Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακομα δεν εχω καταφερει να φτιαξω μια custom playlist απο το κινητό, το μονο που μπορω να κανω ειναι να προσθεσω ενα ολοκληρο αλμπουμ σε μια λιστα, εγω θέλω να επιλέγω διάφορα τραγουδια απο πολλά αλμπουμς, η δουλειά βεβαια γινεται μεσα απο το zune στον υπολογιστή αλλά δεν μπορω να ειμαι τρεις την ωρα στο υπολογιστη να φτιαχνω λιστες, θέλω απο το κινητο

 

εντάξει εμένα με βολεύει από τον υπολογιστή..έτσι και αλλίως οταν φτιάχνω μια λίστα δεν την ανανεώνω συνέχεια..ο καθένας όπως βολεύεται..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το gps ανοίγει και κλείνει κατά βούληση σωστά. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε πότε είναι ανοιχτό;
:D
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος spartacus μας ειπε τον τροπο να αλαξουμε το 3g σε 2g απο εδω http://saurabhj.com/

οποιος αλλο ξερει αλλα τετοια κολπα ας τα ποσταρει ....

 

υπαρχει επιλογη στον ηχο να το εχεις αθορηβο αλλα παραμενη η δονηση.... δεν υπαρχει επιλογη αθορηβου χωρις δονηση ?

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις που περνιουνται αυτοματατα για τα mms ειναι λαθος
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις που περνιουνται αυτοματατα για τα mms ειναι λαθος

 

λοιπον για cosmote, πάμε ασύρματη διαχείριση μετα επιλεγουμε το apn, κατω κατω θα κανουμε κλικ στο ''επεγεργασια apn, εκεί θα δουμε το internet line kai to mms_line, κανουμε κλικ στο mms_line, εκει θα δουμε ενα κατεβατό με ρυθμισεις, στο ονομα apn γραφουμε το mms_line, στην κατηγορια προφιλ γραφουμε mms στο MMSC(ACTIVATED) γραφουμε το http://mmsc.cosmote.gr:8002

εκει που λεει APN γραφουμε mms μετα στον τυπο ελεγχου ταυτότητας επιλεγουμε το κανενα, στο ονομα χρηστη δεν γραφουμε τιποτα το αφηνουμε κενο στον κωδικο προσβασης το αφηνουμε κενό, (αν γραφει κατι και στα δυο εμεις θα τα σβησουμε) στο Διευθυνση διακομιστή μεσολαβησης γραφουμε το 10.10.10.20 στον τομεα διακομιστη μεσολαβησης το αφηνουμε κενο, και στην θυρα διακομιστη μεσολαβησης γραφουμε το 8080,

 

κανουμε κλικ κατω κατω στο v για να παρει τις ρυθμισεις και ειμαστε ετοιμοι

 

Και κατι τελευταιο σημαντικό, οταν επιλεγουμε το apn ξετσεκαρουμε το κουτάκι που λεει αυτοματο apn αν δεν το κανουμε αυτο τοτε χανονται ολες οι ρυθμισεις που εχουμε κάνει και γυριζει σε default που στην περιπτωση των mms ειναι άλλα αντ' άλλων.

Edited by spartacus
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επιλογη στον ηχο να το εχεις αθορηβο αλλα παραμενη η δονηση.... δεν υπαρχει επιλογη αθορηβου χωρις δονηση ?

 

 

Αν απο τις ρυθμισεις απενεργοποιησεις την δονηση γενικως, τοτε σου εμφανιζεται η επιλογη αθορυβο χωρις δονηση.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες παραθέτω και εδώ τις βασικές προδιαγραφές για να βάλει κανείς δικό του ήχο κλήσης (ringtone)!! ;)

 

Θα πρέπει λοιπόν το ringtone να:

1. Είναι μικρής διάρκειας έως 39" (επομένως μπορείτε να το κόψετε και από δω: http://mp3cut.net/ )

2. Είναι μικρότερο από 1ΜΒ !!

3. Είναι MP3 ή WMA

4. Μην είναι προστατευμένο (βλ. δεξί κλίκ -> ιδιότητες -> λεπτομέρειες)

Τέλος μέσα από το zune πατάμε δεξί κλίκ στο τραγούδι -> επεξεργασία και αλλάζουμε το genre σε Ringtone (με κεφαλαίο R)

Edited by dlmc
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για cosmote, πάμε ασύρματη διαχείριση μετα επιλεγουμε το apn, κατω κατω θα κανουμε κλικ στο ''επεγεργασια apn, εκεί θα δουμε το internet line kai to mms_line, κανουμε κλικ στο mms_line, εκει θα δουμε ενα κατεβατό με ρυθμισεις, στο ονομα apn γραφουμε το mms_line, στην κατηγορια προφιλ γραφουμε mms στο MMSC(ACTIVATED) γραφουμε το http://mmsc.cosmote.gr:8002

εκει που λεει APN γραφουμε mms μετα στον τυπο ελεγχου ταυτότητας επιλεγουμε το κανενα, στο ονομα χρηστη δεν γραφουμε τιποτα το αφηνουμε κενο στον κωδικο προσβασης το αφηνουμε κενό, (αν γραφει κατι και στα δυο εμεις θα τα σβησουμε) στο Διευθυνση διακομιστή μεσολαβησης γραφουμε το 10.10.10.20 στον τομεα διακομιστη μεσολαβησης το αφηνουμε κενο, και στην θυρα διακομιστη μεσολαβησης γραφουμε το 8080,

 

κανουμε κλικ κατω κατω στο v για να παρει τις ρυθμισεις και ειμαστε ετοιμοι

 

Και κατι τελευταιο σημαντικό, οταν επιλεγουμε το apn ξετσεκαρουμε το κουτάκι που λεει αυτοματο apn αν δεν το κανουμε αυτο τοτε χανονται ολες οι ρυθμισεις που εχουμε κάνει και γυριζει σε default που στην περιπτωση των mms ειναι άλλα αντ' άλλων.

χιλια ευχαριστω φιλε μου. αντιμετωπιζω προβλημα με το συγχρονισμο των επαφων με το google πολλες επαφες που εχω οταν τις συγχρονιζω δεν εχουν καμια καταχωρηση μεσα η απο τα 2 τηλεφωνα που μπορει να εχω σε μια επαφη εμφανιζεται μονο το 1 τι φταιει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω φιλε μου. αντιμετωπιζω προβλημα με το συγχρονισμο των επαφων με το google πολλες επαφες που εχω οταν τις συγχρονιζω δεν εχουν καμια καταχωρηση μεσα η απο τα 2 τηλεφωνα που μπορει να εχω σε μια επαφη εμφανιζεται μονο το 1 τι φταιει

 

δεν καταλαβαίνω, σ' εμενα οποιες αλλαγες κανω σε μια επαφη, μολις συγχρονισει το τηλ. ειτε χειροκινητα ειτε βαση χρονοδιαγράμματος οι αλλαγες φαινονται κανονικά, στο windows live messenger οι αλλαγες γινονται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τι παιζει αμα σε μια επαφη στο google εχεις ορισει πχ 2 κινητα σαν ετικετα τηλεφωνου στο τηλεφωνο θα εμφανιστει μονο το 1 τηλεφωνο επισης δεν εμφανιζονται νουμερα που εχουν προσαρμοσμενες ετικετες

 

δεν καταλαβαίνω, σ' εμενα οποιες αλλαγες κανω σε μια επαφη, μολις συγχρονισει το τηλ. ειτε χειροκινητα ειτε βαση χρονοδιαγράμματος οι αλλαγες φαινονται κανονικά, στο windows live messenger οι αλλαγες γινονται κανονικά;
προσπαθησα να συγχρονισω και τις επαφες μου εχω στην sim μου αλλα δεν φαινοντια πουθενα στο windows live ενω οτι επαφες ειχα στο windows live φαινονται στο κινητο

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχη εφαρμογη που να μετραει τα δεδομενα κλησεις wifi ιντερνετ μηνυματα ?

 

Η απάντηση είναι αυτή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4090828#post4090828

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε screen protector δε βρήκα.......αν βρεις κάτι από τα δυο πες μας.

 

Στο ebay εχει παρα πολλα και φτηνα πραγματα. Αν βαλεις εκει samsung omnia w θα βρεις πολλα. Προσωπικα πηρα μια θηκη που μου κοστισε 2,5 ευρω και ειναι παρα πολυ καλη.

 

Παιδιά να ρωτήσω λίγο κάτι και εγώ για το Omnia W. Πήρα ένα φτηνό bluetooth ακουστικό από ebay για να το χρησιμοποιήσω με το κινητό. Την πρώτη φορά που το συνεδεσα όλα καλά. Μπόρεσα και μίλησα και κάνα δυο φορές. Μέτα από λίγες ώρες όμως, εντελώς ξαφνικά, σταμάτησε ο συγχρονισμός μεταξύ bluetooth και κινητού. Κάθε φορά που πάω από το μενού να συνδέσω το ακουστικό δεν μπορώ. Να σημειώσω ότι έχω δοκιμάσει το ακουστικό και με iphone και με android και λειτουργεί κανονικά οπότε δε νομίζω να είναι πρόβλημα ακουστικού. Διάβασα και κάπου αλλού στο νετ οτι υπάρχει πρόβλημα συγχρονισμού bluetooth ακουστικού με το τηλεφωνώ και η λύση ήταν το reset του ακουστικού, πράγμα το οποίο δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει στο δικό μου ακουστικό.

Αν έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή μπορεί να προτείνει κάποια λύση ας μου πει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

Εχει τεσταρει κανεις το bluetooth του κινητου με καποιο headset να μου πει αν ολα πανε καλα?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα updates από τις εφαρμογές σας τα εμφανίζει? εγώ πρέπει να πάω στην εφαρμογή στο market place για να μου πει αν έχει update.. δεν θα πρεπε να τα εμφανίζει όλα μαζί?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρούμε κάπου το κινητό στα 200 ευρώ;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

και στα 260€ που παίζει μια χαρά είναι για τις δυνατότητές του οι οποίες παραμένουν τοπ σε σχέση με smartphone των ~500€. Δεν καταλαβαίνει τίποτα από χρήση... διαχείριση μπαταρίας κορυφαία... απολύτως μηδενικά κολλήματα... τα wp "πετάνε"... μέγεθος τηλεφώνου.... θα πρέπει να πάρουν πολλά μαθήματα εκεί στην νόκια από την σαμι γιατί δεν τους βλέπω καλά και μαζί τους θα πάρουν άπατα και τα wp.
Link to comment
Share on other sites

κατι που παρατήρησα..αν πιέσετε το κινητό λίγο προς την μεριά του ακουστικού σας τρίζει το πλαστικό??
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη παιδεύομαι με την ομαδική αποστολή SMS. Ρώτησα λοιπόν για ομαδική αποστολή SMS στη Samsung Hellas και πήρα την ακόλουθη απάντηση:

 

http://oi48.tinypic.com/4qpg8g.jpg

 

Ισχύουν όσα μου απάντησαν;

Link to comment
Share on other sites

Άμα φτιάξεις μια ομάδα με άτομα δε μπορείς να στείλεις sms σε όλα τα άτομα της ομάδας; Κατά λάθος μια φορά πήγα να στείλω ένα μήνυμα σε μια ομάδα, αλλά επειδή το έκανα καταλάθος δε δοκίμασα να το στείλω οπότε δεν ξέρω αν στέλνει. Αλλά δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις...
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Άμα φτιάξεις μια ομάδα με άτομα δε μπορείς να στείλεις sms σε όλα τα άτομα της ομάδας; Κατά λάθος μια φορά πήγα να στείλω ένα μήνυμα σε μια ομάδα, αλλά επειδή το έκανα καταλάθος δε δοκίμασα να το στείλω οπότε δεν ξέρω αν στέλνει. Αλλά δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις...

 

Δεν στέλνει ούτε μ' αυτόν τον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...