Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια!! θέλω να ρωτήσω κάτι και ελπίζω να καταφέρω να σας το μεταφέρω...

Όταν πέρασα την Ωμέγα αρχικά, παρατήρησα ότι με το άνοιγμα/κλείσιμο κάποια ρύθμισης μιας εφαρμογής, επαφές κτλ... κτλ... τα παράθυρα άνοιγαν από δεξιά-αριστερά-πάνω-κάτω το οποίο ήταν πολύ ωραίο αλλά... με το που πέρασα τις εφαρμογές από το titanium backup και εμφανίστηκε το go launcher (που δεν ξέρω αν αυτό φταίει), εξαφανίστηκε!! Ούτε με το go launcher μου το κάνει αλλά ούτε και με το TwLauncher :(:(

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω αυτό??? Ελπίζω να έγινα κατανοητός και σας ευχαριστώ εκ το προτέρων!!

 

Το ξέρω αυτό που λες αλλά αλλάζει μόνο τη homescreen και το menu... εγώ λέω π.χ (κάτι που θυμάμαι για να καταλάβεις τι λέω) όταν πατούσες για να απενεργοποιήσεις τη συσκευή το παράθυρο με τις επιλογές reboot, download, απενεργοποίηση, download κτλ έβγαινε κάπως από δεξιά ενώ τώρα βγαίνει απλά στο κέντρο!! Αυτό που έρχεται από δεξιά πως το κάνω??

 

Μηπως εννοεις Αγορινα μου καλη.....Κατι σαν το *fly animation* μια ματια σε αυτα τα Video Utube να μου πεις.....!!!

 

1)

2)

3)

 

 

Κατι τετοιο...???

 

Ριξε και εδω μια ματια Αγορινα μου Λιακοοο...!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=774738

 

Εχει και αλλα πολλαααα....Αλλα που να σε στελνω τωραααα....!!!!!!!

 

Περιμενω μπριζολες ακομαααα...!!!!!! ΕΕΕεεεεε.......!!!!!!

 

1)*EDIT*

 

Τελικά μετά την βόλτα που έκανα και εγώ στα ξένα ( βλέπε leomar ) και από τα προβληματα που άρχισα να έχω , άσε που σε κάποια στιγμή άρχισε να με ρουφά την μπαταρία λες και το είχα νηστικό για μέρες, γύρισα στα πάτρια εδάφη.

Έβαλα την δικια μας rom OMEGA XT 2.1 με μαμά kernel και έχω και πάλι το τηλ. Μου πλήρως λειτουργικό, και από μπαταρία, μετά από 20 ώρες είμαι στο 64% ενώ με την ξένη rom τώρα θα έψαχνα για την δεύτερη μπαταρία.

Πάντως φίλε Γιάννη έχεις κάνη καταπληκτική δουλειά και μου φαίνεται ότι το μόνο που έχει ελληνική προέλευση και δουλεύει καλά σε αυτή τη χώρα που ζούμε είναι η δικια σου(δικια μας) rom.

 

 

Ειχα πει κατι για Ορδες πριν 5-6 Σελιδες....!!! Ενω εγω βλεπω μονο 7-8 κομματια....!!! Θα γινουμε και αλλοι πολλοι Αγορινες μου....!!!!

 

Δεν ειχε μονο ο ΙΟΥΔΑΣ Ο ΙΣΚΑΡΙΩΤΗΣ ΤΟ ΠΡΟΝΟΜΙΟ...!!!! :p Ειχε κατσει και ο ΘΩΜΑΣ (απιστος) :lol: ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙΙΙΙ.....!!!!! ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 10 ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...!!!!! Αλλα για να πεσω μεσα στις προβλεψεις μου,,,

 

Μας λειπουν αλλοι 3...!!!! :lol::p:lol: Θα ερθουν και αυτοι...!!!! Σιγα ,,,Σιγα...!!!!!! Και αν πατε να ριξτε μια Ματια και εκει στους Αλλοθρησκους τους < Kamerounezous>,εκει στο {XDA},,

 

Δες θα μας χωραει Τραπεζι των {12} ουτε για πλακαααα....!!!!!! Μαγαζι θα πρεπει να κλεισουμε...!!! Προς το παρον...(???)

2)*EDIT* Λιακοοο...!!!! Πανε εκει και κανε και κανενα Search και θα βρεις και αλλα πολλα....!!! Κανεις download φορας και δοκιμαζεις...!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως εννοεις Αγορινα μου καλη.....Κατι σαν το *fly animation* μια ματια σε αυτα τα Video Utube να μου πεις.....!!!

 

1)

2)

3)

 

 

Κατι τετοιο...???

 

Ριξε και εδω μια ματια Αγορινα μου Λιακοοο...!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=774738

 

Γεια σου ρε Γιωργάρα το ήξερα ότι εσύ θα μου έλυνες το πρόβλημα... Ναι αγορίνα μου αυτό εννοώ!!! Τώρα τι γίνετε???

 

EDIT: Σε ευχαριστώ ρε Γιώργη πάω να δω εκεί που με έστειλες!!! Κι εγώ τις περιμένω τις μπριζόλες :) :)

Edited by earchon
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με τις ρομ του Γιάννη θα ξέρεις ένα πράγμα. Δεν ρισκάρει με ανόητα πράγματα για λόγους εντυπώσεων.

Στο HD2 μόλις άρχισε το μαγείρεμα ο Γιάννης σταμάτησα να μπαίνω στο XDA. Εκτός ότι δεν χρειαζομουν να ψάχνω για ρομ, μας έδινε όλα τα νεα tweaks.

Ξεκίνησα με την V1.0 και τωρα το HD2 μου, έχει την V30.0 :lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με τις ρομ του Γιάννη θα ξέρεις ένα πράγμα. Δεν ρισκάρει με ανόητα πράγματα για λόγους εντυπώσεων.

Στο HD2 μόλις άρχισε το μαγείρεμα ο Γιάννης σταμάτησα να μπαίνω στο XDA. Εκτός ότι δεν χρειαζομουν να ψάχνω για ρομ, μας έδινε όλα τα νεα tweaks.

Ξεκίνησα με την V1.0 και τωρα το HD2 μου, έχει την V30.0

 

Την Καλησπερα μου στον Κωστη...!!!! Μην μου ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΑ { V }, γιατι εμενα το μυαλο μου παει για τανγκο προς ΑRGENTINA μερια {στον αλλον τον ZAPATISTA} και θα το ανοιξω το στομα μου παλι...!!!

 

Αν σου πω οτι εχω διαβασει σχεδον ολες τις Παραθεσεις / Απαντησεις / Δουλειες / Παροχη Υποστηριξης / Ενημερωση / Ανθρωπια / Γνωσεις / Τεχνολογια / Μερακι / Επαγγελματισμο / Υπομονη / Αγαπη για αυτο που κανει / Επιμονη / Και ολα αυτα χωρις να περιμενει καμια απολυτος αμοιβη / Ασχετως αν καποιοι απο εμας το αναγνωριζουμε ,υποστηριζοντας με τις μικρες μας δυνατοτητες,την δουλεια του / Χωρις Ομως σε καμια περιπτωση,να μπορουμε να πλησιασουμε με την οποιαδηποτε προσφορα μας / Το Πραγματικο κοστος εργασιας του.....!!!!!!!

 

του Γιαννη απο το < PRIVATE PROFIL > του...!!!!!!!

(για να δω αν θα εμπιστευτω τελικα την δουλλεια του...!!!! Και αν μου κανει ως ΣΕΦ..{???}).

 

Eδω και καιρο...!!!!!! Και εχω παθει την Πλακα μου με το Ατομοοο....!!!!!!!!

 

Οχι μονο για το <cooking του>...!!!! (αλλα γενικοτερα απο ολο αυτο που ονομαζεται :!: Γιαννης.... :!:).

 

ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣΣΣΣΣ...........????????????

 

Η Μαλλον για αρρωστο θα με περασειςςςςς......(????) :lol::p:lol:

 

Υ.Γ.{ Η δουλεια μου... Μου επιτρεπει να περναω ωρες με το < Lap Top > μου < serfarontas / διαβαζοντας > στα χρωματα της mobiloΤεχνοlogias.....!!! Τι δουλεια κανω.....(???) ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ...!!! :lol::p:lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Μας λειπουν αλλοι 3...!!!! :lol::p:lol: Θα ερθουν και αυτοι...!!!! Σιγα ,,,Σιγα...!!!!!! Και αν πατε και ριξτε μια Ματια και εκει στους Αλοθρησκους τους < Kamerounezous> εκει στο {XDA}.

 

Δες να μας χωραει Τραπεζι των 12 ουτε για πλακαααα....!!!!!! Μαγαζι θα πρεπει να κλεισουμε...!!! Προς το παρον...

 

Με επεισε και μενα ο Γιαννης κατ'ιδιαν να δοκιμασω την Omega..

 

Mια δοκιμη λοιπον αρκουσε για να αλλαξω γνωμη :lol::lol:

 

Τωρα και εγω παιζω σε ελληνικα εδαφη και απο οτι φαινεται αν οχι με την καλυτερη ρομ (μη βαρας γιωργαρα -gorgiosalon- μια κουβεντα ειπαμε) σιγουρα με την πιο απροβληματιστη :D:cool:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ioathe:

Γιάννη ρίξε και μια ματιά στο νεοαφιχθέν XWKJ1. ;)

 

Eσυ Βρεεεε....!!!! Καλε μου Κυριε ***athanaso77*** .....!!!!

Πα ποιος εισαι....???? Που ερχεσαι μας πετας μια ΤΟΡΠΙΛΑ....!!! ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ....!!!!!

 

Ξερεις σε τι Μπελαδες με βαζεις με τα καμωματα σου....?????

 

Κατσε λιγο ρε Παιδακι μου,να το συζητησουμε το θεμα...!! Να ρωτησουμε απο που ειναι αυτο το {XWKJJJIII / ταδε}...!

 

ΗONG KONG,SINGAPORE,BURKINA FASO, AΓΙΟΣ ΒΙΚΕΝΤΙΟΣ,ΚΙΡΙΜΠΑΤΙ...?????? Απο καπου ειναι τελος παντων...:lol:

 

Υ.Γ) Αν και θα επρεπε να ειμαι λιγο πιο προσεκτικος :O {με Σεβασμο} στα σχολια μου,Ριχνοντας μια ματια στα συνολικα σου παρατεθεντα Μηνυματα...!!!!! (ποιοτητα απαντησεων σου) Και στον χρονο εγγραφης σου....!!!

 

Αλλα εγω καλε μου Κυριε ***athanaso77*** δεν τα Μασαω τα Λογια μου.....!!!! :lol::p

 

*ΕDIT* / Καλε μου Φιλεεεε...!!! Νικολιο *Sol_Ballads*... To ξυλο μολις γινουμε καμια {100αριααα},θα παμε ολοι μαζι να το ριξουμε στους ARGENTINOITALOYS.....!!! Και οπως γυρναμε με το αεροπλανακι,θα κανουμε και μια σταση (?)ΚΟΡΕΑ,ΙΑΠΩΝΙΑ(?),τελος παντων Οπου βρουμε κανα κεντρικο μαγαζακι SAMSUNG....!!!! Aλλα στο < developing > τμημα...!!! :lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Την Καλησπερα μου σε ολα τα OMEGATONIA...!!!! Μελη & Χρηστες...!!!

 

Kαλε μου φιλε **freddaras** ειπα σημερα να μην γραψω τιποτα....!!!!

Μιας καιΑρχηγου παροντος πασα αρχη παυσατο.....!!!! (ειδα τα μηνυματα του και χαρηκα..!!!)

 

Αλλα με βαζεις λογια στο Στομα ρε Γατονι....!!!

Εσυ πλεον εισαι αρκετα παλιος και εμπειρος....!!! Το εχεις μαθει το παιχνιδακι...!!!

 

Οταν ο ΙΤΑΛΟΣ σκαει με τα < New Versionata >του.....!!!!

Εμεις εχουμε χαμηλα την μπαλα...!!!!

 

Στην πορεια βλεπουμε πως τα παει....!!! Και αποφασιζουμε τι θα παντρευτουμε....!!!

Εχω την εντυπωση πως στο θεμα,της απροβληματιστης < New Versionas >....!!! (και οχι μονοοο..)

 

 

:lol::lol::lol:

φιλε μου εχεις δικιο απλα εχω μια τρελα με το κινητο και το "πειραζω" συνεχεια...:lol::lol:

στο τελος ομως οπως λες και εσυ κουραζεσαι και χανεις το νοημα..

ασε που το μπρικαρισμα που εφαγα σημερα στην δουλεια με εσπασε τα νευρα ασχημα!:mad:

καλα που ειχα μπακ απ διαφορετικα....θα ετρεχα και δεν θα εφτανα τωρα..

θα περιμενω την νεα ομεγα.για την ωρα θα κατσω λιγο με στοκ να ηρεμησω:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περάσει ούτε ένας μήνας από την ώρα που ο Γιάννης δημιούργησε αυτό το θέμα και μας παρουσίασε τη δημιουργία του. Η φιλοσοφία μου είναι να αφήνω τα πράγματα να ωριμάζουν πριν τα δοκιμάσω. Στην περίπτωση της OMEGA περίμενα πάνω από είκοσι μέρες. Βλέποντας όμως τα πάρα πολλά θετικά σχόλια των υπόλοιπων παιδιών της παρέας εδώ δεν κρατήθηκα περισσότερο κι εδώ και τρεις μέρες την έχω βάλει. Το σχόλιό μου μετά από αναλυτικές δοκιμές είναι το εξής. Είναι ότι καλύτερο έχω δει. Δεν κόλλησε ποτέ και πουθενά. Η μπαταρία κρατάει μια χαρά, το design είναι, για τα δικά μου γούστα, πανέμορφο. Πραγματικά αξίζουν πολλά μπράβο. Δε μπορώ να φανταστώ τι καλύτερο θα δούμε στη συνέχεια!! Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ!!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω την απλή έκδοση της Omega. Δεν έχω πεισθεί ακόμα να χρησιμοποιώ custom kernels. Απλά έχω αφαιρέσει ότι νομίζω άχρηστο.

 

http://tapatalk.com/mu/29822c35-342b-e73e.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περάσει ούτε ένας μήνας από την ώρα που ο Γιάννης δημιούργησε αυτό το θέμα και μας παρουσίασε τη δημιουργία του. Η φιλοσοφία μου είναι να αφήνω τα πράγματα να ωριμάζουν πριν τα δοκιμάσω. Στην περίπτωση της OMEGA περίμενα πάνω από είκοσι μέρες. Βλέποντας όμως τα πάρα πολλά θετικά σχόλια των υπόλοιπων παιδιών της παρέας εδώ δεν κρατήθηκα περισσότερο κι εδώ και τρεις μέρες την έχω βάλει. Το σχόλιό μου μετά από αναλυτικές δοκιμές είναι το εξής. Είναι ότι καλύτερο έχω δει. Δεν κόλλησε ποτέ και πουθενά. Η μπαταρία κρατάει μια χαρά, το design είναι, για τα δικά μου γούστα, πανέμορφο. Πραγματικά αξίζουν πολλά μπράβο. Δε μπορώ να φανταστώ τι καλύτερο θα δούμε στη συνέχεια!! Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ!!

 

Το έχω γράψει κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι φίλοι .

Δεν έχει καθόλου σχέση που είναι " ελληνική¨".Η ρομ φυσάει.Έχει επιλεχθεί δε,για όσους θέλουν ,το πιο όμορφο theme που κυκλοφορεί νομίζω.

Και παρότι flashmaniac,είναι πρώτη φορά που δεν μπήκα στον κόπο να φλασάρω την ολοκαίνουρια ρομ του Λέομαρ.

Θα περιμένω την επόμενη του Γιάννη

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω την απλή έκδοση της Omega. Δεν έχω πεισθεί ακόμα να χρησιμοποιώ custom kernels. Απλά έχω αφαιρέσει ότι νομίζω άχρηστο.

 

http://tapatalk.com/mu/29822c35-342b-e73e.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Te_salat το widget του καιρου ποιο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Te_salat το widget του καιρου ποιο ειναι;

 

Το γνήσιο απλα του έχει αφαιρεθεί το background. Έχει δοθεί σε προηγούμενη σελίδα απο τον parafron.

Κατέβασε το, κανε rename την κατάληξη apk1 σε apk και μετα με το root explorer το ρίχνεις στην διαδρομή system/app αφου πρώτα όμως έχεις πάρει ένα αντίγραφο του original αρχείου.

 

Γενικά δεν με ικανοποιούν τα θέματα που κυκλοφορουν. Αλλάζουν εντελώς την φυσιογνωμία του τηλεφώνου κάτι που είναι πια ξεπερασμένο.

Παλιότερα έφτιαχνα κι εγω θέματα στο XDA για HTC WM πάντα όμως φρόντιζα να βελτιωνω και όχι να αλλοιωνω.

 

Το μόνο που θέλω στο Galaxy, ειναι να βρω ένα τροπο να μπαίνουν τα εικονιδια σ ένα πλαίσιο κάνοντας έτσι ομοιόμορφα. Κατα τα αλλα μικρές αλλαγές όπως αυτες του χρωματος ενδειξης της μπαταρίας, του κειμένου στην ημερομηνία μαζί μ ένα ωραίο wallpaper αρκούν για ένα καλο αποτέλεσμα. Και φυσικα τα διάφανα widgets.

 

Χρειαζεται δουλεια. Αν βρω χρόνο ίσως επιχείρησω ένα θέμα πάνω σ αυτη την φιλοσοφία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αναφερεσαι στο αρχειο Samsung Widget_WeatherClock.apk;

Αυτο είναι στάνταρ μέσα στο τηλέφωνο (εχω την γνησια ακομα).

Ή αναφέρεσαι σε καποια αλλη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Eσυ Βρεεεε....!!!! Καλε μου Κυριε ***athanaso77*** .....!!!!

Υ.Γ) Αν και θα επρεπε να ειμαι λιγο πιο προσεκτικος :O {με Σεβασμο} στα σχολια μου,Ριχνοντας μια ματια στα συνολικα σου παρατεθεντα Μηνυματα...!!!!! (ποιοτητα απαντησεων σου) Και στον χρονο εγγραφης σου....!!!

 

Σ' ολα τα παραπανω (που ειναι πολυ σωστα) ξεχασες να προσθεσεις και το σεβασμο προς την ιδιοτητα του.. ;)

 

 

**κατι διαφορετικο τωρα.. Ερωτηση: Στο παρελθον απο λαθος εχω κανει διαφορα φλασαρισματα καποιων rom χωρις να κανω κανενα wipe (αναφερομαι σε αλλαγη rom οχι σε αναβαθμιση). Τωρα τελευταια οταν περασα πρωτη φορα omega εκανα κανονικα wipe και μετα αναβαθμιση χωρις.. Μαλλον πρεπει να εχουν μεινει αποθηκευμενοι καποιοι φακελοι απο αλλες roms. π.χ. βλεπω φακελο criskelo addons με αρχεια της criskelo. Τι προτεινετε να κανω για να διαγραψω τους αχρηστους φακελους/αρχεια που μαλλον εχουν μεινει απο αλλες roms? Μπορω να δω μονος μου φυσικα οπως αυτον που βρηκα αλλα δεν ξερω ποιοι αλλοι φακελοι εχουν μεινει απο αλλες roms και δε χρειαζονται στην omega.

Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3-4 μερες συμβιωσης με την checkrom revolution επεστρεψα στην Omega v2.0...Δεν ειχα προβληματα ουτε με fc, ουτε με μπαταρια, ουτε με bootloops αλλα ο,τι και να δοκιμασα ρε παιδια οι περισσοτεροι μου ελεγαν οτι ακουγομαι λες και ειμαι σε πηγαδι! Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι με οποια rom και να δοκιμασα και διαφορα Kernel, με καμια δεν ειχα τη θερμοκρασια που εχω με την Omega!!Aυτη τη στιγμη το κινητο μου σε αναμονη με siyah kernel 2.1 b13 δειχνει 25 βαθμους και σε φορτιση 35, ενώ με αλλες rom σε αναμονη ήταν γυρω στους 32 και σε φορτιση 39-40 μεχρι και 45 με speedmod! Αναμενω τη v3.0 με ανυπομονησια...συγχαρητηρια για ακομη μια φορα Ioathe!!!

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με τα WM λογο πολυ μικρων επεξεργαστων, οι custom rom ήταν ουσιαστικά απαραίτητες ώστε να ελαφρύνουν το λειτουργικο και να μπορει η συσκευη να λειτουργήσει αξιοπρεπώς.

Στην πορεία ήλθαν οι δυνατοτεροι επεξεργαστες οπότε οι cookers ανέλαβαν να διορθώσουν και να σσυμπληρωσουν ότι έλειπε.

 

Όσοι λοιπον κινούνται σήμερα σ αυτο το στυλ μαγειρεματος, δημιουργούν περισσότερα προβληματα απ όσα λύνουν.

Όταν κατα γενική ομολογία το SGS2 αποτελεί την καλυτερη συσκευη out of the box, το μόνο που χρειαζεται απο τον Cooker ειναι να ενσωματώσει τα διάφορα tweaks που βελτιώνουν κάποιες λειτουργίες η προσθέτουν δυνατότητες με τροπο ιδανικό ώστε να μη δημιουργούνται confings.

Καλος μαγειρας ειναι οποίος το καταφέρνει. Οι άλλοι ειναι για να παιδευουν τον κοσμο που αντι να παίζει κανά παιχνίδι, να ακούει μουσικη η να σερφάρει, προτιμά να ειναι συνέχεια σε φλασαρισμα και στήσιμο. Δήθεν για καλύτερες επιδόσεις. Αλλα που θα τις χρησιμοποιήσει αυτες τις επιδόσεις απο την στιγμη που η συσκευη του ειναι περισσότερο σε boot loader παρα σε λειτουργία.:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δοκίμασα το maps.zip και δεν έγινε τίποτα,το αποτέλεσμα;Ξαναφλασαρα από την αρχή με full wipe και τώρα όλα είναι Οκ.Το τι έφταιξε δεν ξέρω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατσε λιγο ρε Παιδακι μου,να το συζητησουμε το θεμα...!! Να ρωτησουμε απο που ειναι αυτο το {XWKJJJIII / ταδε}...!

 

ΗONG KONG,SINGAPORE,BURKINA FASO, AΓΙΟΣ ΒΙΚΕΝΤΙΟΣ,ΚΙΡΙΜΠΑΤΙ...?????? Απο καπου ειναι τελος παντων...:lol:

 

Είναι ευρωπαϊκή (Λουξεμβούργο) και unbranded.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι ευρωπαϊκή (Λουξεμβούργο) και unbranded.

 

Δεν καταλαβαίνω πάντως.

Κάθε τόσο βγαίνει ένα επίσημο firmware από κάποια χώρα;

Με τι σκοπό;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πάντως.

Κάθε τόσο βγαίνει ένα επίσημο firmware από κάποια χώρα;

Με τι σκοπό;

 

Τι βελτιωση και μονο την βελτιωση αγαπειτε...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι ευρωπαϊκή (Λουξεμβούργο) και unbranded.

 

Eννοια σου και ξερω καλα απο που ειναι...!!!:lol:

Απο εκει τα κατεβαζω και εγω...!!:p

 

Ηθελα ομως με χιουμορ να σε πιασω στο στομα μου...!!!

Γιατι μου αρεσουν οι σκασιες που κανεις...!!

και η Λακωνικοτητα του Λογου σου...!!

 

Τα σεβη μου Κυριε ***athanaso77*** :bow:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ευρωπαϊκή (Λουξεμβούργο) και unbranded.

Γιαννη αν δεν κάνω λάθος, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν είναι νέες εκδόσεις αλλά παραλλαγές προσαρμοσμένες στους χώρες για τις οποίες προορίζονται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν δεν κάνω λάθος, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν είναι νέες εκδόσεις αλλά παραλλαγές προσαρμοσμένες στους χώρες για τις οποίες προορίζονται.

 

Oχι απλα οι περισσοτερες...!!!

 

Αλλα πανω απο το 80%...!!!

Αν ειναι λαθος ας με διορθωσει καποιος...!!! Γιατι θα το ανεβασω κι'αλλο το ποσοστο...!!!

:lol::p

 

Μετα απο 3-4 μερες συμβιωσης με την checkrom revolution επεστρεψα στην Omega v2.0...Δεν ειχα προβληματα ουτε με fc, ουτε με μπαταρια, ουτε με bootloops αλλα ο,τι και να δοκιμασα ρε παιδια οι περισσοτεροι μου ελεγαν οτι ακουγομαι λες και ειμαι σε πηγαδι! Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι με οποια rom και να δοκιμασα και διαφορα Kernel, με καμια δεν ειχα τη θερμοκρασια που εχω με την Omega!!Aυτη τη στιγμη το κινητο μου σε αναμονη με siyah kernel 2.1 b13 δειχνει 25 βαθμους και σε φορτιση 35, ενώ με αλλες rom σε αναμονη ήταν γυρω στους 32 και σε φορτιση 39-40 μεχρι και 45 με speedmod! Αναμενω τη v3.0 με ανυπομονησια...συγχαρητηρια για ακομη μια φορα Ioathe!!!

 

Καλως ηρθες και εσυ στην παρεα μας φιλε *dimis_pj*...!!

 

Aν ηταν σαν να εισαι σε πηγαδι,πιστευω οτι ησουν πολυ καλα...!!!

Εγω καποιες φορες χρειαστηκε να λεω < OVER > μετα απ'το τελος καθε μου λεξης..!!!

Για να καταλαβαινει ο συνομιλητης μου,πως τελειωσα την προταση μου...!!!

 

Και στις 30 λεξεις που θα του λεγα,οι 35 ηταν ΟVER......!!! Mε το που απαντουσα την κληση ξεκινουσα...

 

ΟVER..!!! OVER..!! OVER..!!

Mε λαμβανεις...??

ΟVER..!! OVER..!!

Aκουγομαι..??

ΟVER..!! OVER..!!

Μπαμπης ΑΚΟΥΕΙ....??

 

Παρε λιγο το < 0 > ξανα...!! :lol::p:lol::p:lol::p:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Ώρα 2,03 π.μ. μαύρα σκοτάδια

Δοκίμασα τρις πλοηγούς στο παράθυρο του σπιτιού μου με την σταθερότερη όλων (γνώμη μου ) OMEGA ROM V 2.1

Τα Sygic Aura , Navigon 4 , και Igo

και οι τρις πλοηγοί κλείδωσαν σε δευτερόλεπτα . το δοκιμάσατε ?? ……

κάτι τέτοιο δεν το είχα δει με καμία άλλη rom και σας βεβαιώ έχω δοκιμάσει πολλές

Μπράβο Γιάννη καταπληκτική δουλειά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...