Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε φίλε ioathe.Είσαι πρώτος.Βλέπω τραβάς γερά ξενύχτια.

 

Σήμερα είμαι από τις 4 το πρωί, ελπίζω να σας αρέσει η νέα Omega και να πιάσει τόπο ο κόπος μου :lol:

 

Τρομερη δουλεια ενα μεγαλο μπράβω σε σενα και στην ομαδα σου...αν υπαρχει ομαδα...

Θα ηθελα αν μπορουσες να εχεις αλλη μια επιλογη για themes όπως του λεομαρ το black by nitroz αν δεν κανω λάθως,ετσι ωστε μαζι με το παρον θεμα που είναι εξερετικο να υπάρχει και η εναλαγή για το black...Μονο αυτό απο μενα...Τωρα την κατεβάζω και αυριο θα εχω εντυπώσεις...Και πάλι συνχαρητηρια...

 

Σ ευχαριστώ πολύ,

η παρέα που μιλάμε και με βοηθάνε πολύ είναι στο πρώτο post.

 

Μιας και το ανάφερες αν θέλει κάποιος να βοηθήσει σε αυτή την Ελληνική προσπάθεια ας μου στείλει pm,

το μόνο που χρειάζεται είναι να μπορεί να κάνει post στα Αγγλικά.

 

Στο θέμα μας, έχω ήδη προσαρμόσει αρκετά themes (δες στο post Omega Files)

αν θελετε να προσθέσω και κάποιο αλλο, δώστε μου λεπτομέρειες και θα το φτιάξω.

Οχι μόνο themes αλλα και οτι άλλο σας αρέσει.

 

Περιμένω εντυπώσεις :)

 

Πάρα πολύ καλή δουλειά Γιάννη &... Associates! Να είσαι καλά φίλε :)

 

Ευχαριστω πολυ.

Ποια εκδοση εχεις?

 

Μια ερωτησει εχω κανει ολα τα backup τωρα πρεπει να ξανα βαλω την Κ13 να ξανακανω root για να περασω την Ω V2 η υπαρχει αλλος τροπος?

 

Τι ρομ έχεις τωρα, αν εχεις Omega απλά φλασσαρε την νεα μεσω CWM

 

Πάρα πολύ καλή δουλειά Να είσαι καλά φίλε μου εντυπώσεις αργότερα

 

Ευχαριστώ Κυριάκο, περιμένω...

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Omega υπηρχε να ειχα κατι αλλο ωραια φλασαρω την καινουργια Omega_v2.0_XT_XXKI3_CF-Root_v4.1.zip ευχαριστω Ioathe
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαι από τις 4 το πρωί, ελπίζω να σας αρέσει η νέα Omega και να πιάσει τόπο ο κόπος μου :lol:

 

 

 

 

Στο θέμα μας, έχω ήδη προσαρμόσει αρκετά themes (δες στο post Omega Files)

αν θελετε να προσθέσω και κάποιο αλλο, δώστε μου λεπτομέρειες και θα το φτιάξω.

Οχι μόνο themes αλλα και οτι άλλο σας αρέσει.

 

Περιμένω εντυπώσεις :)

 

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1289734

Αυτο το θεμα νομίζω οτι μπορεις να το βάλεις στην ομεγα...ευχαριστω και πάλι

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια γιαννη,απο σημερα φοραω και εγω την v2,πρωτες εντυπωσεις πολυ ομορφη,χαιρεσαι να την δουλευεις,γρηγορη και smooth,το otg δουλευει αψογα,περιμενω να την δοκιμασω με το αγαπημενο μου Abyss,η μονη μου ενσταση ειναι στο keypad..too glossy για μενα:p συγχαρητηρια άψογη δουλεια!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Στην V2 ποση ωρα κανει να Bootαρει το κινητο , την περασα και εχει μηνει στο κιτρινο τριγωνο:!: !!

Ειναι καπου 15 με 20 λεπτα ... να περιμένω κιαλλο η κόλλησε ????????

:whistle:

 

μιση ωρα και ακομη εχει μηνει εκει, ποση ωρα σας εκανε να bootαρει στην εκκίνηση ???

 

. . . . . . . . . . :zzz:

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά εξαιρετική προσπάθεια!Μόλις πέρασα την v2.0 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι πρόκειται για άψογη δουλειά! Μία ερώτηση μόνο και μία πρόταση! Πως περνάω άλλο kernel (φλασαρω απλά το zip με cwm;) Αν θα μπορούσε το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου μα έχει ελληνικούς χαρακτήρες και να γίνεται αναζήτηση επαφών από εκεί όπως κάνουν άλλα! Αυτά προς το παρών και πάλι πολλά μπράβο στην ομαδα! Edited by dogo1970
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Ποια εκδοση εχεις?

 

Την Omega ΧΤ v2.0 ◄Black Blue► with CF-Root v4.1 kernel.

Δύο είμαστε, παλεύουμε να βρούμε κάποιο πρόβλημα αλλά δεν! Α-Ψ-Ο-Γ-Α όλα, so far!

 

ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Αντί να κάνουμε διάλειμα από τη δουλειά για να παίξουμε λίγο με την Omega συμβαίνει το αντίθετο! Κάνουμε διάλειμα από την... Omega για εργασία! :p

RTFM...
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1289734

Αυτο το θεμα νομίζω οτι μπορεις να το βάλεις στην ομεγα...ευχαριστω και πάλι

 

Οκ θα το κανω με την πρώτη ευκαιρία.

 

πολυ καλη δουλεια γιαννη,απο σημερα φοραω και εγω την v2,πρωτες εντυπωσεις πολυ ομορφη,χαιρεσαι να την δουλευεις,γρηγορη και smooth,το otg δουλευει αψογα,περιμενω να την δοκιμασω με το αγαπημενο μου Abyss,η μονη μου ενσταση ειναι στο keypad..too glossy για μενα:p συγχαρητηρια άψογη δουλεια!

 

Εχεις να προτείνεις άλλο dialpad, αυτο που θελω σίγουρα να αλλάξει είναι το phone.apk (dialer) δεν έβρισκα καλύτερο και έβαλα αυτόν.

 

μιση ωρα και ακομη εχει μηνει εκει, ποση ωρα σας εκανε να bootαρει στην εκκίνηση ???

 

. . . . . . . . . . :zzz:

 

Μάλλον κατι δεν πηγε καλα, βγαλε μπαταριά και κανε εγκατάσταση με full wipe απο την αρχη,

πιστεύω backup να έχεις.

 

Μπράβο παιδιά εξαιρετική προσπάθεια!Μόλις πέρασα την v2.0 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι πρόκειται για άψογη δουλειά! Μία ερώτηση μόνο και μία πρόταση! Πως περνάω άλλο kernel (φλασαρω απλά το zip με cwm;) Αν θα μπορούσε το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου μα έχει ελληνικούς χαρακτήρες και να γίνεται αναζήτηση επαφών από εκεί όπως κάνουν άλλα! Αυτά προς το παρών και πάλι πολλά μπράβο στην ομαδα!

 

Φλασσαρεις kernel μεσω CWM (μπες σε recovery οχι μεσα απο τα android)

δείτε τους προτεινόμενους στο Omega Files.

 

Την Omega ΧΤ v2.0 ◄Black Blue► with CF-Root v4.1 kernel.

Δύο είμαστε, παλεύουμε να βρούμε κάποιο πρόβλημα αλλά δεν! Α-Ψ-Ο-Γ-Α όλα, so far!

 

ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Αντί να κάνουμε διάλειμα από τη δουλειά για να παίξουμε λίγο με την Omega συμβαίνει το αντίθετο! Κάνουμε διάλειμα από την... Omega για εργασία! :p

 

Ελπίζω να μην βρείτε, ευχαριστώ για το post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες κιολας τη v2.0??Παλι καλα που δεν βιαστηκα να κατεβασω την 1.4 την Κυριακη!Downloading right now...θα επιστρεψω το βραδακι με εντυπωσεις...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως η rom Omega V2 δεν μπαινει , μου κολησε σε boot και μετα δεν εμπενε ουτε σε recovery , εβαλα αλλη μεσω download με Odin , ξανα παλι μετα την omega .... παλι τα ιδια !! 3 φορες το εχω κανει και δεν μπαινει, κολαει στο boot (εκτος και αν θελει πανω απο μιση ωρα να ξεκινησει..)

Μαλλον θα παω σε καπια αλλη , το σκεφτομαι να βαλω CyanogenMod 7.1

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως η rom Omega V2 δεν μπαινει , μου κολησε σε boot και μετα δεν εμπενε ουτε σε recovery , εβαλα αλλη μεσω download με Odin , ξανα παλι μετα την omega .... παλι τα ιδια !! 3 φορες το εχω κανει και δεν μπαινει, κολαει στο boot (εκτος και αν θελει πανω απο μιση ωρα να ξεκινησει..)

Μαλλον θα παω σε καπια αλλη , το σκεφτομαι να βαλω CyanogenMod 7.1

 

Αν έχεις κάνει FULL WIPE θα πρέπει να μπαίνει σε λιγα λεπτά,

μηπως δεν εχει κατέβει καλα το αρχειο τις ρομ?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει FULL WIPE θα πρέπει να μπαίνει σε λιγα λεπτά,

μηπως δεν εχει κατέβει καλα το αρχειο τις ρομ?

το εκανα και τεταρτη φορα παλι κολησε ειναι η V2 με τον Siyah , θα κατεβασω την V2 με τον CF-Root να δω.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1289734

Αυτο το θεμα νομίζω οτι μπορεις να το βάλεις στην ομεγα...ευχαριστω και πάλι

 

Τα σπάει το θέμα.. Αν το περάσετε θα το προσπαθήσω να την περάσω και εγώ ο άχρηστος :X

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σκέψη κάποια μελλοντική έκδοση να πατάει σε official Ελληνικό firmware? Στο ΚΙ8 για παράδειγμα.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Απλα τελεια,την εγκατεστησα τωρα,πολυ γρηγορη,τελειο θεμα,πολλα πολλα συγχαρητηρια!!!
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μπηκα κι εγω στην παρεα με ενα sexy Λευκο s2:p

 

Εβαλα κι εγω την Omega xt v 2.0. Εντυπωσεις μεχρι στιγμης αριστες!

 

Ενα θεματακι μονο...με το CF-Root_v4.1 δεν δουλευει το Bln.Με του Τουρκου Siyah-v1.8 ειναι μια χαρα!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μπηκα κι εγω στην παρεα με ενα sexy Λευκο s2:p

 

Εβαλα κι εγω την Omega xt v 2.0. Εντυπωσεις μεχρι στιγμης αριστες!

 

Ενα θεματακι μονο...με το CF-Root_v4.1 δεν δουλευει το Bln.Με του Τουρκου Siyah-v1.8 ειναι μια χαρα!

 

Αυτό ειναι γνωστό δεν είναι πρόβλημα. Το 4.1 είναι για καλύτερη μπαταρία ενω του τούρκου για γρηγοράδα και άλλα οπως το bln support αλλά χαραμίζεις την μπαταρία. Εσυ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

ok την περασα την Rom , αυτη με τον CF-Root kernel . Mαλλον δεν θα ειχε κατεβει σωστα η αλλη με το siyah kernel.

Τωρα μπορω να περασω τον siyah kernel σε αυτην με το CF-Root kernel????

Mπορουμε να βαλουμε αλλο θεμα ? δηλαδη το Blue-Monkey-v.1 η πρεπει να βαλουμε την Omega V2 χωρης Black Blue????

Link to comment
Share on other sites

ok την περασα την Rom , αυτη με τον CF-Root kernel . Mαλλον δεν θα ειχε κατεβει σωστα η αλλη με το siyah kernel.

Τωρα μπορω να περασω τον siyah kernel σε αυτην με το CF-Root kernel????

Mπορουμε να βαλουμε αλλο θεμα ? δηλαδη το Blue-Monkey-v.1 η πρεπει να βαλουμε την Omega V2 χωρης Black Blue????

 

Ναι μπορεις να περασεις κανονικα τον siyah. Για να αλλαξεις θεμα κατεβασε και περνα με cwm πρωτα το default stock theme 1,4 της omega και μετα περνας κανονικα οτι θελεις.

Edited by makismakis2004
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την τελευταια Omega μπορουμε να στειλουμε sms με 160 χαρακτηρες απο το στοκ προγραμμα η καταλαβα λαθος?:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
EDIT

Η νέα έκδοση v2.0 είναι online!

Ανανέωσα και όλα τα πρώτα post, παρακαλώ διαβάστε τα :)

 

Γιάννη πως και δεν χρησιμοποίησες το XXKI8;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μπηκα κι εγω στην παρεα με ενα sexy Λευκο s2:p

 

Εβαλα κι εγω την Omega xt v 2.0. Εντυπωσεις μεχρι στιγμης αριστες!

 

Ενα θεματακι μονο...με το CF-Root_v4.1 δεν δουλευει το Bln.Με του Τουρκου Siyah-v1.8 ειναι μια χαρα!

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Και εγω με του Τουρκου ειμαι απο προχτες, ολα καλα

μόνη θυσία όπως είπε ο Μάκης ειναι η μπαταριά που έχει με τον CF-Root_v4.1.

 

ioathe, δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό να γίνει port αυτό το theme. Είναι για CM7...

 

Δυστυχώς δεν είναι, θέλει πολύ κόπο και δουλειά και εγω δεν έχω ώρα για να κάνω ένα νέο Project.

 

ok την περασα την Rom , αυτη με τον CF-Root kernel . Mαλλον δεν θα ειχε κατεβει σωστα η αλλη με το siyah kernel.

Τωρα μπορω να περασω τον siyah kernel σε αυτην με το CF-Root kernel????

Mπορουμε να βαλουμε αλλο θεμα ? δηλαδη το Blue-Monkey-v.1 η πρεπει να βαλουμε την Omega V2 χωρης Black Blue????

 

Πολύ ωραία σ ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Το Blue-Monkey-v.1 είναι σχετικά φτωχό σε σχέση με το theme που έχει η Omega XT,

μπορείς να το βάλεις αλλά δεν θα αλλάξουν όλα.

Αν δεν σου αρέσει βάλε την απλή Omega και μετά το Blue-Monkey

Σε κάθε περίπτωση πάρε backup πρώτα.

 

παιδια με την τελευταια Omega μπορουμε να στειλουμε sms με 160 χαρακτηρες απο το στοκ προγραμμα η καταλαβα λαθος?:)

 

Οχι δεν μπορούμε,

έχω βάλει μέσα στον Omega Files φακελο (sdcard\Omega Files) το πρόγραμμα Handcent_SMS_v3.9.9.1 μαζι με το Handcent_SMS_Greek_addon.

Κανε τα εγκατάσταση αντικατέστησε το stcok sms πρόγραμμα με αυτό.

 

Γιάννη πως και δεν χρησιμοποίησες το XXKI8;

 

Δεν υπάρχει ακόμα υποστήριξη για το XXKI8, πχ. σε BLN - Themes - Servises και άλλα πολλά,

έχω κάνει Omega XXKI8 άλλα είναι μια πολύ απλή 2.3.5 ρομ

 

Το μόνο πρόβλημα που έχει η KI3 είναι τα sms και αυτό το λύνουμε προς το παρόν με το Handcent SMS.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μια ερωτηση? Μολις εβαλα την v2.0 όπου γραφεις: Change 4 icons dock with 5 icons dock by petsas--How to use * In the app drawer, hit edit, and add one more icon dock at the bottom of the page. Εγω αν μπω στο app drawer και πατησω επεξεργασια μου βγαζει τις επιλογες για προσθηκε φακελου ή σελιδας...Αν λεω βλακεια sorry ε, απλα στην criskelo ειχα βαλει τον tw4launcher του petsasj και εκει δεν ειχα θεμα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...