Jump to content

Samsung Galaxy Y (S5360)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω 6 μηνες χωρίς ζελατίνη....

δεν έχει παθει τίποτα ακόμα...;)

Πες ομως οτι το δικο μου παθαινει κατι τοτε τι γινεται θα μου δωσεις το δικο ;)?.

Επειδη θελω να παρω απο αυτα που ρωτησα και αυτα που προτεινα εχεις να μου πεις κατι να με βοηθησεις?

Γιατι το να μου πεις οτι το δικο σου δεν εχει παθει κατι δεν με βοηθαει.

 

Φιλικα παντα!

 

Η λέξη κλειδί είναι το "ακόμα".:p

Πιστεύω πως όσο και να το προσέχεις το κινητό κάποια στιγμή θα γίνει η ζημιά και τότε θα 'ναι αργά.

Αξίζει να βάλεις κάποιος μια ζελατίνα στο κινητό του ειδικά τώρα πια που υπάρχουν πολύ καλής ποιότητας που δεν καταλαβαίνεις καν ότι την έχεις.

Φυσικά ο καθένας αποφασίζει και πράττει!

Φιλε μου απο αυτες που προτεινα πες μου λιγο μηπως ξερεις αν ειναι καλες ή αν εχεις κατι αλλα να προτεινεις.

Ή κατι αλλο δοκιμασμενο που ισως εχεις και χρησιμοποιεις.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου απο αυτες που προτεινα πες μου λιγο μηπως ξερεις αν ειναι καλες ή αν εχεις κατι αλλα να προτεινεις.

Ή κατι αλλο δοκιμασμενο που ισως εχεις και χρησιμοποιεις.

 

Δεν τις ξέρω αυτές που λες αλλά είναι μια χαρά τα λεφτά που δίνεις για 10 κομμάτια. Εδώ αν πας να πάρεις μία ζελατίνα στην καλύτερη θα το δώσεις το 2ευρω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις ξέρω αυτές που λες αλλά είναι μια χαρά τα λεφτά που δίνεις για 10 κομμάτια. Εδώ αν πας να πάρεις μία ζελατίνα στην καλύτερη θα το δώσεις το 2ευρω!

Γνωριζεις αν υπαρχουν διαφορα ειδη απο ζελατινες(αν ναι ποια) ή ειναι ολες το ιδιο?

Σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα δεν εχω ιδεα γι'αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση εχω αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Τι Screen Protector(οθονη προστασιας-ζελατινα) να παρω για το συγκεκριμενο κινητο?

Εχω δει καποιες στο ebay αλλα επειδη δεν εχω ιδεα τι ειναι καλο και τι οχι θα ηθελα καποιος να με βοηθησει λιγο.

Εχω βρει αυτες εδω http://www.ebay.com/itm/10pcs-new-Anti-Scratch-Screen-Protector-Film-For-Samsung-Galaxy-Y-S5360-/110833117913?pt=PDA_Accessories&hash=item19ce2b2ad9 αλλα δεν ξερω αν ειναι καλες και αν αξιζει να τις παρω.

Απο ποσοτητα τι να προτιμησω 5 ή 10?Δεν ξερω καθε ποτε πρεπει και καθε ποσο χρειαζεται αλλαγη γ'αυτο ρωταω.

 

Αν εχει παρει κανεις καποιες ή καμια αλλη προταση και μπορει να με βοηθησει ας μου πει.

http://www.ebay.co.uk/itm/6-PACK-CLEAR-LCD-SCREEN-FILM-PROTECTORS-SAMSUNG-GALAXY-Y-S5360-/261020389855?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item3cc60711df

http://www.ebay.co.uk/itm/3-PACK-ANTI-GLARE-SCREEN-FILM-PROTECTORS-SAMSUNG-GALAXY-Y-S5360-/250992842099?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item3a7056d573

Εγώ έχω τις δεύτερες, από Δεκέμβριο δεν έχω αλλάξει.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Τις πηρα τελικα και σε καμια 15αρια μερες θα ερθουν.

Απ'οσες κοιταξα ηταν πιστευω στην καλυτερη τιμη.Σε καποια καταστηματα δικα μας οι τιμες ηταν απιστευτες.

Λες και αγοραζεις δευτερο κινητο σε καποιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τις πηρα τελικα και σε καμια 15αρια μερες θα ερθουν.

Απ'οσες κοιταξα ηταν πιστευω στην καλυτερη τιμη.Σε καποια καταστηματα δικα μας οι τιμες ηταν απιστευτες.

Λες και αγοραζεις δευτερο κινητο σε καποιες περιπτωσεις.

Ποιες πήρες τελικά; Μη κοιτάς μόνο την τιμή..σε πολλές περιπτώσεις οι πολύ φθηνές δεν έχουν καλή αίσθηση και μπορεί να μη είναι σωστά κομμένες και να κάνουν το πέρασμα πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες πήρες τελικά; Μη κοιτάς μόνο την τιμή..σε πολλές περιπτώσεις οι πολύ φθηνές δεν έχουν καλή αίσθηση και μπορεί να μη είναι σωστά κομμένες και να κάνουν το πέρασμα πιο δύσκολο.

Πηρα αυτες εδω http://www.ebay.com/itm/10pcs-new-Anti-Scratch-Screen-Protector-Film-For-Samsung-Galaxy-Y-S5360-/110833117913?pt=PDA_Accessories&hash=item19ce2b2ad9 και πιστευω οτι για δεκα ειναι πολυ καλη η τιμη τους.Θα δωσω και σ'ενα ξαδερφο μου τις αλλες 5 επειδη εχει το συγκεκριμενο κινητο.

Ελπιζω να ειναι καλες γιατι και απο τις αξιολογησεις απο αυτους που αγορασαν δεν ειχαν κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετά απο 4 μήνες αγανακτισμένης συμβίωσης με το κινητό αυτό, θα σας γράψω τι έγινε:

Πήρα το κινητό 20/01/2012. Για κάνα δίμηνο, όλα τζάμι, έκανε τα πάντα, gps wifi, ξερω γω, παιχνίδια, καφέδες, φαγητό, κ.ο.κ

Μετά απο το πρώτο δίμηνο μου έκανε νερά για πρώτη φορά. Κόλλησε, η οθόνη πάγωσε και δεν εβγαινε απ την αναμονή. Εβγαλα τη μπαταρία, το ξανάνοιξα, λειτούργησε κανονικά, δεν έδωσα σημασία... μετά απο 1-2 μέρες, το ίδιο, κι εν συντομία επαναλήφθηκε το σκηνικό καμια 10αριά φορές για κάνα 20ήμερο περίπου. Στις αρχές του μήνα (2-3 Μαϊου) λοιπόν το πήγα στη samsung για "αναβάθμιση" Το μόνο που έκανε ουσιαστικά ήταν να σβήσει τα πάντα απ το κινητό και να περάσει το ίδιο ακριβώς λειτουργικό απ την αρχή. Δηλαδή κάτι σαν reset στο τηλεφωνο. Το πρόβλημά μου είναι ότι στις 10 Μαίου το κινητό τρώει ένα σκάλωμα και δε φόρτωνε το λογισμικό του, δείχνοντας μια άσπρη οθόνη. Το αφήνω κλειστό για 1-2 μέρες και μετά ξανάνοιξε. Κράτησε περίπου 10 μέρες έτσι και πρίν 3-4 μέρες το κινητό αποφάσισε να μη ξανακάνει τίποτα, ούτε που ανοίγει. Βρε το φόρτισα, βρε το ανοιγόκλεισα πάνω απο 50 φορές, το παρακάλεσα, το απείλησα, τίποτα.

Στο μεταξύ μιλώντας και με κάποιον άλλο που πήρε το κινητό σε κοντινή ημερομηνία μ εμένα μου είπε ότι του κάνει παρόμοια νούμερα που και που αλλά δεν του χει μείνει κλειστό για τόσο διάστημα.

Αν κάποιος ξέρει κάτι που μπορώ να κάνω ας το πει γιατί η αλήθεια είναι πως πλησιάζει εξεταστική και το κινητό είναι ένα χρήσιμο εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!Λοιπόν το κινητό μου έφαγε ένα σκαλωματάκι με ένα μήνυμα!Όταν το άνοιξα το πρωί μου ήρθε μήνυμα από τον πάροχο για κλήσεις όταν το είχα κλειστό.Όλα καλά μέχρι εδώ.Η πλάκα είναι πως ενώ μου έβγαλε στη μπάρα ειδοποιήσεων το μήνυμα και τον αριθμό 1 στο εικονίδιο των μηνυμάτων το μήνυμα δεν υπάρχει στο μηνύματα.Μπορώ να το δω μόνο από τη μπάρα ειδοποιήσεων.Όταν πατάς να το ανοίξεις αντί να ανοίξει με βάζει σε κατάσταση δημιουργίας νέου μηνύματος.(χωρίς τον αποστολέα εννοείται).Έψαξα το ιστορικό το έσβησα,έψαξα την κάρτα sim ανοιγόκλεισα το κινητό αλλά τίποτα.Το μήνυμα όχι μόνο δεν φεύγει από την μπάρα ειδοποιήσεων και από το εικονίδιο το μηνυμάτων αλλά κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου χτυπάει ο ήχος του μηνύματος και ξαναεμφανίζεται.Το περίεργο της υπόθεσης είναι πως και αλλάζοντας την Sim μου με άλλη Sim άλλης εταιρίας,το μήνυμα ξαναήρθε όταν άνοιξα το κινητό....

 

1)Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

2)Εάν πάω Ρυθμίσεις>Εφαρμογές>Διαχείριση εφαρμογών>Όλα>Ανταλλαγή μηνυμάτων>Διαγραφή δεδομένων υπάρχει περίπτωση να φτιάξει?Και τι θα χάσω(πέρα των αποθηκευμένων μηνυμάτων)από αυτό?

 

Ευχαριστώ!:)

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν ξέρω.

2) Χάνεις επαφές, μηνύματα, εφαρμογές και ρυθμίσεις αλλά ότι είναι στην SDCard δεν χάνεται (φωτογραφίες, βίντεο κ.τ.λ.).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!Για το 2 δεν εννοούσα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά διαγραφή δεδομένων στην εφαρμογή ''Ανταλλαγή μηνυμάτων''.Το έκανα σήμερα μα δεν διορθώθηκε τίποτα.Μάλλον πάω για επαναφορά ρυθμίσεων.Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε Superuser!:)Έχω βρεί κάποια apps που σώζουν επαφές-μηνύματα-apps στο μάρκετ μα δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστες πριν αρχίσω.Λένε πως μεταφέρουν τα πάντα στην κάρτα μνήμης και τα επανακτάς μετά.Έχουν καλά σχόλια και ελπίζω να λειτουργούν σωστά!:lol:
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το μάτι μου πήρε το Διαγραφή Δεδομένων μόνο.:p

Αν θες πληροφορίες για backup διάβασε εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κανένα καλο rom να μου προτείνεται γιατί δοκιμάζω πολλά και δεν ξέρω πιο να βάλω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

σήμερα απόκτησα το Σ5360

έχω μια απορία, για να γίνει εισαγωγή αρχείων απο τον Η/Υ θέλει εξωτερική μνήμη;

κατέβασα και εγκατέστησα το kies αλλά όταν θέλω να εισαγάγω foto απο Η/Υ δεν είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία μεταφοράς δεδομένων στο 5360. Επίσης μια δεύτερη απορία είναι και η λειτουργία bluetooth δεν μπορώ να στείλω αρχεία στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου πηρε σημερα αυτη τι συσκευη και μολις παει να κανει εκγατασταση μια εφαρμογη πεταει σφαλμα μολις κατεβει.το ιδιο και για εφαρμογες εκτος μαρκετ,καμια ιδεα?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες!:)Σε προηγούμενα ποστ είχα πεί για το πρόβλημα με την κάμερα που έιχε το galaxy y της κοπέλας μου!Τελικά δεν έφτιαξε ούτε με επαναφορά εργ. ρυθμ. κτλ και το πήγα στη Samsung.Το θέμα είναι πως μου είπαν πως θέλει αλλαγή πλακέτας αλλά έχει δύο εβδομάδες και πάμε για τρίτη λόγω έλλειψης ανταλλακτικού.Τόσο αργούν πάντα?Συγγνώμη εάν είμαι σε λάθος τόπικ!:O
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω αρκετο καιρο το εν λογω κινητο κ τις τελευταιες μερες θελω να λαβω κ να στειλω μμσ κ δε μπορω με τπτ. πηγα σε 2 καταστημα της wind και μου δωσαν σε εκτπωση τις ρυθμισεις. τις εκανα πηρα κ τηλ. στο 1231 και ελεγξα οτι ειναι σωστες αλλα κ παλι τπτ. επισης πλεον οταν ενεργοποιω τη χρηση δεδομενων και απενεργοποιω τω 2g παλι δεν μπορει να μπει στο νετ ουτε βγαζει εκεινα τα βελακια που αναβοσβηναν. να σημειωσω οτι στις ρυθμισεις εσβησα τις ρυθμισεις ιντερνετ. κ δε ξερω ποιες ειναι αν αυτο φταιει.

 

σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω αρκετο καιρο το εν λογω κινητο κ τις τελευταιες μερες θελω να λαβω κ να στειλω μμσ κ δε μπορω με τπτ. πηγα σε 2 καταστημα της wind και μου δωσαν σε εκτπωση τις ρυθμισεις. τις εκανα πηρα κ τηλ. στο 1231 και ελεγξα οτι ειναι σωστες αλλα κ παλι τπτ. επισης πλεον οταν ενεργοποιω τη χρηση δεδομενων και απενεργοποιω τω 2g παλι δεν μπορει να μπει στο νετ ουτε βγαζει εκεινα τα βελακια που αναβοσβηναν. να σημειωσω οτι στις ρυθμισεις εσβησα τις ρυθμισεις ιντερνετ. κ δε ξερω ποιες ειναι αν αυτο φταιει.

 

σας ευχαριστω πολυ!

 

Android OS Terminals (All versions)

 

Ρυθμίσεις Internet:

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Μενού (ή επιλογές) Νέο APN:

Όνομα: WIND Internet

APN: gint.b-online.gr

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: Internet

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

 

Ρυθμίσεις WIND MMS:

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματα δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Μενού (ή επιλογές) Νέο APN:

Όνομα: WIND MMS

APN: mnet.b-online.gr

MMSC: 192.168.200.95/servlets/mms

Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.200.11

Θύρα ΜΜS: 9401

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: MMS

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

θελω να παρω το εν λογο κινητο στην αδερφη μου, θα ειναι το πρωτο της smartphone και το πρωτο κινητο αφης!

Η χρηση που θα κανει θα ειναι τα απολυτος βασικα, τηλφωνα, μηνυματα, αντε κανεναν παιχνιδι και που και που λιγο facebook!

Πειραγμα και τετοια δεν θα κανει αντε το πολυ να της κανω ενα root να απαλαχτει απο τις μαμα εφαρμογες!!

 

Ειναι καλο για εναν που εχει χρονια κλασσικα τηλεφωνα;

 

Υ.Γ το ιδιο εχω γραψει και στο Xperia X8 παρακαλω αν γινετε μην σβησετε καποιο απο τα δυο ποστ μου!

Πάρα πολύ καλή επιλογή. Σε δύο περιπτώσεις γνωστών που ξέρω έμειναν ενθουσιασμένες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγω εχω το κινητο και πεταει μονο δε μαγειρευει οποιος ειναι μες στο θεμα και σκεφτεται να το παρει... αφοβα Edited by sophie567

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρετε αν υποστηριζει φωνητικη κληση; Εννοω δηλαδη να ηχογραφησεις και να πεις " Παρε τον Νικο" και να τον παρει ... :worry: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το adobe flash player δεν τον δέχεται με τίποτα το κινητό?Μπορώ να τον κατεβάσω από κάπου αλλού εκτός του μάρκετ?Εννοείται ''νομίμως'' για να μην παραβούμε τους κανόνες του φόρουμ.:)
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y (S5360)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...