τηλέφωνο για αποθήκευση εφαρμοφών. Από τα 16 του κινητού τα 12 είναι διαθέσιμα. Όπως κατάλαβες δεν έχεις βάλει εξωτερική μνήμη. Εγώ προσωπικά στην εξωτερική μνήμα έγγραψα μουσική και βίντεο.

3. Θα κάνεις ένα search και θα τα βρεις μέσα στη μνήμη USB.

 

1. Το watchdog πάρα πολύ καλό. Ευχαριστώ. Ελπίζω να έχει σχετική ακρίβεια.

2. Τα 2gb αυτά όταν συνδέω τη συσκευή με το PC δεν φαίνονται κάπου. Ανοίγει μόνο έαν αρχείο Phone GT-I9100 και έχει χωρητικότητα 11,5 GB. Εκεί δε βρίσκω τις εφαρμογές, ούτε τα μανίσια Live wallpapers.Η μνήμη του τηλεφώνου είναι καπου αλλού; Γιατί δεν εμφανίζεται στο PC;

Γενικά δε καταλαβαίνω την διαφορά των 2GB του τηλεφώνου από τα 11,5 GB.

3. Όχι δεν βρήκα ούτε εκεί εικόνες που είχε το κινητό από μόνο του.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :)

Link to comment
Share on other sites

1. Το watchdog πάρα πολύ καλό. Ευχαριστώ. Ελπίζω να έχει σχετική ακρίβεια.

2. Τα 2gb αυτά όταν συνδέω τη συσκευή με το PC δεν φαίνονται κάπου. Ανοίγει μόνο έαν αρχείο Phone GT-I9100 και έχει χωρητικότητα 11,5 GB. Εκεί δε βρίσκω τις εφαρμογές, ούτε τα μανίσια Live wallpapers.Η μνήμη του τηλεφώνου είναι καπου αλλού; Γιατί δεν εμφανίζεται στο PC;

Γενικά δε καταλαβαίνω την διαφορά των 2GB του τηλεφώνου από τα 11,5 GB.

3. Όχι δεν βρήκα ούτε εκεί εικόνες που είχε το κινητό από μόνο του.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :)

 

Αυτά τα 2GB είναι δεσμευμένα από το σύστημα.Εκεί είναι αποθηκευμένα όλα αυτά που ζητάς.

Αν έχεις κάποιον root explorer μπορείς να δεις τα περιεχόμενα του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...