Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαννη θα ηθελα αν γινετε το πληκτρολογιο της ics στην XT.Kαι κατι τελευταιο το θεμα της rom του τουρκαλα θα μπορουσαμε να το παρουμε για την OMEGA;

 

Αυτό ε νοεί...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347711

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ας του πει καποιος αν μπορει να ανεβασει μονο το θεμα για να το τσιμπησουμε...

αν και δεν ξερω αν θα κουμπωσει καλα επειδη ειναι βασισμενο στη kj3

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ας του πει καποιος αν μπορει να ανεβασει μονο το θεμα για να το τσιμπησουμε...

αν και δεν ξερω αν θα κουμπωσει καλα επειδη ειναι βασισμενο στη kj3

 

Sent from my iphone 4

Ε θα ερθει καποτε και σε μας η kj3 απλα προετοιμαζουμε τον Γιαννη στο τι θα προτιμουσαμε και γινετε γιατι οχι;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ε θα ερθει καποτε και σε μας η kj3 απλα προετοιμαζουμε τον Γιαννη στο τι θα προτιμουσαμε και γινετε γιατι οχι;;;;

 

αν δεν εχει αλλαγες σε σχεση με την kj2 τοτε δεν υπαρχει λογος να να φτιαξει ρομ και με την kj3

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει αλλαγες σε σχεση με την kj2 τοτε δεν υπαρχει λογος να να φτιαξει ρομ και με την kj3

 

Sent from my iphone 4

 

Παντως η ταση προς τα εκει παει απο οτι βλεπω...και ο batista πλεον με το kj3 και απο οτι λεει ετοιμάζετε και ο criskelo...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Aπο την 5 που πηγες στην 5.1 απλα την φλασαρες η εκανες full wipe??

 

Χωρίς full wipe

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν εκτός σπιτιού για αρκετές ώρες και παρατήρησα πρόβλημα με τα δεδομένα. Πιο απλά δεν μπορούσα να συνδεθώ στο internet με το πακέτο δεδομένων μου. Δεν ξέρω αν έχει σχέση οτιδήποτε με την ROM. Το πρωί στο γραφείο έκανα unistall το browser remove oversroll glow και το VoiceToGo.apk Έκανα κάποια βλακεία ή κάτι άλλο παίζει;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν εκτός σπιτιού για αρκετές ώρες και παρατήρησα πρόβλημα με τα δεδομένα. Πιο απλά δεν μπορούσα να συνδεθώ στο internet με το πακέτο δεδομένων μου. Δεν ξέρω αν έχει σχέση οτιδήποτε με την ROM. Το πρωί στο γραφείο έκανα unistall το browser remove oversroll glow και το VoiceToGo.apk Έκανα κάποια βλακεία ή κάτι άλλο παίζει;

 

εγω δεν εχω κανενα προβλημα παντως!

συνδέομαι κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Σκέφτηκα να καλέσω το κέντρο εξυπηρέτησης της MTN (εταιρία κινητής εδώ στην Κύπρο) και έμαθα ότι είναι τεχνικό πρόβλημα επειδή βρέχει ασταμάτητα για δύο μέρες και το νησί δεν είναι καθόλου έτοιμο για τέτοιες καταστάσεις. Μέχρι τα ξημερώματα θα είναι έτοιμο μου είπαν. Θα δείξει αύριο λοιπόν!!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι τα στατιστικα σου φιλε μου.. :)

απο περιεργεια μηπως θυμασαι ποσες ωρες ηταν αωοιχτη η οθονη σου??

 

Φιλε μου να σου πω.Η αληθεια ειναι οτι με το που εβαλα χθες τη ROM ασχοληθηκα αρκετη ωρα.Απλα παρατηρησα οτι σημερα,αφου ανοιξα 3g και σερφαροντας στο νετ για κανα 5λεπτο επεσε 3-4% η μπαταρια.και αυτο μου εκανε εντυπωση.To ποση ωρα ηταν ανοιχτη η οθονη δεν θυμαμαι δυστυχως.Συνολικα δεν πρεπει να ηταν πανω απο 4 ωρες

 

**Φιλε freddaras** επειδη το τσεκαρα αυτο παιζει και να ηταν η μοναδικη αχρηστη εφαρμογη εκεινη την ωρα που ετρεχε πισω.

 

EDIT: Ο Cf-root θεωρειται ο καλυτερος σε θεμα μπαταριας???γιατι σκεφτομουν μηπως δοκιμαζα καποιον αλλον

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

παιδιά την πέρασα και εγώ και δείχνει πολύ καλή ,αλλά θα ήθελα λιγότερη εργοστασιακή σαβούρα μέσα (όπως είχα συνηθίσει με leo + crisk ) και ακόμα έχω ένα προβληματάκι. όταν πάω : ρυθμίσεις-οθόνη-φωτεινότητα δεν με αφήνει να ανοίξω αυτό το μενού, με αποτέλεσμα ούτε να μπορώ να δώσω περισσότερη φωτεινότητα στην οθόνη μου όποτε θέλω αλλά ούτε να το βάλω στο αυτόματο. υπάρχει κάποια λύση γι αυτό ??
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! να κανω μια ερωτηση...πως συνδεουμε το κινητο στην τηλεοραση??? πρεπει να εχουμε υποχρεωτικα καλώδιο hdmi??

 

Ψαξε στο ebay για MHL HDTV CABLE ADAPTER

 

Υπάρχει και τρόπος να συνδεθεί ασύρματα;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την πέρασα και εγώ και δείχνει πολύ καλή ,αλλά θα ήθελα λιγότερη εργοστασιακή σαβούρα μέσα (όπως είχα συνηθίσει με leo + crisk ) και ακόμα έχω ένα προβληματάκι. όταν πάω : ρυθμίσεις-οθόνη-φωτεινότητα δεν με αφήνει να ανοίξω αυτό το μενού, με αποτέλεσμα ούτε να μπορώ να δώσω περισσότερη φωτεινότητα στην οθόνη μου όποτε θέλω αλλά ούτε να το βάλω στο αυτόματο. υπάρχει κάποια λύση γι αυτό ??

 

Ξετικάρησε τον αυτόματο φωτισμό από την notification bar.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.να ρωτήσω..είμαι με omega 3.0 και θελω να βάλω την 5.έως τώρα έκανα καθαρή εγκατάσταση-factroy reset και όλα τα wipe...μπορώ να βάλω την 5 κάνοντας μόνο τα wipe?και αν ναι σε αυτή την περίπτωση τι θα χάσω?τα sms θα μεινουν?κάποιοι φάκελοι με εφαρμογές που έχω στην αρχική οθόνη?ηχοι κλήσης κτλ?

ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν εχει απαντηθει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν εκτός σπιτιού για αρκετές ώρες και παρατήρησα πρόβλημα με τα δεδομένα. Πιο απλά δεν μπορούσα να συνδεθώ στο internet με το πακέτο δεδομένων μου. Δεν ξέρω αν έχει σχέση οτιδήποτε με την ROM. Το πρωί στο γραφείο έκανα unistall το browser remove oversroll glow και το VoiceToGo.apk Έκανα κάποια βλακεία ή κάτι άλλο παίζει;

 

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα συνδέομαι κανονικά.

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.μου τρέχει από πίσω η εφαρμογή latitude από τους χάρτες.ένω έχω παγώσει τους χάρτες παραμένει ανοιχτή.που ακριβώς βρίσκεται στο τιτανιουμ η συγκεκριμένη εφαρμογή για να την παγώσω γνωρίζει κανείς;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.μου τρέχει από πίσω η εφαρμογή latitude από τους χάρτες.έχω έχω παγώσει τους χάρτες παραμένει ανοιχτή.που ακριβώς βρίσκεται στο τιτανιουμ η συγκεκριμένη εφαρμογή για να την παγώσω γνωρίζει κανείς;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Δεν βρισκετε καπου σαν μεμονωμενη εφαρμογη.... Ειναι ενσωματωμενη στους Χαρτες.

Αρα αν θες να την παγωσεις θα πρεπει να παγωσεις την εφαρμογη χαρτες (αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι safe και τι επιπτωσεις θα εχει)....

 

Ακυρο τωρα μολις ειδα οτι εχεις παγωσει τους χαρτες.....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε θέλω να κάνω καμία βλακεία ας μου εξηγίσει κάποιος:

 

Έβαλα χθες μετά από πρόσκληση του Γιάννη τα OMEGA files στο dropbox μου. Και σήμερα είδα ότι έλαβα ένα email ότι το dropbox μου είναι γεμάτο και πρέπει να κάνω upgrade. Τί πρέπει να κάνω για να μην είναι γεμάτο; (Κάτι θυμάμαι που αναφέρθηκε ότι από κινητό δεν υπάρχει όριο χωρητικότητας όμως από το PC μου κάνει θέμα)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκετε καπου σαν μεμονωμενη εφαρμογη.... Ειναι ενσωματωμενη στους Χαρτες.

Αρα αν θες να την παγωσεις θα πρεπει να παγωσεις την εφαρμογη χαρτες (αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι safe και τι επιπτωσεις θα εχει)....

 

Ακυρο τωρα μολις ειδα οτι εχεις παγωσει τους χαρτες.....

 

Τους πάγωσα αλλά τώρα είδα οτι ξεπάγωσαν.υπάρχει πάντως πρόβλημα αν κάνουμε freeze την εφαρμογή; γνωρίζει κανείς;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε θέλω να κάνω καμία βλακεία ας μου εξηγίσει κάποιος:

 

Έβαλα χθες μετά από πρόσκληση του Γιάννη τα OMEGA files στο dropbox μου. Και σήμερα είδα ότι έλαβα ένα email ότι το dropbox μου είναι γεμάτο και πρέπει να κάνω upgrade. Τί πρέπει να κάνω για να μην είναι γεμάτο; (Κάτι θυμάμαι που αναφέρθηκε ότι από κινητό δεν υπάρχει όριο χωρητικότητας όμως από το PC μου κάνει θέμα)

 

Φτιάξε ένα καινούριο account στο dropbox που θα χρησιμοποιείς αποκλειστικά από το κινητό για τα Omega files.

Αυτό έκανα και εγώ.

Εάν χρειάζεσαι πρόσβαση στα files του κανονικού dropbox, αυτή μπορεί να γίνεται μέσω κάποιων εφαμογών που υποστηρίζουν πρόσβαση σε αυτό εγγενώς και όχι μέσω dropbox app (π.χ. documents to go)

 

Τους πάγωσα αλλά τώρα είδα οτι ξεπάγωσαν.υπάρχει πάντως πρόβλημα αν κάνουμε freeze την εφαρμογή; γνωρίζει κανείς;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του latitude και κάνε logout από το account σου. Και δεν χρειάζεται να κάνεις freeze.

Αριστερό πλήκτρο->Latitude->αριστερό πλήκτρο->Ρυθμίσεις του latitude->Έξοδος από το latitude

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του latitude και κάνε logout από το account σου. Και δεν χρειάζεται να κάνεις freeze.

Αριστερό πλήκτρο->Latitude->αριστερό πλήκτρο->Ρυθμίσεις του latitude->Έξοδος από το latitude

 

Δεν νομιζω οτι πιανει αυτο το κολπο....

Το εχω κανει και εγω αλλα χαρτες και Latitude εξακολουθουν πεισματικα να παραμενουν ανοικτα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω τώρα, η πλαϊνή μπάρα στις επαφές πως αλλάζει στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα τωρα το ice cream Θεμα πανω στην Omega 5 την απλη αλλα δεν μπορω να δημιουργησω φακελους για να βαλω τις εφαρμογες μεσα ουτε να σβησω στην αρχικη οθονη τις παραπανησιες καρτελες... δεν μου δινει τετοιες επιλογες γενικα ή κατι εχει παιξει λαθος στην εγκατασταση του θεματος?

 

Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο? Α να σημειωσω οτι συμβαινει αυτο μονο με τον ice cream launcher.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του latitude και κάνε logout από το account σου. Και δεν χρειάζεται να κάνεις freeze.

Αριστερό πλήκτρο->Latitude->αριστερό πλήκτρο->Ρυθμίσεις του latitude->Έξοδος από το latitude

 

Το έχω κάνει και πάλι τρέχει.

Τι να πω.

Γνωρίζει κανείς ο εντοπισμός κινητού από το τιτανιουμ τι ακριβώς είναι; μήπως είναι αυτή η λύση τελικά στο πρόβλημα;

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@giannis42

Γιάννη σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate

 

Είχα την v5 και έκανα σήμερα εγκατάσταση την 5.1 ics όλα καλά αλλά έχασα τα transparent widget, μπορεί κάποιος να μου τα στείλει η δεν είναι συμβατά με το συγκεκριμένο θέμα;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο? Α να σημειωσω οτι συμβαινει αυτο μονο με τον ice cream launcher.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Συγχαρητήρια για τη δουλειά, την έβαλα και γω τη ROM και ας είμαι εντελώς noob. Όλα άψογα. Μάλιστα, κάποιες fullHD ταινίες που έκαναν σπασιματάκια στην TV με μαμά rom, τώρα παίζουν τέλεια (με mx video player). Και πάλι μπράβο! Λίγο ο ics launcher με παιδεύει, τα softkeys μου φαίνονται αχρείαστα και δε ξέρω πως αφαιρούνται. Επίσης αυτό στα δεξιά τι ακριβώς κάνει, ανοιχτά προγράμματα είναι αυτά ή κάτι σαν quick launcher; Υπάρχει τρόπος να πατάω το home και να με βγάζει σε μια αρχική σελίδα όπως οι περισσότεροι launchers αντί να κάνει zoom out και να δείχνει σε προεπισκόπηση όλες τις σελίδες;

Τελικα περασα με full wipe την 5.1 ICS αλλα εχω ενα προβλημα!Δεν μου περναει μονο οταν εχω για θεμα το ICS κανενα widget!Eνω υπαρχουν στην προσθηκη οσο και να τα παταω δεν μου τα περναει στην αρχικη οθονη!Το ιδιο απο οτι παρατηρω μου κανει και για τις συντομευσεις!Γενικα η προσθηκη δεν λειτουργει στο ICS!Το εχει παθει κανεις αλλος αυτο??Τι κανουμε??

 

Τωρα καταλαβα γιατι μαλλον εχω προβλημα με το ICS στην 5.1!Ο Γιαννης γραφει οτι στην 5.1 το ICS ειναι το 3!Ενω κανω ομως full wipe οταν ξεκιναω το κινητο και με ρωταει για ICS μου αναφερει το ICS theme 4!Πως γινεται αυτο???Εχω κανει κατι λαθος μηπως εγω??

 

Η Omega v5.1 εχει πέντε Launchers skinned ICS

για τον ICS Launcher διαβάστε εδω και ζητηστε υποστήριξη απο τους δημιουργούς του.

Αν δεν σας κάνει βάλτε έναν από τους άλλους 4.

 

@georgioskio

το ICS theme ειναι το 3 απο τον big -

o ICS Launcher ειναι απο το android 4 και η εκδοση του ειναι η V1.3.0.2

Όλα είναι σωστά αλλά μπερδεμένα :lol:

 

Ρε παιδακια κανεις δεν ξερει να μου πει για να περασω απο την 5 στην 5.1 μονο και μονο για την υπαρξη του ICS εαν θελει να κανω full wipe και να ξανατακτοποιω ολα τα εικονιδια απο την αρχη??H απλα την φλασαρω??(που θα με βολευε!)

 

Πάρε backup και βάλε την χωρίς Wipe.

 

Γιαννη θα ηθελα αν γινετε το πληκτρολογιο της ics στην XT.Kαι κατι τελευταιο το θεμα της rom του τουρκαλα θα μπορουσαμε να το παρουμε για την OMEGA;

 

Η Omega έχει 3 theme - 3 Omega (δεν τα έχει άλλη ρομ!) και πολλά theme μεμονωμένα για να τα βάζετε μόνοι σας,

δεν εχ χρονο για πιο παλλα προς το παρόν

 

Παντως η ταση προς τα εκει παει απο οτι βλεπω...και ο batista πλεον με το kj3 και απο οτι λεει ετοιμάζετε και ο criskelo...

 

Η Omega v6.0 με ΚJ3 ειναι στο φουρνο και την ετοιμαζω.

Το ΣαββατοΚυριακο αν προλαβω θα παμε για νεα εκδοση.

 

παιδιά καλημέρα.να ρωτήσω..είμαι με omega 3.0 και θελω να βάλω την 5.έως τώρα έκανα καθαρή εγκατάσταση-factroy reset και όλα τα wipe...μπορώ να βάλω την 5 κάνοντας μόνο τα wipe?και αν ναι σε αυτή την περίπτωση τι θα χάσω?τα sms θα μεινουν?κάποιοι φάκελοι με εφαρμογές που έχω στην αρχική οθόνη?ηχοι κλήσης κτλ?

ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν εχει απαντηθει ήδη.

 

Πάρε backup και βάλε την χωρίς wipe αν και προτείνω στην περίπτωση σου να κάνεις Full wipe και restore με Titanium όπως γράφω στο 3ο ποστ

 

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω τώρα, η πλαϊνή μπάρα στις επαφές πως αλλάζει στα ελληνικά;

 

Αν έχεις την Ελληνικά μπαίνει μόνη της.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...