Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να επανέλθω λιγάκι με το θέμα των hands free και τη χαμηλή απόδοση. Λύνεται μεσω του service menu προσωρινά (ανεβάζοντας την ένταση) αλλά μετά απο reset χάνεται πάλι. Είμαι με το αρχικό firmware, μια χαρά, εκτός αυτού του (σοβαρού) θέματος και φυσικά της ροζίλας ...

Έχουν διορθωθεί με τα νέα firmwares ή να περιμένω ακόμη?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας

 

3 θέματα και ελπίζω να μπορέσετε να μου δώσετε απαντήσεις: Vodafone S GII, 2.3.4 ! sd card inside.

 

1:) Το κινητό μερικές φορές (κυρίως όταν ανοίγει) κολλάει και κάνει μόνο του restart....

 

2:) η μπαταρία κρατά κοντά στις 10 ώρες αλλά ακούστε το παράξενο. Όταν είμαι στην Αγγλία (με αγγλική ΣΙμ 02) κρατάει με το ζώρι 8 ωρές. Στην Ελλάδα με vodafone φτάνει 12ώρω. Στο Hong Kong κοντά στις 10. Γιατί αυτη διαφορά?

 

3:) Έχει χαλάσει ο σένσορας και οι φωτογραφίες που βγάζω με φως είναι ΧΑΛΙΑ. θέλω να το επσιτρέψω με εγγύσηη. Πώς μπορώ να κάνω ΜΠΑΚ όλα τα στοιχεία με τις εφαρμογές και μετά restore?

Link to comment
Share on other sites

Ορθόν, η αναβάθμιση έχει να κάνει καθαρά με το KIES και όχι με την εκάστοτε συσκευή.

 

απλα εχω προσεξει οτι οταν κανουν αναβαθμιση στο kies μετα απο λιγες μερες κανουν και στο κινητο ετσι μου φαινεται δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλα εχω προσεξει οτι οταν κανουν αναβαθμιση στο kies μετα απο λιγες μερες κανουν και στο κινητο ετσι μου φαινεται δηλαδη

 

Σκέψου ότι το ίδιο KIES χρησιμοποιείται από όλες τις Samsung συσκευές, λες να αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές τώρα; Δεν συνδέεται το ένα με το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To θεμα με τις διαφημισεις δεν ξερω πως προεκυψε αλλα ειναι πολυ εκνευριστικο.

Αποφασισα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα μου ζηταει εναν κωδικο samsung.

 

Ποιον εννοει; :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To θεμα με τις διαφημισεις δεν ξερω πως προεκυψε αλλα ειναι πολυ εκνευριστικο.

 

Ποιο θέμα; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απλα εχω προσεξει οτι οταν κανουν αναβαθμιση στο kies μετα απο λιγες μερες κανουν και στο κινητο ετσι μου φαινεται δηλαδη

 

αυτο που λες γινετε συνηθος με το ios οπου πριν απο αναβαθμιση γινετε πρωτα update του itunes...

δεν νομιζω να ισχυει το ιδιο και με το kies

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θέμα; :confused:

 

Εκανα ενα ποστ χθες που ανεφερα κατι για ενα περιεργο αστερακι που παραπεμπει σε διαφημισεις και εμφανιζεται εδω και μερικες μερες στη γραμμη ειδοποιησεων μου στο Galaxy SII. :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

3 θέματα και ελπίζω να μπορέσετε να μου δώσετε απαντήσεις: Vodafone S GII, 2.3.4 ! sd card inside.

 

1:) Το κινητό μερικές φορές (κυρίως όταν ανοίγει) κολλάει και κάνει μόνο του restart....

 

2:) η μπαταρία κρατά κοντά στις 10 ώρες αλλά ακούστε το παράξενο. Όταν είμαι στην Αγγλία (με αγγλική ΣΙμ 02) κρατάει με το ζώρι 8 ωρές. Στην Ελλάδα με vodafone φτάνει 12ώρω. Στο Hong Kong κοντά στις 10. Γιατί αυτη διαφορά?

 

3:) Έχει χαλάσει ο σένσορας και οι φωτογραφίες που βγάζω με φως είναι ΧΑΛΙΑ. θέλω να το επσιτρέψω με εγγύσηη. Πώς μπορώ να κάνω ΜΠΑΚ όλα τα στοιχεία με τις εφαρμογές και μετά restore?

 

Το 1 και το 3 πάνε μαζί.Αφού θα πάει για αντικατάσταση θα φτιάξουν και τα restart :)

Backup-Restore εγώ παίρνω με το Titanium, αλλά αυτό προυποθέτει root και μετά usb jig πριν την επιστροφή.

Για το θέμα της μπαταρίας, να ξέρεις ότι τα δίκτυα δεν είναι όλα ίδια.Ένα μεγάλο ρόλο τον παίζει η ισχύς του δικτύου.Αν π.χ. είναι χαμηλό το σήμα, το τηλέφωνο ανεβάζει ισχύ για να έχει καλύτερη λήψη.Τι σημαίνει αυτό;Κατανάλωση μπαταρίας.

Άρα σε μέρη που το σήμα είναι δυνατό και καθαρό, έχουμε και καλύτερη οικονομία στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα ποστ χθες που ανεφερα κατι για ενα περιεργο αστερακι που παραπεμπει σε διαφημισεις και εμφανιζεται εδω και μερικες μερες στη γραμμη ειδοποιησεων μου στο Galaxy SII. :(

 

Και σε μένα εμφανίστηκε κάποια στιγμή και εξαφανίστηκε πριν προλάβω να κάνω τίποτα.

Πήγα μετά στις εφαρμογές και βρήκα εγκατεστημένη μια εφαρμογή "Ad κάτι (δε θυμάμαι ακριβώς)" και είχε ως εικονίδιο το κλασσικό πράσινο android.Την απεγκατέστησα και μέχρι στιγμής δε μου έχει εμφανίσει τίποτα.Δε ξέρω αν ήταν αυτό, γιατί μόνο μια φορά μου εμφανίστηκε, οπότε θέλει παρακολούθηση.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα ποστ χθες που ανεφερα κατι για ενα περιεργο αστερακι που παραπεμπει σε διαφημισεις και εμφανιζεται εδω και μερικες μερες στη γραμμη ειδοποιησεων μου στο Galaxy SII. :(

 

Και σε μένα εμφανίστηκε κάποια στιγμή και εξαφανίστηκε πριν προλάβω να κάνω τίποτα.

Πήγα μετά στις εφαρμογές και βρήκα εγκατεστημένη μια εφαρμογή "Ad κάτι (δε θυμάμαι ακριβώς)" και είχε ως εικονίδιο το κλασσικό πράσινο android.Την απεγκατέστησα και μέχρι στιγμής δε μου έχει εμφανίσει τίποτα.Δε ξέρω αν ήταν αυτό, γιατί μόνο μια φορά μου εμφανίστηκε, οπότε θέλει παρακολούθηση.

 

Αναφερθηκε χθες η εφαρμογη airpush detect, αν την εγκαταστησετε θα σας πει ποια εφαρμογη προκαλει αυτες τις διαφημισεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα ποστ χθες που ανεφερα κατι για ενα περιεργο αστερακι που παραπεμπει σε διαφημισεις και εμφανιζεται εδω και μερικες μερες στη γραμμη ειδοποιησεων μου στο Galaxy SII. :(

 

Ανοιξε το Samsung apps πατα το αριστερο κουμπι αφης και επελεξε το AD προτιμησεις διαφημ.

Δες εαν ειναι ενεργοποιημενο και ξετικαρε το.

Περιμενω να μας πεις νεα στο θεμα σου μετα απο το παραπανω

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα εμφανίστηκε κάποια στιγμή και εξαφανίστηκε πριν προλάβω να κάνω τίποτα.

Πήγα μετά στις εφαρμογές και βρήκα εγκατεστημένη μια εφαρμογή "Ad κάτι (δε θυμάμαι ακριβώς)" και είχε ως εικονίδιο το κλασσικό πράσινο android.Την απεγκατέστησα και μέχρι στιγμής δε μου έχει εμφανίσει τίποτα.Δε ξέρω αν ήταν αυτό, γιατί μόνο μια φορά μου εμφανίστηκε, οπότε θέλει παρακολούθηση.

 

Το Αγνωστες Πηγες στις ρυθμισεις εφαρμογων ειναι ξε-τικαρισμενο παντως.

 

Στις εγκατεστημενες εφαρμογες βρισκω ενα ''Kobo'' 4,54ΜΒ και ''PressReader'' 5,33MB που δεν τα εβαλα εγω.

 

Σας λενε κατι;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα στις προηγουμενες σελιδες μιλουσατε για μπαταρια.. Με μετρια χρηση, μιαμιση ωρα μουσικη, wifi+browsing ανα διαστηματα, λιγες κλησεις, καποια ρεσταρτ γιατι περασα νεο θεμα κτλ μου βγαζει 2 μερες.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις εγκατεστημενες εφαρμογες βρισκω ενα ''Kobo'' 4,54ΜΒ και ''PressReader'' 5,33MB που δεν τα εβαλα εγω.

 

Δεν τα έβαλες εσύ γιατί προϋπήρχαν στην stock rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να βάλω τον Go Launcher EX για να έχουν scroll κάποιες εφαρμογές που θέλω (agenda). Διάβασα όμως ότι (γενικά) οι έχτρα launchers καταναλώνουν πολύ μπαταρία. H εμπειρία σας τί λέει;

 

ευχαριστώ,

Edited by blekos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξερει να μου πει καποιος τι χανω αν κανω root και περασω καποια custom rom;

Το τι κερδιζω ειναι προφανες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξερει να μου πει καποιος τι χανω αν κανω root και περασω καποια custom rom;

Το τι κερδιζω ειναι προφανες...

 

Χάνεις την εγγύηση , αλλά κι αυτό παρακάμπτεται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια, ξερει να μου πει καποιος τι χανω αν κανω root και περασω καποια custom rom;

Το τι κερδιζω ειναι προφανες...

 

Την εγγύηση (μέχρι να επαναφέρεις stock rom/kernel και μηδενίσεις τον custom binary με το usb jig).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να βάλω τον Go Launcher EX για να έχουν scroll κάποιες εφαρμογές που θέλω (agenda). Διάβασα όμως ότι (γενικά) οι έχτρα launchers καταναλώνουν πολύ μπαταρία. Οι εμπειρία σας τί λέει;

 

ευχαριστώ,

 

Λίγο-πολύ με τους launchers θα έχεις παραπάνω κατανάλωση.Τα καλούδια πληρώνονται :happy:

Δοκιμάζεις μόνος σου και βλέπεις.

Κάτι που ο άλλος το βλέπει ως τρελή κατανάλωση για σένα μπορεί να είναι αμελητέο. :)

Link to comment
Share on other sites

Την εγγύηση (μέχρι να επαναφέρεις stock rom/kernel και μηδενίσεις τον custom binary με το usb jig).

Αν κάνω μόνο root και δεν περάσω custom root η εγγύηση ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω μόνο root και δεν περάσω custom root η εγγύηση ισχύει;

 

Root=πάπαλα εγγύηση :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο-πολύ με τους launchers θα έχεις παραπάνω κατανάλωση.Τα καλούδια πληρώνονται :happy:

Δοκιμάζεις μόνος σου και βλέπεις.

Κάτι που ο άλλος το βλέπει ως τρελή κατανάλωση για σένα μπορεί να είναι αμελητέο. :)

 

Εαν σε 1 ώρα καταναλώσει πχ 50% τότε δεν είναι αμελητέο... Εαν σε 24 ώρες σου "φάει" 10% τότε είναι λίγο (θα έχεις βρει και πρίζα μέχρι τότε :P )

Ααχ αυτά τα καλούδια

Link to comment
Share on other sites

Εαν σε 1 ώρα καταναλώσει πχ 50% τότε δεν είναι αμελητέο... Εαν σε 24 ώρες σου "φάει" 10% τότε είναι λίγο (θα έχεις βρει και πρίζα μέχρι τότε :P )

Ααχ αυτά τα καλούδια

 

Οπότε όπως λένε "μια δοκιμή θα σας πείσει" :lol:

Δοκίμασε έναν launcher στις "δικές" σου σύνθήκες λειτουργίας.Είναι το πιο αξιόπιστο τεστ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...