Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην αντικαθιστάς πάνω σε άλλα τα δικά μου. Άλλαξε το όνομα του αρχικού φακέλου σε κάτι άλλο και φτιαξε νέο rm-596. μάλλον αφήνεις κάποιο αρχείο που διαβάζει το προηγούμενο firmware. Σύνολο 8 αρχεία θα είναι στο φάκελο
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τη Δευτέρα έχω βάλει την slim modedv2 του lagoskon ακολουθώντας τον οδηγό του moralas.

Εντυπώσεις μέχρι τώρα: έχω ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!:D Το κινητό έχει πάρει απίστευτη ταχύτητα σε συνάρτηση πάντοτε με την ηλικία του (2 ετών) και τη μικρή γενικά ram του! Απορώ με τον εαυτό μου που ενώ γενικά τα σκαλίζω τα κινητά μου εν τούτοις μέχρι τώρα ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ:X. Γενικά αξίζει τον κόπο και χαλάλι το ξαναστήσιμο του τηλεφώνου απο την αρχή! Τώρα σχετικά με τη μπαταρία έχω διαπιστώσει ότι έχει βελτιωθεί η κατάσταση σε σχέση με πριν!

ΥΓ Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τους lagoskon και moralas για τον χρόνο που διέθεσαν (και διαθέτουν) εις όφελος της κοινότητας!:)

 

Που βρισκουμε link για την slim modedv2;:)

ΑΚΥΡΟ ΒΡΗΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Πιο καλο παιδι απο την Λαρισα θα ερθει για καφε να μου περασει κι εμενα την εκδοση του lagos γιατι απο τεχνολογια δεν τα παω καλα;

Λαπτοπ,καφες απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο καλο παιδι απο την Λαρισα θα ερθει για καφε να μου περασει κι εμενα την εκδοση του lagos γιατι απο τεχνολογια δεν τα παω καλα;

Λαπτοπ,καφες απο εμενα.

 

Αν υπάρχουν ακόμα Ν8 εκει βέβαια!

 

Καλημέρα.

Έδωσε ένα link με οδηγίες για το πως να περάσεις την έκδοση Symbian Belle 111.040.0904 - FP1 στο Ν8.

Επειδή όμως το link περιείχε παράνομο υλικό διαγράφηκε.

 

Εγω εχω την έκδοση Nokia Belle Refresh στο Ν8 μου. Αυτή λέγετε και FP1; Αλλη δεν υπάρχει για το Ν8 με είπαν! Είναι η τελευταία γι αυτό το κινητό! Αληθεύει αυτό;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την έκδοση Nokia Belle Refresh στο Ν8 μου. Αυτή λέγετε και FP1; Αλλη δεν υπάρχει για το Ν8 με είπαν! Είναι η τελευταία γι αυτό το κινητό! Αληθεύει αυτό;

 

Η belle refresh είναι η τελευταία για το N8.

Η FP1 & FP2 είναι για τις πιο μοντέρνες συσκευές (701,700,603 & 808).

Link to comment
Share on other sites

Η belle refresh είναι η τελευταία για το N8.

Η FP1 & FP2 είναι για τις πιο μοντέρνες συσκευές (701,700,603 & 808).

 

Κατάλαβα είναι για συσκευές με πάνω από 1Ghz επεξεργαστή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

την τελευταία έκδοση του lagoskon την έχω περάσει εδώ και πολύ καιρό. όλα δουλεύουν άψογα εκτός από to melon advanved device locks που είχα πριν και δούλευε . όποια έκδοση του προγράμματος και να δοκίμασα δεν δουλεύει. γνωρίζει κάνεις τπτ πριν κάνω reflash??

 

 

edit τελικα δεν εστρωσε μετα απο φορματ. βασικα με το κινητο χωρις κανενα προγραμμα ,μολις ανοιγει απο το φορματ δηλαδη, δουλευει μολις ριχνω το backup πισω τοτε δεν λεει να δουλεψει. ενω ανοιγει δεν κκλειδωνει τις εφαρμογες

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

edit τελικα δεν εστρωσε μετα απο φορματ. βασικα με το κινητο χωρις κανενα προγραμμα ,μολις ανοιγει απο το φορματ δηλαδη, δουλευει μολις ριχνω το backup πισω τοτε δεν λεει να δουλεψει. ενω ανοιγει δεν κκλειδωνει τις εφαρμογες

 

Αν δεν στο κάνει πριν κάνεις restore τότε κάτι φταίει στο backup που έχεις πάρει.

Πιθανό να είναι κάποιο αρχείο από προβληματική εφαρμογή, αλλά άντε βρες το....

Link to comment
Share on other sites

εξυπακούεται πως μετά απο φορμάτ αν θέλεις να έχεις ΣΩΣΤΟ κινητό και τοι φορμάτ να έχει νοήμα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ restore! Αναφέρομαι πάντα σε εφαρμογές. Επαφές μηνύματα και ημερολόγιο No problem. Αλλά εφαρμογές ΟΧΙ. Αλλιώς φορματ δεν έχει γίνει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

η απορία μου ήταν βασικά αν έχει κάποια ασυμβατότητα με την εκδοσή του lagoskon. μετά από 2 μέρες που έβγαλα τα μάτια μου βρήκα ότι φταίει η τελευταία έκδοση του προγράμματος , με μια πιο παλιά δουλεύει κανονικά.

τώρα ξανά κάνω φορματ μιας και το έβαλα να κλειδώνει το κινητό όταν κλείνει και η έκδοση αυτή δεν είναι συμβατή με symbian^3 οπότε στο άνοιγμα κολλάει. πρέπει να είναι η 10 φορά που το κάνω σε 2 μέρες.

 

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις .

 

μιας που δεν είναι το θέμα για αυτήν την ενότητα ας σβηστεί ή ας μετακινηθεί

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έβαλα την slim modedv2 του lagoskon και όλα λειτουργούσαν άψογα, εκτός από τα ακουστικά μου.. δοκίμασα 3 διαφορετικά ακουστικά, αλλά βλέπει μόνο τα ακουστικά της Nokia και σε όλα τα άλλα μου βγάζει το μήνυμα "μη υποστηριζόμενο αξεσουάρ" ... Έτσι, αναγκάστηκα να επιστρέψω στην επίσημη Belle Refresh, η οποία βλέπει τα ακουστικά μου.. Έχετε καμιά ιδέα για το πως μπορώ να έχω την slim modedv2 του lagoskon αλλά και τα ακριβοπληρωμένα μου ακουστικά μαζί???

Να σημειώσω ότι έβαλα δύο φορές την slim modedv2 (μήπως και δεν περάστηκε σωστά την πρώτη φορά), είχα το ίδιο πρόβλημα και επέστρεψα δύο φορές στην επίσημη..

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...
Εχω την belle του lagoskon. Αυτη ειναι πιο καινουρια εκδοση; Την εχει δοκιμασει καποιος; Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σημερινή. Εξτρα αδυνάτισμα , λιγο εξτρα ταχύτητα, νεο εικονιδιο μπαταριας σαν αυτο που εχω για το 808, αφαίρεση καιρού και σοσιαλ ( τα κοινωνικά δίκτυα μπαίνουν με ενημέρωση εφαρμογών για όποιον τα θέλει) , αφαίρεση Nokia Transport & Guides.

 

Βρήκα από γνωστό ενα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση 50€ και είπα να φτιάξω μια τελευταία ρομ για τους τελευταιούς μοϊκανούς του symbian.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή. Εξτρα αδυνάτισμα , λιγο εξτρα ταχύτητα, νεο εικονιδιο μπαταριας σαν αυτο που εχω για το 808, αφαίρεση καιρού και σοσιαλ ( τα κοινωνικά δίκτυα μπαίνουν με ενημέρωση εφαρμογών για όποιον τα θέλει) , αφαίρεση Nokia Transport & Guides.

 

Βρήκα από γνωστό ενα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση 50€ και είπα να φτιάξω μια τελευταία ρομ για τους τελευταιούς μοϊκανούς του symbian.

Χαχαχαχαχα δεν υπάρχεις ρε! Θα την περάσω στο Ν8 που έχει η μάνα μου!

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή. Εξτρα αδυνάτισμα , λιγο εξτρα ταχύτητα, νεο εικονιδιο μπαταριας σαν αυτο που εχω για το 808, αφαίρεση καιρού και σοσιαλ ( τα κοινωνικά δίκτυα μπαίνουν με ενημέρωση εφαρμογών για όποιον τα θέλει) , αφαίρεση Nokia Transport & Guides.

 

Βρήκα από γνωστό ενα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση 50€ και είπα να φτιάξω μια τελευταία ρομ για τους τελευταιούς μοϊκανούς του symbian.

 

WOW:!:

 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :D θα την περάσω τέλος Αυγούστου που θα γυρίσω όμως :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δουλευει καλυτερα απο πριν. λιγο που ασχοληθηκα μεχρι τωρα δεν φαινεται να εχει καποιο bug. ευχαριστω πολυ φιλε lagoskon που εδωσες εναν αερα στο κινητο μας

 

Edit 17:33 μεχρι στιγμης ολα καλα , αν και μονο κλησεις δεχτηκα αλλα δεν φαινεται καποιο θεμα , εχω την εντυπωση οτι καταναλωσε πιο γρηγορα την μπαταρια αλλα φανει απο την επομενη φορτιση

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή. Εξτρα αδυνάτισμα , λιγο εξτρα ταχύτητα, νεο εικονιδιο μπαταριας σαν αυτο που εχω για το 808, αφαίρεση καιρού και σοσιαλ ( τα κοινωνικά δίκτυα μπαίνουν με ενημέρωση εφαρμογών για όποιον τα θέλει) , αφαίρεση Nokia Transport & Guides.

 

Βρήκα από γνωστό ενα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση 50€ και είπα να φτιάξω μια τελευταία ρομ για τους τελευταιούς μοϊκανούς του symbian.

Είμαι κι εγώ μέσα σ'αυτούς! Σ'ευχαριστούμε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...