Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν απλα επιλεξουμε "Διακοπη" το ιδιο δεν ειναι απο το να τα διαγραψουμε;

 

Το σωστό και νοικοκυρεμενο ειναι να χρησιμοποιήσει κάποιος ένα root explorer.

Δεν τις διαγράφουμε, τις μεταφέρουμε σ ένα φάκελο που δημιουργούμε στην εξωτερικη κάρτα μας μαζι με το odex τους ώστε αν χρειαστεί να μπορούμε να τις επαναφέρουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν απλα επιλεξουμε "Διακοπη" το ιδιο δεν ειναι απο το να τα διαγραψουμε;

 

και διακοπη να το κανεις θα ξανα ανοιξει μονο του...

 

η μονη λυση ειναι η διαγραφη και το freeze

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ενα τελευταιο βιντεακι για να κλεισουμε το θεμα.

Ειναι τραβηγμενο εχοντας της official KI3. Υπαρχει το προβλημα σε ακραιες καταστασεις. Εχει καπως βελτιωθει λιγο στις τελευταιες official ρομ αλλα δεν προκειται να διορθωθει γιατι πιστευω ειναι θεμα hardware.

Δεν με ενοχλει παντως.

 

αυτο που παρατηρησα στο s2 ειναι οτι αυτα τα σπασιματα στο frame rate τα κανει σε συνθηκες μετριου εως χαμηλου φωτισμου οπως σε ενα δωματιο με εσωτερικο φωτισμο το βραδυ, την ημερα δεν ειχα τετοιο προβλημα.Η λυση που βρηκα ειναι το lg camera pro απο το μαρκετ στο οποιο υπαρχει η επιλογη του focus mode οπου εαν βαλεται fixed ή infinity τοτε λυνει το προβλημα εντελως

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

αυτο που παρατηρησα στο s2 ειναι οτι αυτα τα σπασιματα στο frame rate τα κανει σε συνθηκες μετριου εως χαμηλου φωτισμου οπως σε ενα δωματιο με εσωτερικο φωτισμο το βραδυ, την ημερα δεν ειχα τετοιο προβλημα.Η λυση που βρηκα ειναι το lg camera pro απο το μαρκετ στο οποιο υπαρχει η επιλογη του focus mode οπου εαν βαλεται fixed ή infinity τοτε λυνει το προβλημα εντελως

 

Καταπληκτική η εφαρμογή!Με λίγο ψάξιμο στις ρυθμισεις του focus,σχεδον εξαφανιστηκαν τα χαμενα frames:clap:

Ευχαριστώ πολυ φίλε μου!

Κώστα δοκίμασέ την,κάνει ακριβώς αυτο που θες με το focus,μπορείς να εστιάσεις χειροκίνητα!

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

αυτο που παρατηρησα στο s2 ειναι οτι αυτα τα σπασιματα στο frame rate τα κανει σε συνθηκες μετριου εως χαμηλου φωτισμου οπως σε ενα δωματιο με εσωτερικο φωτισμο το βραδυ, την ημερα δεν ειχα τετοιο προβλημα.Η λυση που βρηκα ειναι το lg camera pro απο το μαρκετ στο οποιο υπαρχει η επιλογη του focus mode οπου εαν βαλεται fixed ή infinity τοτε λυνει το προβλημα εντελως

 

Εκ πρώτης όψεως δείχνει πολυ καλύτερα. Ειδικά στην φωτογραφία.

Κάνω τις δοκιμές μου και σου λέω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενα λινκ αν δε σας κανει κοπο.. να ξερω οτι κατεβαζω τη σωστη εφαρμογη..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική η εφαρμογή!Με λίγο ψάξιμο στις ρυθμισεις του focus,σχεδον εξαφανιστηκαν τα χαμενα frames:clap:

Ευχαριστώ πολυ φίλε μου!

Κώστα δοκίμασέ την,κάνει ακριβώς αυτο που θες με το focus,μπορείς να εστιάσεις χειροκίνητα!

 

Την αγορασα κι ολας, αξιζει και το τελευταιο σεντς.

Τοσο στην φωτογραφια οσο και στο βιντεο ειναι μεγαλη η διαφορα.

Δειτε τις δυο φωτο και θα καταλαβετε

http://dl.dropbox.com/u/3146130/20111113_225652.jpg.jpg

 

ρε παιδια ενα λινκ αν δε σας κανει κοπο.. να ξερω οτι κατεβαζω τη σωστη εφαρμογη..

https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCameraPro&feature=related_apps&rdid=rubberbigpepper.lgCameraPro&rdot=1&pli=1

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την αγορασα κι ολας, αξιζει και το τελευταιο σεντς.

Τοσο στην φωτογραφια οσο και στο βιντεο ειναι μεγαλη η διαφορα.

Δειτε τις δυο φωτο και θα καταλαβετε

http://dl.dropbox.com/u/3146130/20111113_225652.jpg.jpg

 

 

https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCameraPro&feature=related_apps&rdid=rubberbigpepper.lgCameraPro&rdot=1&pli=1

 

ευχαριστω φιλε μου.. το κατεβασα και εγω.. καμμια προταση για τις ρυθμισεις??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου.. το κατεβασα και εγω.. καμμια προταση για τις ρυθμισεις??

 

Θα τις βρούμε τις ρυθμίσεις. Ρύθμισε μόνο να αποθηκεύονται στην εξωτερικη κάρτα.

Έχει ρύθμιση για να τυπώνεται η ημερομηνία και το κυριότερο, pause στην βιντεοσκόπηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν την ειχαμε παρει χαμπαρι τοσο καιρο ;; Aν μπορεί κάποιος ας τσεκάρει τι γίνεται και με την ροζίλα, μπας και ... Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν την ειχαμε παρει χαμπαρι τοσο καιρο ;; Aν μπορεί κάποιος ας τσεκάρει τι γίνεται και με την ροζίλα, μπας και ...

Μικρή διάφορα αλλά εγώ δεν έχω έτσι κι αλλιώς πολύ ροζ.

 

http://img.tapatalk.com/2982aaac-472e-acc0.jpg

http://img.tapatalk.com/2982aaac-4743-66f8.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!

Έσβησα με το root uninstaller ότι είχε να κάνει με το Social Hub και πλέον δεν έχω τη δυνατότητα να συγχρονίζω τον λογαριασμό μου facebook καθώς όταν πάω να προσθέσω τον λογαριασμό στα accounts and sync δεν τον έχει καθόλου!

Προσπάθησα να ξαναεγκαταστήσω από το spreadsheet των εφαρμογών (που είναι στο επισημασμένο θέμα) το αρχείο com.sec.android.app.snsaccountfb (SnsAccountFb.apk) αλλά μόλις το επιλέγω για εγκατάσταση μου λέει not installed!

Τί φταίει? Χρειάζεται να περάσω κάτι επιπλέον? (όπως κάποιο .odex??)

Please Help!!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!

Έσβησα με το root uninstaller ότι είχε να κάνει με το Social Hub και πλέον δεν έχω τη δυνατότητα να συγχρονίζω τον λογαριασμό μου facebook καθώς όταν πάω να προσθέσω τον λογαριασμό στα accounts and sync δεν τον έχει καθόλου!

Προσπάθησα να ξαναεγκαταστήσω από το spreadsheet των εφαρμογών (που είναι στο επισημασμένο θέμα) το αρχείο com.sec.android.app.snsaccountfb (SnsAccountFb.apk) αλλά μόλις το επιλέγω για εγκατάσταση μου λέει not installed!

Τί φταίει? Χρειάζεται να περάσω κάτι επιπλέον? (όπως κάποιο .odex??)

Please Help!!!

 

Nαι θέλει και odex, αν έχεις επίσημη rom. Επίσης δε γίνεται εγκατάσταση σαν εφαρμογή, πρέπει να περάσεις το apk και το odex στο system/app, να τα κάνεις chown σε root:root και chmod σε 644. Μια σελίδα πίσω ακριβώς γράφει με θαυμαστικά πρόσεξτε τι θα σβήσετε... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι θέλει και odex, αν έχεις επίσημη rom. Επίσης δε γίνεται εγκατάσταση σαν εφαρμογή, πρέπει να περάσεις το apk και το odex στο system/app, να τα κάνεις chown σε root:root και chmod σε 644. Μια σελίδα πίσω ακριβώς γράφει με θαυμαστικά πρόσεξτε τι θα σβήσετε... :p

 

Το ξέρω Alex!! Εγώ το έγραψα...:D

Τώρα τί να κάνω? υπάρχει κάποιος να μου τα δώσει ή μέσω ενός .zip αρχείου να τα περάσω μέσω cwm??

(Η διαδικασία που μου λες μου ακούγεται κινέζικη...χεχεχε...)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Θα τις βρούμε τις ρυθμίσεις. Ρύθμισε μόνο να αποθηκεύονται στην εξωτερικη κάρτα.

Έχει ρύθμιση για να τυπώνεται η ημερομηνία και το κυριότερο, pause στην βιντεοσκόπηση.

 

φιλε μου εμενα με το focus στο infinity και στο fixed μου κανει κατι θολουρες στο zoom.. με auto ειμαι καλα οποτε το αφησα ετσι..

 

@ολους οσους το χρησιμοποιουν

 

Αν βρειτε καμμια θαυματουργη ρυθμιση πειτε μας :):D

 

Πως δεν την ειχαμε παρει χαμπαρι τοσο καιρο ;; Aν μπορεί κάποιος ας τσεκάρει τι γίνεται και με την ροζίλα, μπας και ...

 

απο ροζιλα τωρα που επαιζα πανω κατω τα ιδια μου φαινονται..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Alex!! Εγώ το έγραψα...:D

Τώρα τί να κάνω? υπάρχει κάποιος να μου τα δώσει ή μέσω ενός .zip αρχείου να τα περάσω μέσω cwm??

(Η διαδικασία που μου λες μου ακούγεται κινέζικη...χεχεχε...)

 

Δεν είναι κινέζικα, γίνεται πολύ εύκολα με το root explorer. Απλά αντίγραψε τα 2 αρχεία στο /system/app (ας τα στείλει κάποιος που έχει sgs2, αν και θα έπρεπε να τα είχες κάνει backup πριν τα σβήσεις, όπως είπε ο Te_salat στην προηγούμενη σελίδα), πάτα παρατεταμένα πάνω τους, και άλλαξε τo ownership σε root και root, και τα permissions σε rw-r--r-- . (κοίτα εδώ για σχετικές εικόνες, αν και το συγκεκριμένο αναφέρεται στο swype).

Mπορείς να δοκιμάσεις βέβαια χωρίς να αλλάξεις τίποτα, αν και δε νομίζω να δουλέψει. Απλά αντίγραψε δηλάδη τα 2 αρχεία στο /system/app και κάνε reboot.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βρε να την νοιώσω την δύναμη αλλά να μην κάνω και τίποτα στραβό! Πάω από εκεί να δω, σ'ευχαριστώ!

 

Τιποτα το δυσκολο φιλε μου.ο,τι προβλημα εχεις γραψε εκει ή στειλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κινέζικα, γίνεται πολύ εύκολα με το root explorer. Απλά αντίγραψε τα 2 αρχεία στο /system/app (ας τα στείλει κάποιος που έχει sgs2, αν και θα έπρεπε να τα είχες κάνει backup πριν τα σβήσεις, όπως είπε ο Te_salat στην προηγούμενη σελίδα), πάτα παρατεταμένα πάνω τους, και άλλαξε τo ownership σε root και root, και τα permissions σε rw-r--r-- . (κοίτα εδώ για σχετικές εικόνες, αν και το συγκεκριμένο αναφέρεται στο swype).

Mπορείς να δοκιμάσεις βέβαια χωρίς να αλλάξεις τίποτα, αν και δε νομίζω να δουλέψει. Απλά αντίγραψε δηλάδη τα 2 αρχεία στο /system/app και κάνε reboot.

 

Δεν έχω root explorer ρε γ@#$το και δεν μπορώ να το κατεβάσω καθώς δεν με αφήνει η έκδοση του market που έχω να αγοράσω εφαρμογές! :wacko:

Anyway, θα δοκιμάσω τη 2η μέθοδο που προτείνεις και εάν δούλεψε, δούλεψε...

Thanks πάντως και εάν κάποιος καλός συμφορουμίτης έχει τα ανωτέρω αρχεία ας μου τα στείλει με ένα pm!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!

Έσβησα με το root uninstaller ότι είχε να κάνει με το Social Hub και πλέον δεν έχω τη δυνατότητα να συγχρονίζω τον λογαριασμό μου facebook καθώς όταν πάω να προσθέσω τον λογαριασμό στα accounts and sync δεν τον έχει καθόλου!

Προσπάθησα να ξαναεγκαταστήσω από το spreadsheet των εφαρμογών (που είναι στο επισημασμένο θέμα) το αρχείο com.sec.android.app.snsaccountfb (SnsAccountFb.apk) αλλά μόλις το επιλέγω για εγκατάσταση μου λέει not installed!

Τί φταίει? Χρειάζεται να περάσω κάτι επιπλέον? (όπως κάποιο .odex??)

Please Help!!!

 

Αυτά ψάχνεις;

http://db.tt/SLm948Yr

Πρόσεξε δεν ειναι για φλασαρισμα. Θα ακολουθήσεις την διαδικασία που σου γράφει ο τυχερακιας.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτά ψάχνεις;

http://db.tt/SLm948Yr

Πρόσεξε δεν ειναι για φλασαρισμα. Θα ακολουθήσεις την διαδικασία που σου γράφει ο τυχερακιας.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ Κώστα!

Δεν έχω όμως root explorer. Εναλλακτικά υπάρχει κάποιος explorer να κάνει την ίδια διαδικασία?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κώστα!

Δεν έχω όμως root explorer. Εναλλακτικά υπάρχει κάποιος explorer να κάνει την ίδια διαδικασία?

 

δοκιμασε es explorer..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κώστα!

Δεν έχω όμως root explorer. Εναλλακτικά υπάρχει κάποιος explorer να κάνει την ίδια διαδικασία?

 

με τον ES αλλά θα πρέπει από τις ρυθμίσεις του να του δώσεις δικαιώματα root.

 

Επίσης δοκίμασε με κάθε επιφύλαξη ένα zip που έφτιαξα για flash update. Είναι η πρώτη φορά που το κάνω :-)

http://db.tt/LXERJeBp

 

 

EDIT

ΔΕΝ ΦΛΑΣΑΡΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ. Το δοκίμασα. Δεν έχει συνέπειες αλλα δεν φλασαρεται.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε es explorer..

 

Ευχαριστώ φίλε μου!

 

Edit : Παιδιά δούλεψε όπως μου είπε ο Alex!!

Σας ευχαριστώ και πάλι και τους 3!!

 

Edit 2: Βιάστηκα να μιλήσω....

Μου κάνει force close όταν περνάω τα user name kai pass για τον λογαριασμό του facebook...

Κάτι άλλο ακόμα πρέπει να περάσω μάλλον...

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εμενα με το focus στο infinity και στο fixed μου κανει κατι θολουρες στο zoom.. με auto ειμαι καλα οποτε το αφησα ετσι..

 

@ολους οσους το χρησιμοποιουν

 

Αν βρειτε καμμια θαυματουργη ρυθμιση πειτε μας :):D

 

 

 

απο ροζιλα τωρα που επαιζα πανω κατω τα ιδια μου φαινονται..

Όντως στο auto ειναι καλύτερα.

Εγω στις φωτο επέλεξα μικρότερη ανάλυση 3264Χ1968 στα 6,5 mpx και έτσι στην προβολή πιάνουν όλη την οθόνη συν ότι έχω οικονομία στην αποθήκευση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...