Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πολύ προσοχή!!! Εκει που λες αντέχει να το σηκώσω λίγο ακόμα, ξαφνικά δεν αντέχει :lol:

 

Τι έγινε το δικό σου το έσπασες και το λες και το ξαναλές? :lol:

Εγώ σήκωσα όλα τα σιδεράκια που βρήκα από οτιδήποτε κεραία κι αν ήταν :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι έγινε το δικό σου το έσπασες και το λες και το ξαναλές? :lol:

Εγώ σήκωσα όλα τα σιδεράκια που βρήκα από οτιδήποτε κεραία κι αν ήταν :p

 

εγώ πάντως στο μπαλκόνι του σπιτιού μου δε βλέπω διαφορά.λες να το σήκωσα πολύ;

δε κλειδώνει σχεδόν με τίποτα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το λέω και το ξαναλέω γιατί σπάει πραγματικά πολύ εύκολα και θα πρότεινα να μην το πειράξει κανένας αν δεν είναι σίγουρος ότι έχει πρόβλημα. Εγώ το έσπασα φυσικά, γι'αυτό και ξέρω πόσο εύκολα σπάει και σας προειδοποιώ, ειδάλλως θα ήμουν παρλαπίπας :)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως θα πρέπει να ακουμπάει το έλασμα;γιατί σε κάποιο θέμα απο xda αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς ποίο ακριβώς,είχα διαβάσει και δεί (από ένθετες εικόνες) πως τοποθετούν ενα χαρτάκι στο πάνω μέρος της κεραίας και ύψος της κάμερας, για να πιέζει το συγκεκριμένο σημείο..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Το λέω και το ξαναλέω γιατί σπάει πραγματικά πολύ εύκολα και θα πρότεινα να μην το πειράξει κανένας αν δεν είναι σίγουρος ότι έχει πρόβλημα. Εγώ το έσπασα φυσικά, γι'αυτό και ξέρω πόσο εύκολα σπάει και σας προειδοποιώ, ειδάλλως θα ήμουν παρλαπίπας :)

 

εγώ από τότε που το είχα πάρει δεν τα πήγαινε πολύ καλά με το gps και με στοκ ρομ. φυσικά δεν το έσπασα αλλά δε βλέπω και βελτίωση.

βέβαια πιο λογικό το βρίσκω να ακουμπάνε παρά να έχουν κενό τα ελάσματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως θα πρέπει να ακουμπάει το έλασμα;γιατί σε κάποιο θέμα απο xda αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς ποίο ακριβώς,είχα διαβάσει και δεί (από ένθετες εικόνες) πως τοποθετούν ενα χαρτάκι στο πάνω μέρος της κεραίας και ύψος της κάμερας, για να πιέζει το συγκεκριμένο σημείο..:confused:

 

Απλά αντι να πιέζει το έλασμα πάνω στην κεραία, αυτό που λες πιέζει την κεραία πάνω στο έλασμα :p Και δε ξεβιδώνεις καν το πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να αναφέρω πως χρησιμοποιώ την ''πατέντα'' με το χαρτάκι και με cm9 25/6 nightly και modem JVT, βλέπει και κλειδώνει 7 με 9 δορυφόρους σε 10sec.Αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος προτού μπεί στη διαδικασία να ανοίξει τη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να αναφέρω πως χρησιμοποιώ την ''πατέντα'' με το χαρτάκι και με cm9 25/6 nightly και modem JVT, βλέπει και κλειδώνει 7 με 9 δορυφόρους σε 10sec.Αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος προτού μπεί στη διαδικασία να ανοίξει τη συσκευή

πως γινεται αυτη η πατεντα?

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτη η πατεντα?

οριστε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1043034

 

 

μου ειχε πεσει 2-3 (ευτυχως με την θηκη) και νομιζα οτι δεν ειχε παθει κατι...

τελικα αυτο εφταιγε, και δεν εβλεπε κανεναν δορυφορο...:)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ενας στο xda εγραφε οτι με τον νεο SEMAPHORE εφτασε τα 10mb/s εγγραφη στη καρτα.εγω σε ενα αρχειο του 1 γιγα που μετφερα το μεγαλυτερο που ειδα ηταν 4mb/s.πρεπει να κανω καποια ρυθμιση η ειναι και θεμα καρτας?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Eχουμε νεο semaphore 1.2.6

 

Ναι Παρη απο χθες, τον δοκιμασες

..;με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια του :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι Παρη απο χθες, τον δοκιμασες

..;με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια του :rolleyes:

To απογευμα τον περασα Ηρακλη,θα δειξει..απο λιγο που ειδα με ενα παιχνιδι που το ελιωνε ο μικρος καμια ωρα,κρατηθηκε καλα η μπαταρια,θελω να τον δω και στο ιντερνετ γιατι εκει κυριως υποφερε.Παντως περασα κατι αρχεια καπου στα 100mb και τα περασε σφαιρα,εψαχνα να βρω το παραθυρο με την προοδο της αντιγραφης και δεν υπηρχε πουθενα,τα ειχε ηδη γραψει!!:blink: Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

To απογευμα τον περασα Ηρακλη,θα δειξει..απο λιγο που ειδα με ενα παιχνιδι που το ελιωνε ο μικρος καμια ωρα,κρατηθηκε καλα η μπαταρια,θελω να τον δω και στο ιντερνετ γιατι εκει κυριως υποφερε.Παντως περασα κατι αρχεια καπου στα 100mb και τα περασε σφαιρα,εψαχνα να βρω το παραθυρο με την προοδο της αντιγραφης και δεν υπηρχε πουθενα,τα ειχε ηδη γραψει!!:blink:

 

Πολυ ωραια λοιπον, σημαντικη βελτιωση αυτη ευελπιστω σε αναλογα αποτελεσματα και στην αυτονομια, γιατι παγματικα με στοκ που ειμαι τωρα ειμαι πολυ ενθουσιασμενος :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια λοιπον, σημαντικη βελτιωση αυτη ευελπιστω σε αναλογα αποτελεσματα και στην αυτονομια, γιατι παγματικα με στοκ που ειμαι τωρα ειμαι πολυ ενθουσιασμενος :)
Τελικα στο νετ συνεχιζει να την ρουφαει σαν πορτοκαλαδα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχω και 'γω έχω την εντύπωση πως ο νέος Semaphore δείχνει σημάδια βελτίωσης όσο αφορά την αυτονομία του κινητού. Είμαι στην πρώτη φόρτιση ακόμα από προχτές που τον πέρασα. Θα το δω σε μια δυο φορτίσεις ακόμα για σιγουριά αλλά πιστεύω πως όντως τα πάει πολύ καλύτερα!

 

Πάρη το internet γενικά ρουφάει αν είσαι με data από το κινητό. Αν έχεις WiFi είναι πολύ καλύτερα.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα στο νετ συνεχιζει να την ρουφαει σαν πορτοκαλαδα :mad:

 

Έχω και 'γω έχω την εντύπωση πως ο νέος Semaphore δείχνει σημάδια βελτίωσης όσο αφορά την αυτονομία του κινητού. Είμαι στην πρώτη φόρτιση ακόμα από προχτές που τον πέρασα. Θα το δω σε μια δυο φορτίσεις ακόμα για σιγουριά αλλά πιστεύω πως όντως τα πάει πολύ καλύτερα!

 

Πάρη το internet γενικά ρουφάει αν είσαι με data από το κινητό. Αν έχεις WiFi είναι πολύ καλύτερα.

 

Νικο, εχεις απολυτο δικιο, κι εγω με data οταν ειμαι...ψαχνω να βρω wifi :lol:

O devil εχω την εντυπωση οτι στον τομεα της αυτονομιας ειναι καλυτερος, αλλα μεχρι εκει!!Σαν τον sema ics δεν ειναι, η μπαταρια ομως να ηταν μονο λιγο καλυτερη και θα ηταν τελειος...οπως στην gb :)

Οποτε Παρη μια απο τα ιδια :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η γρήγορη αποφόρτισή στα data νομίζω σχετιζεται με τους drivers του 3G οπότε δεν ξερω κατά ποσό μπορεί να αλλάξει την κατάστασή ο kernel. Πρέπει να είναι θέμα της rom.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια είναι θέμα RIL (radio interface layer). Το RIL της Samsung καλύπτεται με πνευματικά δικαιώματα, οπότε σε aosp και aokp roms δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αναγκαστικά γίνονται αλχημείες αλλά όπως καταλαβαίνετε πάντα οι stock roms θα έχουν καλύτερη κατανάλωση στο 3g έναντι των aosp.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Nightly 20120627 με semaphore 1.2.5, μεταφορά αρχείου απο υπολογιστή σε κινητό με ταχύτητα περι τα 2 MB/s

Nightly 20120708 με semaphore 1.2.6, μεταφορά αρχείου απο υπολογιστή σε κινητό με ταχύτητα περι τα 8 MB/s

 

Δεν ξερω ποιος έκανε το μαγικό, ο pawitp ή ο stratosk, πάντως ακόμα ένα bug λύθηκε.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Nightly 20120627 με semaphore 1.2.5, μεταφορά αρχείου απο υπολογιστή σε κινητό με ταχύτητα περι τα 2 MB/s

Nightly 20120708 με semaphore 1.2.6, μεταφορά αρχείου απο υπολογιστή σε κινητό με ταχύτητα περι τα 8 MB/s

 

Δεν ξερω ποιος έκανε το μαγικό, ο pawitp ή ο stratosk, πάντως ακόμα ένα bug λύθηκε.

Επειδη και στην slim + semaphore βελτιωθηκε, μαλλον ο Στρατος εκανε παλι τα μαγικα του :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και στην slim + semaphore βελτιωθηκε, μαλλον ο Στρατος εκανε παλι τα μαγικα του :D

 

Ο Στράτος το έφτιαξε, το αναφέρει και στο changelog του 1.2.6 :-)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω στην ice cream sandwich τον browser που είχε η gingerbread; με βόλευε πολύ περισσότερο..αν ξέρει καποίος παρακαλώ να βοηθήσει..ευχαριστώ πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...