Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι παιζει με τα γερμανικα !!! ακριβως το ιδιο εχω και εγω :(

εχω δοκιμασει τα παντα !!

εχω αλλαξει και Pc εχω αλλαξει και usb

χθες το πηγα παλι σε mango και παλι οταν παω να βαλω την original ρομ μου βγαζει το flash write error..

τη βλεπω τη δουλεια να μενουμε Lock.

οποιος εχει νεοτερο ας το γραψει.

Υπαρχει καποιος με vodafone γερμανιας που να το εχει unlocked σε mango?

 

 

Ναι παιχταρά μου δεν εξηγείται αλλιώς γιατί και ο κολλήτός πήρε το trophy απο Γερμανία και κάνει ακριβώς τα ίδια..

άρα σίγουρα κτ παίζει...

Απογοήτευση λίγο... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι παιχταρά μου δεν εξηγείται αλλιώς γιατί και ο κολλήτός πήρε το trophy απο Γερμανία και κάνει ακριβώς τα ίδια..

άρα σίγουρα κτ παίζει...

Απογοήτευση λίγο... :(

Πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα βρουμε τη λυση ..

παντα υπαρχει λυση :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι την περνάς κανονικά...Όπως και την dft

 

Sent from my Transformer TF101

 

Κανε μια δοκιμή με την europian rom αλλα και με την Vodafone Greece....Μπορεί να δουλεψει

 

Sent from my Transformer TF101

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση το market place γιατί είναι κλειδωμένο θέλει καινουριο hotmail;; έχω μαιλ που τελειώνει σε .com!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει κανενας αλλος τροπος εκτος απο Κλείνουμε με power off το τηλέφωνο και κρατώντας πατημένο το Volume-Down (μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη OSLP με τα 3 χρώματα) το ανοίγουμε και πάλι. Στο κάτω μέρος της οθόνης έχει την λέξη Serial. για να περασουμε ΡΟΜ .
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα βρουμε τη λυση ..

παντα υπαρχει λυση :)

 

Αν βρείς κάτι το οποίο βοηθήσει θα το εκτιμούσα αν μου έστελνες ένα μήνυμα..!:happy:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παλι κατι αλλο.αν κανουμε αυτα που λες θα χασουμε ολα τα αρχεια και τις επαφες που εχουμε στο τηλεφωνο?επειδη ακομα ψαχνομαι και δεν εχω βρει πως κανω μπακ απ.

Ναι γίνεται format.

 

Καλησπέρα και απο μένα μια ερώτηση ίσως ακουστεί χαζή αλλά είναι απλή έχω το Hd 7 σε nodo έκδοση 7392 κάνω απευθείας το φλασάρισμα για πρέπει να το επαναφέρω σε 7004;; ευχαριστώ!!

Γίνεται, αφού είσαι σε rom nodo θα έχεις spl <4. Οι οδηγίες εξηγούν σε τι spl δεν γίνεται να περαστεί το rspl.

 

καλημερα.μπορειτε να μου πειτε εγω που εχω περασει το DFT MANGO RTM κσι με τα εξης στοιχεια αν μπορω να την περασω?

 

εκδοση ΛΣ 7.10.7720.68

αριθμος αναθ. υλικολογισμικου 2250.21.40600.DFT

αριθ.αναθ.υλικου 0003

εκδοση λογισμικου ασθρ. συνδεσεις 5.54.09.21_22.33b.50.10U

εκδοση υλικου ασυρματης συνδεσεις Α.102.0.D4

εκδοση φορτωσεις λειτουργικου 1.20.2250.0(117833)

εκδοση chip SOC 2.2.5.0

Μπορείς και εσύ κανονικά.

 

Τελικα σημερα τα καταφερα περασα ελληνικα με cab kai μετα htc customization Omega και τωρα μιοιαζει σαν να εχω το htc radar...

Xaxa καιρος ηταν τρεις ολοκληρες μερες και μιση παλευω...

 

Για πες μας πως το έκανες τελικά, με ενδιαφέρει....Τι ήταν λάθος;

 

an και τα κανς ολα οπος γραφετε ανοιγω το προγραμμα συνδεω το trophy7 το αναγνωρηζει προχοραει ολη η διΑΔΗΚΑΣΙΑ μου γραφει οτι εγηνε επητυχθμενα , δεν μου κανει επανεκηνηση αν το ξανατρεξω δεν το ωρισκει το τηλ και αν το βγαλω και το ξαναβαλω δεν αναγνωρησει και το λειτουργηκο το τηλ , μετα πρεπει να το κλεισω το τηλ να το ξανανοιξω και το τε το αναγνωρηζει ξανα αλλα δοκιμασα πολλες φορες αν και ολα πανε καλα δεν το γηρναει σε RSPL , για να κλεισω το τηλ βγαζω την μπαταρια τα χαρακτιριστηκα ειναι

PC40100 SS-BC (4K)

SPL-1.22.2250.0(119397)

MicroP(LED) OX09

TOUCH A1(v10,20)

και στο πρασινο μερος γραφει αυτα

SD SANDISK 7580MB

partition info-v211v413

αντε παιδια βαλτε ενα χερακι

υπ οψιν ποτε δεν το εχω κανει τπτ ολα μανισια αγορασμενο απο βονταφονε και φοραει την 7392

 

Αποσυνδέεις κινητό. Ανοίγεις το RSPL...Launcher.exe. Κάντο και ως διαχειριστής. Βάζεις το κινητό σε tri-color mode. Αν δεις οτι έχεις κατάλληλο spl το συνδέεις. Θα περιμένεις να εγκατασταθεί στο pc το windows mobile center. Θα προχωρήσεις μόνο αν στο κινητό κάτω δεις τη λέξη USB. Οκ;

Μετά προχωράς, διαλέγεις το πιο κοντινό αριθμό στο spl που έχεις τώρα. και πατάς next. Πρέπει να ξαναξεκινήσει το κινητό σε rspl, δεν μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει κανενας αλλος τροπος εκτος απο Κλείνουμε με power off το τηλέφωνο και κρατώντας πατημένο το Volume-Down (μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη OSLP με τα 3 χρώματα) το ανοίγουμε και πάλι. Στο κάτω μέρος της οθόνης έχει την λέξη Serial. για να περασουμε ΡΟΜ .

 

Όταν μετά το κλείσιμό ανοίξουμε το τηλ τότε κρατάμε το vol-down πατημένο. Όχι όταν το κλεινουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται format.

 

 

Γίνεται, αφού είσαι σε rom nodo θα έχεις spl <4. Οι οδηγίες εξηγούν σε τι spl δεν γίνεται να περαστεί το rspl.

 

 

Μπορείς και εσύ κανονικά.

 

 

 

Για πες μας πως το έκανες τελικά, με ενδιαφέρει....Τι ήταν λάθος;

 

 

 

Αποσυνδέεις κινητό. Ανοίγεις το RSPL...Launcher.exe. Κάντο και ως διαχειριστής. Βάζεις το κινητό σε tri-color mode. Αν δεις οτι έχεις κατάλληλο spl το συνδέεις. Θα περιμένεις να εγκατασταθεί στο pc το windows mobile center. Θα προχωρήσεις μόνο αν στο κινητό κάτω δεις τη λέξη USB. Οκ;

Μετά προχωράς, διαλέγεις το πιο κοντινό αριθμό στο spl που έχεις τώρα. και πατάς next. Πρέπει να ξαναξεκινήσει το κινητό σε rspl, δεν μπορεί...

 

αυτα κανω και μου γραφει οτι ολα πετυχανε αλλα δεν μοθ κανει το τηλ επανεκινιση στο τελοσ

Link to comment
Share on other sites

αυτα κανω και μου γραφει οτι ολα πετυχανε αλλα δεν μοθ κανει το τηλ επανεκινιση στο τελοσ

 

ξανα volume down και power on να μπει σε τρικολορ, θα μπει σε rspl

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως δε μου άρεσε καθόλου στο mango το htc hub για τον καιρο!δε νομίζω να μπορούμε να το αλλάξουμε με το παλιό???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω HTC HD7, με τα παρακάτω:

 

Εχω HTC HD7 με :

OS version: 7.10.7720.68

firmware revision number: 2250.21.40502.401

hardware revision number: 0002

radio software version: 5.69.09.29a_22.50.50.21U

radio hardware version: A.102.0.D4

bootloader version: 4.5.2250.0(129185)

Chip SOC version: 2.2.5.0

 

Ποιά απο τις POM που περιγράφεις στον οδηγό να βάλω για να ξεκινήσω τον οδηγό?

Πρέπει να ακολουθήσω οδηγό για φλασάρισμα και unlock σε 7004 ή 7008?

Σε ευχαριστώ

Edited by anmar
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως δε μου άρεσε καθόλου στο mango το htc hub για τον καιρο!δε νομίζω να μπορούμε να το αλλάξουμε με το παλιό???

 

Εμενα παλι μου αρεσει πιο πολυ ...Ειναι πιο καθαρο ετσι ...!!! Αλλα παλι γουστα ειναι αυτα

 

Εχω HTC HD7, με τα παρακάτω: Εχω HTC HD7 με :

OS version: 7.10.7720.68

firmware revision number: 2250.21.40502.401

.................................

Ποιά απο τις POM που περιγράφεις στον οδηγό να βάλω για να ξεκινήσω τον οδηγό?

Πρέπει να ακολουθήσω οδηγό για φλασάρισμα και unlock σε 7004 ή 7008?

Σε ευχαριστώ

 

To γραφω στο πρωτο ποστ στο τελος ..Εχω βαλει παραδειγμα πως βρισκουμε την ΡΟΜ για το HD7...!!!!!!

Διαβασε το ..εκει εχει και το λινκ να την κατεβασεις

4.2 BR: RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09. 29_22.32.50.10U_by_ansar -- 7008

 

Αν θελεις να περασεις αυτην την ΡΟΜ βαζεις μια επισημη πρωτα (7008) και μετα ακολουθησεις αυτον τον οδηγο για το φλασαρισμα αυτης της ΡΟΜ που περιγραφω εδω.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν σβήνει μένει σε τρικολορ

Πες μας τι mid έχεις. Εκεί που λέει pc40100 πχ, τι σου γράφει; Μήπως δεν υποστηρίζεται, γιατί αν δεν υποστηρίζεται, απλά η εφαρμογή δεν κάνει τίποτα.

List of supported MIDs:

Gold: “PC92****”, “PC921000”
Mozart: “MOZA1000”, “PD67****”, “PD671000”, “PD671200”
Mondrian: “PD26****”, “PD261000”, “PD261100” 
Spark: “PC401000”
Schubert: “PD29****”, “PD291000”, “PD291100”, "PD291300", "PD291500"

 

Spark είναι το trophy. Στην τρίχρωμη οθόνη δεν εμφανίζεται το τελευταίο 0 πάντα.

 

Αν δεν φταίει αυτό, δοκίμασε σε άλλον υπολογιστή (που έχει internet access) για την εγκατάσταση των drivers, με windows 7 κατα προτίμηση. Δεν χρειάζεται zune και developer tools, μόνο drivers.

Αν ούτε αυτό γίνει, λέω να φλασάρεις μια 7004 πρώτα, να αλλάξει το spl σου και μετά να ξαναδοκιμάσεις.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

μα δεν σβήνει μένει σε τρικολορ

 

Για να σβησει οταν εισαι σε SPL ευκολα βγαλε την μπαταρία....

 

Δεν εχω καταλάβει ομως ποιο ακριβως ειναι το προβλημα ...

Μπαινει η δεν μπαινει σε spl (οθονη με τα τρια χρωματα το δευτερο screenshot στο πρωτο ποστ) ???

Και αν μπαινει τι ακριβως προβλημα εχεις ????...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο mango το νεο hub σας εμφανιζει πολη και σκινικα στην home screen;;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για να σβησει οταν εισαι σε SPL ευκολα βγαλε την μπαταρία....

 

Δεν εχω καταλάβει ομως ποιο ακριβως ειναι το προβλημα ...

Μπαινει η δεν μπαινει σε spl (οθονη με τα τρια χρωματα το δευτερο screenshot στο πρωτο ποστ) ???

Και αν μπαινει τι ακριβως προβλημα εχεις ????...

καταρχήν να σας ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον

εχει την

PC40100 SS-BC (4K)

μπαίνω σε spl trikolor τρέχω το πρόγραμμα και με αναγνωρίζει τη συσκευή πατάω νεξτ νεξτ μέχρι το τέλος και μου γράφει στα αγγλικά ότι όλα γίνανε πετυχημένα , άλλα το τηλέφωνο μένει στο τρικολόρ δεν σβήνει ούτε κάνει επανεκκίνηση ούτε άλλα κάτι από αυτά που γράφει έχω win7 σύνδεση μόνιμη κλπ κλπ καμιά ιδέα ???

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν να σας ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον

εχει την

PC40100 SS-BC (4K)

μπαίνω σε spl trikolor τρέχω το πρόγραμμα και με αναγνωρίζει τη συσκευή πατάω νεξτ νεξτ μέχρι το τέλος και μου γράφει στα αγγλικά ότι όλα γίνανε πετυχημένα , άλλα το τηλέφωνο μένει στο τρικολόρ δεν σβήνει ούτε κάνει επανεκκίνηση ούτε άλλα κάτι από αυτά που γράφει έχω win7 σύνδεση μόνιμη κλπ κλπ καμιά ιδέα ???

Και εκεί που μένει δεν κάνει τίποτα άλλο ε; Δεν έχει γράψει κάτι σε rspl ή cottula ε;

Τότε πήγαινε πρώτα σε άλλο pc, πάλι με win7, δε ξέρεις καμιά φορά.

Αν πάλι δε γίνει, τότε βάλε μια 7004 rom όπως τη δίνει ο οδηγός, και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γιατι πραγνατικα διαβαζω ολο το φορουμ και δεν καταλαβαινω.αν κανουμε αυτο θα ειναι ξεκλειδωτο το τηλεφωνο?γιατι κανω την διαδικασια ξεκλειδωματος και δεν γινετε.εμενα για να μην σας ζαλιζω δεν με ενδιαφερουν τοσο τα αγγλικα οσο το να συνδεω το τηλεφωνο στο pc και να το βλεπει οπως ΟΛΑ τα αλλα τηλεφωνα σαν χωρο αποθηκευσης και να μπορω να αντιγραψω επιτελους ΕΝΑ προγραμμα gps .γιατι δηλαδη θα πρεπει να ειμαι χακερ για να κανω το ποιο απλο πραγμα μεχρι τωρα?και μην αρχισετε παλι οτι ειμαι σε λαθος φορουμ κλπ.γιατι δεν ειμαστε και ολοι ΤΟΣΟ γνωστες του αντικειμενου.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γιατι πραγνατικα διαβαζω ολο το φορουμ και δεν καταλαβαινω.αν κανουμε αυτο θα ειναι ξεκλειδωτο το τηλεφωνο?γιατι κανω την διαδικασια ξεκλειδωματος και δεν γινετε.εμενα για να μην σας ζαλιζω δεν με ενδιαφερουν τοσο τα αγγλικα οσο το να συνδεω το τηλεφωνο στο pc και να το βλεπει οπως ΟΛΑ τα αλλα τηλεφωνα σαν χωρο αποθηκευσης και να μπορω να αντιγραψω επιτελους ΕΝΑ προγραμμα gps .γιατι δηλαδη θα πρεπει να ειμαι χακερ για να κανω το ποιο απλο πραγμα μεχρι τωρα?και μην αρχισετε παλι οτι ειμαι σε λαθος φορουμ κλπ.γιατι δεν ειμαστε και ολοι ΤΟΣΟ γνωστες του αντικειμενου.

 

Αυτό που λες προς το παρόν δε γίνεται απόλυτα. Έπρεπε να το ψάξεις πριν το αγοράσεις. Προγράμμα GPS υπάρχουν 2 πρακτικά αυτή τη στιγμή αλλά κανένα δε δίνει επίσημα χάρτες για Ελλάδα ακόμη. Οπότε καλύτερα πούλα το και πάρε iPhone. :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Θέλω απλά να ρωτήσω κάτι άσχετο, μην ανοίξω κάποιο thread άσκοπα.. Collosus διάβασα κάτι για ένα HTCloggers.apk και ένα κενό ασφαλείας. Έχεις καμιά ιδέα τι ακριβώς παίζει? Έτυχε να δω αυτό το άρθρο.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες προς το παρόν δε γίνεται απόλυτα. Έπρεπε να το ψάξεις πριν το αγοράσεις. Προγράμμα GPS υπάρχουν 2 πρακτικά αυτή τη στιγμή αλλά κανένα δε δίνει επίσημα χάρτες για Ελλάδα ακόμη. Οπότε καλύτερα πούλα το και πάρε iPhone. :p

σε αυτο που λες εχεις δικιο.δεν το εψαξα καλα.πιστευα οταν ειδα οτι εχει w7 οτι θα ηταν τοσο απλο.θα το συνδεα με το pc που εχει 7ρια και θα ηταν ολα ιδια.τωρα σε αντιθεση με ολους αυτους που εχουν αυτα τα κινητα(μαζι και εγω) και τα υποστηριζουν ακομα εγω πιστευω οτι δεν πετυχαν και δεν νομιζω να πετυχουν.ετσι απλα!!

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λες εχεις δικιο.δεν το εψαξα καλα.πιστευα οταν ειδα οτι εχει w7 οτι θα ηταν τοσο απλο.θα το συνδεα με το pc που εχει 7ρια και θα ηταν ολα ιδια.τωρα σε αντιθεση με ολους αυτους που εχουν αυτα τα κινητα(μαζι και εγω) και τα υποστηριζουν ακομα εγω πιστευω οτι δεν πετυχαν και δεν νομιζω να πετυχουν.ετσι απλα!!

 

Κανείς δεν είπε ότι πέτυχαν. Απλά οι περισσότεροι κάναμε την καλύτερη value for money αγορά στα 199ευρώ κι αυτό ήταν. Απλά δουλεύουμε με αυτό που έχουμε. Οποιαδήποτε γκρίνια από εδώ και μετά χαρακτηρίζεται trolling , flame και offtopic.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...