Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έφτιαξα τον stock dialer να υποστηρίζει Ελληνικά..

Τον έχω στέιλει στην ομάδα της Omega να φτιάξει flash αρχείο..

Μια ευγενική προσφορά στην ομάδα της Omega....

Πάρτε μία ιδέα παρακάτω...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έφτιαξα τον stock dialer να υποστηρίζει Ελληνικά..

Τον έχω στέιλει στην ομάδα της Omega να φτιάξει flash αρχείο..

Μια ευγενική προσφορά στην ομάδα της Omega....

Πάρτε μία ιδέα παρακάτω...

 

Καταπληκτική η δουλειά σου,

μόλις βελτίωσες την Ελληνική stock rom - την Omega και όλες ρομ που έχουν Ελληνικά!

Σ υπερευχαριστούμε, τέλεια δουλειά.

 

Εδώ το fix για να έχετε αναζήτηση Ελληνικών στον dialer και Ελληνικός Dialer

Για την Omega Stock και για ολες τις stock rom

Για την Omega Black Blue

Είναι συμβατά με όλες τις εκδόσεις!

Σύντομα θα κάνω και για την Omega ICE CREAM SANDWICH και θα το βάλω και στο πρωτο post εδω .

 

Screenshot από τον dialer της Omega Black Blue

http://img443.imageshack.us/img443/1932/contactse.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα τον stock dialer να υποστηρίζει Ελληνικά..

Τον έχω στέιλει στην ομάδα της Omega να φτιάξει flash αρχείο..

Μια ευγενική προσφορά στην ομάδα της Omega....

Πάρτε μία ιδέα παρακάτω...

 

Φιλε πολυ χρησιμο...Περιμενω να το ανεβασουν

 

EDIT: Ρε John ταχυτατος εισαι!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πολυ χρησιμο...Περιμενω να το ανεβασουν

 

EDIT: Ρε John ταχυτατος εισαι!!

 

Ευχαριστούμε...και γιάννη ήθελα να σου πω πριν ότι τα πράσινα δύο κάτω αριστερά πλήκτρα δεν πηγαίνανε με το θέμα blue black που ήταν πράσινα το πρόλαβες και αυτό:thumbup:

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε...και γιάννη ήθελα να σου πω πριν ότι τα πράσινα δύο κάτω αριστερά πλήκτρα δεν πηγαίνανε με το θέμα blue black που ήταν πράσινα το πρόλαβες και αυτό:thumbup:

 

Sent from Galaxy

 

Και όχι μόνο αυτό ο Dialer και το τηλέφωνο έχει και άλλες αλλαγές στην v9:)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και καλησπερα και απο εδω στον''μαγο'' δημιουργο γιαννη...

θα ηθελα να ρωτησω εαν το modem xxkl1 κουμπωνει μια χαρα στο 8.0xt η να περιμενω να την κουμπωσω στην 9.0??

εχουνε βρεθει καποια κολληματα- bug????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω σε δυο ομοια s2 τα μοντεμ KI4 κοντρα στο NEKI2.Οι δοκιμες γινανε σε δυο διαφορετικα σημεια οπου η cosmote εχει μετριο σημα στο 3g σε ανοικτο χωρο.Λοιπον το NEKI2 υπερτερει σε ολες τισ μετρησεις απο 3 εως 5dbm σημαντικοτατη διαφορα (3dbm σε εκπομπη γινεται με διπλασιασμο ισχυος!) αλλα η βελτιωση που με εντυπωσιασε περισοτερο ηταν η καλυτερη ακουστοτητα ληψης.

Μια ακομη ευχαριστη εκπληξη ηρθε απο την Ωμεγα v8 που ξυπνησε το κοιμισμενο Wifi της συσκευης,η διαφορα οσο παραξενο και αν ακουγεται οφειλεται στην Rom ανεξαρτητα του Μοντεμ και Κερνελ που χρησιμοποιω και μιλαμε για πολυ μεγαλη διαφορα 8dbm,τονιζω οτι το wifi δεν κατεβαζει πιο γρηγορα (ηταν παντα εξαιρετικο) απλα μπορειτε να συνδεθειτε απο πιο μακρια εκει που δεν ανιχνευατε το hotspot σας οπως και να ανιχνευσετε περισοτερα ασυρματα δικτυα.

ΟΙ δοκιμες γινανε εναλλαξ σε ομοιες συσκευες (δυο) που εχω την τυχη να διαθετω και σε δικτυο Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και καλησπερα και απο εδω στον''μαγο'' δημιουργο γιαννη...

θα ηθελα να ρωτησω εαν το modem xxkl1 κουμπωνει μια χαρα στο 8.0xt η να περιμενω να την κουμπωσω στην 9.0??

εχουνε βρεθει καποια κολληματα- bug????

 

Μια χαρά μπαίνει :)

 

Καλησπερα σημερα ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω σε δυο ομοια s2 τα μοντεμ KI4 κοντρα στο NEKI2.Οι δοκιμες γινανε σε δυο διαφορετικα σημεια οπου η cosmote εχει μετριο σημα στο 3g σε ανοικτο χωρο.Λοιπον το NEKI2 υπερτερει σε ολες τισ μετρησεις απο 3 εως 5dbm σημαντικοτατη διαφορα (3dbm σε εκπομπη γινεται με διπλασιασμο ισχυος!) αλλα η βελτιωση που με εντυπωσιασε περισοτερο ηταν η καλυτερη ακουστοτητα ληψης.

Μια ακομη ευχαριστη εκπληξη ηρθε απο την Ωμεγα v8 που ξυπνησε το κοιμισμενο Wifi της συσκευης,η διαφορα οσο παραξενο και αν ακουγεται οφειλεται στην Rom ανεξαρτητα του Μοντεμ και Κερνελ που χρησιμοποιω και μιλαμε για πολυ μεγαλη διαφορα 8dbm,τονιζω οτι το wifi δεν κατεβαζει πιο γρηγορα (ηταν παντα εξαιρετικο) απλα μπορειτε να συνδεθειτε απο πιο μακρια εκει που δεν ανιχνευατε το hotspot σας οπως και να ανιχνευσετε περισοτερα ασυρματα δικτυα.

ΟΙ δοκιμες γινανε εναλλαξ σε ομοιες συσκευες (δυο) που εχω την τυχη να διαθετω και σε δικτυο Cosmote.

 

Φίλε μου κι εγώ σε cosmote, με NEKI2 είδα 5-6 db κάτω.Από την αρχή αμφέβαλα βέβαια για το συγκεκριμένο μόντεμ λόγω του ότι είναι ένα ΚΙ2 για συγκεκριμένη εταιρία.Φυσικά έπρεπε να το δοκιμάσω γιατί ποτέ δε ξέρεις.

Τώρα για το wifi.....Δε παίζει ρόλο η ρομ ούτε το μόντεμ.Ο kernel είναι υπεύθυνος γι' αυτό.

Το έχω εξηγήσει και σε προηγούμενο post.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπαίνει :)

 

 

 

Φίλε μου κι εγώ σε cosmote, με NEKI2 είδα 5-6 db κάτω.Από την αρχή αμφέβαλα βέβαια για το συγκεκριμένο μόντεμ λόγω του ότι είναι ένα ΚΙ2 για συγκεκριμένη εταιρία.Φυσικά έπρεπε να το δοκιμάσω γιατί ποτέ δε ξέρεις.

Τώρα για το wifi.....Δε παίζει ρόλο η ρομ ούτε το μόντεμ.Ο kernel είναι υπεύθυνος γι' αυτό.

Το έχω εξηγήσει και σε προηγούμενο post.

Στο ενα τηλεφωνο εχω την V7 στο αλλο την V8 και δοκιμασα με τα ιδια αποτελεσματα δυο kernels (cfroot και τον Siya)!! Οι δοκιμες γινανε εναλλαξ γιατι μου φανηκε παραξενο και εμενα οπως και να εχει το wifi εφτιαξε μετα απο 5 μηνες που εχω τις συσκευες κατι που με ενοχλουσε αφανταστα εκτος οικιας και ειδικα στο εξωτερικο που δεν εχω data plan..

Link to comment
Share on other sites

Στο ενα τηλεφωνο εχω την V7 στο αλλο την V8 και δοκιμασα με τα ιδια αποτελεσματα δυο kernels (cfroot και τον Siya)!! Οι δοκιμες γινανε εναλλαξ γιατι μου φανηκε παραξενο και εμενα οπως και να εχει το wifi εφτιαξε μετα απο 5 μηνες που εχω τις συσκευες κατι που με ενοχλουσε αφανταστα εκτος οικιας και ειδικα στο εξωτερικο που δεν εχω data plan..

 

Για να μπορέσεις να κάνεις πραγματικές μετρήσεις , μόνο σε εργαστήριο χωρίς ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές (αν έχεις δει κάτι εργαστήρια κλωβούς).Εδώ όταν έχεις απλά ακουμπισμένο το τηλέφωνο και δε το κουνάμε καν, βλέπεις να ανεβοκατεβαίνει σήμα κινητού,wifi κ.λ.π. Ηλετρομαγνητικές παρεμβολές από τα πάντα γύρω μας τα δημιουργούν αυτά.

Αλλά έτσι κι αλλιώς το wifi οδηγείται από τον kernel.Είναι σα να λες άλλαξα κόρνα και πάει το αμάξι μου πιο γρήγορα :happy:

Ψάξε μερικές σελίδες πιο πίσω σε ένα άλλο ποστ μου και θα καταλάβεις.

 

 

Που το βρησκουμε αυτο το ΝΕΚΙ2 modem που λετε ???? ειναι πιο καινουργιο απο το ΚΙ4 ??

 

Το έχουν ποστάρει μερικές σελίδες πιο πίσω.Είναι παλιότερο από το ΚΙ4

Link to comment
Share on other sites

μετα απο την απαντηση που μου εδωσε ο σαφως πολυ καλυτερα ενημερωμενος StratosGR κουμπωσα και εγω σαν μικρο παιδι την XXKL1 που ειναι το τελευταιο modem αν ξερω καλα, θα δω αποτελεσματα...περιμενω αποτελεσματα κυριως απο testers και απο τον dev:IOATHE .....ελπιζω να αξιζει...θελουμε το καλυτερο και προσπαθουμε για αυτο.:)
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική η δουλειά σου,

μόλις βελτίωσες την Ελληνική stock rom - την Omega και όλες ρομ που έχουν Ελληνικά!

Σ υπερευχαριστούμε, τέλεια δουλειά.

 

Εδώ το fix για να έχετε αναζήτηση Ελληνικών στον dialer και Ελληνικός Dialer

Για την Omega Stock και για ολες τις stock rom

Για την Omega Black Blue

Είναι συμβατά με όλες τις εκδόσεις!

Παρατήρησα ότι έχει ένα θεματακι ο dialer όσον αφορά το full screen caller! Και εξηγω:Είχα περάσει το τελευταίο phone mod with full screen που ανέβασε ο Γιάννης εχθές αν δεν κάνω λαθος και σήμερα τον dialer και όλα καλά και αναζήτηση με ελληνικα και full screen οι επαφές που είχα ήδη στο τηλεφωνο. Περνώντας ομως καινούργια φωτό σε επαφή δεν υπάρχει πια το full screen και η ανάλυση της φωτό τραγικη!Αν μπορεί κάποιος ας το κοιτάξει μήπως διορθωθεί!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο την απαντηση που μου εδωσε ο σαφως πολυ καλυτερα ενημερωμενος StratosGR κουμπωσα και εγω σαν μικρο παιδι την XXKL1 που ειναι το τελευταιο modem αν ξερω καλα, θα δω αποτελεσματα...περιμενω αποτελεσματα κυριως απο testers και απο τον dev:IOATHE .....ελπιζω να αξιζει...θελουμε το καλυτερο και προσπαθουμε για αυτο.:)

 

Αυτό δε το έχω δοκιμάσει ακόμα και δε ξέρω να σου πω.Δεν έχω ακούσει πάντως και τα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα το mod για την αναζητηση επαφων απο τον dialer αλλα εχει μια δυσλειτουργια σε μενα τουλαχιστον.

πληκτρολογωντας ελληνικα αναζητει (και εμφανιζει) τα αποτελεσματα απο τα μικρα ονοματα και οχι στο επωνυμο οπως υποθετω οτι θα επρεπε.

συμβαινει μονο σε μενα η ειναι γενικοτερο το φαινομενο?

και αν ειναι γενικοτερο μηπως γινεται να διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα το mod για την αναζητηση επαφων απο τον dialer αλλα εχει μια δυσλειτουργια σε μενα τουλαχιστον.

πληκτρολογωντας ελληνικα αναζητει (και εμφανιζει) τα αποτελεσματα απο τα μικρα ονοματα και οχι στο επωνυμο οπως υποθετω οτι θα επρεπε.

συμβαινει μονο σε μενα η ειναι γενικοτερο το φαινομενο?

και αν ειναι γενικοτερο μηπως γινεται να διορθωθει?

 

Και εδώ το ίδιο!Αυτό και το πρόβλημα με τις φωτογραφίες των επαφων στο full screen που ανέφερα πριν.Ελπίζω κάποιος να καταφέρει να τα διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega Series v9.0

 

Changelog Omega Series v9:

Based on firmware XWKK5 Android 2.3.6 (Date: 23/11/2011)

Modem: XXKI4

Kernel: CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM54

Tweaks from Android 4.0:

libsqlite.so - better performance

app process + system_server - better scrolling

New:

Android Market v3.3.12

Updated:

Swype 3.25 with many languages

hosts

Theme:

Omega Stock: New Jkay lockscreen icons

Omega Black Blue: Themed Android Market v3.3.12

Omega Black Blue: Phone skinned with new icons

Omega Black Blue: Contacts skinned with new icons (modified by zscomp)

Omega Black Blue: DigitalClock with blue letters (modified by zscomp)

Omega Black Blue: Themed Android Market v3.3.12 - modified by zscomp

Omega Ice Cream Sandwich: Themed Android Market v3.3.12 (modified by zscomp)

Omega Files updates:

Fix για να έχετε αναζήτηση Ελληνικών στον dialer και Ελληνικός Dialer από τον talexop

Kernel: Siyah-v2.4-CWM.zip

Mods: Call Recorder skinned for all Omega Series

Theme: Battery Mods - screenshots

Theme: Button icons Alternative for Omega Black Blue (with no cutting at the bottum)

Mods: Sony Bravia Engine- SGS2 Screen Improvement! by GadgetCheck

Animation: Gingerbread Screen Rotation Animation by imparator

Mods: Call Recorder skinned for all Omega series

Mods: Phone with FullScreen Photo and Call Recorder skinned for all Omega series

Theme: Black-Monkey-v.4-Steel_ported_for Omega_v9.0

Theme: Blue-Monkey-v.5-Steel_ported_for_Omega_v9.0

Theme: Green-Monkey-v.5-Steel_ported_for_Omega_v9.0

Theme: Orange-Monkey-v.5-Steel_ported_for_Omega_v9.0

Theme: Red-Monkey-v.5-Steel_ported_for_Omega_v9.0

Theme: GalaxyBlue_v32_ported_for Omega_v9.0

Theme: Ice Cream Sandwich v1.5 Domination fix

Theme: SHADE OF GALAXY v1.5

Theme: Miuibuntu Mod

Theme: AOSP v1.4

Theme: --VK-- ICS V2 + ICS Transition Animations

Η Rom είναι No full wipe

 

Διαβάστε με προσοχή πριν φλασσαρετε την νέα Omega v9.0

1.Αν φλασσαρετε χωρίς Full Wipe, πριν το φλασσαρισμα αφαιρέστε το Deluxe Setting του jKay από Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Κατάργηση εγκατάστασης.

2. Μετά το φλασσαρισμα πρέπει στην sdcard να σβηστεί ο παλιός Omega Files φάκελος και να αντιγράφει ο νέος Omega Files v9 αυτόματα,

αν αυτό δεν γίνει σβήστε μόνοι σας τον παλιό Omega Files φάκελο από την sdcard και αντιγράψτε τον νέο Omega Files v9 κατεβάζοντας τον από εδω.

3.Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v9 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Το Omega Files post αναβαθμίστηκε στην έκδοση v9

Το Omega Files Dropbox αναβαθμίστηκε στην έκδοση v9

Περισσότερες πληροφορίες και download στα πρώτα post.

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλημέρα, δύο απορίες..

Τι είναι το sony engine και τι κάνουν αυτά τα button icons που βλέπω στο drobox της ω9;:confused:

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα Bug στον Ελληνικό dialer όταν πατάμε το μενού κρασάρει...

Διορθώθηκε και εστειλα το νέο apk στον ioathe..

Πρίν κάνετε την αλλαγή περιμένετε για την νέα έκδσοη..

 

Τι να πώ..... μου διέφυγε...:O

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα Bug στον Ελληνικό dialer όταν πατάμε το μενού κρασάρει...

Διορθώθηκε και εστειλα το νέο apk στον ioathe..

Πρίν κάνετε την αλλαγή περιμένετε για την νέα έκδσοη..

 

Τι να πώ..... μου διέφυγε...:O

 

Σ ευχαριστουμε παρα πολυ φίλε μου. Τα οποιαδηποτε μικρο bug ειναι λογικο να υπάρχουν στις πρώτες εκδοσεις.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής.

Πως λειτουργει σε κάποιον που έχει μισές επαφές στα Ελληνικα και μισές στα Αγγλικά?

Ζω στο εξωτερικο και αναγκαστικά οι επαφές μου ειναι έτσι. Λογικα αν περάσω τον δικο σου Dialer, θα συμβαίνει με τις επαφες που ειναι με λατινικους χαρακτηρες ότι συμβαινει τωρα με αυτες που ειναι σε ελληνικα. Δηλαδη θα βρίσκει μόνο τις ελληνικές. Σωστα?

Υπάρχει τρόπος να δουλεύουν και οι δυο γλώσσες?

Όπως είμαι τωρα χρησιμοποιω τον official Dialer για αναζητηση των επαφών στα αγγλικά και την μπάρα των επαφών για τα ελληνικα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι έχει ένα θεματακι ο dialer όσον αφορά το full screen caller! Και εξηγω:Είχα περάσει το τελευταίο phone mod with full screen που ανέβασε ο Γιάννης εχθές αν δεν κάνω λαθος και σήμερα τον dialer και όλα καλά και αναζήτηση με ελληνικα και full screen οι επαφές που είχα ήδη στο τηλεφωνο. Περνώντας ομως καινούργια φωτό σε επαφή δεν υπάρχει πια το full screen και η ανάλυση της φωτό τραγικη!Αν μπορεί κάποιος ας το κοιτάξει μήπως διορθωθεί!

 

Το έχουμε αναφέρει και πάλι ότι αν κάνεις συγχρονισμό με goggle χάνεις την ανάλυση στις φωτογραφίες,

διάβασε πιο πίσω, υπάρχει και λύση από την Ρεβέκκα.

 

Υπήρχε ένα Bug στον Ελληνικό dialer όταν πατάμε το μενού κρασάρει...

Διορθώθηκε και εστειλα το νέο apk στον ioathe..

Πρίν κάνετε την αλλαγή περιμένετε για την νέα έκδσοη..

 

Τι να πώ..... μου διέφυγε...:O

 

Ευχαριστούμε,

μπορείς πριν κάνω την νέα έκδοση μπορείς να δεις και το πρόβλημα αυτο?

Αν γίνεται να το διορθώσουμε και αυτό :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την V9 με το domination theme και δεν μπορω να κανω κληση , περνω μηνυμα " η διαδικασια com.androin.phone τερματιστηκε "

 

επισης οταν με περνουν τηλεφωνο χτυπαει , αλλα δεν μου βγαζει καμια επιλογη να απαντησω , μετα απο 3 -4 χτυπηματα το κινητο crasharei χανει το σημα για 5 δευτερολεπτα και ξαναεπναερχεται και αυτος που με καλει μετα τα crasharisma περνει το μην. οτι ο συνδρομητης που καλειτε δεν ειναι διαθεσημος.

Please Help , μονο wipe μην μου πειτε να κανω γιατι θα βαλω τα κλαμματα

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναφέρει και πάλι ότι αν κάνεις συγχρονισμό με goggle χάνεις την ανάλυση στις φωτογραφίες,

διάβασε πιο πίσω, υπάρχει και λύση από την Ρεβέκκα.

 

 

 

Ευχαριστούμε,

μπορείς πριν κάνω την νέα έκδοση μπορείς να δεις και το πρόβλημα αυτο?

Αν γίνεται να το διορθώσουμε και αυτό :)

 

Αυτό δυστυχώς δεν είναι πρόβλημα... έτσι λειτουργεί η αναζητηση του συγκεκριμένου dialer.... Ψάχνει την επαφή απο την αρχή ενώνοντας όνομα και επίθετο... Και στα Αγγλικά το ίδιο κάνει.. Θα κοιτάξω αν μπορώ να κάνω κάτι αλλά δύσκολο μου φαίνεται.

 

Παρατήρησα οτι με το stock kernel είτε ΚΚ2 στην omega 8 είτε KK5 στην omega 9 οι διεργασίες event/0 και suspend δεν αφήνουν το κινητο να κάνει sleep με αποτέλεσμα να έχουμε μεγαλυτερη κατανάλωση μπαταρίας. Με το kernel Siyah-v2.4 αυτο δεν ισχύει... Τουλάχιστον δεν μου το έχει παρουσιάσει.. Συνεχίζω να το δοκιμάζω και θα σου πω...

 

Για phone με recording σε στύλ stock έχουμε κάτι άλλο? Δοκίμασα αυτό που έχεις στα αρχεία αλλά το τέλος κλήσης πέφτει πάνω στο νούμερο..

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...