Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις καποιο προγραμμα που να μετραει τα λεπτα των κλησεων (οπως stats free κλπ) αλλα, να μπορω να ρυθμισω ωστε σε καθε εξερχομενη κληση να εχει ελάχιστη μετρηση 3 λεπτα. (Ειμαι σε προγραμμα συμβολαιου αλλα εχω ελαχιστο οριο ανα κληση 3 λεπτα. Δηλαδη αν μιλησω 1 λεπτο μου αφαιρει 3 απο τον δωρεαν χρονο, και ετσι δε μπορω να ξερω σιγουρα ποσο ελευθερο χρονο εχω ακομη.)

 

ο πιο εγκυρος τροπος ειναι να παρεις τον παροχο σου να σου πει τον τροπο για να μαθαινεις ποσα λεπτα εχεις ακομα . απο περιεργεια ομως σε ποιο παροχο εισαι και με τι προγραμμα; διοτι τα συμβολαια απο οσο ξερω δεν εχουν ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα!!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο πιο εγκυρος τροπος ειναι να παρεις τον παροχο σου να σου πει τον τροπο για να μαθαινεις ποσα λεπτα εχεις ακομα . απο περιεργεια ομως σε ποιο παροχο εισαι και με τι προγραμμα; διοτι τα συμβολαια απο οσο ξερω δεν εχουν ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα!!

 

Στη wind ειμαι αλλα ειναι εταιρικο της δουλειας.

Link to comment
Share on other sites

ο πιο εγκυρος τροπος ειναι να παρεις τον παροχο σου να σου πει τον τροπο για να μαθαινεις ποσα λεπτα εχεις ακομα . απο περιεργεια ομως σε ποιο παροχο εισαι και με τι προγραμμα; διοτι τα συμβολαια απο οσο ξερω δεν εχουν ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα!!

Η cosmote το έχει ακόμη 45 δευτ.

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο προγραμμα ;

 

BBest Flexy 200 αλλα με περισσοτερα λεπτα και μνμ συν τα λεπτα του εταιρικου. Πηρα τηλ στη wind αλλα δεν εχουν ακομη καποια υπηρεσια για ενημερωση υπολοιπου χρονου ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

BBest Flexy 200 αλλα με περισσοτερα λεπτα και μνμ συν τα λεπτα του εταιρικου. Πηρα τηλ στη wind αλλα δεν εχουν ακομη καποια υπηρεσια για ενημερωση υπολοιπου χρονου ομιλιας.

 

βασει αυτου http://www.wind.com.gr/files/1/Epixeiriseis-Kiniti/Pricelist_Business_Plans_WIND_%202011_10_GR.pdf

 

ο ελαχιστος χρονος χρεωσης ειναι 1 λεπτο...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

βασει αυτου http://www.wind.com.gr/files/1/Epixeiriseis-Kiniti/Pricelist_Business_Plans_WIND_%202011_10_GR.pdf

 

ο ελαχιστος χρονος χρεωσης ειναι 1 λεπτο...

 

Σαν να εχεις ενα δικιο! Νομιζα οτι ηταν 3 λεπτα αλλα με 1 λεπτο ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα. Ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

βασει αυτου http://www.wind.com.gr/files/1/Epixeiriseis-Kiniti/Pricelist_Business_Plans_WIND_%202011_10_GR.pdf

 

ο ελαχιστος χρονος χρεωσης ειναι 1 λεπτο...

 

Σαν να εχεις ενα δικιο! Νομιζα οτι ηταν 3 λεπτα αλλα με 1 λεπτο ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα. Ευχαριστω για την βοηθεια!

 

τπτ

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το Galaxy S2.

 

ναι το θυμαμαι.. ευχαριστω φιλε

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το emit.Προς το παρών συνδεσα με dlna το pc με το κινητο αλλά ο player του galaxy δεν παιζει τα περισσοτερα βιντεο που δοκίμασα και φυσικά δεν συζητάω για υπότιτλους.Μπορώ να αντικαταστήσω τον default player με καποιον αλλο?

 

Αν κατάλαβα καλά... θέλεις μία ταινία που έχεις στον υπολογιστή σου να παίζει με live stream στο κινητό σου κ από εκεί να μεταφέρεις την εικόνα με καλώδιο στη τηλεόραση σου σωστά?

Αν ναι, το VLC το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις clockworkmod προτείνω να ακολουθήσεις τη λύση του cf-root.

 

τι είναι το cf-root? κανένα link?? πάντως έκανα το root που δώθηκε νωρίτερα και όλα πήγαν καλά?

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. προς τους έμπειρους. ΤΟ ελληνικό Galaxy S 2, πόσο πίσω βρίσκεται από τα updates των firmwares σχετικά με τις υπόλοιπες χώρες?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. προς τους έμπειρους. ΤΟ ελληνικό Galaxy S 2, πόσο πίσω βρίσκεται από τα updates των firmwares σχετικά με τις υπόλοιπες χώρες?

 

Της Cosmote αναβαθμιστηκαν πρόσφατα σε 2.3.5 που ειναι η bersion που έχουν οι περισσότερες χώρες.

Οι υπόλοιπες ελληνικές συσκευές, βρίσκονται στην 2.3.4 και αναμένουν σύντομα αναβάθμιση. Δεν ξέρω αν θα πανε σε 2.3.5 η κατευθείαν στην 2.3.6 που κυκλοφόρησε πρόσφατα σε δοκιμαστικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

Δεν συμμετεχω ιδιαιτερα στις συζητησεις λογω περιορισμενης χρησης του ιντερνετ στο σπιτι, οποτε μπαινω κατ'ευθειαν στο ψητο.

 

Παω να προσθεσω ενα widget στην αρχικη οθονη και μου εμφανιζει μηνυμα ''Δεν υπαρχει αρκετη μνημη".

 

Φανταζομαι οτι τρεχουν πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο αλλα το ιδιο μηνυμα εμφανιζεται ακομα και αν κανω εκκαθαριση μνημης απο τη Διαχειριση Εφαρμογων.

 

Any ideas? :)

 

Eπισης μια ακομα απορια.

 

Στη μπαρα ειδοποιησεων εδω και 3 μερες εμφανιζεται ενα λευκο αστερακι με μια κοκκινη βουλα και μοιαζει να ειναι κατι σαν ειδοποιηση για διαφημισεις. Πως εγινε αυτο ξαφνικα;

Edited by ditmichael
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

Δεν συμμετεχω ιδιαιτερα στις συζητησεις λογω περιορισμενης χρησης του ιντερνετ στο σπιτι, οποτε μπαινω κατ'ευθειαν στο ψητο.

 

Παω να προσθεσω ενα widget στην αρχικη οθονη και μου εμφανιζει μηνυμα ''Δεν υπαρχει αρκετη μνημη".

 

Φανταζομαι οτι τρεχουν πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο αλλα το ιδιο μηνυμα εμφανιζεται ακομα και αν κανω εκκαθαριση μνημης απο τη Διαχειριση Εφαρμογων.

 

Any ideas? :)

 

Eπισης μια ακομα απορια.

 

Στη μπαρα ειδοποιησεων εδω και 3 μερες εμφανιζεται ενα λευκο αστερακι με μια κοκκινη βουλα και μοιαζει να ειναι κατι σαν ειδοποιηση για διαφημισεις. Πως εγινε αυτο ξαφνικα;

 

Το έχεις σε όλα τα widgets η σε κάποια συγκεκριμένα;

Αν έχεις go launcher μάλλον σου το γράφει λόγω μεγέθους widget, το οποίο δε θα χωράει εκεί που πας να το βάλεις. Δοκίμασε σε μια κενή σελίδα από widgets, αν έχεις το ίδιο θέμα.

 

Για αυτό με τα διαφημιστικά που αναφέρεις το έχω κι εγώ ως πρόβλημα, αναζητώντας λύση... Δεν ξέρω πως προέκυψε

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

To GO Launcher δηλαδη ''μεταφραζει'' το χωρος σε μνημη! ΟΚ!

 

Οσον αφορα το αλλο θεμα, δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει!

 

Ενα antivirus που κατεβασα απο το μαρκετ βγαζει καθαρο ελεγχο αλλα γραφει πανω πανω με μικρα γραμματα ''an error has occured'' και οταν το παταω μου ανοιγει με σελιδα που λεει να ελεγξω κατι ρυθμισεις που δεν τις βρισκω :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενα antivirus που κατεβασα απο το μαρκετ βγαζει καθαρο ελεγχο αλλα γραφει πανω πανω με μικρα γραμματα ''an error has occured'' και οταν το παταω μου ανοιγει με σελιδα που λεει να ελεγξω κατι ρυθμισεις που δεν τις βρισκω :(

 

Μη χρησιμοποιείς antivirus, δεν υπάρχει λόγος και σίγουρα δεν επωφελείται η συσκευή όσον αφορά την απόδοσή της από την ύπαρξή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το emit.Προς το παρών συνδεσα με dlna το pc με το κινητο αλλά ο player του galaxy δεν παιζει τα περισσοτερα βιντεο που δοκίμασα και φυσικά δεν συζητάω για υπότιτλους.Μπορώ να αντικαταστήσω τον default player με καποιον αλλο?

 

Ο mvideoplayer που αναφερθηκε πιο πανω και ο dice player ειναι πολυ καλος. Ο δευτερος ειναι paid -ομως εχει trial για να τον δοκιμασεις..

Παντως το emit εχει δικο του player που παιζει σχεδον τα παντα και υποτιτλους.

Edited by chryssa33
Link to comment
Share on other sites

Μια κι εγώ συνεχίζω να έχω εδώ και μήνες τον πόνο μου με τη μπαταρία, παραθέτω 2 screen captures (το ένα είναι μέσω του where's my droid power) γιατί συνεχίζω να μη μπορώ να κατανοήσω τι είναι αυτό που μου τρώει τη μπαταρία.

 

Με το juice defender ομολογώ ότι η κατάσταση έχει ελαφρώς βελτιωθεί και πλέον μπορεί να φτάσω και τις 15 ή ακόμα και 16(!!!) ώρες, από τις 12-14 που έφτανα. Σήμερα που έχω κάνει ιδιαίτερα ελάχιστη χρήση μετά από 15 ώρες είμαι στο 40%, το ποσοστό όμως προς το τέλος πέφτει ραγδαία (από 40 σε 35% το τελευταίο μισάωρο)

 

Κάνω ελάχιστη χρήση τηλεφωνικών συνομιλιών, λίγο browsing -mails και το 3g το ανοίγω λίγο. Το wi-fi επίσης δεν είναι ανοιχτό συνέχεια αφού και να το ξεχάσω, το juice defender επεμβαίνει και το κλείνει μόνο του. Παιχνίδια δεν παίζω

 

Παρόλα αυτά μονίμως πρώτο σε κατανάλωση δεν είναι η λειτουργία οθόνης, αλλά το λειτουργικό σύστημα android και με διαφορά...

 

Όλα αυτά τα αναφέρω σε περίπτωση που κάποιου πάει κάπου η σκέψη...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο firmware 2.3.6 το ροζ έχει σχεδόν εξαφανισθεί και γενικά έχει βελτιωθεί η ταχύτητα τόσο στο άνοιγμα της κάμερας όσο και στο focus.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

για πες μου λιγο γιατι και εγω την kk5 τεσταρω τωρα!

το facebook η εφαρμογη σου λειτουργει σωστα?

γιατι σε εμενα κολλάει συνεχεια...

(με κανενα φιρμ δεν ειχα προβλημα )...

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις σε όλα τα widgets η σε κάποια συγκεκριμένα;

Αν έχεις go launcher μάλλον σου το γράφει λόγω μεγέθους widget, το οποίο δε θα χωράει εκεί που πας να το βάλεις. Δοκίμασε σε μια κενή σελίδα από widgets, αν έχεις το ίδιο θέμα.

 

Για αυτό με τα διαφημιστικά που αναφέρεις το έχω κι εγώ ως πρόβλημα, αναζητώντας λύση... Δεν ξέρω πως προέκυψε

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις κ να τρέξεις το airpush detector, κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα σου κάνει την δουλειά, το airpush θα στην βρει σε 5 δευτ.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις κ να τρέξεις το airpush detector, κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα σου κάνει την δουλειά, το airpush θα στην βρει σε 5 δευτ.

To έβαλα κι εγώ γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα. Μου έλεγε να βγάλω βίζα για αμερική! :lol:

 

Το πρόγραμμα μου έβγαλε το Mp3 music download. Θα πάρει πόδι, και θα δούμε αν τελικά εγκρίθηκε η green card για αμερική! :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια το check fus δινει την επισημη ολλανδικη για τα unbranded κινητα της ( I9100XWKK2_I9100XENKJ1_I9100XXKI4_HOME.tar ). πρεπει να ειναι η 2.3.6. Μηπως την εχει περασει κανενας ? Ειναι ενταξει ? Και το βασικο αν εχει ελληνικα. Ευχαριστω. Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

παιδια το check fus δινει την επισημη ολλανδικη για τα unbranded κινητα της ( I9100XWKK2_I9100XENKJ1_I9100XXKI4_HOME.tar ). πρεπει να ειναι η 2.3.6. Μηπως την εχει περασει κανενας ? Ειναι ενταξει ? Και το βσικο αν εχει ελληνικα. Ευχαριστω.

 

Εχει Ελληνικα παντού.Ειναι σχετικά γρηγορότρη και πιο smooth:) και πολύ καλύτερο σήμα στο wi-fi :).Στην φωτογραφική δεν παρατήρησα διαφορά κάπου.Το ροζ είναι εκεί σα να μην έφυγε ποτέ:mad::mad:Απλά να ξέρεις εχει βγει GT-I9100_XEU_I9100XWKK5_I9100XEUKH2_I9100XXKI3.Γενικα απ οσο ξέρω(και απο προσωπική πείρα)το I9100XXKI3 είναι το καλύτερο modem.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...