Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, αν κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι clear data στο TW Launcer. Μετά θα μένουν όπως τα βάλεις. Τώρα προφανώς μετά από επανεκκίνηση βλέπει σειρά που είχες πριν αλλάξεις τη ROM.

 

Ναι αυτό εννοούσα, ευχαριστώ πολύ φίλε μου... :)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα σύνδεσης στο wifi σε δημόσια δίκτυα;να γράφει δηλαδή ληψη διεύθυνσης ip αιώνια και να μην συνδέεται ποτε;το κάνει και στο router του σπιτιού μου αυτό αλλά με μια επανεκκίνηση συνδεομαι εκεί...

 

για ακόμα μια φορά ο γιάννης ξεπερασε τον εαυτό του απίστευτο σήμα.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είδα πως είναι το εικονίδιο του 3g στο κινητό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτό που αναφέρεις είναι σχετικά απλό. Έχει να κάνει με την έλλειψη διαθέσιμων IP στο δημόσιο δίκτυο που προσπαθείς να μπεις. Τώρα γιατί χρειάζεσαι restart στο σπίτι αυτό δεν το καταλαβαίνω. Ίσως παίζει κάτι άλλο που δε γνωρίζω...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα σύνδεσης στο wifi σε δημόσια δίκτυα;να γράφει δηλαδή ληψη διεύθυνσης ip αιώνια και να μην συνδέεται ποτε;το κάνει και στο router του σπιτιού μου αυτό αλλά με μια επανεκκίνηση συνδεομαι εκεί...

 

για ακόμα μια φορά ο γιάννης ξεπερασε τον εαυτό του απίστευτο σήμα.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είδα πως είναι το εικονίδιο του 3g στο κινητό μου!!!

 

Ναι μου παρουσιάστηκε σήμερα αυτο που λες αλλα στο ......iphone:lol:

Συνέβη στο router του γραφείου μου. Το Galaxy πήρε αμέσως ip και συνδέθηκε ενω το iPhone με τίποτα. Χρειάστηκε να κάνω επανεκινηση στο router.

Αυτο οφείλεται κυρίως στο router και συμβαίνει όταν υπάρχουν πολλές συσκευές συνδεδεμένες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αρχικα συγχαρητηρια γιαννη για την πολυ καλη δουλεια. εχω μονο μερικες ωρες που περασα την omega και εχω μεινει εκπληκτος. μια ερωτηση εχω μονο. αφου ξαναπερασα τις εφαρμογες που πριν την omega μπηκα στο market και ειδα οτι στις εφαρμογες μ εχει μονο 9-10 ενω εχω πανω απο 100. Update πως μπορω να κανω τωρα που δεν εμφανιζονται εκει? υπαρχει τροπος να εμφανιστουν ξανα?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Οχι, απλα το εκανα κι εγω πριν λιγη ωρα :lol:

Λοιπον δωστε full permission για καλο και για κακο.

Επειτα επιλεξτε το widget στην οθονη που θελετε.

Θα σας το εμφανισει μπλε, αλλά αν μπειτε μεσα και διαλεξτε χωρα, οταν κανει refresh θα ειναι διαφανο

 

Οντως δουλεψε ετσι.

Εγω απογοητευομουν οταν το εβλεπα με φοντο μετα το add κ το διεγραφα.

Δεν μου πηγε καθολου το μυαλο.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου παρουσιάστηκε σήμερα αυτο που λες αλλα στο ......iphone:lol:

Συνέβη στο router του γραφείου μου. Το Galaxy πήρε αμέσως ip και συνδέθηκε ενω το iPhone με τίποτα. Χρειάστηκε να κάνω επανεκινηση στο router.

Αυτο οφείλεται κυρίως στο router και συμβαίνει όταν υπάρχουν πολλές συσκευές συνδεδεμένες.

 

από ότι είδα και στο νετ μόνο με restart φτιάχνει...

Link to comment
Share on other sites

αρχικα συγχαρητηρια γιαννη για την πολυ καλη δουλεια. εχω μονο μερικες ωρες που περασα την omega και εχω μεινει εκπληκτος. μια ερωτηση εχω μονο. αφου ξαναπερασα τις εφαρμογες που πριν την omega μπηκα στο market και ειδα οτι στις εφαρμογες μ εχει μονο 9-10 ενω εχω πανω απο 100. Update πως μπορω να κανω τωρα που δεν εμφανιζονται εκει? υπαρχει τροπος να εμφανιστουν ξανα?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις- εφαρμογές και βρες την εφαρμογή του μάρκετ, διέγραψε το cache και τα δεδομένα.. Λογικά θα είσαι οκ..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας πρόβλημα σύνδεσης στο wifi σε δημόσια δίκτυα;να γράφει δηλαδή ληψη διεύθυνσης ip αιώνια και να μην συνδέεται ποτε;το κάνει και στο router του σπιτιού μου αυτό αλλά με μια επανεκκίνηση συνδεομαι εκεί...

 

για ακόμα μια φορά ο γιάννης ξεπερασε τον εαυτό του απίστευτο σήμα.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είδα πως είναι το εικονίδιο του 3g στο κινητό μου!!!

 

Δεν φταίει το S2.

 

Κατά τη γνωμη μου μπορεί και να φταίει ένα απο τα 3 παρακάτω

 

Α. είναι το “κλασικό” πρόβλημα με τα δωρεάν Public Wifi (που διαφημίζονται σε αεροδρόμια, πλατείες, ξενοδοχεία, κλπ κλπ). Δηλαδή, πολλές φορές το SSID που βλέπουμε (στο laptop/κινητό μας) δεν είναι κάποιο ενεργό router αλλά είναι κάποιο laptop (συνήθως με winXP) που κάνει broadcast το δικό του SSID διότι μπαίνει/ έχει μπεί /προσπαθεί κι αυτό να μπεί με Wireless Auto Configuration - όταν αποτυχαίνει «βγάζει» και εκπέμπει το όνομα που είχε κάποτε με επιτυχία μπεί και ο ιδιοκτήτης του laptop το είχε κρατήσει στα «αγαπημένα» του. (winXP)

Είμαι π.χ. στο αεροδρόμιο στο Ηράκλειο Κρήτης, και προσπαθώ μάταια να μπώ στο WiFi «ElVenizelos» - δεν θα μπώ ποτέ, έτσι ??? – αυτό είναι απλά το laptop του διπλανού μου που είχε μπεί πέντε ώρες πρίν στην Αθήνα με επιτυχία, και τώρα προσπαθώντας να μπεί και αυτός με αποτυχία κάπου, δεν μπόρεσε και το laptop του γύρισε την wifi κάρτα του σε adhoc mode με το SSID ElVenizelos - και το εκπέμπει σε όλους ...........

 

Β. Είναι "σωστό" access point αλλά είναι γεμάτα τα ελεύθερα slots, ή θέλει restart.

 

Γ. Το SSID είναι από το κακορυθμισμένο PDA κάποιου σερβιτόρου που παίρνει παραγγελίες ... :)

 

Δ. (Τραβηγμένο στην Ελλάδα, αλλά γίνεται έξω) – Πολλά access points εκπέμπουν πολλαπλά SSIDs σαν διαφημιστικά banners (!!!!!) – απλά τα διαβάζεις και δεν μπαίνεις με τίποτε !!!!

 

Φιλικά.-

You are in a maze of twisty little passages, all alike. A hollow voice says 'PLUGH'...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις- εφαρμογές και βρες την εφαρμογή του μάρκετ, διέγραψε το cache και τα δεδομένα.. Λογικά θα είσαι οκ..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

thx a lot δουλεψε μια χαρα!

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το S2.

 

Κατά τη γνωμη μου μπορεί και να φταίει ένα απο τα 3 παρακάτω

 

Α. είναι το “κλασικό” πρόβλημα με τα δωρεάν Public Wifi (που διαφημίζονται σε αεροδρόμια, πλατείες, ξενοδοχεία, κλπ κλπ). Δηλαδή, πολλές φορές το SSID που βλέπουμε (στο laptop/κινητό μας) δεν είναι κάποιο ενεργό router αλλά είναι κάποιο laptop (συνήθως με winXP) που κάνει broadcast το δικό του SSID διότι μπαίνει/ έχει μπεί /προσπαθεί κι αυτό να μπεί με Wireless Auto Configuration - όταν αποτυχαίνει «βγάζει» και εκπέμπει το όνομα που είχε κάποτε με επιτυχία μπεί και ο ιδιοκτήτης του laptop το είχε κρατήσει στα «αγαπημένα» του. (winXP)

Είμαι π.χ. στο αεροδρόμιο στο Ηράκλειο Κρήτης, και προσπαθώ μάταια να μπώ στο WiFi «ElVenizelos» - δεν θα μπώ ποτέ, έτσι ??? – αυτό είναι απλά το laptop του διπλανού μου που είχε μπεί πέντε ώρες πρίν στην Αθήνα με επιτυχία, και τώρα προσπαθώντας να μπεί και αυτός με αποτυχία κάπου, δεν μπόρεσε και το laptop του γύρισε την wifi κάρτα του σε adhoc mode με το SSID ElVenizelos - και το εκπέμπει σε όλους ...........

 

Β. Είναι "σωστό" access point αλλά είναι γεμάτα τα ελεύθερα slots, ή θέλει restart.

 

Γ. Το SSID είναι από το κακορυθμισμένο PDA κάποιου σερβιτόρου που παίρνει παραγγελίες ... :)

 

Δ. (Τραβηγμένο στην Ελλάδα, αλλά γίνεται έξω) – Πολλά access points εκπέμπουν πολλαπλά SSIDs σαν διαφημιστικά banners (!!!!!) – απλά τα διαβάζεις και δεν μπαίνεις με τίποτε !!!!

 

Φιλικά.-

 

κοίτα εγώ ας πούμε εχω πρόβλημα με του αεροδρομίου το wifi..μόνο ένα ssid εκπέμπει και δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να είναι από λαπτοπ :p

όσο για του σπιτιού μου με βοηθησε όταν άλλαξα κανάλι αλλά μετά έβγαλε αλλά προβλήματα..να υποθέσω τα slots είναι συγκεκριμένος αριθμός του router και δεν αλλαζει να παίρνει πιο πολλά ας πούμε..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εινα θεμα της ομεγκα η της ρομ της samsung???

το 3g μου ειναι πιο δυνατο απο την ωρα που εβαλα ομεγκα!!!!!

ρωταω γιατι ακομη ακρη με αυτο το θεμα δεν εχω βγαλει πραγματικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συγχαρητηρια. Καταπληκτικη δουλεια. Ωμεγα και ξερο ψωμι.:) Edited by george_xp_pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κατεβάζω.από το dropbox , για να έχω την μπάρα με τα πολλά εικονίδια;Βγήκε δοκιμάζοντας θέματα και τώρα δεν.τη βρίσκω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ( μη με φατε ). Σε συγκριση με την CM7, τι λεει η omega ?

Η CM7 που εχω βαλει το τελευταιο καιρο εχει πολυ καλη μπαταρια και λειτουργει καλα αλλα εχει τρομερες απολιες ( ουτε google maps δεν εχει) και σκεφτομαι πλεον σοβαρα για omega.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κατεβάζω.από το dropbox , για να έχω την μπάρα με τα πολλά εικονίδια;Βγήκε δοκιμάζοντας θέματα και τώρα δεν.τη βρίσκω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αν εννοείς τα toggles της notification bar τα ενεργοποιείς από την εφαρμογή deluxe settings του jkay..

 

Παιδια να ρωτησω ( μη με φατε ). Σε συγκριση με την CM7, τι λεει η omega ?

Η CM7 που εχω βαλει το τελευταιο καιρο εχει πολυ καλη μπαταρια και λειτουργει καλα αλλα εχει τρομερες απολιες ( ουτε google maps δεν εχει) και σκεφτομαι πλεον σοβαρα για omega.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Omega for the win φίλε μου! Δεν έχω δοκιμάσει την CM αλλά έχω δοκιμάσει αρκετές από τις υπόλοιπες με αγαπημένη μέχρι πρόσφατα τη revolution του Leo..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

 

Αγορινα μου καλη *dalek*,να εισαι καλα για τις ευχαριστιες σου...!!!

Αλλα αν δεν βρεθει μια λυση στο προβλημα.... Με βλεπω συντομα με τον φιλο μου τον "ΚΟΡΕΑΤΗ" τον Sumsougi, μαζι με την Συσκευη σου....!!!

Εξω απο την "Πορτα της Μανουλας" να Kανουμε και οι δυο τους *Κamerounezous* μιλωντας σε Ποντιακη διαλεκτο.....!!!

 

Ναι πραγματικααα..!!! Θα θελα να εχω την συσκευη σου στα χερια μου.....!!! Οχι γιατι εσυ δεν κανεις σωστα αυτα που πρεπει....!!! Αλλα γιατι μου αρεσει η μυρωδια του καμμενου πλαστικου....!!! (Μπουρλοτο...!!!) χα...χα..χα..!!!

(Αν δεν στρωσει με αυτα που ειπαμε...!!!)

 

Αυτο και ΜΠΟΛΙΚΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ,ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ...!!! Μετα απο τους ΕλληνοΚορεατεςςςς...!!!! χα..χα..χα..!!

 

Θα περιμενω Νεα σου Οπωσδηποτε...!!!

 

παιδιά το mod soundboost τι ακριβώς αυξάνει πχ μόνο στο ηχείο του κινητού;

κάποιος που ξέρει αναλυτικά να μου πει!!!

Ευχαριστώ!

 

Αν εννοεις την εφαρμογη "ΑudioBoost"...!!! Kανει Ακριβως αυτο που λες....Την αυξανει σε τετοιο σημειο,που μπορει αν εισαι υπερβολικος...!!! Να παραμορφωσει εντελως τον ηχο....!!! Αλλα σε "normal" επιπεδα,θα ακουσεις το ηχειο σου,οπως ποτε ξανα....!!!

Και μιλαω μονο για το ηχειο της συσκευης.....!!!

Μπορεις να αφησεις την εφαρμογη στο "backround" {αν θελεις}, χωρις να σου καταπιει την μπαταρια...!!! Αν και με την ψιλομασα της....!! Θα στην επηρεασει καπως....!!! Αλλα θα σου προσφερει απο μονη της,κατι που δεν θα γευτεις "by Manoula". Η Εφαρμογη ειναι "paid" απο το "Carfure" :lol: αλλα καπου την ειδα και στα καλαθια :p και με αριστα το {5} της βαζω {10} σε ολους τους τομεις...!!! Απλη και λειτουργικοτατη....!!!

 

Ρε εσυ εννοεις το "mod" (νιαου..!!νιαου..!!) :wacko: Συγνωμη ρε φιλε....!!! Αλλο καταλαβα εγω....!! :p

 

Παιδια να ρωτησω ( μη με φατε ). Σε συγκριση με την CM7, τι λεει η omega ?

Η CM7 που εχω βαλει το τελευταιο καιρο εχει πολυ καλη μπαταρια και λειτουργει καλα αλλα εχει τρομερες απολιες ( ουτε google maps δεν εχει) και σκεφτομαι πλεον σοβαρα για omega.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εγω ειμαι ο πιο ακαταλληλος να απαντησω στο Ερωτημα σου,καθ'οτι γνωστος μου φαινεσαι "Εεε..του λογου σου"...!!!!

Αλλα αν εχεις κανει πανω απο {1 flash} βαλε την OMEGA-ROM για 2 μερες.....!! Και θα περιμενω ακομα και αν αυτο σε κανει να ξαλαφρωσεις.....!! Να ερθεις να με βρισεις...!!! (προταση μου,αυτες τις δυο μερες μην πειραξεις τον Kernel της....!!! Μετα καντης οτι θελεις...!!!)

 

Θα θελα να πω και κατι....!!! Σε Ολα τα Αγαπητα OMEGATONIA.....!!! Που βλεπω και ειναι πολυ ευχαριστημενοι απο την Επιλογη της OMEGA-ROM....!!!

 

Aπο τα -posts- μου και μονο,πηγαζει η Αγαπη & Υποστηριξη μου και για την Rom,αλλα και για τον Αγνωστο μου παρουσιαστικα Δημιουργο της.....!!!!

Πολλες φορες εγινα και κουραστικος.... Ισως και ακραιος για καποιους.... Αλλα και βαρετος & Υπερβολικος...

Θα θελα να σας πω μεσα απο εδω,οτι τοτε ημουν και εγω καπως προβληματισμενος για την Πορεια αυτης της Rom...!!!

Aλλα {ημουν & ειμαι} Σιγουρος για τον Δημιουργο της....!! Αλλα και για το οτι η υποστηριξη των "Users" της,θα δωσει την απολυτη εγγυηση για την αξιολογη Πορεια της Στο Μελλον....!!!

 

Και σας ρωταω τωρα που ειναι ακομα νωρις.... Αλλα εγω δεν τα μασαω τα λογια μου....

 

Η v3.0 ΧΤ ΟΜΕGA ROM Δεν αποτελει με την ολη της Παρουσια ενα Κοσμημα για την Συσκευη σας....????

Η v3.0 ΟΜΕGA ROM (close to stock) Δεν αποτελει την απολυτη επιτυχημενη βαση για τον οποιοδηποτε,θελει να δωσει το δικο του "style" σε κατι πραγματικα AΞΕΠΕΡΑΣΤΟ....????

 

Τo "dropbox & omega files" δεν σας δινει την δυνατοτητα πραγματων και λειτουργιων που θα χρειαζομασταν τουλαχιστον 30' μερες για να μαθουμε μονο οτι υπαρχουν... {καλα,καλα,O.K....:p Για καποιους απο εσας και 3 ωρες θα ηταν αρκετες.... Αλλα θα θελα να μου το δειξτε αυτο εμπρα'κτος.... Εγω εχω φαει πανω απο πολυ περισσοτερες 30 μερες....Αλλα καποιοι θα μου πουν οτι εσυ δεν ξερεις Agglika :lol::p....Εχω το δικαιωμα να αμφισβητω,οτι το μπορει καποιος).

 

Αποψη μου και μονο...Ειναι......!!!!!. Οτι Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ Γιαννης δεν μας εχει δωσει ουτε το 60% των δυνατοτητων του....!!!! Και στα δικα μου Ματια.... Μολις που Ξυπνησε...!!! Απο εδω και κατω η Καθε του δουλεια θα ειναι ΔΙΑΜΑΝΤΙ....!!!!

 

Δεν εχω κανενα < Ερωτα > Ουτε με τον Γιαννη ... Ουτε με την ΟΜΕGA.... "Kαλω εσας" τους "USERS-flashers' τα εμπειρα στελεχη αυτης της εισαγομενης τρελας,να καταθεστε τις δικες σας αποψεις....!!!!

Την εχετε στα χερια σας..!!! Την βλεπετε Μπροστα σας....!!! Πειτε μου εχει να ζηλεψει κατι απο τους αξιολογους Developers Κυριους Leomar & Criskelo....???? Πειτε μου υστερει σε κατι Απεναντι τους....???

Ακομα και αν η υπαρξη της δεν ξεπερνα τον 1 μηνα.... Ενω οι δυο προαναφερομενοι Κυριοι κανουν τα παντα για να την κρατανε συνεχεια νεογεννητη.....(Ασσεεεε να μην ανοιξω το Στομαααα μου...!!!!)

 

Ναι.....!! Υστερει σε κατι...... Και αυτο που Υστερει θα καθορισει και την Διαρκεια Ζωης της....!!!!

 

ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ.....!!!!!!!

 

Αυτους του κατ'αλλα συμπαθεστατους Κυριους τους στηριζει Ολη η "flashokinwnia"..... Εννοια σας και εδω θα ειμαι.... Οταν ο Γιαννης με την δικη μας πολυτιμη στηριξη,θα ταρακουνησει τα Νερα εκει στους Αλλοθρησκους και ολοι θα μιλανε για αυτον...!!! (ηδη συμβαινει...!!!!)

Αυτη θα ειναι και η Τελευταια μου ΠΡΟΒΛΕΨΗ...!!!! Και αν καποιος πιστευει οτι πεφτω εξω στις προβλεψεις μου.....!!!

Eυχαριστως αν πεσω εξω,να του ζητησω ταπεινα μια Μεγαλη Συγνωμη...!!!!

 

Και παρτε και το Πολιτικο Συνθημα... Που ειπε και Ενας καπως ευτραφης Κυριος Παλιοτερα....!!! Αλλα τωρα τρωει Μονος του και Αυτος....!!!

 

 

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.....:!:

 

Ειχε δικιο ο Τυπος.....!!! Αλλα αυτος μας την εκανε οταν Ηρθε ο Λογαριασμος.....!!! χα..χα..χα..!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν δίνω σημασία στα benchmarks ρίξτε μια μάτια. Ξεπέρασε τις 4000.

Είναι με τον kernel του

Τούρκου απείραχτο. Όπως τον έχει δηλαδή στα 1200/200

 

http://tapatalk.com/mu/2982698a-019d-53b2.jpg

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν δίνω σημασία στα benchmarks ρίξτε μια μάτια. Ξεπέρασε τις 4000.

Είναι με τον kernel του

Τούρκου απείραχτο. Όπως τον έχει δηλαδή στα 1200/200

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

φιλε μου το δοκιμασες σε βαρια χρηση να δεις τι λεει απο θερμοκρασια?

 

ειδα οτι οπου νανε θα βγαλει την 2.1 final οποτε λεω να περιμενω μια και καλη αυτη...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν οι επαφες μο υαπο το msn στον τηλεφωνικο καταλογο.

Ποια ειναι η επιλογη να μην περνάνε και πως τις σβηνω τωρα;

Μια - μια;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το δοκιμασες σε βαρια χρηση να δεις τι λεει απο θερμοκρασια?

 

ειδα οτι οπου νανε θα βγαλει την 2.1 final οποτε λεω να περιμενω μια και καλη αυτη...

 

Sent from my iphone 4

 

Δοκιμάζω τον kernel στην V2.0 ώστε να έχω εικόνα. Κρατάω σημειώσεις για την συμπεριφορά της συσκευής απο θερμοκρασία και τυχόν αλλα προβληματα.

 

Με την V2.0 οι θερμοκρασίες ειναι απόλυτα φυσιολογικές. Δεν ξέρω τι εννοεί καθένας μας βαριά χρήση. Εγω στο τηλέφωνο κάνω φυσιολογικά πράγματα. Δεν παίζω πχ MKV ταινίες. Σήμερα θα δοκιμάσω σε games. Οτιδήποτε άλλο δεν ανεβάζει θερμοκρασία.

 

Το screenshot ειναι λοιπον απο την V2.0

Με τον kernel το έχω απο προχθές δεν είχα προβληματα, παρα μόνο ένα restart όταν σύνδεσα τη συσκευη για πρώτη φορα με το PC του γραφείου μου.

Η μπαταρία τα παει πολυ καλα.

 

Όταν ολοκληρωθούν οι δοκιμές μου με την v2 που την γνωρίζω καλα, θα πάω στην V3.0 έχοντας μετρο σύγκρισης.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν οι επαφες μο υαπο το msn στον τηλεφωνικο καταλογο.

Ποια ειναι η επιλογη να μην περνάνε και πως τις σβηνω τωρα;

Μια - μια;

 

Επισης μου εμφανιζονται πρωτα οι επαφες στα Αγγλικα και μετα στα Ελληνικα, ενω πρωτα ηταν το αναποδο

 

Μπορω να το φτιάξω;

Link to comment
Share on other sites

Επισης μου εμφανιζονται πρωτα οι επαφες στα Αγγλικα και μετα στα Ελληνικα, ενω πρωτα ηταν το αναποδο

 

Μπορω να το φτιάξω;

 

Το ίδιο πρόβλημα εχω και γω. Μέχρι στιγμής δεν κατάφερα να το λύσω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλο πρόβλημα (?) με την rom.

Ενω εχω δηλώσει να μην ειναι push το hotmail και να το κάνω χειροκίνητα, το αγνοεί και μου στελνονται συνεχεια email.

Αρχίζω να "αγανακτω" λιγο με την rom...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...