Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά εννοούσα μήπως υπάρχει κάποιος αυτόματος τρόπος όπως όταν θες να συμμαζέψεις τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας των windows γιατί τα κενά που έχω έιναι πάρα πολλά και σε διαφορετικές καρτέλες.

Καλά θα ήταν αλλά εγώ δεν βρήκα αυτόματο τρόπο δυστυχώς και με έχει παιδέψει το συγκεκριμένο θέμα πολύ, μια που μετά την αναβάθμιση από 2.3.3 σε 2.3.4 μου πετούσε τις εφαρμογές έξω από τους φακέλους πολύ συχνά και για να τα συμμεζάψω δεινοπαθούσα! :mad:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα νέο από αυτή την αναβάθμιση έχουμε;;;;

Αυτήν περιμένουμε και εμείς...:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν αλλά εγώ δεν βρήκα αυτόματο τρόπο δυστυχώς και με έχει παιδέψει το συγκεκριμένο θέμα πολύ, μια που μετά την αναβάθμιση από 2.3.3 σε 2.3.4 μου πετούσε τις εφαρμογές έξω από τους φακέλους πολύ συχνά και για να τα συμμεζάψω δεινοπαθούσα! :mad:

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά εννοούσα μήπως υπάρχει κάποιος αυτόματος τρόπος όπως όταν θες να συμμαζέψεις τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας των windows γιατί τα κενά που έχω έιναι πάρα πολλά και σε διαφορετικές καρτέλες.

 

γιατι δεν δοκιμαζετε αυτο https://market.android.com/details?id=net.demidoes.appzorter.lite ?? :cool:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζετε αυτο https://market.android.com/details?id=net.demidoes.appzorter.lite ?? :cool:

 

Να είσαι καλά! Θα το δοκιμάσω!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζετε αυτο https://market.android.com/details?id=net.demidoes.appzorter.lite ?? :cool:

 

Το δοκίμασα, πέρα του ότι αργεί να φορτώσει-ταξινομήσει τα αρχεία αρνείται να καλύψει τα κενά παρότι έχει πλήκτρο "Fill Gabs".

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που προερχεται απο w995 μπορει να μου συγκρινει την ποιοτητα του ηχου σε αναπαραγωγη μουσικης με ακουστικα .... ειναι καλη και δυνατη οπως στο w995 ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, πέρα του ότι αργεί να φορτώσει-ταξινομήσει τα αρχεία αρνείται να καλύψει τα κενά παρότι έχει πλήκτρο "Fill Gabs".

 

Τώρα με αυτή την εφαρμογή αντιμετωπίζω ένα άλλο πρόβλημα. Μου έκανε ταξινόμηση των εφαρμογών αλφαβητικά και δεν μπορώ να αλλάξω τον τρόπο ταξινόμησης που είχα πιο πριν και ήταν με βάση την ημερομηνία εγκατάστασης. Ακόμα και όταν την διέγραψα την εφαρμογή μου κράτησε αυτή τη μορφή ταξινόμησης. Ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τον τρόπο ταξινόμησης των εφαρμογών στο menu;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με αυτή την εφαρμογή αντιμετωπίζω ένα άλλο πρόβλημα. Μου έκανε ταξινόμηση των εφαρμογών αλφαβητικά και δεν μπορώ να αλλάξω τον τρόπο ταξινόμησης που είχα πιο πριν και ήταν με βάση την ημερομηνία εγκατάστασης. Ακόμα και όταν την διέγραψα την εφαρμογή μου κράτησε αυτή τη μορφή ταξινόμησης. Ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τον τρόπο ταξινόμησης των εφαρμογών στο menu;

 

δοκιμασε να διαγραψεις την cache του touchwiz launcher απο τις Ρυθμισεις-Εφαρμογες του κινητου σου..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να διαγραψεις την cache του touchwiz launcher απο τις Ρυθμισεις-Εφαρμογες του κινητου σου..

 

Το έκανα, έσβησα την cashe μνήμη μετά διέγραψα την εφαρμογή, έκανα και μία επανακίνηση αλλά δυστυχώς η αλφαβητική ταξινόμηση των εφαρμογών παραμένει. Δείχνει να εκτελείτε κάτί γιατί κάθε φορά που πάω να μπω στο menu καθυστερεί για να κάνει την ταξινόμηση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που προερχεται απο w995 μπορει να μου συγκρινει την ποιοτητα του ηχου σε αναπαραγωγη μουσικης με ακουστικα .... ειναι καλη και δυνατη οπως στο w995 ?

 

Επειδή το εχω και μάλιστα φλασαρισμένο(το w995), η αναπαραγωγή είναι μέρα με τη νύχτα! Με το android, έχεις "άλλη" ποιότητα ήχου! Με τα ανάλογα προγράμματα, το SGSII το εκτοξεύεις σε άλλα επίπεδα!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να διαγραψεις την cache του touchwiz launcher απο τις Ρυθμισεις-Εφαρμογες του κινητου σου..

 

Λοιπόν όλα καλά. Έπαιξα με το " Use AppZorter > Settings > Advanced settings > Recover application menu if you want to keep your desktop layout after the reset." και επανήλθε η προηγούμενη ταξινόμηση αλλά το καλό είναι ότι τώρα καλύφθηκαν και τα κενά.

 

Ευχαριστώ.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το εχω και μάλιστα φλασαρισμένο(το w995), η αναπαραγωγή είναι μέρα με τη νύχτα! Με το android, έχεις "άλλη" ποιότητα ήχου! Με τα ανάλογα προγράμματα, το SGSII το εκτοξεύεις σε άλλα επίπεδα!

 

Για πες αν μπορεις σε ποια προγραμματα αναφερεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να πουλήσω το κινητό τι χρειάζεται να κάνω ώστε να διαγραφούν ότι δεδομένα και εφαρμογές έχω μέσα στο κινητό?

 

Μπορεις να κανεις ενα hard reset και mount την καρτα sd ετσι ωστε να σβηστουν ολα οσα εχεις μεσα.Εννοειται οτι χρειαζεσαι το ''πετας'' στον υπολογιστη σου πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα καλά. Έπαιξα με το " Use AppZorter > Settings > Advanced settings > Recover application menu if you want to keep your desktop layout after the reset." και επανήλθε η προηγούμενη ταξινόμηση αλλά το καλό είναι ότι τώρα καλύφθηκαν και τα κενά.

 

Ευχαριστώ.

 

να'σαι καλα.. η αληθεια ειναι οτι δε βοηθησα και πολυ βεβαια και αυτο λογω του οτι χρησιμοποιω launcher pro και οχι touchwiz αλλα ευτυχως τη βρηκες την ακρη :lol::)

 

καλα εκανες και ποσταρες τη λυση παντως γιατι μπορει να βοηθησεις και καποιον αλλο με το ιδιο προβλημα :happy:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις ενα hard reset και mount την καρτα sd ετσι ωστε να σβηστουν ολα οσα εχεις μεσα.Εννοειται οτι χρειαζεσαι το ''πετας'' στον υπολογιστη σου πρωτα

 

Μπορείς να μου το εξηγήσεις πως γόνονται αυτά τα δύο?

Όταν εννοείς την κάρτα SD εννοείς την ενσωματωμένη μνημη του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους αυτου του μαματου τηλ

Θα ηθελα αν ξερει καποιος να με βοηθησει οταν θελεις κ ερθει η ωρα να αναβαθμισεις σου βγαζει στο ΚΙΕς αναβαθμιση οκ

αλλα μου λεει το νεο SOFTWARE εγω πως μπορω να καταλαβω οτι ειναι λεμε 2.3.4 τωρα η 2.3.5 σε λιγο η ακομη ακομη 4.0 εγω αυτη τη στιγμη εχω πανω στο SGS2 2.3.3 Κ απο οσο βλεπω κ διαβαζω 2.3.4 δεν προσφερει κ πολλα πολλα παραπανω σωστα???

Αξιζει να περιμενω για 2.3.5 για να αναβαθμισω η ακομη καλυτερα για το παγωτακι το καλο οταν κ αν ερθει

Ας απαντηση καποιος γιατι με ANDROID σχετικα καινουργιος

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου το εξηγήσεις πως γόνονται αυτά τα δύο?

Όταν εννοείς την κάρτα SD εννοείς την ενσωματωμένη μνημη του κινητού?

 

Ναι αυτη.Τωρα για το πρωτο μπορεις απο το κεντρικο μενου-->ρυθμισεις-->απορρητο--> επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

για την καρτα παλι απο το κεντρικο μενου-->αποθήκευση-->διαμορφωση συσκ. αποθ. usb

 

Αν εχω ξεχασει κατι ας το πει καποιος,μιας και εδω και καιρο εγω τα κανω ολα αυτα απο CWM :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να πουλήσω το κινητό τι χρειάζεται να κάνω ώστε να διαγραφούν ότι δεδομένα και εφαρμογές έχω μέσα στο κινητό?

 

Στην εφαρμογή του τηλέφωνου γράψε *2767*3855#

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το εχω και μάλιστα φλασαρισμένο(το w995), η αναπαραγωγή είναι μέρα με τη νύχτα! Με το android, έχεις "άλλη" ποιότητα ήχου! Με τα ανάλογα προγράμματα, το SGSII το εκτοξεύεις σε άλλα επίπεδα!

 

Εννοεις οτι ειναι πολυ καλυτερο το Galaxy SII σε ποιοτητα ηχου απο οτι καταλαβα .

 

Αυτα τα προγραμματα που λες ειναι μονο για το SII ?

 

Γιατι ρωτησα τα παιδια στο Lg Optimus 2x και μου ειπαν οτι δεν εχει καλη ποιοτητα ηχου . Ισως με αυτα να με βολεψει .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το δικό μου 5 μέρες άντεξε unrooted! Το έκανα και έχω ήδη εγκαταστήσει το set cpu όπου έφτιαξα κάποια profiles και θα δω όντως αν καταναλώνει λιγότερο μπαταρία. Επίσης με το RemoveApps άρχισα να βγάζω εφαρμογές που δεν χρειαζόμουν (music hub, social hum, mails, κτλ...) Ξέρει κάποιος ποιες άλλες μπορώ να απεγκαταστίσω χωρίς να έχω πρόβλημα με το σύστημα ή ποιες θα ήταν καλό να βγουν για να ελαφρύνουν το σύστημα?

 

Ευχαριστώ!

 

Και μενα τοσες μερες αντεξε:lol:, ελεγα να περιμενω πρωτα για κανα usb jig αλλα δεν αντεξα.

Παντως με την μπαταρια εχω ενα θεματακι, οποτε περιμενω και γω να δω καποια απαντηση στο

ερωτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το galaxy s2 να γινει wifi spot για αλλες συσκευες που θα παιρνουν internet απο αυτο?? με ποιον τροπο??
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το galaxy s2 να γινει wifi spot για αλλες συσκευες που θα παιρνουν internet απο αυτο?? με ποιον τροπο??

 

 

Ναι αμε, φυσικα και γινεται..

Ακολουθα αυτον τον οδηγο

http://androidadvices.com/tether-galaxy-s2-i9100-wifi-hotspot/

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το εχω και μάλιστα φλασαρισμένο(το w995), η αναπαραγωγή είναι μέρα με τη νύχτα! Με το android, έχεις "άλλη" ποιότητα ήχου! Με τα ανάλ

 

Εννοεις οτι ειναι πολυ καλυτερο το Galaxy SII σε ποιοτητα ηχου απο οτι καταλαβα .

 

Αυτα τα προγραμματα που λες ειναι μονο για το SII ?

 

Γιατι ρωτησα τα παιδια στο Lg Optimus 2x και μου ειπαν οτι δεν εχει καλη ποιοτητα ηχου . Ισως με αυτα να με βολεψει .

Είναι προγράμματα android από το μάρκετ. Εγώ χρησιμοποιώ το Power AMP και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το ίδιο εχω βάλει και σε ένα Desire HD που το έχει ο γιος μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το δικό μου 5 μέρες άντεξε unrooted! Το έκανα και έχω ήδη εγκαταστήσει το set cpu όπου έφτιαξα κάποια profiles και θα δω όντως αν καταναλώνει λιγότερο μπαταρία. Επίσης με το RemoveApps άρχισα να βγάζω εφαρμογές που δεν χρειαζόμουν (music hub, social hum, mails, κτλ...) Ξέρει κάποιος ποιες άλλες μπορώ να απεγκαταστίσω χωρίς να έχω πρόβλημα με το σύστημα ή ποιες θα ήταν καλό να βγουν για να ελαφρύνουν το σύστημα?

 

Ευχαριστώ!

 

Ειχα βρει απο καποιο αλλο μελος αυτην εδω τη λιστα οπου μπορεις να δεις ποιες εφαρμογες μπορεις να αφαιερεσεις χωρις να δημιουργησεις προβλημα στο κινητο.μπορεις να την βρεις στο λινκ που παραθετω:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvlfcJre0cW3dFVCcEdEaHFJMVRWVm5SWWdNUHpmamc&hl=el#gid=0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...