Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βρηκα ενα κολπο ωστε η καμερα να μην τραβαει βιντεο καρε καρε και θολωνει συχνα!

το βρηκα σε ενα φορουμ και λειτουργει αψογα χωρις lags..

πηγαινετε στην καμερα βιντεο/τιμη εκθεσης και σεταρετε το στο -2..!δεν κολλαει καθολου με αυτην την ρυθμιση!!

το κακο ειναι οτι πρεπει να κανετε αυτη τη ρυθμιση χειροκινητα καθε φορα που θα τραβατε καινουρια ληψη μιας και δεν αποθηκευει την ρυθμιση να μενει στο -2....

και αν εχει ειπωθει και προηγουμενως για αυτο το κολπακι συγνωμμη τοτε απο την μερια μου..!καλο ειναι να προστεθει για οσους εχουν απορια στην kk2/kk5 για προβληματα στην βιντεο ληψη

 

Οντως δέν lagarei με την συγκεκριμένη ρύθμιση το είδα στην πράξη κ εγώ...

Μήπως όμως η τροποποίηση στην τιμή έκθεσης που γίνεται -2 επηρεάζει το συνολικό αποτέλεσμα του βίντεου?

(οξύτητα/ζωντάνια/φωτεινότητα)

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως δέν lagarei με την συγκεκριμένη ρύθμιση το είδα στην πράξη κ εγώ...

Μήπως όμως η τροποποίηση στην τιμή έκθεσης που γίνεται -2 επηρεάζει το συνολικό αποτέλεσμα του βίντεου?

(οξύτητα/ζωντάνια/φωτεινότητα)

 

μονο το οτι το κανει ελαχιστα λιγο πιο σκοτεινο καθως μειωνετε η φωτεινοτητα της εκθεσης..!καλυτερα ετσι για μενα παρα να lagarei..δουλευει πραγματικα αψογα..αντε και αυτη εκει οι δηθεν επαγγελματιες της samsung δεν μπορυν να λυσουν αυτο το προβλημα επιτελους τοσο καιρο!

για την ωρα ετσι θα χρησιμοποιω την καμερα αν θελω να ειναι smooth..δεν υπαρχει αλλος τροπος!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι τρελενεστε τοσο με την καμερα; Απο τι φαινεται ειναι software θεμα αρα στο επομενο update που κλασικα δεν θα αργησει θα διορθωθει το προβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι τρελενεστε τοσο με την καμερα; Απο τι φαινεται ειναι software θεμα αρα στο επομενο update που κλασικα δεν θα αργησει θα διορθωθει το προβλημα...

 

nope...υπαρχει απο το πρωτο κιολας firmware..και βγηκαν αλλα ποσα μετα την 2.3.3 και το προβλημα παραμενει..!οποτε χλωμο να βγει με το επομενο update..!δεν ειναι οτι τρελενομαστε..αλλα οταν σου δινουν μια συσκευη που δηθεν τρεχει απροβληματιστα εγγραφη full HD και οταν πας και κανεις ληψεις να αποθανατωσεις μια συγκεκριμενη στιγμη και τα βλεπεις ολα θολα και καρε καρε ε εκει στεναχωριεσαι για μια τετοια συσκευη!ευχομαι και γω μετα επιτελους απο καμια 20αρια updates που εχουν βγαλει να διορθωθει το προβλημα στο επομενο!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο τον ιουνιο το s2 και η αληθεια ειναι οτι ζητημα να εχω τραβηξει 3-4 βιντεο οποτε δεν ξερω τι παιζει....απλα ηξερα οτι στην αρχη υπηρχε το θεμα με τη ροζ σταμπα τωρα τελευταια αρχισαν τα παραπονα και για την ληψη βιντεο γιαυτο υπεθεσα οτι ειναι software προβλημα.....καποιοι ειχαν βρει τη λυση με το lg camera απο το μαρκετ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο τον ιουνιο το s2 και η αληθεια ειναι οτι ζητημα να εχω τραβηξει 3-4 βιντεο οποτε δεν ξερω τι παιζει....απλα ηξερα οτι στην αρχη υπηρχε το θεμα με τη ροζ σταμπα τωρα τελευταια αρχισαν τα παραπονα και για την ληψη βιντεο γιαυτο υπεθεσα οτι ειναι software προβλημα.....καποιοι ειχαν βρει τη λυση με το lg camera απο το μαρκετ....

 

δεν ειναι προβλημα ...Θα διορθωθει το ροζακι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω δεν μπορω να την κατεβασω; κατεβαζει με μεγιστο 15-50 kb και καπου στη μεση το κοβει.. 4 φορες προσπαθησα.. :-(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μοντεμ που αναφερουν οι φιλοι οτι ειδαν διαφορα σε cosmote αρχικα ηταν το NEKI2.

Στην συνεχεια βλεπω οτι αναφερεστε σε καποιο NEKI5.

εχω μπερδευτει.

εγω δοκιμασα το neki2 που δοθηκε λινκ μερικες σελιδες πιο πριν και δεν ειδα βελτιωση σε κατι ,μαλλον χειροτερο μου φανηκε. σε κοτε παντα.

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο τον ιουνιο το s2 και η αληθεια ειναι οτι ζητημα να εχω τραβηξει 3-4 βιντεο οποτε δεν ξερω τι παιζει....απλα ηξερα οτι στην αρχη υπηρχε το θεμα με τη ροζ σταμπα τωρα τελευταια αρχισαν τα παραπονα και για την ληψη βιντεο γιαυτο υπεθεσα οτι ειναι software προβλημα.....καποιοι ειχαν βρει τη λυση με το lg camera απο το μαρκετ....
Το ροζ ζει και βασιλεύει!! Μας προέκυψε και η κάκιστη λήψη του βίντεο δηλαδή πάμε από το κακό στο χειρότερο..:mad: Τώρα όσων αφορά το ροζακι έχω απογοητευτεί δεν φεύγει με τίποτα, το βίντεο ελπίζω να διορθωθεί σύντομα:worry:
Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω περασει το backup μου απο την official KJ3 μόνο και μόνο για να δοκιμάσω την κάμερα.

Το ροζ δεν υπάρχει η έστω ειναι αμελητέο.

Το βίντεο ειναι τρομερά βελτιωμένο σε σχέση με τις παλαιότερες εκδοσεις.

Οι θολουρες την στιγμη που κάνει focus έχουν ελαχιστοποιηθεί. Τράβηξα μόλις ένα βίντεο στα φυλλωματα κάποιων δένδρων έξω απο το γραφείο μου. Τρομερά δυσκολο πλάνο για μια κάμερα κινητου, γιατι χαμηλά ειναι σκοτεινά λόγο του μαντροτειχου ενω ψηλά σε κάποια σημεία που τα φτλλα ειναι αραια περνάει περισσότερο φως.

Απαιτείται συνεχές focus σ αυτες τις αλλαγές.

 

Πριν όταν είχα την JK3 είχα περασει το camera fix ενω τωρα όχι. Νομίζω ότι το fix έχει παλιότερη εκδοση καμερας και αντι να βελτιώνει κάνει ζημιά.

Συγκρινω φωτος στο ίδιο σημείο με παλιότερη ρομ και τωρα που έχω την KJ3 official. Ειναι σαφώς βελτιωμένες και πολυ καλύτερες απο του iPhone 4 παρόλο που χρησιμοποιει το HDR.

 

Θα τις ανέβασω να τις δείτε.

 

http://dl.dropbox.com/u/3146130/SGS2-PICS.zip

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να περασω την V8 αλλα συνεχεια μου κολλαει στο κιτρινο τριγωνο εχω κανει full wipe και root με cf τι κανω λαθως μπορειτε να βοηθησετε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να περασω την V8 αλλα συνεχεια μου κολλαει στο κιτρινο τριγωνο εχω κανει full wipe και root με cf τι κανω λαθως μπορειτε να βοηθησετε??
Δεν παθαινει κατι μη φοβασαι στοκ ειχες και πας να περασεις την v8???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να περασω την V8 αλλα συνεχεια μου κολλαει στο κιτρινο τριγωνο εχω κανει full wipe και root με cf τι κανω λαθως μπορειτε να βοηθησετε??

 

Κανε έλεγχο αν έχει κατέβει σωστά η ρομ,

αν είναι οκ δοκίμασε να βάλεις μεσώ odin τον κερνελ CF-Root-SGS2_XW_XEN_KK2-v5.0-CWM5.zip

μετά μεσώ CWM recovery βάλε και πάλι την Omega και ενημέρωσε με για το αποτέλεσμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη πως γινεται ο ελεχγος για το αν εχει κατεβει σωστα η rom;

Προφανως κατι με το md5 check παιζει ομως δεν γνωριζω την υπολοιπη διαδικασια.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη πως γινεται ο ελεχγος για το αν εχει κατεβει σωστα η rom;

Προφανως κατι με το md5 check παιζει ομως δεν γνωριζω την υπολοιπη διαδικασια.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το αρχείο της ρομ είναι .zip, αν ανοίγει κανονικά και μπορείς να δεις τα περιεχόμενα μέσα έχει κατεβεί σωστά :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσπαθω να περασω την V8 αλλα συνεχεια μου κολλαει στο κιτρινο τριγωνο εχω κανει full wipe και root με cf τι κανω λαθως μπορειτε να βοηθησετε??

 

Βάλε με ODIN την αντίστοιχη stock και μετά πέρνα την V8

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα update για την Omega ICS v8 εδω

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Που μπορει να βρει κάποιος το mod της κάμερας σε zip?

Εμπεριέχεται στην 8?

 

Σε ποιό ακριβώς mod αναφέρεσε?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Που μπορει να βρει κάποιος το mod της κάμερας σε zip?

Εμπεριέχεται στην 8?

 

To mod αυτο το εχει μεσα ή απο προεπολογη,

η stock camera ΚΚ2 υπαρχει στο Omega Files post για όποιον θελει να την δοκιμάσει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τι περιεχει το update τις ICS Γιαννη;

 

Διορθώνει τις μπάρες του ήχου που ήταν λάθος

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει κολλημα τωρα:θελω να περασω να δοκιμασω το modem neki2.Πως το περναω,μεσω εφαρμογης cwm η απο recovery;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...