Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ ότι δεν είναι θέμα rom, πιστεύω είναι καθαρά θέμα modem

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Eγω πιστευω οτι δεν ειναι θεμα software. Κατι με το μικροφωνο πρεπει να παιζει σαν εξαρτημα. Κακη θεση ισως γιατι οταν το βαζω μπροστα απο το στομα μου ακριβως μια χαρα με ακουνε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο συμφορουμιτης salliez είχε πρόβλημα προ καιρού στο μικρόφωνο και του το άλλαξαν.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλει τοσο πολυ ωστε να μπω στη διαδικασια να το στειλω στο service... Καποιες φορες που δεν με ακουν απλα φερνω το μικροφωνο πιο κοντα. Γιατι να σου ανοιξουν το κινητακι....

 

 

Παντως ασχετο, στο θεμα ποιος kernel ειναι πιο καλος με την omega υπαρχει καποια ''ξεκαθαρη'' απαντηση??? Γιατι τελικα μου φαινεται οτι ειναι υποκειμενικο...

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ αγάπη για την rom του Γιάννη και επειδή το πράσινο χαλάει το μπλεδάkι του θέματος :p

Έκανα αυτό το mod:

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Images/TrDigiClockBlue.png

 

Είναι το ψηφιακό ρολόι διάφανο με επιτέλους ίδιο χρώμα ημέρας/ημερομηνίας.

Όσοι πιστοί προσέλθετε :)

 

Εγκατάσταση από recovery ή μπορείτε να βγάλετε το αρχείο από το zip και να το βάλετε στο φάκελο system/app

 

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ

 

Στράτο πολυ καλό το widget της ώρας.Ταιριάζει πολύ με την black blue.

Το εικονίδιο του usb ανάμεσα στο σήμα 3G κ στο εικονίδιο με το full battery πως το έχεις εμφανίσει?

 

Ανεβάζεις αν θές κ το trasperant accua weather που το χρειάζομαι?

Thanks in advance.......

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Στράτο πολυ καλό το widget της ώρας.Ταιριάζει πολύ με την black blue.

Το εικονίδιο του usb ανάμεσα στο σήμα 3G κ στο εικονίδιο με το full battery πως το έχεις εμφανίσει?

 

Ανεβάζεις αν θές κ το trasperant accua weather που το χρειάζομαι?

Thanks in advance.......

Είναι το πρόγραμμα 3G Watchdog ή 3G Watchdog Pro και σε ενημερώνει για τον χρόνο των κλήσεων σου και πόσα MB έχεις κατεβάσει με 3G.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν προβλημα με το μικρόφωνο και είδαν βελτίωση οταν απενεργοποιούσαν τη μείωση θορύβου δοκιμαστε να βάλετε τον Fullscreen Dialer από εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182610

 

ή να εγκαταστήσετε κάποιον dialer που να μην έχει ενεργοποιημένη την ακύρωση θορύβου..:)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στράτο πολυ καλό το widget της ώρας.Ταιριάζει πολύ με την black blue.

Το εικονίδιο του usb ανάμεσα στο σήμα 3G κ στο εικονίδιο με το full battery πως το έχεις εμφανίσει?

 

Ανεβάζεις αν θές κ το trasperant accua weather που το χρειάζομαι?

Thanks in advance.......

 

Είναι το εικονίδιο της σύνδεσης Η/Υ με το τηλέφωνο.

Έχω έτοιμο διάφανο weather ,αλλά δε το έχω ανεβάσει ακόμα γιατί παλεύω να φτιάξω market μπλε :happy:

Έχει όμως μέσα ένα και η XT :)

Link to comment
Share on other sites

Δέν το είχα προσέξει ποτέ το εικονίδιο του usb,τώρα το είδα απ το screenshot.:D

Το ξέρω το έχω δεί οτι έχει ένα weather μέσα στα widget η XT όμως δέν είναι transperant.

Ελεγα μπάς κ ανέβαζες το διάφανο.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Δέν το είχα προσέξει ποτέ το εικονίδιο του usb,τώρα το είδα απ το screenshot.:D

Το ξέρω το έχω δεί οτι έχει ένα weather μέσα στα widget η XT όμως δέν είναι transperant.

Ελεγα μπάς κ ανέβαζες το διάφανο.

 

Λίγο πιο μετά θα το ανεβάσω.Αλλά της ΧΤ ΕΙΝΑΙ διάφανο!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν προβλημα με το μικρόφωνο και είδαν βελτίωση οταν απενεργοποιούσαν τη μείωση θορύβου δοκιμαστε να βάλετε τον Fullscreen Dialer από εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182610

 

ή να εγκαταστήσετε κάποιον dialer που να μην έχει ενεργοποιημένη την ακύρωση θορύβου..:)

 

Ωραίος ο dialer αλλά μήπως ξέρει κάνεις αν μπορούμε να αλλάξουμε τα εικονίδια που εμφανίζονται στην αρχική οθόνη;Θέλω να βάλω πάλι της omega!

Link to comment
Share on other sites

Δέν το είχα προσέξει ποτέ το εικονίδιο του usb,τώρα το είδα απ το screenshot.:D

Το ξέρω το έχω δεί οτι έχει ένα weather μέσα στα widget η XT όμως δέν είναι transperant.

Ελεγα μπάς κ ανέβαζες το διάφανο.

 

οριστε φιλε...ειναι full transparent http://www.sendspace.com/file/llldus

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει κι εγω την ver. 8 αλλα εχω ενα προβλημα με το market. Δεν μπορω να αγοράσω καμια εφαρμογή. Μολις πατήσω στο κουμπακι της τιμης, μου πεταει ενα μηνυμα που λεει παρουσιάστηκε σφαλμα κατα τη δημιουργία της παραγγελία σας !:wacko:

εκανα και update το market με το teleutaio apk απο δω αλλα τιποτα !

ξερει κανεις τι φταίει??

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει κι εγω την ver. 8 αλλα εχω ενα προβλημα με το market. Δεν μπορω να αγοράσω καμια εφαρμογή. Μολις πατήσω στο κουμπακι της τιμης, μου πεταει ενα μηνυμα που λεει παρουσιάστηκε σφαλμα κατα τη δημιουργία της παραγγελία σας !:wacko:

εκανα και update το market με το teleutaio apk απο δω αλλα τιποτα !

ξερει κανεις τι φταίει??

 

Αυτο νομιζω ειναι θεμα του market και δε φταιει το κινητο. Νομιζω οτι το παλιο πρασινο market δεν ειχε αυτο το θεμα.Επισης δοκιμασε να το βαλεις στα αγγλικα (αν και δεν αποτελει λυση, απλα για να κανεις την δουλεια σου τωρα) και πηγαινε απο τις ρυθμισεις και κανε διαγαρφη δεδομενων της εφαρμογης και ξανα τρεξ΄την.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν προβλημα με το μικρόφωνο και είδαν βελτίωση οταν απενεργοποιούσαν τη μείωση θορύβου δοκιμαστε να βάλετε τον Fullscreen Dialer από εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182610

 

ή να εγκαταστήσετε κάποιον dialer που να μην έχει ενεργοποιημένη την ακύρωση θορύβου..:)

Ωραίος ο dialer αλλά μήπως ξέρει κάνεις αν μπορούμε να αλλάξουμε τα εικονίδια που εμφανίζονται στην αρχική οθόνη;Θέλω να βάλω πάλι της omega!

 

Αυτός ο Dialer δεν δουλεύει στην Omega,

τον εχω κανει port και είναι στο Omega Files :)

 

2 MARKET για την OMEGA

Οι διαφορές είναι μικρές

 

ICS ΧΡΩΜΑ

ΜΠΛΕ ΧΤ ΧΡΩΜΑ

ΕΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ REVOVERY

Market ICS colour

Market XT BLUE COLOUR

 

Στράτο σ ευχαριστούμε :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το ki4 λογω omega και ξαναεπανηλθα στα παλιά, τώρα δοκιμάζω το neki2, είμαι στην πρώτη μέρα δοκιμής και το σίγουρο που μπορώ να σου πω από τώρα είναι ότι έχω καλύτερο σήμα με cosmote.Για μένα βάλτο έτσι για να δοκιμάσεις και να μας πεις.Και ξέχασα να αναφέρω ότι το ακουστικό μου ακούγονταν ποιο δυνατά και καθαρά

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Συμφωνώ μαζί σου με το neki2 με ακούνε πολύ καλύτερα και επίσης τους ακούω πιο καθαρά... Τελικά ισως να είναι θέμα με το radio...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ εχθές την v8 ICS και έχω τα εξής θεματάκια :

1) Ενώ ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες (μέχρι τελείας) για την εγκατάσταση της Omega (ήμουν με "μαμά" λογισμικό) στο Restore απο το Titanium δεν μου επανέφερε τίποτα...ούτε επαφές, ούτε συμβάντα, ούτε σημειώσεις ....τίποτα...

2) Υπάρχει μια καθυστέρηση στην επιλογή ρυθμίσεων σε μερικά προγράμματα, φαίνεται σαν να θέλει να πατήσεις περισσότερη ώρα το κουτάκι για να το μαρκάρει ενώ με πριν ένα απλό πάτημα αρκούσε

3) Δεν μπορώ να αλλάξω τις διαστάσεις του accuweather σαν widget

4) Λείπουν αρκετά widget που τα είχε και απο "μαμά" το κινητό

5) Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ήχους αποθηκευμένους στην κάρτα (γισ SMS, Ringtone κ.α)

 

Πάντως έχω καλύτερο σήμα Wi-Fi (μια γραμμή επάνω)

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ εχθές την v8 ICS και έχω τα εξής θεματάκια :

1) Ενώ ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες (μέχρι τελείας) για την εγκατάσταση της Omega (ήμουν με "μαμά" λογισμικό) στο Restore απο το Titanium δεν μου επανέφερε τίποτα...ούτε επαφές, ούτε συμβάντα, ούτε σημειώσεις ....τίποτα...

2) Υπάρχει μια καθυστέρηση στην επιλογή ρυθμίσεων σε μερικά προγράμματα, φαίνεται σαν να θέλει να πατήσεις περισσότερη ώρα το κουτάκι για να το μαρκάρει ενώ με πριν ένα απλό πάτημα αρκούσε

3) Δεν μπορώ να αλλάξω τις διαστάσεις του accuweather σαν widget

4) Λείπουν αρκετά widget που τα είχε και απο "μαμά" το κινητό

5) Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ήχους αποθηκευμένους στην κάρτα (γισ SMS, Ringtone κ.α)

 

Πάντως έχω καλύτερο σήμα Wi-Fi (μια γραμμή επάνω)

 

Καλημερα Γιαννη,

πολυ χαιρομαι που ηρθες και παλι στην παρεα μας :)

 

Για το

1) Κάτι παίζει με το Titanium αν μπορείς κοίταξε το.

2)Αυτό εγώ δεν το εχω - ποιον Launcher έβαλες γιατι η ΙCS ειχε 3, σου προτεινω να βάλεις τον TouchWiz30Launcher

3)Μάλλον έχει να κάνει με τον Launcher

4)Δεν τα υποστηρίζει ο Launcher βαλε τον TouchWiz30Launcher

5)Βαλε τους ήχους στο media στην sdcard - αν δεν εχει δημιουργησε τον.

 

Σου προτείνω να βαλεις την αγαπημενη μου Black Blue και νεα επιλεξεις για Launcher τον TouchWiz30Launcher και οχι τον Touch4Launcher

μαλλον θα σου αρεσει πιο πολυ απο την ICS

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανέις αν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το reset που γίνεται όταν κρατάμε το power πλήκτρο για πάνω απο 6 δευτερόλεπτα? ή έστω να μπορούμε να αυξήσουμε το χρόνο αυτο??

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη,

πολυ χαιρομαι που ηρθες και παλι στην παρεα μας :)

 

Για το

1) Κάτι παίζει με το Titanium αν μπορείς κοίταξε το.

2)Αυτό εγώ δεν το εχω - ποιον Launcher έβαλες γιατι η ΙCS ειχε 3, σου προτεινω να βάλεις τον TouchWiz30Launcher

3)Μάλλον έχει να κάνει με τον Launcher

4)Δεν τα υποστηρίζει ο Launcher βαλε τον TouchWiz30Launcher

5)Βαλε τους ήχους στο media στην sdcard - αν δεν εχει δημιουργησε τον.

 

Σου προτείνω να βαλεις την αγαπημενη μου Black Blue και νεα επιλεξεις για Launcher τον TouchWiz30Launcher και οχι τον Touch4Launcher

μαλλον θα σου αρεσει πιο πολυ απο την ICS

 

1) Θα το κοιτάξω αν και δεν είναι και πολύ εύχρηστο...

2) Έβαλα τον 1ο (ICS 4 νομίζω)

3) Μάλλον

4) Οκ...

5) υπήρχε ήδη φάκελος media στην κάρτα πριν κάνω root και βάλω και την omega αλλά μετά από όλα αυτά δεν τους εμφανίζει στους ήχους μνμ, κλήσης κ.λ.π

 

Ήδη κατεβάζω την πρότασή σου και θα την δοκιμάσω... (απο kernel βάζω τίποτα άλλο ?)

 

Πάντως αν και το κινητό θα μεταμορφωθεί προς το καλύτερο με την ROM σου, αυτό που μου έδεσε τα χέρια είναι απο την στιγμή που έκανα root το κινητό δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το KIES και δεν μπορώ να συγχρονίσω e-mail, σημειώσεις, επαφές απο το outlook... (μεγάλη ήττα για μένα αυτό)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Όλα λύνονται φίλε μου.Κάτι έχεις κάνει λάθος με το titanium.Όταν όμως του πάρεις τον αέρα δε θα κάνεις χωρίς αυτό :)

Ή δε πήρες backup και τις εφαρμογές συστήματος με τα δεδομένα τους, ή έκανες restore μόνο τις εφαρμογές χρήστη και όχι και του συστήματος με τα δεδομένα τους.

Για το KIES κάνε εγκατάσταση αυτό και πες μου :)

Η υποστήριξη του KIES όμως να ξέρεις ότι μόνο φιλίες δε πιάνει με την μπαταρία σου :p

Μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο.Από outlook ----> google ---->s2

Πως σου φαίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όλα λύνονται φίλε μου.Κάτι έχεις κάνει λάθος με το titanium.Όταν όμως του πάρεις τον αέρα δε θα κάνεις χωρίς αυτό :)

Ή δε πήρες backup και τις εφαρμογές συστήματος με τα δεδομένα τους, ή έκανες restore μόνο τις εφαρμογές χρήστη και όχι και του συστήματος με τα δεδομένα τους.

Για το KIES κάνε εγκατάσταση αυτό και πες μου :)

Η υποστήριξη του KIES όμως να ξέρεις ότι μόνο φιλίες δε πιάνει με την μπαταρία σου :p

Μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο.Από outlook ----> google ---->s2

Πως σου φαίνεται αυτό;

 

Φίλε μου Στράτο σίγουρα κάποια λαλακία έγινε αλλά εγώ έκανα ακριβώς ότι έγραφε ο Γιάννης

 

"-Titanium Backup

Κάντε εγκατάσταση από το Android Market το Titanium Backup ★ root για να πάρετε backup όλες τις εφαρμογές σας και τις ρυθμίσεις του συστήματος.

Αφού κάνετε την εγκατάσταση εκτελέστε το Titanium Backup και επιλέξτε > Αντίγραφα Ασφάλειας και επαναφορά > αριστερό πλήκτρο > μαζική λειτουργία > και εκτελέστε Αντ. Ασφαλείας όλων των εφαρμογών χρήστη + δεδομένων συστήματος.

 

*TIP: Σας συστήνω για περισσότερη ασφάλεια να αντιγράφεται πάντα το Nadroid backup και το Titanium backup στον υπολογιστή σας πριν την εγκατάσταση της Custom Rom.

5. Επαναφορά όλων των Εφαρμογών με τα δεδομένα τους όταν κάνουμε WIPE πριν την εγκατάσταση της Rom.

Στο Titanium Backup - επιλέξτε > Αντίγραφα Ασφάλειας και επαναφορά > αριστερό πλήκτρο > μαζική λειτουργία >

και εκτελέστε την Επαναφορά απόντων εφαρμογών με τα δεδομένα

*TIP: Αφού τελειώσει η Επαναφορά όλων των Εφαρμογών με τα δεδομένα τους, επιλέξτε > Επαναφορά όλων των δεδομένων του συστήματος > πατήστε Αποεπιλογή όλων και επιλέξτε όλα όσα είναι με πράσινο χρώμα και το TwLauncer (με κόκκινο χρώμα)

Μετά την Επαναφορά κάντε επανεκκίνηση. "

 

Αυτό με το google δεν το θέλω γιατί δεν θέλω να ανεβάσω σε ένα site όλες τις επαφές μου, τα ραντεβού μου και τις σημειώσεις μου...

 

Θα δοκιμάσω αυτό με το KIES... (πως το κάνω εγκατάσταση ?)

 

Σε ευχαριστώ πολύ...:D

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πες περαστικά στην μπαταρία σου από εμένα :p

Από αυτά που λες εγώ κόβω το κεφάλι μου (που λέει ο λόγος!) ότι έκανες κάποια λάθος επιλογή στο titanium.

Στην αρχή κιόλας όταν το πρωτοβλέπεις που έχει ένα τόνο επιλογές στη μαζική λειτουργία ψιλοχάνεσαι στις επιλογές.

Μπορείς να μπεις στο titanium και να πας πάνω πάνω στη μέση που λέει "Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά"

Ψάξε να βρεις το "Επαφές 1.0" Δίπλα του θα λέει αν υπάρχει backup.Αν υπάρχει, πάτα πάνω του και μετά επαναφορά-εφαρμογή+δεδομένα.Αν δεν υπάρχει backup, τότε δεν είχες πάρει καθόλου.

Αν υπάρχει και το περάσεις και δεν επανέλθουν και πάλι, τότε όταν πήρες το backup, δε πήρες μαζί και τα δεδομένα, αλλά μόνο τις εφαρμογές.

Αν χρησιμοποιήσεις τον TouchWiz30Launcher και βρεις ότι κάτι λείπει από τα μαμά widgets, το λες και όλο και κάποιος θα το ανεβάσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...