Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα κι' εγώ το update της κάμερας, έκανε κανονικά λήψη αλλά μετά μου εμφάνισε ότι δεν χρειάζομαι την αναβάθμιση. Μην αγχώνεστε δεν υπάρχει κάτι μεμπτό πάνω σ' αυτό.

 

Μια ερώτηση :

Στο Samsung apps έχει την εφαρμογή naver η οποία γράφει ότι σου δίνει 30gb δωρεάν χώρο και συγχρονίζεις με την συσκευή σου (υποθέτω κάτι σαν το dropbox).

Έχει κανείς άποψη ; το έχετε δοκιμάσει ;

 

Δέν μπόρεσα νά βρώ την εφαρμογή πού λές ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά :)

Θα δοκιμάσω και το cerberus.

 

Δοκίμασε και το avast. Συνδυάζει antivirus, anti theft, call bloker και firewall σε μια εφαρμογή.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά :)

Θα δοκιμάσω και το cerberus.

 

Το cerberus είναι must!! Πολύ καλή εφαρμογή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά έκανε reboot. ήταν συνδεδεμένο σε wifi χωρίς όμως εκείνη την στιγμή να κάνω κάτι..έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο?
angeldust
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα ξαφνικά έκανε reboot. ήταν συνδεδεμένο σε wifi χωρίς όμως εκείνη την στιγμή να κάνω κάτι..έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο?

 

Ένα reboot δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί, τα επαναλαμβανόμενα να φοβάσαι. Παρακολούθησε το.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά έκανε reboot. ήταν συνδεδεμένο σε wifi χωρίς όμως εκείνη την στιγμή να κάνω κάτι..έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο?

 

Έχεις καμια εφαρμογή smart wifi scanner?Εμενα έκανε 4-5 απανωτά και μόλις την χύλωσα σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα.Τα ξαναστήνει απ' την αρχή και δε θυμάται την τελευταία φορά που βρίσκονταν.Τουλάχιστον όμως από εδώ και πέρα το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα λύνεται.'Ενα τελευταίο στήσιμο από την αρχή :)

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Ναι όντως. Πηγαίνοντας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών - όλα - twlauncher - διαγραφή δεδομένων, τοποθετεί όλες τις εφαρμογές όπως ήταν στην αρχή το κινητό (πρώτα με τη σειρά που ήταν όλες οι ''εργοστασιακές'' εφαρμογές και μετά όλες όσες κατέβασα από το market με αλφαβητική σειρά).

Αυτό δε με προβλημάτισε. Η απορία μου, όπως ρώτησα και σε προηγούμενο ποστ, είναι γιατί ενώ είχα δημιουργήσει διάφορους φακέλους και είχα βάλει τις εφαρμογές μέσα, εκτός από μερικές, πήγαινε μόνο του το κινητό και δημιουργούσε πρόσθετες σελίδες και ταυτόχρονα τοποθετούσε - ''ανακάτευε'' τα εικονίδια των εφαρμογών και των φακέλων. Κυρίως το έκανε όταν έκλεινα και μετά άνοιγα πάλι το κινητό. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Ναι όντως. Πηγαίνοντας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών - όλα - twlauncher - διαγραφή δεδομένων, τοποθετεί όλες τις εφαρμογές όπως ήταν στην αρχή το κινητό (πρώτα με τη σειρά που ήταν όλες οι ''εργοστασιακές'' εφαρμογές και μετά όλες όσες κατέβασα από το market με αλφαβητική σειρά).

Αυτό δε με προβλημάτισε. Η απορία μου, όπως ρώτησα και σε προηγούμενο ποστ, είναι γιατί ενώ είχα δημιουργήσει διάφορους φακέλους και είχα βάλει τις εφαρμογές μέσα, εκτός από μερικές, πήγαινε μόνο του το κινητό και δημιουργούσε πρόσθετες σελίδες και ταυτόχρονα τοποθετούσε - ''ανακάτευε'' τα εικονίδια των εφαρμογών και των φακέλων. Κυρίως το έκανε όταν έκλεινα και μετά άνοιγα πάλι το κινητό. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Ευχαριστώ

 

Το είχα πάθει κι εγώ μετά από κανονική αναβάθμιση μέσω kies....Σε κάθε restart το έκανε.Με τον ίδιο τρόπο συνήλθε και το δικό μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Ναι όντως. Πηγαίνοντας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών - όλα - twlauncher - διαγραφή δεδομένων, τοποθετεί όλες τις εφαρμογές όπως ήταν στην αρχή το κινητό (πρώτα με τη σειρά που ήταν όλες οι ''εργοστασιακές'' εφαρμογές και μετά όλες όσες κατέβασα από το market με αλφαβητική σειρά).

Αυτό δε με προβλημάτισε. Η απορία μου, όπως ρώτησα και σε προηγούμενο ποστ, είναι γιατί ενώ είχα δημιουργήσει διάφορους φακέλους και είχα βάλει τις εφαρμογές μέσα, εκτός από μερικές, πήγαινε μόνο του το κινητό και δημιουργούσε πρόσθετες σελίδες και ταυτόχρονα τοποθετούσε - ''ανακάτευε'' τα εικονίδια των εφαρμογών και των φακέλων. Κυρίως το έκανε όταν έκλεινα και μετά άνοιγα πάλι το κινητό. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Ευχαριστώ

 

 

Φίλε μου αυτό που περιγράφεις πρέπει να αρχισε να συμβαίνει μετά απο κάποια αναβάθμιση που έκανες.. Ουσιαστικά σβήνοντας το cache και οχι τα data της εφαρμογής twlauncher, ο launcher σου είναι σαν να έχει μόλις μπει στη συσκεύη σου.. Ορίζεις εκ νέου τους φακέλους σου και έτσι γλυτώνεις το φαινόμενο "Ανακάτεμα των εικονιδίων" που αντιμετωπίζεις :D

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που περιγράφεις πρέπει να αρχισε να συμβαίνει μετά απο κάποια αναβάθμιση που έκανες.. Ουσιαστικά σβήνοντας το cache και οχι τα data της εφαρμογής twlauncher, ο launcher σου είναι σαν να έχει μόλις μπει στη συσκεύη σου.. Ορίζεις εκ νέου τους φακέλους σου και έτσι γλυτώνεις το φαινόμενο "Ανακάτεμα των εικονιδίων" που αντιμετωπίζεις :D

 

Με το σβήσιμο των data συμβαίνει αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να δημιουργήσω profil ήχων (πχ για συνάντηση μόνο δόνηση και email, cinema μόνο ήχους sms κλπ)

 

υ.γ. είναι πάλι σε προσφορά το πληκτρολόγιο swift X, το οποίο το θεωρώ καταπληκτικό. Για 0,10 αξίζει να το δοκιμασετε (έχω δοκιμάσει το Go, και το Swype αλλά αυτό δεν παίζεται...)

υ.γ.2 προτείνω ακόμα για κανονική αγορά wifi explorer και δωρεάν το call blocker

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το mhl καλώδιο που οταν το συνδέω στην τν μου κόβει ολα τα δίκτυα το έχει κανείς?Αν κάποιος έχει mhl καλώδιο και δεν εχει το ίδιο πρόβλημα μπορεί παρακαλώ να ενημερώσει για την έκδοση που φοράει, μήπως και ειναι κάποιο πρόβλημα της 2.3.5 που έχω εγω?

 

Μόλις έστειλα Mail στη samsung για αυτο το πρόβλημα.Για να δούμε αν και τί θα απαντήσουν.

 

Η απάντηση της samsung στο Mail που έστειλα ειναι :

"Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η συσκευή σας κατά τη διάρκεια σύνδεσης της με την τηλεόραση, μέσω του συγκεκριμένου καλωδίου βάση των τεχνικών προδιαγραφών λειτουργεί μόνο ως αποθηκευτικό μέσο. "

 

Ομολογώ οτι δέν το γνώριζα αυτό οταν πηρα το καλώδιο.Το περίεργο ειναι οτι στο youtube σε πολλα κλιπ που βλέπω με το mhl καλώδιο το κινητό δείχνει να έχει σημα κανονικά!!!!

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καμια εφαρμογή smart wifi scanner?Εμενα έκανε 4-5 απανωτά και μόλις την χύλωσα σταμάτησε.

 

δεν έχω κάτι τέτοιο...υποθέτω ότι μπορεί να έγινε καμιά αναβάθμιση και να χρειάστηκε reboot..έτσι θέλω τουλάχιστον να πιστεύω

angeldust
Link to comment
Share on other sites

ας επιβεβαιώσει όμως και κάποιος άλλος γιατί μπορεί να είναι και η ιδέα μου επειδή πέρασα update...

 

Όπως και σε πολλους άλλους έκανε απεγκατάσταση την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο τοπικο του Galaxy S2 και απο μένα. Αυριο περιμένω απο Amazon.de τον αντικαταστάτη του Huawei X5 οπότε πέφτει διάβασμα. Μια χάρη, επειδή δεν έχω άπειρο χρόνο για trial and error με τις ROM. Θέλω κατα προτιμηση την ποιο σταθερή (no battery drains, mem leaks) και rooted... Να ρουτάρω απλώς την μαμά ROM? Να δοκιμάσω Omega, Cyanogen, κάτι άλλο που μου διαφεύγει?

 

Btw πήρα και την δίλιτρη μπαταρία+καπάκι με την ελπίδα να βγάζει την μέρα... Θα σας κρατήσω ενήμερους σχετικά :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά... θα τα πούμε, αν και για την ώρα έχει διάβασμα στα how to του Galaxy.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο τοπικο του Galaxy S2 και απο μένα. Αυριο περιμένω απο Amazon.de τον αντικαταστάτη του Huawei X5 οπότε πέφτει διάβασμα. Μια χάρη, επειδή δεν έχω άπειρο χρόνο για trial and error με τις ROM. Θέλω κατα προτιμηση την ποιο σταθερή (no battery drains, mem leaks) και rooted... Να ρουτάρω απλώς την μαμά ROM? Να δοκιμάσω Omega, Cyanogen, κάτι άλλο που μου διαφεύγει?

 

Btw πήρα και την δίλιτρη μπαταρία+καπάκι με την ελπίδα να βγάζει την μέρα... Θα σας κρατήσω ενήμερους σχετικά :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά... θα τα πούμε, αν και για την ώρα έχει διάβασμα στα how to του Galaxy.

 

Αν έχεις κάποια official 2.3.5 δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο στην αρχή εκτός από root.

Η μπαταρία μου έχει βγάλει 9 ώρες συνεχούς λειτουργίας που περιείχε τα πάντα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας unroot περνώντας official ,firmware;

 

Ναι εγω πριν 1 μηνα περνοντας την official Που ειχε το κινητο μου οταν το πηρα.

Διαδιακασια μεσω odin 5 λεπτα υποθεση. Μου το εφερε οπως ακριβως οταν το ειχα παρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της samsung στο Mail που έστειλα ειναι :

"Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η συσκευή σας κατά τη διάρκεια σύνδεσης της με την τηλεόραση, μέσω του συγκεκριμένου καλωδίου βάση των τεχνικών προδιαγραφών λειτουργεί μόνο ως αποθηκευτικό μέσο. "

 

Ομολογώ οτι δέν το γνώριζα αυτό οταν πηρα το καλώδιο.Το περίεργο ειναι οτι στο youtube σε πολλα κλιπ που βλέπω με το mhl καλώδιο το κινητό δείχνει να έχει σημα κανονικά!!!!

 

Σε μένα λειτουργεί κανονικά το wi-fi. Δεν έχω όμως προσέξει τι γίνεται με το σήμα του παρόχου κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κάνει κανένας unroot περνώντας official ,firmware;

 

Περνώντας official rom η συσκευή χάνει το root ούτως ή άλλως. Τι σε απασχολεί πάνω σε αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας official rom η συσκευή χάνει το root ούτως ή άλλως. Τι σε απασχολεί πάνω σε αυτό;

 

Στο XDA δίνουν εκτός από το firmware και ένα αρχείο με τον kernel. Ποιο χρησιμοποιώ;

αν πρέπει και τα δύο πως τα βάζω στο odin;

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Θα ήθελα τα φώτα σας! Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να συνδέσω το κινητό στο internet μέσω καλωδίου USB από το pc (το οποίο παίρνει internet από ethernet router);
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Θα ήθελα τα φώτα σας! Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να συνδέσω το κινητό στο internet μέσω καλωδίου USB από το pc (το οποίο παίρνει internet από ethernet router);

 

Αυτό που θέλεις να κάνεις λέγεται reverse tethering, έχει κάποιο διαδικασία για να το πετύχεις διάβασε εδώ.

 

http://bullno1.blogspot.com/2011/07/reverse-tethering-on-android.html

 

 

ΥΓ. δεν έχω δοκιμάσει τον συγκεκριμένο οδηγό, λίγο που τον διάβασα θα πρέπει να σου δουλέψει, έχω κάνει παρόμοια διαδικασία για το SGS1

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα λειτουργεί κανονικά το wi-fi. Δεν έχω όμως προσέξει τι γίνεται με το σήμα του παρόχου κινητής τηλεφωνίας.

 

Με ποιά έκδοση είσαι?

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κανένα νέο για καμία αναβάθμιση για τις EUR συσκευές εχουμε;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...