Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! ήθελα να ενημερώσω για κάτι κουλό που συνέβη πριν λίγο με το κινητό! φοράω από χθες την omega 6 xt! σήμερα κ μόλις η μπαταρία έπεσε κάτω από 14% έκανε τον ήχο για σύνδεση στο φορτιστή κ μετά η οθόνη δεν άναβε με τίποτα! χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία για να επανέλθει...! έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;; τι μπορεί να φταίει;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις βαλει στην εισαγωγη λειτουργιας το Αλφαβητο GSM?

 

ρε παιδες τι εγινε παλι με το oem sms προγραμμα? παλι δε μπορω να στειλω 160 χαρακτηρες..ενω με την omega 5 μπορουσα..

 

έμενα δουλεύει κανονικά αλλά μόνο με το samsung πληκτρολόγιο (όπου έχει το τρικ και γράφει μόνο κεφαλαία ) με το swype που με βολεύει καλλίτερα ούτε να το σκεφτώ

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.Παμε.

 

Περασα την 6.1 ICS με full wipe.Ολα κομπλε.το κινητακι παει μια χαρα.φτου φτου μη το ματιασω.Λογω ελλειψης εμπειριας δεν μπορω να διακρινω τεραστιες διαφορες με τον καινουργιο kernel.Ενταξει μου φαινεται λιγο λιγο λιγο πιο γρηγορος.Απο θερμοκρασια δεν εχω περασει ακομα καποιο προγραμματακι να ελεγξω αλλα μου φαινεται αρκετα καλα, με την αισθηση της αφης τουλαχιστον.Ενα μικρο lag μου εμφανιζεται μονο στον ICS launcher κατα την εναλλαγη των καρτελων και εδω θελω την αποψη σας.Ειναι θεμα kernel η θεματος???Τωρα σε ο,τι εχει να κανει με την μπαταρια θα προσπαθησω να το φερω στην κατασταση που ηταν με την Omega 5 και τον Cf-root ετσι ωστε να εχω καλυτερη εικονα για την αποδοση της.

 

Μια ακομα ερωτηση που θελω να κανω.Σε αντιθεση με την εικονα αυτη http://img855.imageshack.us/img855/1774/ics23.png αλλα και με αυτη http://img405.imageshack.us/img405/559/ics35.png εμενα δεν υπαρχει σε κανεναν launcher αυτη η επιλογη που να χωριζει το μενου σε καρτελες (all,recent,running) και (apps widgets) αντιστοιχα.Ειναι καποια ρυθμιση η καποιος launcher που πρεπει να περασω?Περιμενω τη βοηθεια σας.

 

EDIT:Κατι ακομα.Υπαρχει τροπος να εχουμε transparent widgets για την 6.1?

 

Τελειωνοντας να δωσω τα συγχαρητηρια μου για αλλη μια φορα στον John για την Rom και πλεον και στον φιλο και συνονοματο Παναγιωτη για τον kernel :up::clap:

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Μετά το root και την νέα ROM Omega, θέλουμε να διώξουμε το κίτρινο τρίγωνο που βγάζει στο boot.

Ακολούθησα τις πολύ καλές οδηγίες του φίλου Saliez, βάζοντας στο Oddin μια original CF Root (zImage) και όντως το θαυμαστικό έφυγε.

Όλα καλά αλλά το τρελό είναι ότι το CWM Manager από έκδοση 4.4 έγινε έκδοση 2.2 με μπλε γράμματα από πορτοκαλί που ήταν και πολύ λιγότερες επιλογές όταν κάνεις boot σε recovery Mod. Προσπάθησα να τρέξω το CWMManager.apk που βρήκα και ενώ έγινε εγκατάσταση γράφει CWM Manager v2.0 kernel:unknown και με recovery boot πάλι έχω μπλε γράμματα με λίγες επιλογές. Πως <<φέρνω> τον 4.4 πάλι στον kernel?

 

λοιπον αυτο εγινε γιατι φλασαρες stock kernel...η λυση ειναι να φλασαρεις με odin καποιον cfroot kernel η τον deafault που ειχε η ωμεγα 6...θα τους βρεις στα πρωτα post...

 

@paris τσεκαρε στο xda και θα βρεις οτι χρειαζεσαι...αλλιως στειλε μου μην...

 

@panosv μηπως πειραξες τιποτα με το setcpu?

 

@sarpan αν ανεφερεσαι στις καρτελες με τα widgets το ειχα κ εγω και μετα απο ψαξιμο κατεληξα οτι φταινε καποια widgets..πχ program monitor...βεβαια μου εχει τυχει να φταιει και καποιος κερνελ...

 

εχω full trasparent widgets για τον καιρο και το digital clock απλα δεν ξερω αν θα τρεχουν στην 6.1...στην 6 τρεχουν μια χαρα...

αν τα θελεις να τα δοκιμασεις πες μου...

 

ps:καλο χρυσο το tapatalk αλλα αν θες να κανεις πολαπλη απαντηση σου μαμαει τα νευρα:)

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Νέο Theme:

Ice Cream Sandwich v1.4 Domination ported for Omega v6.0

 

Download Link στο Omega Files post

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

@sarpan αν ανεφερεσαι στις καρτελες με τα widgets το ειχα κ εγω και μετα απο ψαξιμο κατεληξα οτι φταινε καποια widgets..πχ program monitor...βεβαια μου εχει τυχει να φταιει και καποιος κερνελ...

 

εχω full trasparent widgets για τον καιρο και το digital clock απλα δεν ξερω αν θα τρεχουν στην 6.1...στην 6 τρεχουν μια χαρα...

αν τα θελεις να τα δοκιμασεις πες μου...

 

Sent from my iphone 4

 

Αγορινα καλημερα.οχι αναφερομαι καθαρα στην επιφανεια εργασιας.οταν παω δεξια αριστερα στις καρτελες.Το μοναδικο widget που εχω ειναι το analog ics clock.δεν νομιζω να φταιει αυτο.

 

Για τα transparent widgets δε νομιζω να μου δημιουργησουν προβλημα ετσι?το πολυ πολυ να μην κανουν απλα.Αν μπορεις στειλ'τα μου.Σ'ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα καλημερα.οχι αναφερομαι καθαρα στην επιφανεια εργασιας.οταν παω δεξια αριστερα στις καρτελες.Το μοναδικο widget που εχω ειναι το analog ics clock.δεν νομιζω να φταιει αυτο.

 

Για τα transparent widgets δε νομιζω να μου δημιουργησουν προβλημα ετσι?το πολυ πολυ να μην κανουν απλα.Αν μπορεις στειλ'τα μου.Σ'ευχαριστω πολυ :)

 

οριστε φιλε μου δοκιμασε τα...το πολυ πολυ να μην λειτουργουν

 

http://www.sendspace.com/file/xqk4le

http://www.sendspace.com/file/7g1n0p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Με τα screen shots που βάλατε είχα την ευκαιρία να δω τα εικονιδια που χρησιμοποιούν στα θέματα τους. Κάποια απ αυτα όπως το εικονίδιο των Tools και του mail τα θυμάμαι να κυκλοφορούν κάτι χρόνια απο την εποχή του HTC diamond.

Ειλικρινά τα γνήσια ειναι 1000 φορές καλύτερα.

Θεωρώ ότι ειναι καλύτερα οι custom rom να μην περιέχουν θέματα.

 

Υπάρχει πάντα η απλή omega η οποία δεν έχει τίποτα πειραγμένο....για όσους δεν θέλουν αλλαγές.

Από την άλλη σε κάποιους αρέσουν τα θέματα γιατί όταν έχεις βολευτεί μια ρομ αλλά ταυτόχρονα βαρεθεί να βλέπεις τα ίδια πράγματα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις θέμα με ότι αυτό συνεπάγεται.

Και πίστεψε με αυτό κάνουν οι περισσότεροι για αυτό και η xt έχει τα πιο πολλά downloads.....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, με go launcher μoνο αυτη η rom ειναι? (Changelog Omega v5.0 + Omega XT v5.0◄Black Blue►) οι πιο καινουργιες εχουν αλλο home ε?
Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να προτείνω η κάθε αναβάθμιση της Omega να προστίθεται στο Dropbox ώστε να μην έχουμε ανάγκη κανένα fillesonic;;;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

καλα θα ηταν να μπορουσε να γινει αλλα δεν.. :(

 

Ο βασικος λογος ειναι ο περιορισμενος χωρος (2gb) του dropbox :dash:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο και εγω....το δοκιμασα και είναι τέλειο...

Ευχαριστώ....

 

Το θέλω κι εγώ παιδιά ,υποθέτω τι είναι please send me p.m:):happy:;):X

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλα θα ηταν να μπορουσε να γινει αλλα δεν.. :(

 

Ο βασικος λογος ειναι ο περιορισμενος χωρος (2gb) του dropbox :dash:

το jdownloader κατεβάζει πολύ πιο γρήγορα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

γιαννη αν θες να κανω τιποτα mirror σε megaupload στειλε πμ.εκει σαν free κατεβαζεις με μεγαλη ταχυτητα(μου ειχε τυχει να κατεβασω οταν ημουν free με 2.0 mb/s που ειναι το μεγιστο της συνδεσης μου και ποτε δε πεφτει κατω απο 800kb/s)
Link to comment
Share on other sites

Υπερφανταστικο ειναι ο dialer μου τα χαλαει λιγο ομως...με το full screen caller id

Ευχαριστω ρεμπεκα

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Που τον βρήκατε τον full screen caller id????? :D

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

γιαννη αν θες να κανω τιποτα mirror σε megaupload στειλε πμ.εκει σαν free κατεβαζεις με μεγαλη ταχυτητα(μου ειχε τυχει να κατεβασω οταν ημουν free με 2.0 mb/s που ειναι το μεγιστο της συνδεσης μου και ποτε δε πεφτει κατω απο 800kb/s)

 

καλο θα ειναι να εχουμε σε megaupload την ομεγα που ειναι και πολλά mb...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ όλους,

 

Γιανναρε 2 πραγματακια...

1.jkey 13.1 θα εχουμε???

2.μας εχει σπάσει τα νευρα το κατεβασμα με fillesonic....κανε κατι...24αρα συνδεση εχω και κατεβάζω με 35/kb...

 

1. Ναι στην επόμενη έκδοση.

2. Οσοι εχετε προβλημα με το download διαβαστε εδω.

Την filesonic δεν θελω να την αλλαξω και οπως εχω γραψει και στο πρωτο post mirror links δεν θελω να κανουν αλλοι παρα μονο εγω ωστε να ελεγχω τα στατιστικα μου.

 

Καλησπέρα.Μολις σημερα προλαβα κ κατεβασα την 6.0 XT

Ειχα την 5.1 ice cream κ προτού φλασαρω ειπα να κανω μια καθαρή εγκατασταση της 6.0 θελοντας να κανω για πρωτη φορα hard reset μεσω του dialer με *2767*3855#

Ανοιξα τον dialer πληκτρολογισα τον παραπανω κωδικο κ δεν εκανε τιποτα.

Τοτε πηγα ρυθμισεις,φορμαρα την externad sd κ μετα απορρητο πατωντας επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τικαρωντας κ format storage η κατι τετοιο αν δεν κανω λαθος.

Γινεται το reboot κ εχω φαει bootloop μενοντας στο σηματακι της samsung με το τριγωνο.

Δέν μπαινει ουτε recovery mode με (home button + on + volume up).

Μαλλον η μονη λυση ειναι odin ε ?????

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να βρω την official XWKJ3 κ τον cfroot για να ξεκινησω την διαδικασία κ για ποιο λογο εφαγα το bootloop....

Αν μπορει καποιος θα ήμουν υπόχρεος...:)

Ευχαριστώ....

 

Βαλε - βγαλε μπαταρια και θα μπει τελικα σε CWM, απο εκεί φλασσαρε και παλι την Omega.

Μην κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από τα Android αλλά μόνο από το CWM με το Wipe Data/factory reset.

Από τα Android δεν δουλεύει και θα έχετε το ίδιο πρόβλημα με τον Πάρη και τον Νίκο.

 

Παιδιά καλησπέρα! ήθελα να ενημερώσω για κάτι κουλό που συνέβη πριν λίγο με το κινητό! φοράω από χθες την omega 6 xt! σήμερα κ μόλις η μπαταρία έπεσε κάτω από 14% έκανε τον ήχο για σύνδεση στο φορτιστή κ μετά η οθόνη δεν άναβε με τίποτα! χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία για να επανέλθει...! έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;; τι μπορεί να φταίει;;

 

Σ έμενα όχι.

 

Να τολμήσω να προτείνω η κάθε αναβάθμιση της Omega να προστίθεται στο Dropbox ώστε να μην έχουμε ανάγκη κανένα fillesonic;;;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Όπως έγραψε ο Νίκος το Dropbox έχει μόνο 2gb χώρο,

αλλά και περισσότερο να είχε δεν γίνεται γιατί κρατάω στατιστικά.

 

Άψογη και η 6.1!!!! Γιάννη σε ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σου!!!! :)

 

Χαίρομαι που σου αρέσει :):)

 

Μια ερωτηση, με go launcher μoνο αυτη η rom ειναι? (Changelog Omega v5.0 + Omega XT v5.0◄Black Blue►) οι πιο καινουργιες εχουν αλλο home ε?

 

Ποτέ δεν είχε Omega προεγκατεστημενο τον go launcher,

Είναι στην sdcard/Omega Files/Programs και το βάζει οποίος θέλει από μόνος του.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Με την v.6.0 το market μου δούλευε επιτέλους κανονικά , μπορούσα να κατεβάσω επί πληρωμή εφαρμογές, αλλά με το που πέρασα σήμερα το πρωί την 6.1 με το ics theme, πάλι το ίδιο πρόβλημα δεν μπορώ να κατεβάσω επί πληρωμή εφαρμογές. Άρα μήπως είναι κάποιο πρόβλημα της ROM και όχι της google

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την v.6.0 το market μου δούλευε επιτέλους κανονικά , μπορούσα να κατεβάσω επί πληρωμή εφαρμογές, αλλά με το που πέρασα σήμερα το πρωί την 6.1 με το ics theme, πάλι το ίδιο πρόβλημα δεν μπορώ να κατεβάσω επί πληρωμή εφαρμογές. Άρα μήπως είναι κάποιο πρόβλημα της ROM και όχι της google

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Η v6.0 + v6.1 έχουν το ίδιο πρόγραμμα market,

αρα δύσκολο να είναι από την ρομ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος θελει καποιο θεμα απο JKAY ας μου στειλει πμ και θα του το φτιαξω οσο πιο γρηγορα μπορω :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μαλλον την πατησα και γω σαν τον φιλο πιο πανω,ειχα omega 6xt ολα καλα με την ρομ αλλα με ετρωγε και εκανα factory reset μεσα απ την συσκευη,για να το καθαρισω λιγο μετα απο τοσα φλας:lol:που ειχε φαει,παω λοιπον μεσω odin και περναω το kf3:knife: που ειχε το κινητο στην αρχη,ολα καλα λεω αφου το περασε:w00t:ελα ωμος που κολλησε στο S και δεν ξεκιναει :blink:Δωστε μου τα φωτα σας :(Εντομεταξει βαζω βγαζω μπαταρια και τιποτα αυτο ξεκιναει μονο του. Edited by hittman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μαλλον την πατησα και γω σαν τον φιλο πιο πανω,ειχα omega 6xt ολα καλα με την ρομ αλλα με ετρωγε και εκανα factory reset μεσα απ την συσκευη,για να το καθαρισω λιγο μετα απο τοσα φλας:lol:που ειχε φαει,παω λοιπον μεσω odin και περναω το kf3:knife: που ειχε το κινητο στην αρχη,ολα καλα λεω αφου το περασε:w00t:ελα ωμος που κολλησε στο S και δεν ξεκιναει :blink:Δωστε μου τα φωτα σας :(

 

βγαλε για λιγο την μπαταρια και ξανα ανοιξε το...αν δεν γινει κατι μπες σε recovery και κανε wipe...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ... Κατεβαζω την 6.0, μπαινω σε cwm και κανω τα απαραιτητα wipe (και τα 3) και περναω την 6.0. Ανοιγει, ολα οκ...μπαινω στο myfiles και βρισκω ενα external_sd (εχω βγαλει την εξωτερικη καρτα μου εδω και 3 μερες) και εχει μεσα την καρτα μου κανονικα.

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ και αυτο μου εμφανιζει τα αρχεια μιας καρτας που δεν ειναι καν μεσα :mad:

 

Τι μου διαφευγει παιδες?

 

εδιτ: ειναι και οι επαφες μου μεσα παρολο που δεν εχω κανει ακομα sync με το gmail μου

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μπηκα σε RECOVERY και ολα ενταξει ευχαριστω

 

Ρε παιδια εχει τρελαθει στα restart το titanium με εχει λιωσει λεμε την απλη εκδοση εχω τι γινεται με την:rocket:

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...