Jump to content

Xperia X10 mini / pro : [ROM] MiniCM7-2.1.1 && nAa-02 kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έβαλα την ROM του stelios97 από XDA κι όλα καλά.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 522
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα θέμα...Δεν μου κρατάει accounts μέσα στο κινητό(twitter,fb,skype κτλ)..Μόλις κάνω restart ή και να κλείσω το κινητό χάνοντε και πρέπει να τα ξαναβάζω..Γιατί;;

Επίσης δεν έχω google maps,ούτε timescape και δεν μπορώ να τα βρω στο market.Πως μπορώ να τα βάλω;;;

Τρώει κάποια σκαλώματα όταν βάζω να το φορτίσω..πχ δεν ανάβει με τίποτα η οθόνη,αλλά μικρό το κακό,βγάζω-βάζω το καλώδιο κάνει ένα restart αυτό και είναι οκ!

Επίσης πριν κάτι μέρες μου έβγαλε ότι είχε update..το κατέβασα..Αλλά πως το περνάω;Όπως φλάσαρα αρχικά την rom ;

Ευχαριστω και καλή χρονιά ..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

παιδια παααααραααα πολυ καλη δουλεια!!!

το x10 mini μου εγινε πλεον cm7 και τετοια... :P

το κινητακι δουλευει αψωγα!!!!!!!!!

αλλα το μονο προβλημα μου ειναι οτι τελειωνει γρηγορα η μπαταρια ενω ειναι σβησμενη η οθονη.... :(

ας πουμε το ανοιγω το κινητο ειναι στο 100% το κλεινς και μετα απο 2 ωρα το ξανα ανοιγω και μπορει να εχει φτασει και στο 70% χωρις να το δουλευω καθολου... :(

μα γιατι τρωει ετσι την μπαταρια???

να σημειωσω οτι αφου εκανα ροοτ και περασα την ρομ και ολα αυτα αφου ξεκινησε το κινητο με την καινουργια ρομ δεν εγινα unroot και γενικα δεν πειραξα απολυτως τιποτα μετα.....ξερετε τι φταιει??με την προηγουμενη την "μαμα" ρομ δεν μου ετρωγε την μπαταρια... :/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια αμεσαααααα ! Εκανα αυτα που λετε απλα δεν εχω κανει αυτο το βημα δε το ειδα ¨ ΣΗΜ:Απαραίτητη προϋπόθεση για την εγκατάσταση είναι η ύπαρξη ClockWorkMod recovery. Αν δεν το έχετε, το κατεβάζετε από το λινκ εδώ και το εγκαθιστάτε μέσω xrecovery. "

 

 

Και τωρα μετα την οθονη στην αρχη που αλαξε δε κανει ΤΙΠΟΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nexus 5 (16GB, Black) :ninja:

 

Htc One S

 

Htc Wildfire

Link to comment
Share on other sites

δεν το αναγνωρίζει το flash tool και το κινητό δεν ανοίγει άλλο και ανάβει το πράσινο φωτάκι επάνω !! τη να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

δεν το αναγνωρίζει το flash tool και το κινητό δεν ανοίγει άλλο και ανάβει το πράσινο φωτάκι επάνω !! τη να κάνω;

 

δοκιμασες να το επαναφερεις στο αρχικο του σταδιο ???????? http://www.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

Link to comment
Share on other sites

το έκανα επιδιόρθωση με το πρόγραμμα τις ericsson ακόμη το διορθώνει!!

 

μάλλον δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση τουClockWorkMod recovery πώς την κάνουνε δεν το καταφέρνω; με το xrecovery? αλλά πώς

Εχω εγκατεστημένα: busyBox-xRecovery-Superuser kai to RootExplorer.

δεν ξέρω πώς να φορτώσω το CWM Recovery.

Edited by salonikios1
Link to comment
Share on other sites

το έκανα επιδιόρθωση με το πρόγραμμα τις ericsson ακόμη το διορθώνει!!

 

μάλλον δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση τουClockWorkMod recovery πώς την κάνουνε δεν το καταφέρνω; με το xrecovery? αλλά πώς

Εχω εγκατεστημένα: busyBox-xRecovery-Superuser kai to RootExplorer.

δεν ξέρω πώς να φορτώσω το CWM Recovery.

 

εδω εισαι φιλε μου ευκολο ειναι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315486

Link to comment
Share on other sites

σαν παρακαλω βρε παιδια πειτε μου τι μπορει να φταιει.... :(

 

λοιπον φορτισε το να παει 100% μετα μπες cwm recovery και πηγαινε εκει που λεει battery stats νομιζω δεν το εχω μπροστα μου για να σου πω ακριβως και κανε μια εκαθαριση μπαταριας, μετα φορτισε το παλι 100% και μια χαρα θα εισαι

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν παει 100% θα κλεισω το κιν και θα το ξεκινησω με το back κουμπι για να μπει σε recovery?

 

ναι και μετα κατι λεει εκει μεσα για την μπαταρια δε θυμαμαι πατα να κανει καθαρισμο (3 δευτερα θα κανει περιπου ) το φορτιζεις παλι μεχρι να παει 100% ( δε θ αργησει) και θα εισαι οκ

 

(δεν εχω το κινητο μπροστα μου διαφορετικα θα σου ελεγα βημα βημα τι να κανεις εαν δε βρεθει αλλο παιδι να σου το πει αυριο απογευμα θα σου το πω εγω ...........υπομονη λοιπον)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το MiniCM7-2.1.6 Gingerbread 2.3.7 πάνω απο το MiniCM7-2.1.1

αλλά έχει πρόβλημα δεν μπορώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό google Λογαριασμοί και συγχρονισμός

ξέρει κάποιος τη παίζεται;

 

Τελικά έβαλα το [ROM] GingerDX | v021b | Gingerbread 2.3.7 | 29/12/11

είναι άψογο λύθηκαν όλα τα bugs

και είναι όλα στα ελληνικά

:lol::lol::lol::lol::lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1200675

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πααααρα πολυ να σαι καλα!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

 

τιποτα φιλε μου..............................λοιπον φορτιζεις 100% μετα μπαινεις recovery και εκει θα πας στην επιλογη advanced-wipe battery stats-yes.............................αφου κανεις αυτο το φορτιζεις παλι 100 % και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

το εκανα οπως μου ειπατε αλλα η μπαταρια το ιδιο μου κανει παλι πεφτει χωρις να χρησημοποιω το κινητο.....δεν πεφτει λες και εχει προβλημα η μπαταρια αλλα λες και παιζω παιχνιδι που την τρωει γρηγορα....

και ξανα ρωταω μηπως πρεπει να μην ειμαι superuser??

οταν πηγαινω ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο>χρηση μπαταριας λεει πως κραταει 5ωρες 34λεπτα και κατι δευτερολεπτα με μπαταρια....

μα γιατι τοσο λιγοοοοοοοοο??????????? :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

το εκανα οπως μου ειπατε αλλα η μπαταρια το ιδιο μου κανει παλι πεφτει χωρις να χρησημοποιω το κινητο.....δεν πεφτει λες και εχει προβλημα η μπαταρια αλλα λες και παιζω παιχνιδι που την τρωει γρηγορα....

και ξανα ρωταω μηπως πρεπει να μην ειμαι superuser??

οταν πηγαινω ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο>χρηση μπαταριας λεει πως κραταει 5ωρες 34λεπτα και κατι δευτερολεπτα με μπαταρια....

μα γιατι τοσο λιγοοοοοοοοο??????????? :( :( :(

 

αφου εχεις παλι το ιδιο προβλημα μαλλον ειναι καποια εφαρμογη που σου κανει την ζημια, κανε ενα καθαρισμο στις εφαρμογες για να δεις τι γινετε

Link to comment
Share on other sites

να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων?

 

ναι να το κανεις αν και εγω θα φλασαριζα παλι την ρομ

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Χθές εφάρμοσα κατά γράμμα τον οδηγό και έκανα upgrade στο 2.3. Όλα δούλευαν ρολοϊ μέχρι πριν από λίγο που χρησιμοποιώντας το Titanium backup πήγα να απεγκαταστήσω μια εφαρμογή του Google (νομίζω τις φωνητικές εντολές)

οπότε μετά απο λίγο μου έβγαλε την προειδοποίηση "αναγκαστικό κλείσιμο" η οποία όμως παρά τα συνεχή πατήματα

δεν φεύγει με αποτέλεσμα να αχρηστεύει το τηλέφωνο γιατί δεν μπορώ να δώσω καμιά εντολή.

Ούτε να το απενεργοποιήσω μπορώ, ούτε κλήσεις δέχεται.

Σκέφτηκα να το αφήσω να τελειώσει η μπαταρία για να δώ τι θα γίνει.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ΕDIT:

Τελικά έκανα reboot αλλά το πρόβλημα είναι τώρα οτι μου βγάζει μήνυμα "καμμιά υπηρεσία" και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί.

Επίσης το εκονίδιο sim toolkit είναι κενό.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα reboot αλλά το πρόβλημα είναι τώρα οτι μου βγάζει μήνυμα "καμμιά υπηρεσία" και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί.

Επίσης το εκονίδιο sim toolkit είναι κενό.

 

Ποτε μα ποτε δεν κανουμε απεγκατασταση εφαρμογες που σχετιζονται με το λογισμικο μας!και δη της google.Επαναφορα με pc copanion ισως το εφτιαχνες

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε prioxxx ευχαριστώ τόσο για την απάντηση σου όσο και για την σχετική συμβουλή σου.

Οσο για το πρόβλημα το έλυσα με διαγραφή και επανεγκατάσταση της ROM και των gapps.

Μόλις τώρα τελείωσα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παααααραααα πολυ καλη δουλεια!!!

το x10 mini μου εγινε πλεον cm7 και τετοια... :P

το κινητακι δουλευει αψωγα!!!!!!!!!

αλλα το μονο προβλημα μου ειναι οτι τελειωνει γρηγορα η μπαταρια ενω ειναι σβησμενη η οθονη.... :(

ας πουμε το ανοιγω το κινητο ειναι στο 100% το κλεινς και μετα απο 2 ωρα το ξανα ανοιγω και μπορει να εχει φτασει και στο 70% χωρις να το δουλευω καθολου... :(

μα γιατι τρωει ετσι την μπαταρια???

:/

στο χ10 μινι προ απενεργοποιησα το jit γιατι ετρωγε περιπου 3% ενω ηταν στην αναμονη και πλεον κατεβαινει 1% ανα μια ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα...Δεν μου κρατάει accounts μέσα στο κινητό(twitter,fb,skype κτλ)..Μόλις κάνω restart ή και να κλείσω το κινητό χάνοντε και πρέπει να τα ξαναβάζω..Γιατί;;

Επίσης δεν έχω google maps,ούτε timescape και δεν μπορώ να τα βρω στο market.Πως μπορώ να τα βάλω;;;

Τρώει κάποια σκαλώματα όταν βάζω να το φορτίσω..πχ δεν ανάβει με τίποτα η οθόνη,αλλά μικρό το κακό,βγάζω-βάζω το καλώδιο κάνει ένα restart αυτό και είναι οκ!

Επίσης πριν κάτι μέρες μου έβγαλε ότι είχε update..το κατέβασα..Αλλά πως το περνάω;Όπως φλάσαρα αρχικά την rom ;

Ευχαριστω και καλή χρονιά ..

 

κάποιος;Κάποια βοήθεια;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια πηγα να περασω την ρομ και στον ανοιγμα κολλησε στο λογοτυπο τις σονυ δεν κλεινει δεν κανει τιποτα το pc companion δεν αναγνωριζει τιν συσκευη και οταν πας να το κλεισω με το on/off και το πληκτρο μενου ξανα παει στο λογοτυπο και κολαει

 

EDIT:

τελικα καταφερα να το ανοιξω στις εργοστασιακες ρυθμισεις

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...