Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε μενει πολυ ωρα κλειστο. ανοιγει μονο του ...λεει φορτιση (0%) και μετα ξανακλεινει...και μετα απο 5 λεπτα παλι τα ιδια.

 

πρεπει να βρεις εναν τροπο να κανεις reboot το κινητο σου!δεν ειναι προβλημα του καλωδιου παντως!!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να λεει charging σημαινει οτι παει να φορτισει. αν τα εχει παιξει η μπαταρια τοτε γιαυτο βλεπει το 0%

και επειδη δεν μπορει να τη φορτισει ..κλεινει...

αυτη την υποθεση κανω

Link to comment
Share on other sites

για να λεει charging σημαινει οτι παει να φορτισει. αν τα εχει παιξει η μπαταρια τοτε γιαυτο βλεπει το 0%

και επειδη δεν μπορει να τη φορτισει ..κλεινει...

αυτη την υποθεση κανω

 

η μπαταρια θελει στην ουσια να παρει "ρευμα"...ειναι οπως στο αυτοκινητο..που οταν δεν το μετακινεις πολυ καιρο πεθαινει η μπαταρια και το δινεις μπρος με τα βησματα..το ιδιο θελει τωρα και η μπαταρια στο κινητο σου!η θα πρεπει καπως να βρεις τροπο να ανοιξεις το κινητο σου και γρηγορα να το κανεις reboot αν προλαβαινεις η αλλιως πανε σε ενα καταστημα οπως γερμανο να σου δωσει ρευμα στην μπαταρια και υστερα να δοκιμασεις να ξαναφορτισει..το ειχα και εγω αυτο το προβλημα οπως σε σενα και μου δουλεψε με αυτον τον τροπο..σε εναν φιλο μου εκανε το ιδιο και απλα εκανε επανεκκινηση και δουλεψε και σε εναν αλλον(μουρλος αυτος εντω μεταξυ :p ) το πηγε στον γερμανο και του δωσανε ρευμα και πηγε αμεσως 10% η μπαταρια και με ενα reboot δεν ξαναεκανε το προβλημα..!και μεχρι τωρα οπως και σε μενα και στους φιλους μου μετα απο αυτο δεν ξαναεμφανιστηκε το προβλημα ξανα..!αν εχει καποιος φιλος σου galaxy s2 παρε μια στιγμη την μπαταρια του ανοιξε το και κανε μια επανεκκινηση!η αλλιως συνεχισε να προσπαθεις να το φορτισεις μεχρι να ξυπνησει η μπαταρια!

βγαλτο βαλε το καλωδιο να φορτιζει χωρις την μπαταρια και μετα βαλε την μπαταρια...καποια στιγμη θα ξεκολλησει,δεν γινεται!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν τοποθετω τοπροβλημα μιου σωστα σε αυτο το σημειο του forum.

εχω ενα sg s 2 . απο το πρωι αρνειται να φορτισει. ειτε με το φορτιστη ειτε με το καλωδιο usb δεν φορτιζει. το βαζω στην πριζα , δεν αναβει το συμβολακι της φορτισης ..παραμενει κλειστο . καποια στιγμη ανοιγει ,,γραφει οτι φορτιζει το συμβολο πανω δεξια ...μετα λεει οτι δεν εχει μπαταρια και ζηταει να μπει στην πριζα ...και μετα κλεινει. ...και αργοτερα ξανακανει αυτη τη διαδικασια...

καμια ιδεα?

 

Όπως σου είπαν και οι προηγούμενοι φίλοι, δώσε ρεύμα στην μπαταρία σου εκτός κινητού και θα ξυπνήσει (με κάποιο εξωτερικό τροφοδοτικό με κορκοδιλάκια εάν έχεις) επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και κάποιον φορτιστή που δίνει περισσότερο από 700μΑ που δίνει ο stock. Δοκίμασε με φορτιστή >1Α έτσι ώστε να δώσει αρκετή φόρτιση στην μπαταρία σου με το που θα το κουμπώσεις για να ανοίξει και να κάνεις το reboot.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες reboot? με ποια διαδικασια? με αυτη που μου ειπες πιο πανω (βγαλε την μπαταρια αστο 5 λεπτα εξω και ξαναβαλτο να φορτισει κλειστο για 10-15 λεπτα και μετα ανοιξε το!) οπως σου ειπα δεν μενει κλειστο..ανοιγει μονο του μετα απο 1 λεπτο. μπουταρει και ζηταει ρευμα. του λεω οκ και κλεινει..και αιντε ξανα το ιδιο μετα απο 1 λεπτο.
Link to comment
Share on other sites

οταν λες reboot? με ποια διαδικασια? με αυτη που μου ειπες πιο πανω (βγαλε την μπαταρια αστο 5 λεπτα εξω και ξαναβαλτο να φορτισει κλειστο για 10-15 λεπτα και μετα ανοιξε το!) οπως σου ειπα δεν μενει κλειστο..ανοιγει μονο του μετα απο 1 λεπτο. μπουταρει και ζηταει ρευμα. του λεω οκ και κλεινει..και αιντε ξανα το ιδιο μετα απο 1 λεπτο.

 

Αφού σου μπουτάρει, κράτα πατημένο το power, κάνε shutdown και βάλτο να φορτίσει σβηστό!

Link to comment
Share on other sites

συτο το εκανα./..και μετα απο 1 λεπτο ανοιγει μονο του..δε μενει κλειστο. δυστυχώς δεν εχω φορτιστη ..αυριο θα το παω σε κανενα service να φορτίσω την μπαταρια εξωτερικα . thnaks παντος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το samsung galaxy s2 και σιγα σιγα αρχιζω να περναω εφαρμογες φωτογραφιες επαφεσ και κομματια μουσικησ.Προσφατα ειχα τη φαεινη ιδεα να αντικαταστησω τισ επαφεσ μου με φωτο δηλαδη οταν καποιος να με παιρνε τηλεφωνο να εβλεπα τη φατσα του χαχα.Ευτυχως εκεινη τη μερα μονο ενα φιλο εκανα τροποποιηση στισ επαφες γιατι βαριομουν ,το βραδυ ειπα να ακουσω λιγο μουσικη να περασει η ωρα και εκει αρχισαν τα παρατραγουδα:Εχω το προγραμμα τησ μουσικησ το εργοστασιακο και εχω αλλα 2 προγραμματα που παιζει μουσικη και στα 3 οταν παιζει μουσικη σε καποια κομματια σαν background οταν παιζει η μουσικη δειχνει την εικονα του φιλου μου που μου ειχε στειλε μεσω bluetooth και να παιζει το κομματι και φανταζεστε ντραπηκα γιατι οχι τιποτα αλλο να το δει και κανενασ αλλοσ θα εχουμε αλλα μετα καταλαβατε χαχχα, μηπως ξερει καποιος πως το σβηνω να μη φαινεται η εικονα αυτη α και υποψιν αλλο κουφο την εικονα την εχω σβησει τουλαχιστον παω στη συλλογη και πουθενα δεν τη βλεπω Edited by tsoumak
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως αλλάζω την λειτουργία εισαγωγής στα μηνύματα; Κάποιες φορές όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει: "Το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στησυσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε την λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη."
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως αλλάζω την λειτουργία εισαγωγής στα μηνύματα; Κάποιες φορές όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει: "Το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στησυσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε την λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη."

 

Μηνυματα-μενου-ρυθμισεις-εισαγωγη λειτουργιας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πείτε μου αν κάνω κάτι λάθος. Θέλω να φτιάξω το εταιρικό μου email.

Επιλέγω δημιουργία email, γράφω διεύθυνση και password . Πατάω συνέχεια, επιλέγω τύπο λογαριασμού pop3. Εκεί μου δίνει μόνο τον διακομιστή pop3 που είναι ήδη συμπληρωμένος και υποθέτω ότι είναι της εισερχόμενης αλληλογραφίας.

Δεν υπάρχει πουθενά για συμπλήρωση ο διακομιστής εξερχόμενης smtp (που στην περίπτωση μου είναι αυτός της otenet : mailgate.otenet.gr.) και φαντάζομαι γι αυτό όταν πατάω επόμενο μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση.

Έχει επίσης μια επιλογή «θυρας» 110 που δεν ξέρω τι είναι.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

συτο το εκανα./..και μετα απο 1 λεπτο ανοιγει μονο του..δε μενει κλειστο. δυστυχώς δεν εχω φορτιστη ..αυριο θα το παω σε κανενα service να φορτίσω την μπαταρια εξωτερικα . thnaks παντος!

για δοκιμασε να κανεις ενα wipe data \ reset με σβηστο το galaxy εαν καταφερει να μπει στο μενου.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως αλλάζω την λειτουργία εισαγωγής στα μηνύματα; Κάποιες φορές όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει: "Το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στησυσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε την λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη."

 

Αν αλλάξεις την λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματο να ξέρεις οτι δέν θα μπορείς να στέλνεις με 160 χαρακτήρες πλέον κ μετα απο τους 60 θα σε χρεώνει με δεύτερο μήνυμα.

Αν το αφήσεις ώς έχει θα μπορείς να στέλνεις με 160/μήνυμα παρά την ειδοποίηση για καταστραμένο μήνυμα όμως οι παραλήπτες που θα το βλέπουν σωστά θα είναι όσοι έχουν vodafone και cosmote.

Αυτοί που έχουν wind κ θα τους στείλεις μήνυμα με εισαγωγή λειτουργίας αλφάβητο GSM θα τους πηγαίνει το μήνυμα ώς ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Το γιατί γίνεται μόνο με τον συγκεκριμένο provider δέν το γνωρίζω.:happy:

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις την λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματο να ξέρεις οτι δέν θα μπορείς να στέλνεις με 160 χαρακτήρες πλέον κ μετα απο τους 60 θα σε χρεώνει με δεύτερο μήνυμα.

Αν το αφήσεις ώς έχει θα μπορείς να στέλνεις με 160/μήνυμα παρά την ειδοποίηση για καταστραμένο μήνυμα όμως οι παραλήπτες που θα το βλέπουν σωστά θα είναι όσοι έχουν vodafone και cosmote.

Αυτοί που έχουν wind κ θα τους στείλεις μήνυμα με εισαγωγή λειτουργίας αλφάβητο GSM θα τους πηγαίνει το μήνυμα ώς ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Το γιατί γίνεται μόνο με τον συγκεκριμένο provider δέν το γνωρίζω.:happy:

 

Και στη κοπελα μου που εχει cosmote με GSM πηγαινει με χαρακτηρες.Δε ξερω αν παιζει ρολο που εχει Blackberry.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να διαλέξω μεταξύ λευκού και μαύρου, όσοι έχετε εμπειρία και από τα δύο, ποιο γλυστράει περισσότερο στο κράτημα με το ένα χέρι; Το λευκό δεν έχει ίδιο πίσω μέρος με το μαύρο και είναι λείο. Τελικά ποιο από τα δύο γλυστράει περισσότερο στη χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να διαλέξω μεταξύ λευκού και μαύρου, όσοι έχετε εμπειρία και από τα δύο, ποιο γλυστράει περισσότερο στο κράτημα με το ένα χέρι; Το λευκό δεν έχει ίδιο πίσω μέρος με το μαύρο και είναι λείο. Τελικά ποιο από τα δύο γλυστράει περισσότερο στη χρήση;
Πιστευω δυσκολη απαντηση γιατι οι περοσσοτεροι θα το εχουν με θηκη,εγω π.χ εχω 2 case-mate
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να διαλέξω μεταξύ λευκού και μαύρου, όσοι έχετε εμπειρία και από τα δύο, ποιο γλυστράει περισσότερο στο κράτημα με το ένα χέρι; Το λευκό δεν έχει ίδιο πίσω μέρος με το μαύρο και είναι λείο. Τελικά ποιο από τα δύο γλυστράει περισσότερο στη χρήση;

Είχα το μαύρο για 2 μήνες και τώρα έχω το λευκό. Θα σου πω ακριβώς γι' αυτά τα δύο.

το λευκό γλιστράει λιγότερο και μάλιστα είναι και αρκετά εμφανές στο κράτημα. Ο λόγος είναι ότι το καπάκι στο λευκό είναι πλαστικό εντελώς και όχι σαγρέ όπως στο μαύρο.

Από θέμα ομορφιάς και τα δύο είναι σούπερ. Το λευκό είναι πιο εντυπωσιακό για μένα και πιο ξεχωριστό. Ίσως είναι και καλύτερο σε θέμα μεταπώλησης.

Από θέμα ποιότητας και αίσθησης στο χέρι, το μαύρο είναι μακράν το καλύτερο. Όταν έπιασα το λευκό με χάλασε το πίσω καπάκι γιατί σε σχέση με το μαύρο στο χέρι το νιώθεις σαν ψευτο-πλαστικό.

Συμπερασματικά, αν αγόραζα ξανά s2, θα έπαιρνα πάλι λευκό :-).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Είχα το μαύρο για 2 μήνες και τώρα έχω το λευκό. Θα σου πω ακριβώς γι' αυτά τα δύο.

το λευκό γλιστράει λιγότερο και μάλιστα είναι και αρκετά εμφανές στο κράτημα. Ο λόγος είναι ότι το καπάκι στο λευκό είναι πλαστικό εντελώς και όχι σαγρέ όπως στο μαύρο.

Από θέμα ομορφιάς και τα δύο είναι σούπερ. Το λευκό είναι πιο εντυπωσιακό για μένα και πιο ξεχωριστό. Ίσως είναι και καλύτερο σε θέμα μεταπώλησης.

Από θέμα ποιότητας και αίσθησης στο χέρι, το μαύρο είναι μακράν το καλύτερο. Όταν έπιασα το λευκό με χάλασε το πίσω καπάκι γιατί σε σχέση με το μαύρο στο χέρι το νιώθεις σαν ψευτο-πλαστικό.

Συμπερασματικά, αν αγόραζα ξανά s2, θα έπαιρνα πάλι λευκό :-).

Χθες το παρήγγειλα σε λευκό και λογικά σήμερα θα το έχω! Εντωμεταξύ και το δεύτερο κινητό μου είναι λευκό (ένα εξαιρετικό Νokia N79!). Οπότε όλα στο λευκό! Άντε να χιονίσει κι όλας :lol:

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

πάντως για να απαντήσω στην ερώτηση μου και για όποιον ενδιαφέρεται, αγόρασα αρκετά οικονομικά (νομίζω 1.5 ευρώ) το LGcameraPro και στα settings του βίντεο έβαλα

 

Video: 1920x1080 στα 50fps & h.264 (mpeg4) στα 20mbit

Audio: AAC 48000khz σε 320000 bitrate

 

και το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό. Η κίνηση είναι βούτυρο και ο ήχος σούπερ. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι θέλει 120Mb το λεπτό, δηλαδή περίπου 3.5gb το μισάωρο...

 

Η εφαρμογή υποστηρίζει και φώτο, αλλά δεν έχω κάνει σύγκριση. Αν έχει κάνει κάποιος ας ποστάρει εντυπώσεις

με τον στοκ δεν μπορουμε να κανουμε αυτες τις ρυθμισεις για το βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πείτε μου αν κάνω κάτι λάθος. Θέλω να φτιάξω το εταιρικό μου email.

Επιλέγω δημιουργία email, γράφω διεύθυνση και password . Πατάω συνέχεια, επιλέγω τύπο λογαριασμού pop3. Εκεί μου δίνει μόνο τον διακομιστή pop3 που είναι ήδη συμπληρωμένος και υποθέτω ότι είναι της εισερχόμενης αλληλογραφίας.

Δεν υπάρχει πουθενά για συμπλήρωση ο διακομιστής εξερχόμενης smtp (που στην περίπτωση μου είναι αυτός της otenet : mailgate.otenet.gr.) και φαντάζομαι γι αυτό όταν πατάω επόμενο μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση.

Έχει επίσης μια επιλογή «θυρας» 110 που δεν ξέρω τι είναι.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

Κανονικά όταν πατήσεις επόμενο το smtp το βάζει αυτόματα.Αν και μπορείς έτσι κι αλλιώς να το αλλάξεις αργότερα.

Στον συμπληρωμένο που λες ότι σου βγάζει, τι γράφει; Το σωστό είναι mail.otenet.gr και τύπο ασφάλειας άστο στο κανένα.

Η θύρα μένει ως έχει.

Αν δε σου δουλέψει έτσι ξαναδοκίμασε με mailgate.otenet.gr στον pop3

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

με τον στοκ δεν μπορουμε να κανουμε αυτες τις ρυθμισεις για το βιντεο?

 

απο όσα γνωρίζω όχι. Εναλλακτικά διαπίστωσα ότι το 1280x720 είναι καλύτερο, καθώς και πιο ομαλή κίνηση έχει και πιο λίγο χώρο τρώει και έχεις όλη την εικόνα όπως στις φώτο (ενώ το 1080 ζουμάρει όπως έχετε διαπιστώσει)

 

Επιπλέον του βίντεο, προτείνω το lgcamera και για φώτο. Στην μέρα δεν έχει διαφορά, αλλά σε βραδινή λήψη έπαθα σοκ.... η μέρα με την νύχτα η stock φώτο με της lgcamera... ειλικρινά

 

Οπότε με το lgcamera έχεις και σούπερ βίντεο, όπως το θες customized, αλλά και πολύ καλό εργαλείο για φωτογραφίες όταν δεν υπάρχει πολύ φωτισμός.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την εγγραφή βίντεο με μαμά εφαρμογή δοκιμάστε να βάλετε στις ρυθμίσεις να κάνει αποθήκευση στη μνήμη του κινητού και όχι στην external και δεν θα ξαναδείτε κολλήματα του βίντεο...

Είχα αντιμετωπίσει παλιότερα το ίδιο πρόβλημα με ένα άλλο κινητό και το πρόβλημα τελικά ήταν με την external

sd για κάποιο λόγο δημιουργεί πρόβλημα.

Το δοκίμασα και στο galaxy και μου τραβάει πλέον smooth βίντεο χωρίς κολλήματα στην εικόνα.

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν το έχουν αποκτήσει ακόμη, τρέξτε να προλάβετε την προσφορά στο inmobile.gr με τιμή στα 399 ευρώ!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sd για κάποιο λόγο δημιουργεί πρόβλημα.

 

Λόγω αργής κάρτας. Τι class είναι η κάρτα που έκανες τις δοκιμές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...